Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τη ripper Rom στο I9305 πριν την κάνω install έκανα

* Wipe data/factory reset

Όλα καλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι στην κάρτα μνήμης του κινητού όχι στην εξωτερική οι παλιοί φάκελοι απο τα προγράμματα που είχα παραμένουν τι έπρεπε να κάνω πριν την εγκατάσταση της rom για να είχαν φύγει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά... Έχω δύο ερωτήσεις

 

1. Θα αλλάξω digitizer σε έναν φίλο,και θέλω να ρωτήσω αν θα μπορέσω να βρω εύκολα ,να αγοράσω και να του αλλάξω μαζί και το πλαστικό το γκρι,που υπάρχει γύρω γύρω.

Δεν ξέρω πως να το ψάξω στο eBay....

 

2. Θέλω να πειραματιστώ και να δοκιμάσω κάποια boot animations....

Είμαι σε stock 4.1.2.... Και ενώ βρίσκω το bootanimation.zip μέσα στο system/media ,δεν ξέρω που βρίσκεται ο ήχος έναρξης.....

Όποτε πως θα γίνει να κρατήσω backup?

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή η κάρτα μνήμης (32gb Samsung class 10) μου εμφανίστηκε για δεύτερη φορά σαν κατεστραμμένη στο s3 σε format fat32 (την πρώτη φορά σε format exfat32) θέλω να μου πείτε σε τι format την έχετε κάνει εσείς για να μην έχω ίδια προβλήματα? Ειμαι σε stock 4.1.2 αν και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή η κάρτα μνήμης (32gb Samsung class 10) μου εμφανίστηκε για δεύτερη φορά σαν κατεστραμμένη στο s3 σε format fat32 (την πρώτη φορά σε format exfat32) θέλω να μου πείτε σε τι format την έχετε κάνει εσείς για να μην έχω ίδια προβλήματα? Ειμαι σε stock 4.1.2 αν και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο

 

Εγώ φίλε μου από ότι έχω καταλάβει, το τηλέφωνο έχει αναφερθεί συχνά ότι χαλάει κάρτες.

Πολλοί το έχουν συνδυάσει με τις sandisk, αν και νομίζω ότι είναι λάθος, γιατί το έχω δει και με άλλες μάρκες.

Ίσως επειδή οι sandisk είναι από τις πιο πολυ-κυκλοφορημένες και έτσι είναι πιο σύνηθες.

Το φορμάτ της κάρτας πάντως δε παίζει κανένα ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο κατεβηκε απο τα 300€ και ειναι απιστευτο V.F.M.!!!
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη ripper Rom στο I9305 πριν την κάνω install έκανα

* Wipe data/factory reset

Όλα καλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι στην κάρτα μνήμης του κινητού όχι στην εξωτερική οι παλιοί φάκελοι απο τα προγράμματα που είχα παραμένουν τι έπρεπε να κάνω πριν την εγκατάσταση της rom για να είχαν φύγει

 

Κανε μια επαναφορά μέσα απο τις ρυθμίσεις .

 

:!: Θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις την ίδια ερώτηση σε ολα τα θέματα ,αν κάποιος γνωρίζει θα σου απάντηση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορά μέσα απο τις ρυθμίσεις .

 

:!: Θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις την ίδια ερώτηση σε ολα τα θέματα ,αν κάποιος γνωρίζει θα σου απάντηση .

 

Το έχω κάνει αυτό αλλά τίποτα

Το wipe partition στο recovery τι κάνει μήπως θα έπρεπε να κάνω και αυτό?

Link to comment
Share on other sites

το s3 αν δεν το πειραξεις εχει lag....δεν ειναι πιο smooth απο το s4.

κατα τα αλλα ειναι πολυ τιμιο για τα λεφτα του-η καμερα ειναι παρα πολυ καλη την μερα και το gps αριστο.

 

το πειραγμα πως το εννοεις??

custom rom ή αφαιρεση προγραμματων της samsung?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

το πειραγμα πως το εννοεις??

custom rom ή αφαιρεση προγραμματων της samsung?

 

κοιτα η custom rom ειναι οτι καλυτερο..

αλλα στην περιπτωση που κανεις μονο ρουτ και παλι αν αφαιρεσεις αρκετο bloatware και βαζοντας exdialer-nova launcher(αυτα δεν χρειαζονται ρουτ) το κινητο παει μια χαρα!

 

γενικα ειναι τιμιο κινητο για τα λεφτα του και θα σε βολεψει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ Γιάννη, αν και μέχρι να φτάσω τον απιτούμενο αριθμό στα posts θα περάσουν παααρα πολλά χρόνια!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου από ότι έχω καταλάβει, το τηλέφωνο έχει αναφερθεί συχνά ότι χαλάει κάρτες.

Πολλοί το έχουν συνδυάσει με τις sandisk, αν και νομίζω ότι είναι λάθος, γιατί το έχω δει και με άλλες μάρκες.

Ίσως επειδή οι sandisk είναι από τις πιο πολυ-κυκλοφορημένες και έτσι είναι πιο σύνηθες.

Το φορμάτ της κάρτας πάντως δε παίζει κανένα ρόλο.

 

Προσωπικά αγόρασα και γω μια κάρτα sandisk η οποία βγήκε προβληματική και ψάχνοντας είδα ότι ήτανε θέμα της εταιρίας με προβληματικές παρτίδες και όχι τόσο του κινητού. Το αποτέλεσμα ήτανε να μου την αλλάξουν με μια που τρέχει πλέον άψογα, γιατί όσα φορμάτ και να κάνεις δεν θα έχεις κανένα μα κανένα αποτέλεσμα!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου προέκυψε το εξής θέμα.

Ενώ έβλεπα κανονικά την συσκευή στο PC(Win7) ενσύρματα,σήμερα που συνδέθηκε δεν την βλέπει.

Κοίταξα στη διαχείριση συσκευών και την βγάζει με κίτρινο θαυμαστικό.Έκανα αναζήτηση για έλεγχο λογισμικού και μου βγάζει βρέθηκε νέο λογισμικό αλλά δεν μπορεί να εγκατασταθεί λόγω σφάλματος(κωδικός 10).

Έκανα απεγκατάσταση της συσκευής και ξανά εγκατάσταση αλλά τα ίδια και τώρα όταν κάνω αναζήτηση για έλεγχο λογισμικού,μου βγάζει ότι είναι εγκατεστημένο το πιο πρόσφατο λογισμικό.Μέσω WiFi δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου προέκυψε το εξής θέμα.

Ενώ έβλεπα κανονικά την συσκευή στο PC(Win7) ενσύρματα,σήμερα που συνδέθηκε δεν την βλέπει.

Κοίταξα στη διαχείριση συσκευών και την βγάζει με κίτρινο θαυμαστικό.Έκανα αναζήτηση για έλεγχο λογισμικού και μου βγάζει βρέθηκε νέο λογισμικό αλλά δεν μπορεί να εγκατασταθεί λόγω σφάλματος(κωδικός 10).

Έκανα απεγκατάσταση της συσκευής και ξανά εγκατάσταση αλλά τα ίδια και τώρα όταν κάνω αναζήτηση για έλεγχο λογισμικού,μου βγάζει ότι είναι εγκατεστημένο το πιο πρόσφατο λογισμικό.Μέσω WiFi δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Άλλαξε θύρα usb κι αν δε γίνει τίποτα άλλαξε καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε θύρα usb κι αν δε γίνει τίποτα άλλαξε καλώδιο.

Θύρες έχω ήδη αλλάξει αλλά τίποτα,καλώδιο δεν έχω αλλάξει γιατί δεν έχω.Έχω όμως ήδη παραγγείλει,λες και το'ξερα!!

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο θεμα εχω με τα wifi... στη δουλεια και στο σπιτι καποιου γνωστου υπαρχει wifi με το ιδιο ονομα (linksys). oταν βαλω τον κωδικο στη δουλεια μετα οταν παω στο σπιτι του γνωστου μου πρεπει να σβησω το access point της δουλειας και να βαλω εκεινον τον κωδικο για να ενωθω! υπαρχει καποια λυση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο θεμα εχω με τα wifi... στη δουλεια και στο σπιτι καποιου γνωστου υπαρχει wifi με το ιδιο ονομα (linksys). oταν βαλω τον κωδικο στη δουλεια μετα οταν παω στο σπιτι του γνωστου μου πρεπει να σβησω το access point της δουλειας και να βαλω εκεινον τον κωδικο για να ενωθω! υπαρχει καποια λυση για αυτο?

 

Ναι.

Να αλλάξει το όνομα στο ένα, ή να βάλει το ίδιο password :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Να αλλάξει το όνομα στο ένα, ή να βάλει το ίδιο password :cool:

 

φιλε αν ηταν στο pc θα αυτοονομαζοταν πχ linksys1... δεν μπορουμε να κανουμε κατι παρομοιο και στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν ηταν στο pc θα αυτοονομαζοταν πχ linksys1... δεν μπορουμε να κανουμε κατι παρομοιο και στο κινητο?

 

Αν θες με εφαρμογή, νομίζω ότι αυτή το κάνει.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν το πλαστικό στεφάνι (δεν ξέρω αν το περιγράφω σωστά ) που έχει γύρω γύρω από το κιν. αλλάζει γιατί έχει χτυπήσει και του χαλάει πολύ η εικόνα. Είχα την κλασική θηλή της samsung και δεν το προστάτευε στο πλάι.
Link to comment
Share on other sites

Λεγετε bezel και για να αλλαχτει θελει κανονικη εγχειρηση.....

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ξεχασες να αναφερεις την εφαρμογη

 

Είμαι ξεχασιάρης :p

Την έβαλα τώρα.

Ξανατσέκαρε το post :D

Link to comment
Share on other sites

ο αντιπροεδρος της samsung ανακοινωσε οτι galaxy s3 και note θα παρουν την αναβαθμιση σε 4.3 τελος δεκεμβρη.παει χαλασε και η samsung στο θεμα αναβαθμισεις.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ο αντιπροεδρος της samsung ανακοινωσε οτι galaxy s3 και note θα παρουν την αναβαθμιση σε 4.3 τελος δεκεμβρη.παει χαλασε και η samsung στο θεμα αναβαθμισεις.

 

let the rooting begin!!! :lol:

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...