Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε τωρα το καταλαβα,πρεπει να ακουμπαει η παλαμη στην οθονη,αλλα οπως το λεει στις οδηγιες νομιζεις οτι απλα περνας την παλαμη απο πανω στον αερα ομως.τα αποθηκευει στο pictures/screenshot

Όντως έτσι είναι,πρέπει να ακουμπάει η παλάμη,μπράβο ρε φίλε!!

Στη σίγαση ήχων δεν πετυχαίνει τις περισσότερες φορές,γιατί πατιούνται άλλα πλήκτρα με την παλάμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανένα να πάθει οξείδωση η πλακέτα και αν ναι πώς κινηθήκατε σε αυτή την περίπτωση.

Άνοιξα προχτές το NFC και έκλεισε και άρχισε απανωτά reboot μόνο του. Το πήγα στη Smartec και μου λένε πως είναι εκτός εγγύησης η επισκευή λόγω οξείδωσης πλακέτας (το πήρα από το Πλαίσιο 20/12/2012).

Θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική τους, οπότε πραγματικά θα ήθελα να το κυνηγήσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by anelege
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανένα να πάθει οξείδωση η πλακέτα και αν ναι πώς κινηθήκατε σε αυτή την περίπτωση.

Άνοιξα προχτές το NFC και έκλεισε και άρχισε απανωτά reboot μόνο του. Το πήγα στη Smartec και μου λένε πως είναι εκτός εγγύησης η επισκευή λόγω οξείδωσης πλακέτας (το πήρα από το Πλαίσιο 20/12/2013).

Θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική τους, οπότε πραγματικά θα ήθελα να το κυνηγήσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η οξείδωση προκαλείται από νερό-υγρασία, το οποίο είναι εξωγενής παράγοντας και δεν είναι ελάττωμα του κινητού.

Δυστυχώς για σένα είναι φυσιολογικό να σου πουν ότι είναι εκτός εγγύησης το τηλέφωνο.

 

*Παρόλο που έτσι κι αλλιώς είναι εκτός εγγύησης και δεν αλλάζει κάτι, διόρθωσε την ημερομηνία αγοράς, γιατί την έχεις γράψει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.1.2 root και ως γνωστό δεν μπορώ να μεταφέρω αρκετές εφαρμογές στην SD(εξωτερική).

Κάπου είδα ότι με 4.2.1 αυτό γίνεται,ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.1.2 root και ως γνωστό δεν μπορώ να μεταφέρω αρκετές εφαρμογές στην SD(εξωτερική).

Κάπου είδα ότι με 4.2.1 αυτό γίνεται,ισχύει;

 

Όχι δεν ισχύει... Γιατί να μεταφέρεις εφαρμογές στην εξωτερική; γέμισες την εσωτερική;

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.1.2 root και ως γνωστό δεν μπορώ να μεταφέρω αρκετές εφαρμογές στην SD(εξωτερική).

Κάπου είδα ότι με 4.2.1 αυτό γίνεται,ισχύει;

 

Με stock 4.1.2 δεν μπορείς. Αφού όμως έχεις γίνει root, υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές που κάνουν αυτό που ζητάς. Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις 4.2.x.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού.

Πάτησα να κάνει ενημέρωση, έκανε επανεκκίνηση, έκανε ενημέρωση, έκανε αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος και βελτιστοποίηση εφαρμογών.

Και αφού ξεκίνησε κανονικά η συσκευή, δεν είδα κάτι διαφορετικό!

Υπάρχει τρόπος να δω από κάπου τί σόι ενημέρωση έκανε;

Τι έκδοση βασικού φάσματος σου βγάζει στις πληροφορίες συσκευής?

I9300XXEMH1

Link to comment
Share on other sites

Με stock 4.1.2 δεν μπορείς. Αφού όμως έχεις γίνει root, υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές που κάνουν αυτό που ζητάς. Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις 4.2.x.

 

Μήπως δεν το διατύπωσα εγώ καλά.

Θέλω να μεταφέρω εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί στη βασική μνήμη του κινητού (RAM),στην εξωτερική μνήμη του κινητού.

Αυτές είναι οι ενδείξεις μου:

http://imageshack.com/scaled/medium/194/7wld.png Uploaded with ImageShack.us

Δοκίμασα με το All-In-One Toolbox που ήδη χρησιμοποιώ και μου λέει δεν επιτρέπεται.

Δοκίμασα και με το AppMgr και τα ίδια :

http://imageshack.com/scaled/medium/818/xi2v.png Uploaded with ImageShack.us

Υπάρχει τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά.....

Οι εφαρμογές που κανείς εγκατάσταση δεν πάνε στη ram....

Πάνε στη μεγάλη μνήμη που είναι η rom.

Είναι ram είναι πιασμενη από τις εφαρμογές που εκτελούνται αυτήν την ώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει απλώς ο διορθωτής του να διορθώνει το Rom σε Ram και να το μπέρδεψε.

Και πάλι όμως δεν εξηγείται ότι η εφαρμογή του βγάζει ότι δεν είναι έχει SD.

Επίσης, γιατί θες να τα πας στην εξωτερική; είναι σχεδόν γεμάτη.

Μπορείς επίσης να κάτσεις να σβήσεις με μεγάλη προσοχή πράγματα που δεν θες μήπως προκύψει λίγος χώρος. Μεγάλη προσοχή στις φωτογραφίες και στα προσωπικά στοιχεία!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά.....

Οι εφαρμογές που κανείς εγκατάσταση δεν πάνε στη ram....

Πάνε στη μεγάλη μνήμη που είναι η rom.

Είναι ram είναι πιασμενη από τις εφαρμογές που εκτελούνται αυτήν την ώρα.....

Γιατί όμως σε κάθε εγκατάσταση που κάνω,βλέπω τη RAM να μειώνετε ανάλογα τα MB της κάθε εφαρμογής;

 

Μπορει απλώς ο διορθωτής του να διορθώνει το Rom σε Ram και να το μπέρδεψε.

Και πάλι όμως δεν εξηγείται ότι η εφαρμογή του βγάζει ότι δεν είναι έχει SD.

Επίσης, γιατί θες να τα πας στην εξωτερική; είναι σχεδόν γεμάτη.

Μπορείς επίσης να κάτσεις να σβήσεις με μεγάλη προσοχή πράγματα που δεν θες μήπως προκύψει λίγος χώρος. Μεγάλη προσοχή στις φωτογραφίες και στα προσωπικά στοιχεία!

Θέλω να τα μεταφέρω στην εξωτερική για να είναι όσο γίνεται πιο ελεύθερη η RAM.Η εξωτερική δεν είναι γεμάτη,άδεια είναι!

Σε εσένα,αντίστοιχη εφαρμογή(app2sd) σου βγάζει sd;

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Η οξείδωση προκαλείται από νερό-υγρασία, το οποίο είναι εξωγενής παράγοντας και δεν είναι ελάττωμα του κινητού.

Δυστυχώς για σένα είναι φυσιολογικό να σου πουν ότι είναι εκτός εγγύησης το τηλέφωνο.

 

*Παρόλο που έτσι κι αλλιώς είναι εκτός εγγύησης και δεν αλλάζει κάτι, διόρθωσε την ημερομηνία αγοράς, γιατί την έχεις γράψει λάθος.

Καθώς φέτος κλείνει 12 μήνες αγοράς είναι ακόμα εντός εγγύησης (24 μήνες).

Συν οτι το είχα μονίμως με θήκες ζελατίνες και τα λοιπά.

Με εξαίρεση οτι πέρα από το κλίμα της Ελλάδας που δε φημίζεται για την υγρασία του, ήμουν Καναδά ένα μήνα για δουλειά όπου φημίζεται για την υγρασία του.

Αλλά αν ένας μήνας προκάλεσε οξείδωση τι να πω...

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να τα μεταφέρω στην εξωτερική για να είναι όσο γίνεται πιο ελεύθερη η RAM.Η εξωτερική δεν είναι γεμάτη,άδεια είναι!

Σε εσένα,αντίστοιχη εφαρμογή(app2sd) σου βγάζει sd;

 

Σωστά τα μπέρδεψα... Νόμιζα πως ήταν γεμάτη.

Πάντως εγώ δεν έχω root για να σου απαντήσω.

Sorry

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω βρει το S3 με 16GB στα 200 ευρω.

Μεχρι τωρα ειχα το Galaxy S.

Να το παρω, ειναι αρκετη η μνημη των 16 GB?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω βρει το S3 με 16GB στα 200 ευρω.

Μεχρι τωρα ειχα το Galaxy S.

Να το παρω, ειναι αρκετη η μνημη των 16 GB?

Ευχαριστω

 

Μια χαρά είναι. Αν δεις ότι δεν σου αρκεί (που δεν νομίζω), βάζεις κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως σε κάθε εγκατάσταση που κάνω,βλέπω τη RAM να μειώνετε ανάλογα τα MB της κάθε εφαρμογής;

 

Θέλω να τα μεταφέρω στην εξωτερική για να είναι όσο γίνεται πιο ελεύθερη η RAM.Η εξωτερική δεν είναι γεμάτη,άδεια είναι!

Σε εσένα,αντίστοιχη εφαρμογή(app2sd) σου βγάζει sd;

 

Τα έχεις μπερδέψει η ραμ δεν έχει σχέση με το πλήθος των εφαρμογών. Και σίγουρα δεν χρειάζεται να μεταφέρεις τίποτα στην εξωτερική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας και απο μενα. Το ποστ μου ισως σας φανει λιγο περιεργο εως πολυ....

Πρωην κατοχος galaxy s4. Το εδωσα για διαφορους λογους. Αν και φοβερος ο επεξεργαστης του Η αποδοση του ηταν πολυ laggy και γενικοτερα δεν μου αρεσε σαν κατασκευη. Οι αισθητηρες airview κεφαλι πανω κατω και λοιπες μπουρδες αχρηστες τελειως. Μα τελειως.

Αλλα Πολυ πολυ καλη καμερα και οθονη.

Σκεφτομαι λοιπον λογω περιορισμενου bugdet (max 300-310 euro) και μιας απο ενα κινητο θελω οθονη απο 4.5" και πανω, καλη καμερα και καλο gps, θεωρω οτι στα 300-310 euro καινουργιο ισως το s3 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.

Θα μου πειτε...μα καλα εδωσες το s4 για να πας στο s3?

Ναι γιατι το s3 μου αρεσει περισσοτερο σαν κατασκευη (το γυαλι στις ακρες που αγκαλιαζει το κινητο) και γιατι το θεωρω πολυ πιο τιμιο στα λεφτα του. Συν οτι η κατασκευη του s4 ηταν μια απογοητευση. (αν θελετε μπορω να το αναλυσω).

Το μονο που με κολλαει λιγο ειναι η οθονη του s3 που ειναι αρκετα πιο ατονη και χαμηλη σε φωτεινοτητα σε σχεση με μια lcd ips η με το s4.

Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας, να κανω την μεταβαση? Αν ναι τι θα πρεπει να προσεξω?

Ειναι οντως πιο smooth το s3 απο το s4 λογω αναλυσης? (720p vs 1080p).

Σας ευχαριστω και αναμεννω απαντησεις και γνωμες σας

Φιλικα

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

το S3 αν είναι να το πάρεις να προτιμήσεις την έκδοση 9305 με LTE η οποία έχει 2 Gb ram. Το τηλ ειναι άριστο
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας και απο μενα. Το ποστ μου ισως σας φανει λιγο περιεργο εως πολυ....

Πρωην κατοχος galaxy s4. Το εδωσα για διαφορους λογους. Αν και φοβερος ο επεξεργαστης του Η αποδοση του ηταν πολυ laggy και γενικοτερα δεν μου αρεσε σαν κατασκευη. Οι αισθητηρες airview κεφαλι πανω κατω και λοιπες μπουρδες αχρηστες τελειως. Μα τελειως.

Αλλα Πολυ πολυ καλη καμερα και οθονη.

Σκεφτομαι λοιπον λογω περιορισμενου bugdet (max 300-310 euro) και μιας απο ενα κινητο θελω οθονη απο 4.5" και πανω, καλη καμερα και καλο gps, θεωρω οτι στα 300-310 euro καινουργιο ισως το s3 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.

Θα μου πειτε...μα καλα εδωσες το s4 για να πας στο s3?

Ναι γιατι το s3 μου αρεσει περισσοτερο σαν κατασκευη (το γυαλι στις ακρες που αγκαλιαζει το κινητο) και γιατι το θεωρω πολυ πιο τιμιο στα λεφτα του. Συν οτι η κατασκευη του s4 ηταν μια απογοητευση. (αν θελετε μπορω να το αναλυσω).

Το μονο που με κολλαει λιγο ειναι η οθονη του s3 που ειναι αρκετα πιο ατονη και χαμηλη σε φωτεινοτητα σε σχεση με μια lcd ips η με το s4.

Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας, να κανω την μεταβαση? Αν ναι τι θα πρεπει να προσεξω?

Ειναι οντως πιο smooth το s3 απο το s4 λογω αναλυσης? (720p vs 1080p).

Σας ευχαριστω και αναμεννω απαντησεις και γνωμες σας

Φιλικα

Γιωργος

 

το s3 αν δεν το πειραξεις εχει lag....δεν ειναι πιο smooth απο το s4.

κατα τα αλλα ειναι πολυ τιμιο για τα λεφτα του-η καμερα ειναι παρα πολυ καλη την μερα και το gps αριστο.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

θα ήθελα τη βοήθεια σας για το εξής πρόβλημα. Έχω λογαριασμούς σε FB, Twitter, LinkedIn, Outlook και έχω κάνει join το κάθε πρόσωπο. Πρόσφατα, για κάποιο λόγο χάθηκαν αυτά τα joins!!! και είναι ιδιαίτερα χρονοβόρο να τα ξαναφτιάξω. Πριν, που είχα Windows Phone, αυτή τη δουλειά την είχα κάνει μία φορά στο Outlook (επιτρέπει να συνδέσεις τον λογαρισμό σου με FB/LinkedIn και να κάνεις τα join) και είχα το κεφάλι μου ήσυχο.

Έχω δοκιμάσει και το Contacts+ αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Υπάρχει κάποιο Site/app που να κάνει αυτή τη δουλειά?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Δεν ξερω, αν ειμαι στο σωστο τοπικ, αλλα θα κανω εδω το ερωτημα μου.

Ειμαι αναμεσα στο S3 και S4. Μου αρεσει πολυ το S4, αλλα δεν μου περισσευουν και τα 140 ευρω διαφορα στην τιμη, και δεν θεωρω τα 400 ευρω για μεταχειρησμενο νορμαλ τιμη οταν εχει 445 καινουργιο. Αλλο ειναι το θεμα μου, το S3 για τα βασικα (κατ εμε) δηλαδη, twitter, foursquare, κανενα μαιλ, instagram, θα μου ειναι αρκετο? Δεν με ενδιαφερει το LTE αλλα σκεφτομαι οτι εχει 2GB ram αλλα εχει και 400 ευρω ενω το απλο εχει 305. Για ροοτ και τετοια δεν με πολυ ενδιαφερει αλλα δεν το αποκλειο κιολας, και διαβασα οτι στη 4.4 στο S4 θα μπορουνε να το δουνε και θα χανεται η εγγυηση. Και τελευατιο, το S3 θα παρει την 4.4 ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

ΥΓ. τωρα εχω iphone 5 και δεν το μπορω αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το galaxy s3 μου εκανε απο μονο του restart στα καλα καθουμενα,εκεινη την ωρα μαλιστα δεν το χρησημοποιουσα καν,ουτε ειχε χαμηλη μπαταρια.Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ξενέρωσα πολύ άσχημα με την 4.3 γιατί θα φέρει μαζί της και το knox που θα έχει δικό του counter, που δεν σβήνει, έτσι ώστε αν το κινητό πειραχτεί, δεν υπάρχει επιστροφή στην εγγύηση.

 

Πάει τελείωσε. Ντου στην cyanogenmod και τέλος τα πολλά προβλήματα. Αντε γιατί πολύ μας κούρασε η samsung με τις bloatιες και τις υπερβαρες roms που συνεχίζουν να βαραίνουν όσο περνάει ο καιρός.

 

Και την εγγύηση να έχω χαμένη δεν με ενδιαφέρει. Ζω με ένα κινητό που είναι στον έλεγχο της samsung και όχι στον δικό μου. Root να τελειώνω με αυτή τη κατάντια...

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ξενέρωσα πολύ άσχημα με την 4.3 γιατί θα φέρει μαζί της και το knox που θα έχει δικό του counter, που δεν σβήνει, έτσι ώστε αν το κινητό πειραχτεί, δεν υπάρχει επιστροφή στην εγγύηση.

 

Πάει τελείωσε. Ντου στην cyanogenmod και τέλος τα πολλά προβλήματα. Αντε γιατί πολύ μας κούρασε η samsung με τις bloatιες και τις υπερβαρες roms που συνεχίζουν να βαραίνουν όσο περνάει ο καιρός.

 

Και την εγγύηση να έχω χαμένη δεν με ενδιαφέρει. Ζω με ένα κινητό που είναι στον έλεγχο της samsung και όχι στον δικό μου. Root να τελειώνω με αυτή τη κατάντια...

 

Μην ανησυχεις, συντομα θα βρουν τροπο οι ειδικοι του xda να το λυσουν και αυτο.;) παντως εαν αποφασιζες να μεινεις για παντα σε στοκ ρομ και μηδενιζες τωρα τον μετρητη θα ησουν 100% ασφαλης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...