Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σημερα ειχα ενα update,δεν ξερω γιατι ηταν ...η εκδοση παρεμεινε ιδια...(το ειχα γραψει σε λαθος ενοτητα:cry:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήθελα να ρωτησω αν συμβαίνει και σε εσας αυτό και πως λύνεται. Τις τελευταίες μερες μιλαω με buetooth. Ομως κατά την συνομιλία η οθονη σβυνει και δεν αναβει αν ακουμπησω την οθονη. Θελω πολλες φορές να τερματισω την κλίση αλλα η οθονη ειναι σβυστη και περιμένω να το κλείσει ο άλλος. Ομως αυτό δεν ειναι σωστο. Δοκιμασα να πατησω το πλαϊνό κουμπι, μηπως αναψει η οθόνη και μου τερμάτισε την κλίση. Το μεσαίο με βγάζει στην αρχικη οθόνη, μονο τα πληκτρα της εντασης δεν εχω δοκιμάσει. Ειναι λογικο να σβυνει η οθονη και να μην ενεργοποιειται με το άγγιγμα κατά την κλίση; υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω; Ευχαριστώ

 

 

 

 

 

Δοκιμασε να πατησεις το power button

 

 

 

Δοκιμασα και μου τερματησε την κλιση, οπως εγραψα και πιο πανω. Απλα το ανεφερα σαν πλαινο κουμπι και οχι σαν power button. :)

 

1.Η οθονη δεν ενεργοποιειται αγγιζοντας την οταν ειναι σβηστη...αρα αυτη η συμπεριφορα ειναι σωστη...

 

2.Κανονικα επρεπε με ενα απλο πατημα το πλαινου (και οχι παρατεταμενο) να ενεργοποιειται η οθονη και οχι να τερματιζει την κληση....

 

3.Την κληση παρ'ολα αυτα μπορεις λογικα να την τερματησεις πατωντας του κουμπακι του bluetooth....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ειχα ενα update,δεν ξερω γιατι ηταν ...η εκδοση παρεμεινε ιδια...(το ειχα γραψει σε λαθος ενοτητα:cry:)

 

Και σε μένα ήρθε πριν δύο τρεις μέρες χωρίς να βλέπω κάποια αλλαγή στην έκδοση.

Νομίζω πως είχε αναφερθεί πριν δύο μήνες αυτή η αναβάθμιση αλλά για κάποιο λόγο κάποιοι αργήσαμε να την πάρουμε.

Μήπως και το δικό σου είναι από Γερμανία;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και μου τερματησε την κλιση, οπως εγραψα και πιο πανω. Απλα το ανεφερα σαν πλαινο κουμπι και οχι σαν power button. :)

 

 

2.Κανονικα επρεπε με ενα απλο πατημα το πλαινου (και οχι παρατεταμενο) να ενεργοποιειται η οθονη και οχι να τερματιζει την κληση....

 

..

 

Μπορείς αν θες να ρυθμίσεις πατώντας το power button να κλείνει την κλήση.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε πριν δύο τρεις μέρες χωρίς να βλέπω κάποια αλλαγή στην έκδοση.

Νομίζω πως είχε αναφερθεί πριν δύο μήνες αυτή η αναβάθμιση αλλά για κάποιο λόγο κάποιοι αργήσαμε να την πάρουμε.

Μήπως και το δικό σου είναι από Γερμανία;

 

Για την καμερα πρεπει να ειναι.Σου προσθετει καποια κολπα οπως να τραβας φωτο σειριακες...Για δοκιμασε..

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτησω αν συμβαίνει και σε εσας αυτό και πως λύνεται. Τις τελευταίες μερες μιλαω με buetooth. Ομως κατά την συνομιλία η οθονη σβυνει και δεν αναβει αν ακουμπησω την οθονη. Θελω πολλες φορές να τερματισω την κλίση αλλα η οθονη ειναι σβυστη και περιμένω να το κλείσει ο άλλος. Ομως αυτό δεν ειναι σωστο. Δοκιμασα να πατησω το πλαϊνό κουμπι' date=' μηπως αναψει η οθόνη και μου τερμάτισε την κλίση. Το μεσαίο με βγάζει στην αρχικη οθόνη, μονο τα πληκτρα της εντασης δεν εχω δοκιμάσει. Ειναι λογικο να σβυνει η οθονη και να μην ενεργοποιειται με το άγγιγμα κατά την κλίση; υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω; Ευχαριστώ[/quote']

 

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα, απάντηση/τερματισμός κλησης και να ξετικαρεις την τριτη επιλογή. Ετσι με το πλαϊνό πλήκτρο θα ανάβει η οθόνη χωρίς να τερματίζει την κλήση.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα, απάντηση/τερματισμός κλησης και να ξετικαρεις την τριτη επιλογή. Ετσι με το πλαϊνό πλήκτρο θα ανάβει η οθόνη χωρίς να τερματίζει την κλήση.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτησω αν συμβαίνει και σε εσας αυτό και πως λύνεται. Τις τελευταίες μερες μιλαω με buetooth. Ομως κατά την συνομιλία η οθονη σβυνει και δεν αναβει αν ακουμπησω την οθονη. Θελω πολλες φορές να τερματισω την κλίση αλλα η οθονη ειναι σβυστη και περιμένω να το κλείσει ο άλλος. Ομως αυτό δεν ειναι σωστο. Δοκιμασα να πατησω το πλαϊνό κουμπι, μηπως αναψει η οθόνη και μου τερμάτισε την κλίση. Το μεσαίο με βγάζει στην αρχικη οθόνη, μονο τα πληκτρα της εντασης δεν εχω δοκιμάσει. Ειναι λογικο να σβυνει η οθονη και να μην ενεργοποιειται με το άγγιγμα κατά την κλίση; υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω; Ευχαριστώ[/QUO

μπορεις επισης να πας στο ταμπλο κλησεων και να πας ρυθμισεις και να ξετικαρεις εκει που λεει "σβησιμο της οθονης κατα τη διαρκεια των κλησεων"...

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα η οθόνη θα σβυνει όταν μιλάω από το τηλέφωνο ή μόλις το ακουμπάω στο αυτι μου θα πατιέται ότι να ναι;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις ενα cf -root μήπως και ανοίξει .

Αν και πάλι δεν τα καταφέρεις δοκίμασε περνώντας το PIT file που ει ναι για το μοντέλο σου (16 ή 32gb)

 

Που μπορώ να βρω το pit file για το το 16GB?

 

όταν λες cf root τι εννοείς ? το τηλέφωνο είχε γίνει root μετά πέρασα την custom recovery και το custom firmware.

 

σε recovery δεν μπορώ να μπω πια, μονο σε download mode.

:)
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι συμβαινει και βασικα πως λυνεται το προβλημα που μου εμφανιζει "μη εγγεγραμενο στο δικτυο" ? Η συνδεση μου ειναι WIND, σαν σημα εχει 2-3 μπαρες αλλα τηλεφωνο δεν παιρνει..
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε πριν δύο τρεις μέρες χωρίς να βλέπω κάποια αλλαγή στην έκδοση.

Νομίζω πως είχε αναφερθεί πριν δύο μήνες αυτή η αναβάθμιση αλλά για κάποιο λόγο κάποιοι αργήσαμε να την πάρουμε.

Μήπως και το δικό σου είναι από Γερμανία;

Δεν ειναι απο ελλαδα,αλλα δεν ξερω απο ποια χωρα ειναι ακριβως...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω το pit file για το το 16GB?

 

όταν λες cf root τι εννοείς ? το τηλέφωνο είχε γίνει root μετά πέρασα την custom recovery και το custom firmware.

 

σε recovery δεν μπορώ να μπω πια, μονο σε download mode.

 

Δεν χρειάζεται να μπεις σε recovery . Πέρνα ξανά τον cf-root με τον οποίο έγινες root ,και αν δεν ανοίξει ακολούθησε αυτόν το οδηγό περνώντας πρώτα τον pit file και μετά official rom .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε mac πως συνδεω το τηλεφωνο και να το βγαζει σαν flashακι?

Εγώ με την 4.1.2 δεν μπορώ να το συνδέσω με κανένα τρόπο δυστυχώς στο imac μου.. Έχω pc στην δουλειά και βολεύομαι οπότε δεν το προσπάθησα πολύ αλλά δυστυχώς δεν πρέπει να είναι απλό.. Ούτε το Android File Transfer το βλέπει δυστυχώς :mad:

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο να μην υπαρχει τροπος συνδεσης .....:X

ρατσισμος των android...καλα κανω και το εχω για 2ο το s3 :ninja: ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα η οθόνη θα σβυνει όταν μιλάω από το τηλέφωνο ή μόλις το ακουμπάω στο αυτι μου θα πατιέται ότι να ναι;

 

οχι δεν θα πατιεται τιποτα φιλε μου γιατι εκει που ακουμπαει το αυτι δεν εχει κατι για να πατηθει!!

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα το καλώδιο φόρτισης κάνει τα δικά του, έστειλα mail στο ebw που το είχα πάρει για να μου το καλύψουν και θέλουν λέει όλο το πακέτο, δηλ. κινητό,φορτιστή και καλώδιο! για να τα στείλουν στην αντιπροσωπεία να τα τσεκάρει. εντάξει δεν μου φαίνεται και εντελώς παράλογο, αλλά επειδή δεν ψήνομαι να μείνω χωρίς συσκευή για ένα καλώδιο, ήθελα να ρωτήσω αν έκατσε κανένας που είχε θέμα με το καλώδιο να τους βάλει να του το αλλάξουν χωρίς να δώσει τη συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Ένας γνωστός πέρασε μια custom rom αλλά του κολλάει και θέλει να το επαναφέρει το τηλ σε μανίσια rom. Πως το κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Ένας γνωστός πέρασε μια custom rom αλλά του κολλάει και θέλει να το επαναφέρει το τηλ σε μανίσια rom. Πως το κάνουμε?

 

Εδώ. Ακολουθείς τις οδηγίες και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα το καλώδιο φόρτισης κάνει τα δικά του, έστειλα mail στο ebw που το είχα πάρει για να μου το καλύψουν και θέλουν λέει όλο το πακέτο, δηλ. κινητό,φορτιστή και καλώδιο! για να τα στείλουν στην αντιπροσωπεία να τα τσεκάρει. εντάξει δεν μου φαίνεται και εντελώς παράλογο, αλλά επειδή δεν ψήνομαι να μείνω χωρίς συσκευή για ένα καλώδιο, ήθελα να ρωτήσω αν έκατσε κανένας που είχε θέμα με το καλώδιο να τους βάλει να του το αλλάξουν χωρίς να δώσει τη συσκευή...

 

Ναι φίλε μου άλλαξα φορτιστή μόνο.

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα το καλώδιο φόρτισης κάνει τα δικά του, έστειλα mail στο ebw που το είχα πάρει για να μου το καλύψουν και θέλουν λέει όλο το πακέτο, δηλ. κινητό,φορτιστή και καλώδιο! για να τα στείλουν στην αντιπροσωπεία να τα τσεκάρει. εντάξει δεν μου φαίνεται και εντελώς παράλογο, αλλά επειδή δεν ψήνομαι να μείνω χωρίς συσκευή για ένα καλώδιο, ήθελα να ρωτήσω αν έκατσε κανένας που είχε θέμα με το καλώδιο να τους βάλει να του το αλλάξουν χωρίς να δώσει τη συσκευή...

σε μενα ενας φιλος μου που ειχε προβλημα με τν φορτιστη πηρε τηλ την σαμσουνγκ και του ειπαν να παραδωσει μονο τον φορτιστη σε ενα καταστημα κοντα στο σπιτι του και μετα απο λιγες μερες αψου κοιταξαν τον παλιο φορτιστη του εδωσαν καινουργιο τλκ

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μπεις σε recovery . Πέρνα ξανά τον cf-root με τον οποίο έγινες root ,και αν δεν ανοίξει ακολούθησε αυτόν το οδηγό περνώντας πρώτα τον pit file και μετά official rom .

 

δοκίμασα με όσα pit file βρήκα στο internet με όλες τις διαφορετικές εκδόσεις odin με stock firmware και cf.περνώ πάντα το ίδιο μήνυμα ρε-partition operation fail...καμια άλλη ιδέα?έχω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

:)
Link to comment
Share on other sites

σε μενα ενας φιλος μου που ειχε προβλημα με τν φορτιστη πηρε τηλ την σαμσουνγκ και του ειπαν να παραδωσει μονο τον φορτιστη σε ενα καταστημα κοντα στο σπιτι του και μετα απο λιγες μερες αψου κοιταξαν τον παλιο φορτιστη του εδωσαν καινουργιο τλκ

 

σε τι κατάστημα πήγε ο φίλος σου? επειδή δεν το έχω πάρει από τη wind πχ που είμαι συνδρομητής, έχω την εντύπωση ότι δεν θα το δεχτούν. η samsung μου λέει να το πάω στη smartec , και δεν εχω χρόνο να τρέχω στην άλλη άκρη της αθήνας. το βρήκα με 1,3€ στο dx.com , και αν είναι θα κάνω και μια ερώτηση στη wind μπας και...

 

από το ebw μου το ξεκαθάρισαν ότι θέλουν και το κινητό για να το στείλουν (ήμαρτον!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...