Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο σιγουρο ειναι οτι θα το γουσταρης!εγω ειχα το 4s περνω το s3 το δινω ο χαζος για να παρω το iphone5 και δεν μου αρεσε καθολου.ξαναπηρα το s3 τρεχοντας!:D
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks... και εγω αυτο ευχομαι.. εχω το s plus και ειπα να παω στο μεγαλο αδερφο.... να μην κατηγορησω αδικα το htc πολυ καλο...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

thanks... και εγω αυτο ευχομαι.. εχω το s plus και ειπα να παω στο μεγαλο αδερφο.... να μην κατηγορησω αδικα το htc πολυ καλο...

 

Όταν παραλάβεις περιμένουμε και τις πρώτες εντυπώσεις σου...με το καλό:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας αρκετό καιρό πριν το s3 βλέπω ότι έχει διορθωθεί η κάμερα, μιας και το αναφέρατε πριν. Στην 4.0.4 είχε σοβαρό πρόβλημα να βγάλει καθαρές φωτογραφίες σε κοντινές αποστάσεις και με αυτόματη ρύθμιση.. Τώρα βλέπω ότι έχει διορθωθεί, προφανώς μέσω sw upgrade :)
Link to comment
Share on other sites

 

Χεχε καλυτερο smartphone το s3 και καλύτερο tablet το nexus 7... Οι συσκευές μου :lol:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας αρκετό καιρό πριν το s3 βλέπω ότι έχει διορθωθεί η κάμερα, μιας και το αναφέρατε πριν. Στην 4.0.4 είχε σοβαρό πρόβλημα να βγάλει καθαρές φωτογραφίες σε κοντινές αποστάσεις και με αυτόματη ρύθμιση.. Τώρα βλέπω ότι έχει διορθωθεί, προφανώς μέσω sw upgrade :)

 

Όντως η κάμερα του στη 4.0.4 ήτανε χάλια αλλά με τη 4.1.2 ξηλώνει!!!:lol:

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι σημερα το απογευμα ειχα κι εγω αυτο τον συνδυασμο αλλα τελικα το nexus 7 το πουλησα και πηρα 10αρι ταμπλετ.

Νταξει το νεξους ειναι με διαφορα η πιο γρηγορη συσκευη Αντροιντ που εχω πιασει μεχρι στιγμης στα χερια μου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Όντως η κάμερα του στη 4.0.4 ήτανε χάλια αλλά με τη 4.1.2 ξηλώνει!!!:lol:

Επίσης έχει κάτι που τουλάχιστον δεν ήξερα ότι υπήρχε ήδη όντως δεν υπήρχε το καλοκαίρι που το είχα ξανα, πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο για φωτογράφιση αυτό βγάζει στην σειρά αρκετές φωτογραφίες.. Πρακτικό και χρήσιμο :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω κανει ρουτ το κινητο με την ωμεγα και θελω να βαλω ξανα την original ρομ του και να μην ειναι ρουτ, ξερετε πως μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει κάτι που τουλάχιστον δεν ήξερα ότι υπήρχε ήδη όντως δεν υπήρχε το καλοκαίρι που το είχα ξανα, πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο για φωτογράφιση αυτό βγάζει στην σειρά αρκετές φωτογραφίες.. Πρακτικό και χρήσιμο :)

 

Ναι οντως ειναι πολυ power χαρακτηριστικο.Το εδωσε με μια αναβαθμιση 22mb που εδωσε μετα την 4.1.2

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

ετσι.....:):):) φτιαξε με λιγακι.... γιατι με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου αν εκανα το σωστο... και χαρηκα για αυτο που ειπες για το 5.... αυριο με το καλο,,,,,:rolleyes::rolleyes:

 

Και ομως, παραγει εξαιρετικες φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

ακομα να ερθει στο γερμανικο η αναβαθμιση που λετε ολοι...ελεος ****ω:angry::angry:
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου λυσετε μια απορια πιο ειναι πιο καλο! το σ3 ή το νοτε2 !!! πιο γρηγορο κλπ.....!;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου λυσετε μια απορια πιο ειναι πιο καλο! το σ3 ή το νοτε2 !!! πιο γρηγορο κλπ.....!;;;

 

To note.

Μόνο "μειονέκτημα" το μέγεθος.

Για κάποιους αυτό βέβαια είναι πλεονέκτημα, λόγω της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα γερμανικο θα ειναι..... τι δεν εχει 4.1.2. ?

 

Κι εμένα γερμανικό είναι μην ανγχόνεσε κανονικά θα κάνεις αναβάθμιση σε 4.1.2:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

και εμενα γερμανικο θα ειναι..... τι δεν εχει 4.1.2. ?

 

εχω την 4.1.2 εδω και πολυ καιρο..απλα δεν μ εχει ερθει η αναβαθμιση των 22mb που βλεπω οτι λενε τα παιδια..:(:(

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.1.2 εδω και πολυ καιρο..απλα δεν μ εχει ερθει η αναβαθμιση των 22mb που βλεπω οτι λενε τα παιδια..:(:(

 

Η αναβάθμιση έγινε, για να πάει από την 4.1.1 στην 4.1.2 (XELL4) και μετά ξαναδόθηκε ένα update για την XELLA. Η XELLA έχει το υποτιθέμενο Sudden death fix. Πληροφορίες για το Sudden dean εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353394

Αλλά μην ανησυχείς, και η XELL4 το έχει αυτό το fix! Εμείς (και λέω εμείς, γιατί και εμένα από Γερμανία είναι :p) έχουμε τώρα την XELL4 και από ό,τι κατάλαβα δεν θα μας δώσουν την XELLA, αλλά κατευθείαν την 4.2.2 όταν βγει. Αν θέλεις, όμως, μπορείς να βάλεις την αγγλική 4.1.2 (XELLA) ή και την πιο καινούργια αγγλική έκδοση 4.1.2 XAEMB1.

Edited by Sterios89
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς το Note 2!

 

Το S3 έχει αντίστοιχο "πληκτρολόγιο" handwriting όπως το Note 2?

Δηλ. Να γράψεις με το δάκτυλο (δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο αξεσουαρ του s-pen) "Καλημέρα" και να το "πληκτρολογήσει" στο μήνυμα ή όπου αλλού το γράφεις?

 

(Ρωτάω γιατί μου αρέσει πολύ το Νοτε 2, αλλά αν μπορεί να το κάνει αυτό και το S3 μπορεί να το προτιμήσω και λόγω μεγάθους και γιατί μου αρέσει το μαύρο.)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα μολις... ολα κομπλε σφραγισμενο και δεν ειναι branded. εχω ομως προβλημα με το wifi. κολαει στο ληψη ip. διαβασα αυτο : Το προβλημα λύθηκε μετά απο πολύ ψάξιμο

στο xda φταίει η rom 4.1.2. Δεν λειτουργεί

σωστά σε κάποιες συσκευές.

Βάζουμε 4.1.1 πάμε στο φάκελο etc/wifi

αντιγράφουμε το φάκελο καπου περνάμε μια

4.1.2 και πάμε πάλι etc/wifi και βάζουμε το

φάκελο wifi της 4.1.1 που είχαμε πάρει και

όλα ειναι εντάξει. Η μοναδική rom 4.1.2 που

μου δούλεψε απ'ευθειας είχαν η omega rom

v41.

 

εχει κανεις το φακελο αυτο ? η φταει τιποτα αλλο.... μην το δωσω πισω τζαμπα....

 

Tελικα εκανα αυτο και συνδεθηκε... μου φεναιτε οτι σερνεται ομως αρκετα....

I found this through Stumbleupon

 

'1. Open up the Galaxy S3 phone dialer

2. Then dial *#0011#

3. Look for the “ServiceMode” screen and press the left menu button

4. Select “WiFi”

5. You should see that the “WiFi Power Save Mode” button is “ON” – now put it on “OFF”'

Edited by dskopa

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το S3 έχει αντίστοιχο "πληκτρολόγιο" handwriting όπως το Note 2?

Δηλ. Να γράψεις με το δάκτυλο (δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο αξεσουαρ του s-pen) "Καλημέρα" και να το "πληκτρολογήσει" στο μήνυμα ή όπου αλλού το γράφεις?

 

(Ρωτάω γιατί μου αρέσει πολύ το Νοτε 2, αλλά αν μπορεί να το κάνει αυτό και το S3 μπορεί να το προτιμήσω και λόγω μεγάθους και γιατί μου αρέσει το μαύρο.)

Υπάρχει αντίστοιχο αξεσουάρ αλλά δεν στο συνιστώ http://www.youtube.com/watch?v=ajNk7IQNYEg . Όσο για το να γράψεις με το δάκτυλο, θεωρώ ότι είναι εντελώς αντιπρακτικό. Αν θέλεις κάτι τέτοιο, τότε καλύτερα να στραφείς προς note 2 μεριά (δες το βιντεάκι και θα καταλάβεις την διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν έχουμε το gps μόνιμα ανοιχτό αυτό εντοπίζει συνέχεια την θέση μας και καταναλωνει μπαταρία ή ενεργοποιειται μονο οτν χρειάζεται και μετά κλεινει. Εχω τον καιρό να ανανεώνεται κάθε μία ώρα αλλά δεν βλέπω να γίνεται με το gps κλειστό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...