Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μπορώ να κάνω με το μικρόφωνο;

Πολύ συχνα χρησιμοποιώ το S3 στην βάση του αυτοκινήτου σε ανοικτή ακρόαση ( πράγμα που έκανα και στο προηγούμενο μου κινητό hd2 ).

Τώρα όμως πολλοί μου παραπονιούνται πως με ακούν με δυσκολία και έτσι αναγκάζομαι να φωνάζω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος που να δυναμώνει η ευαισθησία του μικροφώνου;

Δοκίμασε να κλείσεις το Noise Reduction που βρισκεται στης ρυθμίσεις κλήσεων.

Επίσης καθάρισε λίγο και την υποδοχή του μικροφώνου .

Το noise κλείνει ετσι και αλλιως αυτόματα μόλις βάζω το βύσμα jack συνεπώς δεν νομίζω πως φταίει αυτό.

Τώρα όσον αφορά το μικρόφωνο το κινητό είναι καινούργιο και η θήκη που του έχω βάλει σε εκείνο το σημείο το αφήνει ακάλυπτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα ! Για να παρω ενημερωση jb χρειαζεται να το συνδεσω στο ΚΙΕΣ με καλωδιο η μεσω WIFI ;

Δηλαδη θα την βρει την ενημερωση μεσα απο το WIFI η χλωμο ;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να καταχωρισω το mail της δουλειας που ειναι της on.gr αλλα ματαια ( δεν συγχρονίζει με τιποτα)

Εχω περασει δυο yahoo ( που και αυτα με ειχαν παιδέψει αν θυμαμαι καλα ) αλλα εδω τα πραγματα ειναι ακομα χειροτερα...

Παιζει καποια επιπλέον ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τρεις μηνες συμβιωσης με το ς3 ειχαμε την πρωτη βουτια.

ραγισε το μπροστινο κρυσταλο σε 2 σημεια. πριν κανα μηνα ειχα διαβασει οτι το κρυσταλο αλαζει πακετο με την οθονη με κοστος γυρω στα 120€.

εχω στο τηλεφωνο την ομεγα. να το στειλω στην αντιπροσωπεια ετσι η θα μου δημιουργησουν προβλημα λογω ρουτ??????????

:)
Link to comment
Share on other sites

μετα απο τρεις μηνες συμβιωσης με το ς3 ειχαμε την πρωτη βουτια.

ραγισε το μπροστινο κρυσταλο σε 2 σημεια. πριν κανα μηνα ειχα διαβασει οτι το κρυσταλο αλαζει πακετο με την οθονη με κοστος γυρω στα 120€.

εχω στο τηλεφωνο την ομεγα. να το στειλω στην αντιπροσωπεια ετσι η θα μου δημιουργησουν προβλημα λογω ρουτ??????????

 

Δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα επειδή είσαι root απο την στιγμή που δεν εχει σχέση η ζημιά με την εγγύηση .

Μπορείς βεβαιώ να του περάσεις μια επίσημη rom για να είσαι ήσυχος ( πέντε λεπτά είναι).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τρεις μηνες συμβιωσης με το ς3 ειχαμε την πρωτη βουτια.

ραγισε το μπροστινο κρυσταλο σε 2 σημεια. πριν κανα μηνα ειχα διαβασει οτι το κρυσταλο αλαζει πακετο με την οθονη με κοστος γυρω στα 120€.

εχω στο τηλεφωνο την ομεγα. να το στειλω στην αντιπροσωπεια ετσι η θα μου δημιουργησουν προβλημα λογω ρουτ??????????

 

Αφού δεν καλύπτεται από την εγγύηση, δεν θα σου πουνε τώρα τίποτα, εσύ πληρώνεις. Αν όμως κατι δεν παει καλα με την συσκευή μετά, θα μπορουν να σου πουν ότι θέλουν αφού θα το γνωριζουν ότι το σκαλίζεις. Οπότε για καλο και για κακό, περνα την επίσημη και το triangle away

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε jelly υπαρχει αλλος player εκτος του flash που να τον υποστηριζει?

 

Γιατι έχεις κάποιο πρόβλημα με τον flash ?

Δεν σου δουλεύει ?

 

Από όσο γνωρίζω οχι δεν υπάρχει άλλος player .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. είμαι νέος κάτοχος του s3 και έχω μια ερώτηση. είχα το S2 kai είχα κάνει backup μέσω kies στα πάντα, αλλά βάζω το s3 για restore και μπορεί να περάσει μόνο επαφές. μηνύματα και τέτοια όχι. τί παίζει; γίνεται τίποτα ή τα έχασα;

 

παιδιά ξέρει κανείς κάτι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι έχεις κάποιο πρόβλημα με τον flash ?

Δεν σου δουλεύει ?

 

Από όσο γνωρίζω οχι δεν υπάρχει άλλος player .

 

Εμενα λειτουργει καλα μονο με τον browser της συσκευης, με Opera mobile δεν παιζει. μονο με τον μαμισιο browser μπορουμε να εχουμε σωστη λειτουργια του flash?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργει καλα μονο με τον browser της συσκευης, με Opera mobile δεν παιζει. μονο με τον μαμισιο browser μπορουμε να εχουμε σωστη λειτουργια του flash?

Δοκιμασε chrome και firefox. Δουλευουν πολυ ωραια.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργει καλα μονο με τον browser της συσκευης, με Opera mobile δεν παιζει. μονο με τον μαμισιο browser μπορουμε να εχουμε σωστη λειτουργια του flash?

Έχεις την τελευταία εκδοσή του flash player( 11.1.115.20 )?

Εχω την εντύπωση οτι δουλεύει και με Opera εκτός του στοκ broswer ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή τα FB & Messenger μετά την τελευταία αναβάθμιση δουλεύουν υπερωρίες τόσο στη RAM όσο και στα δεδομένα δικτύου; έχω να δω πάνω από 60MB ελεύθερα νομίζω από την τελευταία αναβάθμισή τους!

:!:

 

Edited: Από τιτίβισμα:

 

http://samsung-galaxy-s3.net/news/samsung-to-introduce-larger-battery?utm_campaign=twitter&utm_medium=twitter&utm_source=twitter

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή τα FB & Messenger μετά την τελευταία αναβάθμιση δουλεύουν υπερωρίες τόσο στη RAM όσο και στα δεδομένα δικτύου; έχω να δω πάνω από 60MB ελεύθερα νομίζω από την τελευταία αναβάθμισή τους!

:!:

 

Ναι....απο την στιγμη που τα εβγαλα ηρεμησε η μπαταρια μου και η ram

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία εκδοσή του flash player( 11.1.115.20 )?

Εχω την εντύπωση οτι δουλεύει και με Opera εκτός του στοκ broswer ..

 

εγω εχω jelly πως βαζω flash player???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω jelly πως βαζω flash player???

 

Πήγαινε εδώ http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html κατέβασε την τελευταία εκδοσή του flash .

Μετάφερε το apk στο τηλέφωνο σου (internal ή external sd card) και με εναν file explorer βρες το και καν το install

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα γιατι εχει uπολοιπο αναμονης 48% ??Εκει που κοιταμε αναμονης μπαταριας,αναμονης οθονης κ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html κατέβασε την τελευταία εκδοσή του flash .

Μετάφερε το apk στο τηλέφωνο σου (internal ή external sd card) και με εναν file explorer βρες το και καν το install

 

φιλε σορυ που σε ζαλιζω αλλα που παω ακριβως???δεν εχει για jelly......μονο για ice cream....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε σορυ που σε ζαλιζω αλλα που παω ακριβως???δεν εχει για jelly......μονο για ice cream....

 

Δεν έχεις πρόβλημα. Δουλεύει άψογα σε JB.

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

φιλε σορυ που σε ζαλιζω αλλα που παω ακριβως???δεν εχει για jelly......μονο για ice cream....

 

Την τελευταία εκδοσή για ics κατεβάζεις . Δεν υπάρχει εκδοση για jb καθώς η adobe σταμάτησε της αναβαθμίσεις της για το android

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μία βοηθεια.Αυτους τους ρημαδοτονους πως τους απενεργοποιούμε στα κεφαλαια γράμματα που μπαινουν αυτοματα στην συνταξη των μηνυματων;Μου εχουν σπασει τα νευρα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειάζεται να βάλω κανένα πρόγραμμα για defrag;

 

Δεν νομίζω οτι το android χρειαζεται defrags . ;)

Αυτά είναι για τα Windows .

 

Μία βοηθεια.Αυτους τους ρημαδοτονους πως τους απενεργοποιούμε στα κεφαλαια γράμματα που μπαινουν αυτοματα στην συνταξη των μηνυματων;Μου εχουν σπασει τα νευρα....

 

Λογικά έχεις ενεργοποίησή το predictive text .

Δοκίμασε να το κλείσεις ,κοίτα το πως

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα αναβαθμηση σε jbeam μεσω kies οκ δεν εχει κ τρελη διαφορα σχεδον ιδια συμπεριφορα προς τι αυτη η τρελα με τις αναβαθμησεις ,ελπιζω να εχει καλυτερη μπαταρια τουλαχιστον..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μηνύματα μέσω restore από το kies γιατί δεν κάνει; είχα κάνει backup τα sms tou S2 και δεν τα βάζει στο s3. ξέρει κανείς πώς γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...