Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλες φορες,παθαινω το εξης.Οταν μιλαω στο τηλεφωνο,και θελω να το κλεισω,η οθονη ειναι κλειστη,και πατωντας το κατω κουμπι,δεν εμφανιζεται η οθονη με το κοκκινο κουμπι που σβυνει την κληση.

Μερικες φορες,αναγκαστηκα να απενεργοποιησω εντελως το τηλεφωνο,για να μπορεσω να τερματισω την κληση.

Τι κανω;

 

Την κλήση μπορείς να την τερματησεις απο την notification bar οταν σε βγαζει σε αρχικη οθόνη κατα την διάρκεια μιας κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα το έδωσα,μετά το θέμα πού έβγαλε κι εμένα με την φόρτιση πήρε πόδι.παράξενο όμως γιατί κι ενός φίλου μου τα ίδια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την κλήση μπορείς να την τερματησεις απο την notification bar οταν σε βγαζει σε αρχικη οθόνη κατα την διάρκεια μιας κλήσης.

Πως θα το κανω δηλαδη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έδωσα,μετά το θέμα πού έβγαλε κι εμένα με την φόρτιση πήρε πόδι.παράξενο όμως γιατί κι ενός φίλου μου τα ίδια

 

Τι ακριβως σου εκανε Γιαννη ; Γιατι το Σαββατο και σε εμενα δεν φορτιζε !!! Ειχε κολλησει στο 50% επειδη το φορτιζα με φορτιση samsung παλι αλλα απο το tablet Μου !! Περιεργα πραγματα !!

Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργα πράγματα ρε παιδιά, αφου πάτε και τα φορτίζετε με ότι βρείτε :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργα πράγματα ρε παιδιά, αφου πάτε και τα φορτίζετε με ότι βρείτε :lol:

 

Με φορτιστη της Samsung οχι με NOKIA !! Απλα στην περιπτωση του δικου μου ηθελε τον δικο του,ειναι το πιο περιεργο κινητο που ειχα ( εχω αλλαξει πανω απο 20 smartphone ).

 

 

Τωρα του Γιαννη δεν ξερω τι επαθε ελπιζω να μας πει !

Link to comment
Share on other sites

Aν έχετε jb, oι jb που κυκλοφορούν προς το παρόν, έχουν διάφορα θέματα με τη φόρτιση.

Ένα ψαξιματάκι στο XDA θα σας διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κάνει αν ειναι από την ίδια εταιρία... ακόμα και το καλώδιο που εχει παιζει ρόλο.Εγω με jb παντως δεν αντιμετώπισα κανενα πρόβλημα με φόρτιση,μονο με το λαμπάκι που ειναι μερικες φορες πιο αχνο .Δεν έχω official. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είχα προβλημα φόρτισης ούτε με την Πολωνικη ούτε με την Σουηδική που έχω τώρα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σου εκανε Γιαννη ; Γιατι το Σαββατο και σε εμενα δεν φορτιζε !!! Ειχε κολλησει στο 50% επειδη το φορτιζα με φορτιση samsung παλι αλλα απο το tablet Μου !! Περιεργα πραγματα !!

 

 

 

 

στην αρχή έτσι ξεκίνησε κι εμένα...αρχικά φορτίζει με διακοπές ώσπου κατάντησε να μην φορτίζει και να φορτίζει μόνο USB.

 

 

Τι περίεργα πράγματα ρε παιδιά, αφου πάτε και τα φορτίζετε με ότι βρείτε :lol:

 

Πλάκα κανείς?ξέρεις εσύ με τι φορτιζω εγώ το κινητό μου?αδερφέ δεν είμαι κανένας άσχετος καραγκιόζης να φόρτιζω τα κινητά μου με ότι να ναι.

Πάντα με τους δικούς τους φορτιστες.

Και δεύτερό φορτιστή πήγα κι αγόρασα αλλά τίποτα.τζάμπα το χρήμα και φυσικά δεν είχα την υπομονή να πάει service και να μείνω έτσι.τέτοια προβλήματά δεν τα δέχομαι.

Πούλημα λοιπόν και θα πάρω το ίδιο σε λίγο καιρό ξανά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται μάλλον οφείλεται στη jb.

 

Όλοι όσοι είχατε πρόβλημα έχετε περάσει jb; ; Υπάρχει κάποιος με ics;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

πάτα power + κεντρικό πλήκτρο.

το γράφει στο εγχειρίδιο χρήσης της συσκευής

ψαξε να το βρείς στα widget μεσα

 

Ούτε καν, έχει ένα πολύ εύκο tip, κάνε την παλάμη σου swipe από αριστερά προς τα δεξιά et voila. Ψάξε tips για s3 και θα δεις ότι έχει αρκετά με gestures και όχι μόνο.

 

Hands free και εγγύση.

Καλησπέρα, σήμερα παρατήρησα ότι με τα handsfree που είχε η συσκευασία όταν μιλάω με ακούνε από το mic της συσκευής και ότι των handsfree (αυτό δεν συνέβαινε στην αρχή). Σε άλλες συσκευές που είχα αυτό σήμαινε ότι είχε χαλάσει το handsfree.

 

Το κινήτο το έχουμ περίπου 15 ημέρες, ξέρετε αν τα hands free καλύπτονται από εγγύηση; (ή αν είναι θέμα ρύθμισης).

 

ευχαριστώ,

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

 

Πλάκα κανείς?ξέρεις εσύ με τι φορτιζω εγώ το κινητό μου?αδερφέ δεν είμαι κανένας άσχετος καραγκιόζης να φόρτιζω τα κινητά μου με ότι να ναι.

Πάντα με τους δικούς τους φορτιστες.

Και δεύτερό φορτιστή πήγα κι αγόρασα αλλά τίποτα.τζάμπα το χρήμα και φυσικά δεν είχα την υπομονή να πάει service και να μείνω έτσι.τέτοια προβλήματά δεν τα δέχομαι.

Πούλημα λοιπόν και θα πάρω το ίδιο σε λίγο καιρό ξανά.

 

Ποιος θα παρει προβληματικο κινητο ομως;;;;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σωστό.... εγώ προσωπικά ηθικά και μόνο δε θα το έδινα έτσι!!

Εφόσον όμως έχει εγγύηση γιατί δε πας να το "δουν";

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα παρει προβληματικο κινητο ομως;;;;

 

Στην αγγελία γραφόταν κανονικά το πρόβλημα του,κι όμως πουλήθηκε,οπότε πλέον δεν αποτελεί πρόβλημα μου από την στιγμή πού το ανέφερα:)

 

 

 

 

 

Σωστό.... εγώ προσωπικά ηθικά και μόνο δε θα το έδινα έτσι!!

Εφόσον όμως έχει εγγύηση γιατί δε πας να το "δουν";

Απάντησα πιο πάνω φιλέ μου.δεν τίθεται θέμα ηθικής όταν αναφέρουμε σωστά ένα πρόβλημα σε ένα κινητό πού δίνουμε.

Όσο για την εγγύηση???πού να τρέχω τώρα,βαριέμαι,πούλημα κι αγορά αλλού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

;)Φορουμιτες πριν αρχισετε και τρεχετε στα σερβις φορτιστε πρωτα 100% την συσκευη και στην καρτα που θα φλασαρετε την jb να εχετε και την παλιοτερη ics ρομ ετσι εαν δειτε προβληματα τυπου οτι δεν το βλεπει ο φορτιστης κτλ. να ξαναφλασαρετε την παλια ics.Δεν θα φταιει το s3 αλλα προφανος κατι γινεται με την jb.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ics έγινε το θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα σας παρακαλω την βοηθεια σας εβαλα την συσκευη να φορτιση. το πρωι η φωτινη ενδιξη ηταν ακομα κοκκινη αφαιρεσα τον φορτιστη και η συσκευη ειχε σβηση ετσι προσπαθησα να την ανοιξω αλλα δεν ανοιγη με τιποτα μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει????
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πρώτα να δεις αν φορτίζει από USB μήπως και ετυχες σε χαλασμένο φορτιστή.Αλλιως κανε μια ερώτηση στο service.Ταξιδιωτη εσύ ίσως όχι ο φίλος μας όμως πιο πανω ναι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση βοηθεια ο φορτιστης δουλευει τον δοκιμασα σε αλλη συσκευη και ειναι οκ. Δυστιχως το πηρα απο ελλαδα αλλα τωρα βρισκομαι στην αφρικη και ειναι λιγο δυσκολο να το στειλω στο σερβις αμα δεν μπορεσω να κανω κατι μεσω εσας θα αναγκαστω να το στειλω.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κάτι παιδια γιατι σήμερα το παραγγέλνω. Κάρτα σιμ παίρνει το ίδιο με το iPhone 4/4s ή θα πρέπει να βγάλω κΑινούργια;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κάτι παιδια γιατι σήμερα το παραγγέλνω. Κάρτα σιμ παίρνει το ίδιο με το iPhone 4/4s ή θα πρέπει να βγάλω κΑινούργια;

 

 

ναι, ειναι η ιδια, microSIM.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...