Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H 4.3 & 4.4 οι επίσημες έχουν knox. Αυτό είναι 100% σίγουρο.

 

λοιπον να τα παρουμε απο την αρχη.εγω το πηρα το τηλ με 4.1.2 περασα νεο bootloader και τη ρομ του στρατου.απο εκει και περα περασα αρκετες καστομ χωρις παντα να γραψει ο knox.η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να περασω μια οποιαδηποτε oficial χωρις να γραψει η μηπως υπαρχει καποια knox free?δε ρωταω ειδικα εσενα επειδη εκανα παραθεση τη δικη σου απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελευταία απάντηση: αν κατάλαβα καλά η μόνη ΕΠΙΣΗΜΗ από την Samsung χωρίς knox είναι η 4.1.2. Οτιδήποτε άλλο βάλεις σε επίσημο έχει knox. Εννοείται ότι δεν θα το πας με 4.3 στοκατζίδικη χωρίς knox από καστομιά γιατί πάλι είσαι εκτός εγγύησης.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα ερωτηση, υπαρχει καμια rom η οποια να ειναι τελειως καθαρο android, αν το λεω σωστα, αλλα το πενακι να μπορει να λειτουργησει, δηλαδη να εχει για εκεινο τις εφαρμογες του ? Συγγνωμη αν τα λεω καπως χαλια.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα ερωτηση, υπαρχει καμια rom η οποια να ειναι τελειως καθαρο android, αν το λεω σωστα, αλλα το πενακι να μπορει να λειτουργησει, δηλαδη να εχει για εκεινο τις εφαρμογες του ? Συγγνωμη αν τα λεω καπως χαλια.

 

Όχι.

Τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάποια να δουλεύει όπως πρέπει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο την αρχη που πηρα πριν 9 μηνες το note ειχε προβλημα στο μεγαφωνο (πισω απο εκει που παραγεται ο ηχος).με το που το πηρα ειχα περασει την pulse rom του στρατου ο οποιος με βοηθησε με ενα μοντακι που μειωσε την ενταση ωστε να μην εχω πολλα τριξιματρα και παραμορφωσεις.επειδη ομως το φαινομενο γινεται ολο και πιο εντονο πρεπει να το παω για service.αυτη τη στιγμη συνεχιζω να εχω custom rom.

η ερωτηση μου ειναι η εξης:για να το παω για service θα πρεπει να του περασω καποια oficial και με triangle away να μηδενισω το binary η να το παω οπως ειναι και θα το περασουν εγγυηση?το knox εννοειται πως δεν εχει γραψει.επειδη ειμαι μακρυα απο χαιδαρι και δεν εχω το χρονο να πηγαινοερχομαι ας μου απαντησει καποιος που εχει εμπειρια απο κατι τετοιο.ευχαριστω.

 

Κάποιες φορές το φαινόμενο αυτό το δημιουργεί η θήκη.

Σιγουρέψου ότι δεν είναι από τη θήκη, αλλιώς μπορεί όντως να έχει πρόβλημα το ηχειάκι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές το φαινόμενο αυτό το δημιουργεί η θήκη.

Σιγουρέψου ότι δεν είναι από τη θήκη, αλλιώς μπορεί όντως να έχει πρόβλημα το ηχειάκι.

 

Δε βαζω θηκη ποτε στα κινητα μου.το προβλημα ψιλουπηρχε απο 4.1.2 απλα οταν εβαλα την 4.3 εγινε μεγαλυτερο λογω και της εντασης νομιζω που ειχε παραπανω σαν εκδοση.απο εκει και περα βρηκα αυτη τη ρομ.την κατεβασα θα την περασω και θα το παω.απο εκει και περα οτι γινει.αν δεν μου το φτιαξουν στην εγγυηση η θα μαθω να ζω με αυτο η αν δεν ειναι μεγαλο το κοστος θα το πληρωσω.παντως το μοντακι που μου ειχες δωσει ειχε φτιαξει αρκετα την τραγικη τοτε κατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια στιγμή έκανα συγχρονισμό το s note με το samsoung account και επέλεξα και επαφές και ημερολόγιο . Γνωρίζει κανείς που έχουν αποθηκευθεί αυτά τα δεδομένα και εάν μπορώ να έχω πρόσβαση από το pc , όπως στο evernote πχ ;
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια στιγμή έκανα συγχρονισμό το s note με το samsoung account και επέλεξα και επαφές και ημερολόγιο . Γνωρίζει κανείς που έχουν αποθηκευθεί αυτά τα δεδομένα και εάν μπορώ να έχω πρόσβαση από το pc , όπως στο evernote πχ ;

 

μπαίνεις από browser στο samsung account και το ψάχνεις

εγώ το είχα δοκιμάσει πχ για να διαχειριστώ επαφές και σημειώσεις αλλά δε με άφηνε από το περιβάλλον αυτό να κάνω τίποτα.

ούτε καν να τα δω. απαράδεκτο και ούτε καν ξαναδοκίμασα. χρησιμεύει μόνο για backup αλλά όχι για περαιτέρω διαχείριση.

κρατάω μια επιφύλαξη μήπως έχει αλλάξει κάτι γιατί έχω πολύ καιρό να μπω

 

Άσχετο,

 

μήπως ήρθε η αναβάθμιση στα ελληνικά κινητά;

μου ήρθε μια ειδοποίηση απο το vitamin for galaxy αλλά δεν είμαι σε wi-fi να το επιβεβαιώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εγινα root, ποιες εφαρμογες να χρησιμοποιησω? Ειναι πολυ γενικη η ερωτηση αλλα θελω να αναφερθω σε οποιαδηποτε κατηγορια που μπορει να με χρησιμευσει το οτι εγινα root στη συγκεκριμενη συσκευη .
Link to comment
Share on other sites

 

Άσχετο,

 

μήπως ήρθε η αναβάθμιση στα ελληνικά κινητά;

μου ήρθε μια ειδοποίηση απο το vitamin for galaxy αλλά δεν είμαι σε wi-fi να το επιβεβαιώσω...

 

Ελληνικό κινητό csc EUR ακόμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μήνες έσβησε το νότε και δεν ανοίγει άλλο

Το έστειλα σε τρεις εταιρείες για επισκευή και όλοι είπαν μη επισκευασιμο

Ο ένας λέει σβήσανε όλα από ιο ο άλλος πλακέτα και τέτοια

Λοιπόν συμφέρει να αγοράσω άλλο με σπασμένη οθόνη και να βάλω την δίκη μου η να το πουλήσω και να το επισκευασι άλλος

 

Ενδιαφέρεται κανείς μπορεί κάποιος να βοηθείση ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άσχημα νέα για την αναμενόμενη αναβάθμιση σε L

[ATTACH]50803[/ATTACH]

Χε χε, εδω εμεις οι ελληνες δεν εχουμε παρει ακομη την 4.4...... Παντως αν οντως ισχυει οτι στην 4.4 δεν μπορουν να εκτελεστουν εφαρμογες απο την sd τοτε καλυτερα να μη μου ελθει.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Μία τελευταια αναβαθμιση σε Android L θα προσεθετε πολλούς πόντους στο προφιλ της Samsung όσον αφορά την πολιτική της στα updates. Θα'χει πλάκα να υποστηριξει δημόσια η Samsung ότι το Note II δε θα αναβαθμιστει λόγω ... αδυναμου hardware :lol::lol::lol:.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι,αλλά δυστυχως δε θα δούμε official Android L, απ'όσα φαινεται.

 

Βεβαια,αυτες τις μέρες τα πρώτα-πρώτα Note II που είχαν πουληθει τον Οκτώβριο 2012 ήδη βγήκαν εκτός εγγυησης και τους επόμενους μηνες εκατομμυρια ακόμη Note II θα βγουν εκτός εγγυησης. Το δικό μου εχει εγγυηση ακόμα για 7-8 βδομαδες. Με το που λήξει η εγγύηση, θα το ρουταρω να γραψει ο knox όχι απλά 1, αλλά 100 :p και θα περάσω κάποια custom ROM βασισμένη σε Android L .

 

Και σε μερικούς μηνες,καλά να'μαστε,θα αγοράσω το Note 4 (άσχετο με τα παραπάνω :p:p:p ) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκε κανείς τρόπο να δουλέψει η πρόβλεψη κειμένου με το πληκτρολόγιο swiftkey στην εφαρμογή s note ?
Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση:!:

Τα μηνύματα που αφορουσαν custom roms και γενικα τροποποιήσεις της συσκευής μεταφέρθηκαν στο σωστό θεμα ,μπορείτε να συνεχίσετε εκεί την συζήτηση σας .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει για επισκευή σε τρεις διαφορετικούς Συνεργάτες της Samsung

Ανοίγει μόνο στην αρχή γράφει τα βασικά NT 7100 και τα υπόλοιπα

Έως εκεί όμως τίποτα περισσότερο

Απλά μη επισκευασιμο λέω αν κάποιος γνωρίζει και θέλει να το δει να του το στείλω η αλλιώς να ψάξω από το eBay με σπασμένη οθόνη

Η πούλημα σαν ανταλακτικα

Έχετε εσείς κάποια ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πως προέκυψε ; έπειτα από κακομεταχείριση, πτώση , υγρασία κλπ; Μήπως μετά από φλασαρισμα που δεν πήγε καλά ; η εντελώς ξαφνικά κάτω από νορμάλ συνθήκες ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι συγνώμη δεν το ανέφερα αυτό

Έτσι ξαφνικά υπό κανονικές συνθήκες έσβησε και δεν ξανάνοιξε δίχως προειδοποίηση

Ροοτ είχε γίνει πριν ένα χρόνο και δεν είχα πρόβλημα

Πικράθηκα λίγο γιατί το αγάπησα το κινητό ειναι ωραίο

Και προς το παρόν δεν έχει άλλο

 

Το μη επισκευασιμο δεν το καταλαβαίνω

Όταν ένα αυτοκίνητο χαλάσει αλλάζεις μηχανή και όλα καλά

Εδώ τίποτα δεν λένε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...