Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωωωωωω......την πάτησα....μου έχει τα status official, στο binary μου λέει 1....πάει η εγγύηση δηλαδή....?

 

Ναι δυστυχώς...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παλι επαθα αυτο που ειχα και στο s3 με το email πρόγραμμα του κινητου. Ενω εχω διαβασει ολα τα mail, με τα απο λιγο μου ξαναβγαζει διαφορα mail σαν αδιαβαστα. Αυτο γίνεται συνεχεια. Επειδη ειναι η 3η φορα που το εχω στησει, τις προηγούμενες 2 δεν ειχε αυτο το θεμα, αλλα τωρα δεν το γλύτωσα. Και βαριεμαι αφανταστα να το σβυσω και να τα ξαναπερασω ολα απο την αρχη. Ολες τις φορες οι ρυθμίσεις που εχω κάνει ειναι οι ιδιες ακριβως. Εχει κανεις αποψη;

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ από την 4.1.2 και τώρα στην 4.3 έχει κανένας καμιά ιδέα;

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι κατι παίζεται με τις ρυθμίσεις που κανει κατα το σεταρισμα. Τις 2 προηγουμενες φορες που δεν μου έκανε τέτοια κολπα δεν μπορούσα να δω τα διεγραμμενα μυνηματα. Δεν μου έβγαζε τετοιο φακελο. Τωρα που εχω αυτο το θεμα βγαζει τον φακελο διεγραμμενα. Μολις γυρίσω σπίτι θα διαγραψ τους λογαριασμούς και θα τους ξαναπερασω να δω τι θα κάνει. Είναι πολυ εκνευριστικό αυτο το πραγμα.

 

Καλά Χριστούγεννα και εμενα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωω......την πάτησα....μου έχει τα status official, στο binary μου λέει 1....πάει η εγγύηση δηλαδή....?

 

εμενα λεει χ1 εδω κ μερες ηδη :D

knox warranty void x1

ap swrev :a2

Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το AP SWREV A2 που βλέπω στο τέλος και στο δικό μου, ξέρει κανείς τι ακριβώς υποδηλώνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά... Εγώ δηλώνω πολύ ευτυχής με την 4.3 διότι πιστεύω δεν ήταν έτσι το κινητό μου

 

https://www.dropbox.com/lightbox/home

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κανει το ιδιο και πηρα τηλ την βονταφον και μου ειπε οτι το πιθανοτερο ειναι λογω κακου σηματος και να το παρατηρησω σε περιοχες που εχει καλο σημα.

Η αληθεια ειναι οτι σπιτι μου δεν εχω καλο σημα. Τεσπα ειναι υπο παρακολουθηση το θεμα

και ας ελπισουμε οτι δεν ειναι προβλημα της συσκευης.

Μαζευτήκαμε πολλοί τελικά...Το θέμα είναι τι θα κάνουμε...Το τηλέφωνο είναι μέρος της δουλειάς μου και δεν με παίρνει να καλώ ή να με καλούν και να παίζω κορόνα γράμματα κάθε φορά αν θα ακούσω τον συνομιλητή ή όχι...Και εκτός των άλλων είναι Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ο .αλίμονο αν δεν δουλεύει σαν τέτοιο πρώτα απ'όλα...

 

διάβασες το κείμενο που έκανες quote? άλλο λέει ο άνθρωπος....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

διάβασες το κείμενο που έκανες quote? άλλο λέει ο άνθρωπος....

 

Το διάβασα. Είμαι 100% σίγουρος πως είναι θέμα της συσκευής και όχι δικτύου.χθες έκανα δοκιμές με το s3 ενός φίλου μου.έβαλα την κάρτα μου στο δικό του και έκανα 50 κλήσεις.συνδέθηκαν και οι 50 κανονικά.Μετά επανέλαβα το ίδιο και με το note 2 μου. Σε πληροφορώ πως συνδέθηκαν οι 44 από τις 50. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο πλέον για να πειστεί και ο πλέον άπιστος πως φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο.Ποτέ δεν είχα τέτοια προβλήματα με τη Vodafone με καμιά συσκευή κι έχουν περάσει πολλές από τα χέρια μου.Είναι καθαρά θέμα συσκευής.

 

Υγ: λίγη ευγένεια δεν βλάπτει.βλέπεις πως πολλοί από μας αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα το οποίο είναι πολύ σημαντικό.αν δεν είχες να πεις κάτι λοιπόν πάνω στο πρόβλημα δεν καταλαβαίνω το λόγο του ποστ σου.

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά χαιρεστε που βρήκατε εκτός εγγύησης ? Τελικά με βάση αυτά που σας είπα είμαι σίγουρα εκτός εγγύησης πια ?

 

Όσο κι αν ρωτάς η απάντηση δεν θα αλλάξει.Ναι δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά έβαλα την 4.3 official(θα επιστρέψω με εντυπώσεις) . Μια ερώτηση από την στιγμή που δεν έχω εγκαταστήσει το Knox ο μετρητής δουλεύει ?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά έβαλα την 4.3 official(θα επιστρέψω με εντυπώσεις) . Μια ερώτηση από την στιγμή που δεν έχω εγκαταστήσει το Knox ο μετρητής δουλεύει ?

Χρόνια σου πολλά. Είτε το εγκαταστήσεις είτε όχι ο μετρητής δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα. Είμαι 100% σίγουρος πως είναι θέμα της συσκευής και όχι δικτύου.χθες έκανα δοκιμές με το s3 ενός φίλου μου.έβαλα την κάρτα μου στο δικό του και έκανα 50 κλήσεις.συνδέθηκαν και οι 50 κανονικά.Μετά επανέλαβα το ίδιο και με το note 2 μου. Σε πληροφορώ πως συνδέθηκαν οι 44 από τις 50. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο πλέον για να πειστεί και ο πλέον άπιστος πως φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο.Ποτέ δεν είχα τέτοια προβλήματα με τη Vodafone με καμιά συσκευή κι έχουν περάσει πολλές από τα χέρια μου.Είναι καθαρά θέμα συσκευής.

 

Υγ: λίγη ευγένεια δεν βλάπτει.βλέπεις πως πολλοί από μας αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα το οποίο είναι πολύ σημαντικό.αν δεν είχες να πεις κάτι λοιπόν πάνω στο πρόβλημα δεν καταλαβαίνω το λόγο του ποστ σου.

 

Βασικα κ εγω κλινω στο οτι ειναι προβλημα της συσκευης..

θα κανω ενα ρεσετ κ αν δε στρωσει θα παει αντιπροσωπια.

 

Υ.Γ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κ εγω κλινω στο οτι ειναι προβλημα της συσκευης..

θα κανω ενα ρεσετ κ αν δε στρωσει θα παει αντιπροσωπια.

 

Υ.Γ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

 

Τσάμπα χρόνο θα χάσεις.Έχω κάνει πόσα factory reset.Και με την 4.1.2 και με την 4.3. Τίποτα δεν άλλαξε.Εγώ απλά περιμένω να τελειώσουν οι γιορτές και να το στείλω για να μείνω όσο γίνεται λιγότερες μέρες χωρίς τηλέφωνο. Πάντως δεν το περίμενα αυτό από ένα τηλέφωνο που ως επί τω πλείστων απευθύνεται σε επαγγελματίες...:angry:

 

Το θέμα είναι ότι θα μπλέξουμε με την αντιπροσωπεία, μιας και δεν το κάνει συνέχεια.Αυτοί θα δοκιμάσουν μια δυο φορές και θα μας το στείλουν πίσω και θα μας πουν ότι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα.φοβάμαι πως μπλέξαμε...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν πρόβλημα με το σήμα...Η κάρτα sim είναι κομμένη ή είναι micro sim?

 

Κανείς δεν έχει πρόβλημα με το σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά χαιρεστε που βρήκατε εκτός εγγύησης ? Τελικά με βάση αυτά που σας είπα είμαι σίγουρα εκτός εγγύησης πια ?

όχι φιλε δεν είναι ότι χαιρομαστε απλα ότι εγινε δεν αλλαζει και όπως εχω πει και πιο πανω ότι ευχομαι στον ένα χρονο ακομα εγγυησης που εχω ελπιζω να μην παθει κατι το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι θα μπλέξουμε με την αντιπροσωπεία, μιας και δεν το κάνει συνέχεια.Αυτοί θα δοκιμάσουν μια δυο φορές και θα μας το στείλουν πίσω και θα μας πουν ότι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα.φοβάμαι πως μπλέξαμε...

Δυστυχώς φοβάμαι πως θα συμβεί αυτό που περιγράφεις... Θα κάνουν 2-3 κλήσεις, θα δουλέψει και θα στο στείλουν πίσω. Σου προτείνω να βάλεις μαζί με τη συσκευή ένα εκτυπωμένο κείμενο που να περιγράφει εκτενώς και λεπτομερώς το πρόβλημα, καθώς και την προτεινόμενη διαδικασία ελέγχου (π.χ. ότι πρέπει να γίνουν δεκάδες κλήσεις για να αναδειχτεί το πρόβλημα).

 

For the record να πω πως με το Note II δεν είχα ποτέ μου τέτοιο πρόβλημα. Πολύ σπάνια (λιγότερο από μία στις 100 κλήσεις) συμβαίνει να προσπαθώ να καλέσω και να μην μπορεί λόγω χαμηλού σήματος. Αλλά να μην ακούω τον συνομιλητή μου και αυτός να με ακούει ή το ανάποδο δεν το είχα ποτέ μου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως βρίσκεστε σε πυκνοκατοικημένες περιοχές και έχετε θέματα με το δίκτυο; Προσωπικά μιλάω με το κινητό ένα 2ώρο μέσα στην ημέρα και ποτέ δεν μου κάνε τέτοιο πράμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα αυτο το πρόβλημα με το σημα και με το s3 που είχα πριν και με το note2 που εχω τωρα. Νόμιζα οτι ειχε να κανει με τα κινητά αλλα ειχα το ίδιο νούμερο σε 2 σιμ και αυτο τελικά δημιουργούσε το προβλημα. Οποτε εκανα μια σιμ πάλι και δουλευει μια χαρά το κινητό. Με εβγαζε πολυ εύκολα εκτος δικτύου εκει που ειχε χαμηλό σήμα και δεν ξανά έμπαινε στο δίκτυο παρα μονο με επανεκκίνηση.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιθανότατα κάτι το προκαλεί γιατί δεν είναι γενικευμένο. Εμένα μου το έκανε με την 4.1.1. Μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2 δεν μου το έκανε ξανά. Και τώρα με την 4.3 δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Έχω TwinSim Cosmote αλλά σπάνια ενεργοποιώ την άλλη Sim.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιθανότατα κάτι το προκαλεί γιατί δεν είναι γενικευμένο. Εμένα μου το έκανε με την 4.1.1. Μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2 δεν μου το έκανε ξανά. Και τώρα με την 4.3 δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Έχω TwinSim Cosmote αλλά σπάνια ενεργοποιώ την άλλη Sim.

 

Ελένη τι ακριβώς σου έκανε; Γιατί νομίζω πως υπάρχουν 2 προβλήματα που αναφέρονται εναλλάξ και κάπου έχουμε μπερδευτεί...

Link to comment
Share on other sites

Τεινω να πιστέψω ότι δεν είναι πρόβλημα συσκευής αλλά δικτύου

 

Edit: Έχω το note 2 rooted 12 μήνες, με 4.1.2 και εδώ και πολλούς μήνες δεν έχω πειράξει κάτι που να δικαιολογεί γιατί να αλλάξει η συμπεριφορά της συσκευής (λόγω root κανένα OTA update. Επιπροσθέτως άλλες ημέρες το πρόβλημα είναι συχνό, άλλες ημέρες δεν εμφανίζεται καθόλου. Για αυτό εκτιμώ ότι αν άλλαξε κάτι, αφού δεν είναι στην συσκευή, τότε μπορεί είναι μόνο στο δίκτυο της wind (η sim μου είναι 1 έτους όχι κομμένη αλλά κανονική).

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...