Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα 2 φορές λίγες μέρες πριν κάνω την αναβάθμιση. Ποτέ δεν είχα θέμα κλήσεων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εμένα 2 φορές λίγες μέρες πριν κάνω την αναβάθμιση. Ποτέ δεν είχα θέμα κλήσεων.

 

Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με κανένα κινητό και έχουν περάσει πολλά απ'τα χέρια μου...Το note 2 το έχω εδώ και μια βδομάδα όποτε εγώ πιστεύω πως φταίει η συσκευή παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με κανένα κινητό και έχουν περάσει πολλά απ'τα χέρια μου...Το note 2 το έχω εδώ και μια βδομάδα όποτε εγώ πιστεύω πως φταίει η συσκευή παιδιά...

 

Kαι ποιος σου είπε ότι δε μπορεί να έχει πρόβλημα το δίκτυο τους αυτή την περίοδο;

Δοκίμασες και με άλλη συσκευή τώρα που έχεις πρόβλημα;

Εγώ πάντως πιστεύω ότι φταίει το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με κανένα κινητό και έχουν περάσει πολλά απ'τα χέρια μου...Το note 2 το έχω εδώ και μια βδομάδα όποτε εγώ πιστεύω πως φταίει η συσκευή παιδιά...

Μεταχειρισμένο το πήρες?

Όπως είπε και ο Στράτος δοκίμασε και με άλλο κινητό αν μπορείς. Εφόσον στο κάνει συχνά όπως λες, αν φταίει το δίκτυο θα στο κάνει και στο άλλο κινητό. Αν όχι, πας για service :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το πήρες?

Όπως είπε και ο Στράτος δοκίμασε και με άλλο κινητό αν μπορείς. Εφόσον στο κάνει συχνά όπως λες, αν φταίει το δίκτυο θα στο κάνει και στο άλλο κινητό. Αν όχι, πας για service :)

 

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω...Ναι μεταχειρισμένο αλλά σε άριστη κατάσταση και μαμά εντελώς στοκ...Το παλικάρι που το είχε το χρησιμοποιούσε ως απλό τηλέφωνο.λέτε να έχει κάνα θέμα η micro SIM;

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα κάποια φεγγάρια με το 3G άλλαξα sim με 5 € και όλα καλά.

Κάνε τη δοκιμή και αναλόγως του αποτελέσματος άλλαξε κάρτα ή όχι. Βάλε καινούργια μήπως και φταίει αυτή. Δεν είναι σίγουρο βέβαια, μακάρι να φταίει το δίκτυο.

Κοίτα να κάνεις ό,τι μπορείς από μόνος σου πριν πας στο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα κάποια φεγγάρια με το 3G άλλαξα sim με 5 € και όλα καλά.

Κάνε τη δοκιμή και αναλόγως του αποτελέσματος άλλαξε κάρτα ή όχι. Βάλε καινούργια μήπως και φταίει αυτή. Δεν είναι σίγουρο βέβαια, μακάρι να φταίει το δίκτυο.

Κοίτα να κάνεις ό,τι μπορείς από μόνος σου πριν πας στο service.

 

Μα αυτό είναι το θέμα γιατί θα μου δυσκολέψει τη ζωή να μείνω χωρίς smartphone για μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει βγει για EUR και για VGR.
Σε εμενα γιατι δεν ερθει ακομα?Που να κοιταξω να δω τι κωδικο χωρας εχω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει γεμισει η εσωτερική μνήμη της συσκευής και δε μου κάνει ούτε εγκατάσταση νέας εφαρμογής πια. Τι να κάνω να το αδειάσω λίγο; Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα σε 4.3 και είμαι ακόμα με 4.1.2 official με root...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με κανένα κινητό και έχουν περάσει πολλά απ'τα χέρια μου...Το note 2 το έχω εδώ και μια βδομάδα όποτε εγώ πιστεύω πως φταίει η συσκευή παιδιά...

 

εγω αυτο το θεμα το ειχα μονο με τις 4.3 custom ...γι αυτο το γυρισα σε στοκ(μολις εγινε το update)k μια εβδομαδα τωρα ολα οκ..κανενα θεμα..ειδικα με την 4,3 σε dn3,sotmax..συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα γιατι δεν ερθει ακομα?Που να κοιταξω να δω τι κωδικο χωρας εχω?

Μπορείς να το κάνεις μέσω kies. Δεν το θυμάμαι καλά όμως. Αν θυμάται κάποιος άλλος ίσως σου πει. Είναι πολύ εύκολο.

Είμαι στη δουλειά και δεν έχω το kies εδώ αλλιώς θα το έκανα άλλη μία φορά και να σου έλεγα πως :)

 

Λοιπόν άνοιξε το kies και επέλεξε Εργαλεία ---> Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία.

Γράψε το όνομα της συσκευής, GT-N7100 (με κεφαλαία).

Μετά θα σου ζητήσει το S/N του κινητού σου, δηλαδή το serial number. Αυτό το βρίσκεις κάτω από την μπαταρία στο σώμα της συσκευής και έχει τη μορφή γραμμάτων και αριθμών. (S/N: R123G432WRD).

Μετά θα σου ζητήσει επιβεβαίωση την κάνεις και σου εμφανίζει ένα τελευταίο παράθυρο που σου λέει τα στοιχεία του κινητού καθώς και το CSC.

Πατάς άκυρο.

Αυτό ήταν!

 

Μου έχει γεμισει η εσωτερική μνήμη της συσκευής και δε μου κάνει ούτε εγκατάσταση νέας εφαρμογής πια. Τι να κάνω να το αδειάσω λίγο; Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα σε 4.3 και είμαι ακόμα με 4.1.2 official με root...

Τι πιο απλό από το να σβήσεις διάφορα? Κάτι που δεν χρειάζεσαι?

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο kies είναι πολύ εύκολο! όταν το συνδέσεις θα σου βγάλει ότι έχεις το πιο πρόσφατο λογισμικό και από κάτω θα σου γράφει το λογισμικό που διαθέτεις! τα τρία τελευταία γράμματα δείχνουν τη χώρα προέλευσης!
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα κι εγώ αυτό, να με ακούει ο συνομιλητής καμπάνα κι εγώ να μην ακούω τίποτα.

 

Είχα κατηγορήσει το ακουστικό bluetooth που τόσο εκθείασα στο προηγούμενο post, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον είναι κάτι άλλο και όχι το bluetooth

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια για οποίον γνωριζει.την καρτούλα δεν την βλέπει το τηλέφωνο σαν μουντ και δεν μπορώ να κάνω ούτε αποθήκευση μπακ απ ούτε να περάσω καινούρια ρομ με το Clockworkmod όσες φόρες προσπάθησα να την κάνω μουντ μέσα από Clockworkmod δεν με αφήνει μου γράφει πάντα ότι η εξωτερική κάρτα είναι ε μουντ. Αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει τον ευχαριστήσω εκ των πρότερων. καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Κανε την ενα format ,και δοκίμασε μέσα απο τις ρυθμίσεις να κάνεις moun/unmount .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα κι εγώ αυτό, να με ακούει ο συνομιλητής καμπάνα κι εγώ να μην ακούω τίποτα.

 

Είχα κατηγορήσει το ακουστικό bluetooth που τόσο εκθείασα στο προηγούμενο post, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον είναι κάτι άλλο και όχι το bluetooth

 

Και εμενα κανει το ιδιο και πηρα τηλ την βονταφον και μου ειπε οτι το πιθανοτερο ειναι λογω κακου σηματος και να το παρατηρησω σε περιοχες που εχει καλο σημα.

Η αληθεια ειναι οτι σπιτι μου δεν εχω καλο σημα. Τεσπα ειναι υπο παρακολουθηση το θεμα

και ας ελπισουμε οτι δεν ειναι προβλημα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

τις εχω ολες στο google και εμφανιζεται ολοκληρο το ονομα

 

Και εγω ολες εκει τις εχω αλλα δυστυχως τα μεγαλα μου τα κοβει και το θεμα ειναι οτι κοβει το επιθετο κ δυσκολευομαι να καταλαβω ποιος με καλει....

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου?

 

Ναι ,κανε ενα backup πρώτα αυτά που εχει μέσα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κανει το ιδιο και πηρα τηλ την βονταφον και μου ειπε οτι το πιθανοτερο ειναι λογω κακου σηματος και να το παρατηρησω σε περιοχες που εχει καλο σημα.

Η αληθεια ειναι οτι σπιτι μου δεν εχω καλο σημα. Τεσπα ειναι υπο παρακολουθηση το θεμα

και ας ελπισουμε οτι δεν ειναι προβλημα της συσκευης.

 

Μαζευτήκαμε πολλοί τελικά...Το θέμα είναι τι θα κάνουμε...Το τηλέφωνο είναι μέρος της δουλειάς μου και δεν με παίρνει να καλώ ή να με καλούν και να παίζω κορόνα γράμματα κάθε φορά αν θα ακούσω τον συνομιλητή ή όχι...Και εκτός των άλλων είναι Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ο .αλίμονο αν δεν δουλεύει σαν τέτοιο πρώτα απ'όλα...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει η πορτοκαλί υπογράμμιση που βγάζει πολλές φορές σε λέξεις που γράφουμε;

 

Το πενάκι που μπορεί να μας φανεί πολύ χρήσιμο; γιατί είμαι λίγες μέρες κάτοχος του τηλεφώνου και δεν το έχω ψάξει πολύ ενώ δεν το έχω χρειαστεί και πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει ακριβώς να γράφει στο download mode για να ισχύει η εγγύηση?

Ήμουν μαμα 4.1.2 με ρουτ και το triangle away με έχει πάντα 1 στον μετρητή του, δεν μηδενίζε...αναβάθμιση έκανα μέσω kies, βλέπω ότι με αφήνει να κάνω μέσω ota τα updates....

 

Αν μπήκε η 4.3, είσαι εκτός εγγύησης και δε μπορείς να αλλάξεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...