Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορω βρε Πάρη τα στησίματα και τα φλασαρισματα..! Τα σιχάθηκα τόσα χρόνια! Ένα sgs φλασαρω 2-3 φορές το χρόνο και μου τη δίνει! :lol:

Ήλπιζα να ήταν κάποια εφαρμογή αλλά τίποτα..

Θα το φλασαρω τώρα που έκανα το wipe αφού δεν το έστησα και μετά θα κοιτάξω τι παίζει με το ap και το δίκτυο.

 

Eγω να δεις τι σιχαμαρα εχω παθει με τα φλασαρισματα.Τελος παντων, αυτα τα διαολια οταν δεν διορθωθουν με επανεκινηση, το πιθανοτερο ειναι να εχει φαει <χτυπημα> η ρομ, οποτε δεν εχουμε κι αλλη εναλλακτικη.Αφου ξερεις, η samsung ειναι αρχηγος σε κατι τετοια κουλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στη νοτελοπαρέα! Έχει κανείς χρησιμοποιήσει την κρυπτογράφηση δεδομένων (encryption) στις ρυθμίσεις ασφαλείας της συσκευής; Επειδή έχω μαζέψει πολύ πράγμα μέσα στο Νοτέλι και αρκετό υλικό είναι ευαίσθητο, λέω να το ενεργοποιήσω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για κλοπές κτλ. Απ' ό,τι έχω καταλάβει μπορεί να κρυπτογραφήσει τα δεδομένα της εσωτερικής μνήμης αλλά και της microSD. Αν κάποιος το έχει κάνει ας μας πει εντυπώσεις, αν επηρεάζεται πολύ η ταχύτητα, αν υπάρχει κίνδυνος να χαθούν δεδομένα κτλ. Ευχαριστώ όλους.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το ολιγον εκτος θεματος, αλλα σημερα δεν θα παρουσιαστει το νοτε3;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το ολιγον εκτος θεματος, αλλα σημερα δεν θα παρουσιαστει το νοτε3;

 

http://www.gsmarena.com/watch_the_samsung_press_conference_live_right_here-news-6714.php

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! σημερα αγορασα το note 2.(πριν ειχα το galaxy 3). ωραιο κινητο δεν λεω αλλα μου φαινεται καπως μεγαλο κ κουραζομαι να το κραταω με το ενα χερι...τι λετε? θα το συνηθισω η να το σουταρω?:O
Link to comment
Share on other sites

Το ελπιζω! Κ κατι πως μπορω ναπερασω τις σημειωσεις που ειχα στο αλλο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι το s-memo έχει επιλογή να κάνει συγχρονισμό με λογαριασμό Google.

Το ίδιο θα πρέπει να κάνεις και στο s-note

Edited by Vasilisx360
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια αρκετα samsung galaxy εχουν προβλημα με το ξυπνητηρι.Και μενα αυτη τη βδομαδα δεν χτυπησε 1-2 φορες!Απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι προβλημα της εφαρμογης.Ξερει κανεις καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια αρκετα samsung galaxy εχουν προβλημα με το ξυπνητηρι.Και μενα αυτη τη βδομαδα δεν χτυπησε 1-2 φορες!Απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι προβλημα της εφαρμογης.Ξερει κανεις καμια λυση;

Χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογή απο το play για να είσαι σίγουρος οτι θα ξυπνήσεις ;)

Μπορείς να κανείς μια εκκαθάριση δεδομένων στο ξυπνητήρι μπας και στρώση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα.Αυριο παραλαμβανω καινουρια μπαταρια για το νοτε και θα ηθελα τη βοηθεια σας για μια απορία που εχω.Θα χρειαστει να κανω wipe battery stats για να διαβασει σωστα τη καινούργια μπαταρια η απλα την κουμπωνω και συνεχιζω?Ας μου απαντησει καποιος με σιγουριά σας παρακαλώ. Ευχαριστω και παλι εκ των προτέρων μιας και είστε η καλύτερη συντροφιά!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογή απο το play για να είσαι σίγουρος οτι θα ξυπνήσεις ;)

Μπορείς να κανείς μια εκκαθάριση δεδομένων στο ξυπνητήρι μπας και στρώση .

 

To ελπιζω, αλλιως βλεπω να μου δινει αποζημιωση ο διευθυντης :X

Κανεις δεν εχει γραψει την λυση.Και αλλες εφαρμογες το κανουν.Διαβαζω οτι ισως ειναι θεμα με την lock screen (?).Tην απενεργοποιησα και βλεπουμε...

Edited by jason1984
Link to comment
Share on other sites

To ελπιζω, αλλιως βλεπω να μου δινει αποζημιωση ο διευθυντης :X

Κανεις δεν εχει γραψει την λυση.Και αλλες εφαρμογες το κανουν.Διαβαζω οτι ισως ειναι θεμα με την lock screen (?).Tην απενεργοποιησα και βλεπουμε...

Πρόσεξε γιατί μπορεί να χτύπησε και να μην το άκουσες. Απ' ό,τι θυμάμαι το stock alarm χτυπάει για λίγο χρόνο (1 λεπτό ή κάτι τέτοιο) και μετά σταματάει και δεν ξαναχτυπάει, ούτε αφήνει κάποια ειδοποίηση ότι χτύπησε. Δηλαδή αν κοιμάσαι πολύ βαθιά και δεν σε ξυπνήσει αμέσως δεν πρόκειται να σε ξυπνήσει... Μπορεί να κάνω λάθος αλλά έτσι το θυμάμαι.

 

Πάντως πράγματι έχουν ακουστεί παράπονα ότι κάποιες φορές δεν χτυπάει. Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται. Σ' εμένα μέχρι στιγμής όλα καλά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Alan clock Xtreme άνευ προβλημάτων.

Επίσης επέλεξε ήχο ενοχλητικό για να ξυπνάς

Επίσης βαλε δύο ξυπνητήρι με διάφορα 10 λεπτών να παίζουν ταυτόχρονα.

Επίσης ακουμπά κάπου τη συσκευή που δεν θα φτάνεις να την κλείσεις χωρίς να σηκωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το είχε κάνει ποτέ και το έκανε χτες πρώτη φορά. Σήμερα χτύπησε κανονικά. Είμαι με την τελευταία amnosferoum και saber kernel. Υποψιάζομαι ότι κάτι άλλο το επηρεάζει γιατί συνέχεια δοκιμάζω εφαρμογές.

Επίσης έχω βάλει το internet speed meter. Όταν ανοίγω την οθόνη βλέπω πως διακινεί δεδομένα και μόλις το "ξυπνάω" σταματάει. Πολύ ύποπτο μου φαίνεται. :mad:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα.Αυριο παραλαμβανω καινουρια μπαταρια για το νοτε και θα ηθελα τη βοηθεια σας για μια απορία που εχω.Θα χρειαστει να κανω wipe battery stats για να διαβασει σωστα τη καινούργια μπαταρια η απλα την κουμπωνω και συνεχιζω?Ας μου απαντησει καποιος με σιγουριά σας παρακαλώ. Ευχαριστω και παλι εκ των προτέρων μιας και είστε η καλύτερη συντροφιά!

Κανεις να με βοηθήσει με το ερώτημα μου παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το είχε κάνει ποτέ και το έκανε χτες πρώτη φορά. Σήμερα χτύπησε κανονικά. Είμαι με την τελευταία amnosferoum και saber kernel. Υποψιάζομαι ότι κάτι άλλο το επηρεάζει γιατί συνέχεια δοκιμάζω εφαρμογές.

Επίσης έχω βάλει το internet speed meter. Όταν ανοίγω την οθόνη βλέπω πως διακινεί δεδομένα και μόλις το "ξυπνάω" σταματάει. Πολύ ύποπτο μου φαίνεται. :mad:

 

Και μένα το κάνει αυτό. ΚΑι στο τάμπλετ και στο κινητό. Μάλλον μόλις το ξυπνάς κάποιες εφαρμογές ενημερώνονται επί τόπου στιγμιαία γι αυτό γίνεται αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις να με βοηθήσει με το ερώτημα μου παρακαλώ?

 

Εάν ψάξεις γύρω από το θέμα "wipe battery stats" θα δεις οτι οι γνώμες διίστανται!

 

Το όλο θέμα πάντως αφορά την καλύτερη και γρηγορότερη απόδοση της μπαταρίας και όχι στο να την διαβάσει το κινητο.

 

Εγώ είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται. Βάλε την μπαταρία κανονικά, αστην να κάνει 2-3 κύκλους και θα στρώσει.

Edited by anothersunnyday
Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Εάν ψάξεις γύρω από το θέμα "wipe battery stats" θα δεις οτι οι γνώμες διίστανται!

 

Το όλο θέμα πάντως αφορά την καλύτερη και γρηγορότερη απόδοση της μπαταρίας και όχι στο να την διαβάσει το κινητο.

 

Εγώ είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται. Βάλε την μπαταρία κανονικά, αστην να κάνει 2-3 κύκλους και θα στρώσει.

 

Ακριβώς έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...μια γρήγορη ερώτηση. Ο μετρητής της χρήσης δεδομένων της μάνας του είναι αξιόπιστος ή έχετε κατεβάσει κάποια εξωτερική εφαρμογή; Ρωτάω γιατί εχθές μπήκα με τον stock σε 2-3 σελίδες και μέτρησε 11ΜΒ που το θεωρώ υπερβολικό. Παίζει ρόλο σε αυτό ο browser και αν είναι ενεργοποιημένη η προβολή σε επιφάνεια εργασίας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...μια γρήγορη ερώτηση. Ο μετρητής της χρήσης δεδομένων της μάνας του είναι αξιόπιστος ή έχετε κατεβάσει κάποια εξωτερική εφαρμογή; Ρωτάω γιατί εχθές μπήκα με τον stock σε 2-3 σελίδες και μέτρησε 11ΜΒ που το θεωρώ υπερβολικό. Παίζει ρόλο σε αυτό ο browser και αν είναι ενεργοποιημένη η προβολή σε επιφάνεια εργασίας;

 

Και σε μένα πάντως που τον είχα βάλει να με ειδοποιεί στα 290MB (Έχω πρόγραμμα με 300MB Wind) με ειδοποίησε ενώ η Wind μου έλεγε ότι έχω ακόμα 110MB. Και γενικότερα πάντως λίγο που το παρατήρησα απέχει πολύ από τα πραγματικά ΜΒ που χρησιμοποιείς. Τώρα ίσως κάποια εξωτερική εφαρμογή δουλεύει καλύτερα αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποια. Η πιο σίγουρη και αξιόπιστη λύση πάντως είναι η πληροφορία από το πάροχό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...μια γρήγορη ερώτηση. Ο μετρητής της χρήσης δεδομένων της μάνας του είναι αξιόπιστος ή έχετε κατεβάσει κάποια εξωτερική εφαρμογή; Ρωτάω γιατί εχθές μπήκα με τον stock σε 2-3 σελίδες και μέτρησε 11ΜΒ που το θεωρώ υπερβολικό. Παίζει ρόλο σε αυτό ο browser και αν είναι ενεργοποιημένη η προβολή σε επιφάνεια εργασίας;

Εγω χρησιμοποιω τη συγκεκριμενη:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&hl=el.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να επιλέξω τα εισερχόμενα αρχεία μέσω wifi direct να αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγο καιρό θα δώσω το Note 2 στον πατέρα μου και θα μου δώσει το Galaxy S3. Αυτό που με απασχολεί είναι τα δεδομένα μου. Εντάξει με μουσική,φωτογραφίες και επαφές. Εγώ θέλω όμως να κάνω backup και τα μηνύματα καθώς και το progress μου στο Grand Theft Auto 3. Να το μεταφέρω δηλαδή στο S3 όπως ακριβώς είναι στο Note 2 ( δηλαδή τερματισμένο ) . Με τα μηνύματα επίσης, πως μπορώ να τα κάνω backup και να τα περάσω στο S3;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...