Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρταται τη θηκη που εχεις.Εννοω το εσωτερικο της θηκης που ανιχνευει ο αισθητηρας

 

Έχω την original flip cover

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαρταται τη θηκη που εχεις.Εννοω το εσωτερικο της θηκης που ανιχνευει ο αισθητηρας

 

Υπάρχει εφαρμογή στο play store για αυτο αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της.

Μια flip case control που είδα τώρα δεν είναι αυτη που εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την original flip cover

 

Αρα δοκιμασες την εφαρμογη που ειχα ποσταρει πιο πριν.Και εγω με original ειμαι και δεν ειχα τετοιο θεμα:confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αρα δοκιμασες την εφαρμογη που ειχα ποσταρει πιο πριν.Και εγω με original ειμαι και δεν ειχα τετοιο θεμα:confused:

 

Περισσότερο δοκίμασα την εφαρμογή smart cover.

Αυτή που πρότεινες την απέρριψα γιατί δεν έχει καθυστέρηση στον αισθητήρα και όποτε περνά το χέρι μου από εκεί σβήνει η οθόνη.

Δοκιμάζοντας πάντως τον αισθητήρα με το χέρι και με χαρτί δούλευε κανονικά. Φαίνεται να μπερδεύεται με το υλικό της θήκης.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]27610[/ATTACH][ATTACH]27611[/ATTACH][ATTACH]27612[/ATTACH][ATTACH]27613[/ATTACH][ATTACH]27614[/ATTACH]

Σήμερα την έφερε και αν και περιμένω την άσπρη παρόλα αυτά την πήρα και μου αρέσει παρά πολύ κάνει πολύ καλή αντίθεση στο λευκο

Βλεποντας τις φωτογραφιες,παρατηρω οτι οπως και στις θηκες αυτου του ειδους,για το S3,

το τηλεφωνο δεν καλυπτεται καλα στις ακρες,για περιπτωση πτωσεως.

Η ετσι φαινεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έχει τη λευκή για το πανέμορφο λευκό μας note; Απορώ πώς έβαλες το...μελαγχολικό απόγευμα στο χαρούμενο λευκό!!:lol:

 

Βαρέθηκα να το βλέπω γυμνό...

Από Τρίτη Τετάρτη θα έρθουν οι λευκές...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καμια απλη θηκη απο ελληνικο μαγαζι για αμεση παραδωση έχουμε;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας τις φωτογραφιες,παρατηρω οτι οπως και στις θηκες αυτου του ειδους,για το S3,

το τηλεφωνο δεν καλυπτεται καλα στις ακρες,για περιπτωση πτωσεως.

Η ετσι φαινεται;

 

Αυτή η θήκη καλύπτει μόνο την οθόνη. Το πλεονέκτημά της είναι ότι προσθέτει ελάχιστο όγκο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τις γερμανικές ρομ υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με τις αναβαθμίσεις και αν ανάγνωρίζονται τα ελληνικά κανονικά από το πενακι

?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να δω το csc μου

Γραφω το *#272*αρ imei # και δεν κανει τιποτα. Πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο με τους αριθμούς που εμφανίζεται κάποιες φορές πως μπορουμε να το εμφανιζουμε εμεις οποτε θελουμε?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να δω το csc μου

Γραφω το *#272*αρ imei # και δεν κανει τιποτα. Πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό

 

Οχι και πρωτη φορα.Στο s3 μπορουσες?Γραφει οτι ειναι για το s2,s3 αλλα παιζει μια χαρα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να δω το csc μου

Γραφω το *#272*αρ imei # και δεν κανει τιποτα. Πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό

Οχι και πρωτη.Στο s3 μπορουσες?

Ψαξε στο market για το csc selector.Γραφει οτι ειναι για το s2 αλλα παιζει μια χαρα

στο s3 δουλεύει , στο note 2 και σε μένα όχι , το csc selector δουλεύει και στα δύο και στο s2

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.laucass.sgscsc&hl=el

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

στο s3 δουλεύει , στο note 2 και σε μένα όχι , το csc selector δουλεύει και στα δύο και στο s2

 

Σε εμενα παιζει.Τελοσπαντων με οποιο απο τα 2 μπορει να γινει δουλεια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θελω μονο να το δω. Το selector ομως θα μου κανει wipe κατευθριαν απ οτι καταλαβα. Ετσι ειναι η κανω λαθος;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θελω μονο να το δω. Το selector ομως θα μου κανει wipe κατευθριαν απ οτι καταλαβα. Ετσι ειναι η κανω λαθος;

 

Κωστα δες την εφαρμογη που σου ποσταρα.Μπορεις να δεις ποιο csc εχεις

 

edit το csc selector ενεργοποιει στον dialer το 272 κτλ κτλ.Σε εμενα δεν παιζει αυτο

και νομιζω γενικα δεν παιζει.Μπορεις να ποσταρεις ενα screenshot οτι δουλευει?

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.Το teamviewer δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί στο ιατρείο έχω server και χρειάζεται εμπορική άδεια οπότε το ξεχνάω.Εγκατέστησα τη free έκδοση του pocketcloud.Όταν είσαι στο ίδιο δίκτυο έχει μηδέν lag.Σε διαφορετικό δίκτυο έχει μια μικρή καθυστέρηση που είναι αποδεκτή.Ως προς το Note.H μεγάλη οθόνη είναι πολύ άνετη, καθώς μπορείς να δουλέψεις(στις 3,5 ίντσες του iphone ήταν αδύνατο.)Και το spen είναι όλα τα λεφτά,αφού το ίχνος του παίζει το ρόλο του κέρσορα με μεγάλη ακρίβεια και ελαχιστοποιεί τη χρήση του virtual ποντικιού.Όταν σκεφτόμουν να το αγοράσω ήταν απ΄τα πράγματα που πολύ θα ήθελα.Και είμαι ευτυχής που γίνονται.Το pocketcloud θα το αναβαθμίσω στην pro έκδοση,για να έχω πρόσβαση σε πάνω από ένα υπολογιστή. Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Από το περασμένο Σάββατο κάτοχος n7100, άλλαξα κινητό μετά από 5 χρόνια, htc tytn II. Όπως καταλαβαίνετε.. ΣΟΚ..

Ακόμη ψάχνομαι.. Πρώτη φορά που έχουν περάσει 6 μέρες και ακομή μαθαίνω. Ένα πλατύ χαμόγελο μόνιμα στο πρόσωπό μου. Τι να πρωτοτονίσω.. οθόνη; μπαταρία; ταχύτητα; κάμερα; gps; ήχος; spen;

Ρυθμίσεις για τα πάντα, του μιλάω και με καταλαβαίνει..!

Το μόνο που θέλω να κάνω είναι root για να σβήσω κάποια apps που δεν χρειάζονται, να βάλω τις δικές μου apps επιλογές. Δυστυχώς δεν νιώθω έτοιμος, δεν θέλω να χάσω εγγύηση αν κάνω καμιά βλακεία, ακόμη διαβάζω βίβλο 2!

ΥΓ Αυτό το μήνυμα είναι γραμμένο στο N7100 ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε :

Φλασάρισμα ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ Rooted Deodexed LJ1 με ελληνικό CSC και busybox .... done

Extended Power Menu .... done

Disable Increasing Volume .... done

Boost Sound to 60 .... done

Call Recording .... done

Ελληνική Μπάρα Επαφών .... done

15 Customisable Toggles .... done

Blue Toggles , Blue Clock , Stock data arrows .... done

Scrollable Touchwiz .... done

 

To gps δεν έχει νόημα να πειραχτει προς το παρόν , διότι κουμπώνει σφαίρα... όποιος θέλει καποιο απο αυτα τα mod θα χαρώ να βοηθήσω.

Πραγματικά ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ οτι το s2 μου ΘΑ ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΑΝ ΦΤΗΝΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ μπροστα στο ΝΟΤΕ 2!!!

 

Δεν μας λες πως εκανες ολα αυτα(link οδηγίες καλοδεχουμενες....

Extended Power Menu .... done

Disable Increasing Volume .... done

Boost Sound to 60 .... done

Call Recording .... done

Ελληνική Μπάρα Επαφών .... done

15 Customisable Toggles .... done

Blue Toggles , Blue Clock , Stock data arrows .... done

Scrollable Touchwiz .... done

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα, το έχω στα χέρια μου εδώ και 3 μέρες, ήμουν κάτοχος iphone από το 3gs, 4g , 4gs και ετοιμαζόμουν για το 5, μέχρι που σας διάβασα και πήρα την μεγάλη απόφαση να αλλάξω σε android. Όταν άνοιξα το πρώτο αρχείο autocad στο note, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, το άνοιξε στον ίδιο χρόνο που το ανοίγει το work station της εταιρίας!!!! Εδώ και 3 μέρες που το έχω έχω πάθει εξάρτηση!! Σας ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια!!! Μιλάμε ότι τα εταιρικά τηλέφωνα που έχουμε είναι 4gs και όλοι με κοιτούσαν περίεργα, από την στιγμή που έδειξα στους συναδέλφους μου τι κάνει, ψάχνουν τρόπο να σπρώξουν τα iphone!!! Note 2 και οι τυφλοί θα δουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο το πόσο ταιριάζει αυτή η συσκευή σε παλαιούς χρήστες iphone.Βρίσκουμε αυτά τα τόσο σημαντικά και καινούργια που μας πρόσφεραν τα πρώτα iphone,αλλά τα χάσαμε στην πορεία.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ορίσατε παιδιά! Είναι σίγουρο ότι θα λατρέψετε τη συσκευή.

 

Δεν μας λες πως εκανες ολα αυτα(link οδηγίες καλοδεχουμενες....

Extended Power Menu .... done

Disable Increasing Volume .... done

Boost Sound to 60 .... done

Call Recording .... done

Ελληνική Μπάρα Επαφών .... done

15 Customisable Toggles .... done

Blue Toggles , Blue Clock , Stock data arrows .... done

Scrollable Touchwiz .... done

 

Μπορείς να βρεις όλα τα υπάρχοντα mods στη παρακάτω σελίδα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924905

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο το πόσο ταιριάζει αυτή η συσκευή σε παλαιούς χρήστες iphone.Βρίσκουμε αυτά τα τόσο σημαντικά και καινούργια που μας πρόσφεραν τα πρώτα iphone,αλλά τα χάσαμε στην πορεία.
:lol:ακριβώς έτσι! σήμερα η γυναίκα μου το πήρε για να γράψει κείμενο στα Αγγλικά με το spen(BTW καλύτερο office suite παιδιά?)!!!!! απλά καινούρια πράγματα, ανοικτά τα πάντα όλα, λειτουργικό απίστευτα γλυκό και smooth οθώνη? ναι πλέων είναι smartphone με την απαιτούμενη οθώνη για να μπορεί να υποστειρίξη τα όσα δίνει. Ναι και πάρα πολύ χρήστες που είχαμε περάσει στα μήλα μετά τις απανωτές ήττες με windows....θα γυρίζουν σε android με τέτοιες υλοποιήσης!

Μια πολύ ωραία που βρήκα είναι το multicon δωρεάν-light και με τέτοια οθονάρα που έχουμε....παρα πολύ χρήσιμη!

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ορίσατε παιδιά! Είναι σίγουρο ότι θα λατρέψετε τη συσκευή.

 

 

 

Μπορείς να βρεις όλα τα υπάρχοντα mods στη παρακάτω σελίδα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924905

 

Καθώς να προσθέσω και στον εξαιρετικό οδηγό σου εδω Ηλία...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784][size=%222

Και οι τυφλοί μαθαίνουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες πως εκανες ολα αυτα(link οδηγίες καλοδεχουμενες....

Extended Power Menu .... done

Disable Increasing Volume .... done

Boost Sound to 60 .... done

Call Recording .... done

Ελληνική Μπάρα Επαφών .... done

15 Customisable Toggles .... done

Blue Toggles , Blue Clock , Stock data arrows .... done

Scrollable Touchwiz .... done

 

έχουμε και λέμε : (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ DEODEXED LJ1 ) AMA ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΡΑΜΑΤΑ !!! :D

Extended Power Menu .... αντικαθιστουμε το αρχειακι με έναν root explorer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924811

Disable Increasing Volume και Call Recording .... κατεβάζετε την ΟΜΕGA 4 ή την Wanam και ξηλώνετε το Secphone.apk απο μία απο αυτές και το αντικαθιστάτε με έναν root explorer στο δικό σας . Να ευχαριστήσω και επισήμως τα παιδιά για την δουλειά τους!! ΜΗΝ βάζετε από το XDA για κάποιο λόγο καταστρέφει το Call recorder που εχουν το EFS!!!!!!

Ελληνική Μπάρα Επαφών .... με τον ίδιο τρόπο όπως επάνω απο την εκπληκτική OMEGA θελετε το Seccontacts.apk απο το system

Scrollable Touchwiz .... ακόμη μιά φορά απο OMEGA

Boost Sound to 60 .... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32538351&postcount=16

15 Customisable Toggles , Blue Toggles , Blue Clock , Stock data arrows .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1929217 Εδώ θέλει ΚΟΛΠΟ !! λοιπόν ο τυπος που το έφτιαξε δίνει zip που φλασάρουμε με CWM , ΑΛΛΑ με την ΕΞΗΣ ΣΕΙΡΑ : βάζουμε σε ένα folder TO MOD που θέλουμε , (αυτό θα κάνει της βασικές αλλαγές ) και τα ΤΗΕΜΕS με τις επιμέρους ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ( εικονιδια , ρολόγια χρωματα κτλ) . ΠΑΜΕ ΣΕ CWM και ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ το ΜOD και στην σειρα τα ΤΗΕΜΕS και μετά κάνουμε reboot ... βέβαια ΕΑΝ Ξεχασουμε κατι μπορουμε να διορθωσουμε με Flash μετα ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ THEME!! εαν αλλάξουμε ΜΟD flashαρουμε και τα ΤΗΕΜΕΣ ΞΑΝΑ από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...