Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ερθει καποια στιγμη αλλα εχουμε δρομο ακομη εως τοτε.Αν διαβασες το αρθρο προσεκτικα γραφει "the update for the Note II is nowhere in sight" που σημαινει "η ενημερωση για το note 2 δεν φαινεται στον οριζοντα !!!.Εχουμε πορεια ακομη...

 

Ναι το διαβασα προσεκτικά και λέει ότι η αναβάθμιση υπάρχει ήδη στα service centers οποτε δεν έχουμε πολύ δρόμο ήδη κάποιος την έχει παρει

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όπως έχω ξαναπεί μόνο τα features από το πενάκι θέλω και δεν με νοιάζουν τα υπόλοιπα. Αν πάλι δεν τα πάρουμε με βλέπω σε κάνα τρίμηνο όταν διορθωθούν οι παιδικες ασθένειες του 3 να το χτυπάω :-)

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όπως έχω ξαναπεί μόνο τα features από το πενάκι θέλω και δεν με νοιάζουν τα υπόλοιπα. Αν πάλι δεν τα πάρουμε με βλέπω σε κάνα τρίμηνο όταν διορθωθούν οι παιδικες ασθένειες του 3 να το χτυπάω :-)

 

Δες.. Και εγώ τα θέλω αλλα νομίζω είναι μόνο μόστρα. Δούλεψα 4.3 custom rom με τα features του 3 και δεν υπάρχει κάτι που να χρειάζομαι και να μην το κάνει το πενάκι με 4.1.2 . Και όπως έχω ξανα πεί , για μένα δεν αξίζει η μετάβαση απο το 2 στο 3 .. Ειδικά για το air command και μόνο... :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβασα προσεκτικά και λέει ότι η αναβάθμιση υπάρχει ήδη στα service centers οποτε δεν έχουμε πολύ δρόμο ήδη κάποιος την έχει παρει

 

Αυτο το στηριζουν σε καποιον ινδο που και καλα την πηρε.Αν δεις μεσα στο xda το τι μουφα πεφτει ειδικα απο τους ινδους θα καταλαβεις.Τελος παντων, καποια στιγμη θα ερθει, ελπιζω μονο να ειναι μεσα σε αυτη τη χρονια γιατι ο μονος αντιπαλος του note 3 ειναι το note 2 και πολλα μπορει να συμβουν.

Link to comment
Share on other sites

Το action memo νομίζω ότι περνάει το πενάκι σε άλλη διάσταση. Αν χρησιμοποιείς σημειώσεις, το να γράφεις ένα νούμερο και να το αποθηκεύεις σαν επαφή αυτόματα ας πούμε είναι πολύ βολικό.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Το "κακό" με το note 2 είναι πως μετά από λίγο καιρό μαζί του τα κινητά τύπου iPhone είναι σαν κοριτσίστικα παιχνίδια από τα jumbo :p

 

Θα συμφωνησω μαζι σου γιατι οποτε το αφηνω κ πιανω το iphone μιας κ χρησιμοποιω κ αυτο οντως μου φαινεται σαν κοριτσιστικο παιχνιδι:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες.

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια . Το note 2 μου εδώ και μερικές μέρες δεν μπορεί να συνδεθεί στο pc μου όπως γινόταν παλιότερα. Δεν το αναγνωρίζει ουτε ως εξωτερικό σκληρό και φυσικά ούτε μέσω kies, που περιμένει ακόμα να συνδεθεί η συσκευή στο usb. To note 2 δεν έχει καμία custom ram, rom ,kernel etc. Είναι unroot και γενικά δεν το έχω πειράξει. Αν ακολουθήσω τις οδηγίες του kies δεν μπορώ να βγάλω άκρη μια και μου ζητάει ένα recovery code που δεν ξέρω πως να το βρω. Ακολούθησα κάποιες οδηγίες που βρήκα όταν googlαρα το πρόβλημα ( να μη χρησιμοποιήσω usb 3.0 , να χρησιμοποίησω το τηλ ως pda , να βάλω νέους driver samsung για usb κλπ αλλά τίποτα :blink::(....

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

1) απεγκατασταση του kies,reboot το pc και ξανα εγκατασταση.2) δοκιμαζεις μια αλλη θυρα usb στο pc για συνδεση 3) δοκιμαζεις αλλο καλωδιο.Καποιο απο ολα αυτα θα δουλέψει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Για όσους λένε για τα νέα features. Παιδιά θα ζήσουμε και χωρίς αυτά. Είμαι αυτός που έλεγε ότι τα θέλει. Πλέον εδώ και μήνα που τα χρησιμοποιώ βλέπω ότι εντάξει είναι πολύ ωραία και κάνεις εύκολα τη δουλειά σου αλλά και να μην τα έχεις τα κάνει διαφορετικά. Εγώ αυτό που θα ήθελα είναι το νέο snote είναι απλά κορυφή με πολύ ωραίο περιβάλλον
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Για όσους λένε για τα νέα features. Παιδιά θα ζήσουμε και χωρίς αυτά. Είμαι αυτός που έλεγε ότι τα θέλει. Πλέον εδώ και μήνα που τα χρησιμοποιώ βλέπω ότι εντάξει είναι πολύ ωραία και κάνεις εύκολα τη δουλειά σου αλλά και να μην τα έχεις τα κάνει διαφορετικά. Εγώ αυτό που θα ήθελα είναι το νέο snote είναι απλά κορυφή με πολύ ωραίο περιβάλλον

Συμφωνώ απόλυτα. Μια ιδέα είναι όλα. Έβγαλαν το Air Command και το εκθείασαν λες και είναι η επανάσταση στα smartphones. Μην ψαρώνετε και μη δίνετε τα χρήματά σας στη Samsung μόνο και μόνο για το s/w. Έχουμε μια συσκευή αστέρι και ο μόνος λόγος (για μένα) να πάει κανείς στο 3 είναι απλά για να λέει ότι το έχει. Ουσιαστικός λόγος μετάβασης δεν υπάρχει. Καλώς να μας έρθει η 4.3 κι ας μην έχει τίποτα απ' το s/w του 3, αρκεί να είναι σταθερή και απροβλημάτιστη.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Το note μας δεν χρειαζεται κατι αλλο. Η "μαμα" Samsung βλεπει οτι στον ανταγωνισμο,πλεον, στο θεμα note με stylus πηγαινει μονη της και μπορει ελλειψει ισως ιδεων να προσφερει με 400 ευρω επιπλεον καποια futures απο τα οποια συμπεριλαμβανουν οτι εχουμε κι εμεις στην ουσια απλα με περισσοτερη ευκολια και συμμαζεμενα σε ενα πατημα του spen στην οθονη(air command). Δεν τα δινω,προσωπικα, για αυτο τον λογο. Οι καιροι χαλεποι οσον αφορα την συνεχη αντικατασταση. Εγω,προσωπικα, εχω δηλωσει οτι θα κοιταξω μονο το note iv, πια. Θα μπορουσε, φυσικα η samsung, εφοσον εχει το μονοπωλιο στην κατηγορια, αφου εχει δημιουργησε μια συσκευη τοσο επιτυχημενη και χωρις προβληματα, να την κρατησει εναν χρονο ακομη πριν περασει στον αντικαταστατη της.Θεμα πωλησεων θα σκεφτουμε. Marketing και prestige εναντι των ανταγωνιστων στο δελεαρ της νεας αγορας-νεας προτασης-νεας χρονιας.Πολεμος ιδεων. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι παιδια, ολα θεμα marketing και με ολη την εμφαση καθαρα στο s/w, γι'αυτο και δεν θελει να τα δωσει στο note 2.Εχω δοκιμασει τις 4.3 leaked και πραγματικα ανεβαζουν το νοτελι σε αλλο επίπεδο, κατι που ακομη και η ιδια η σαμυ φοβαται οτι θα επηρεασει πολυ τις πωλησεις του 3 μιας και στην πραξη δεν σταθηκε στο υψος του 2.Πιστευω οτι οταν με το καλο δωθει το update,θα ειναι σωστο και σταθερο οπως φανηκε απο τις leaked και ειναι προτιμοτερο να ειναι χωρις καποια futures του 3 απο το να το "εκαιγαν" εντελως (ειμαι σιγουρος οτι θα την σκεφτηκαν πολυ αυτην τη περιπτωση!!). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το πατε εσεις στο τελος θα βγαλετε το 2 καλυτερο απο το 3...

Δηλαδη τα 13mp καμερα,η full hd οθονη,τα 3gb ram κι ο ταχυτερος επεξεργαστης δεν ειναι ουσιαστικος λογος μεταβασης;

Ενταξει δεν εχουμε λεφτα και το ΝΟΤΕ 2 ειναι ενα απιστευτο τηλεφωνο ακομα και 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του αλλα μη λεμε οτι θελουμε...

Μονο την οθονη που κοιταω του 3 χαζευω..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το πατε εσεις στο τελος θα βγαλετε το 2 καλυτερο απο το 3...

Δηλαδη τα 13mp καμερα,η full hd οθονη,τα 3gb ram κι ο ταχυτερος επεξεργαστης δεν ειναι ουσιαστικος λογος μεταβασης;

Ενταξει δεν εχουμε λεφτα και το ΝΟΤΕ 2 ειναι ενα απιστευτο τηλεφωνο ακομα και 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του αλλα μη λεμε οτι θελουμε...

Μονο την οθονη που κοιταω του 3 χαζευω..

 

+1

 

Το ν2 ηταν τηλέφωνο που μπορούσε να σταθεί άνετα για 2 χρονια οτάν κυκλοφόρησε. Η μετάβαση αξίζει όσο πέρυσι άξιζε η αντίστοιχη απο το 1 στο 2

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το πατε εσεις στο τελος θα βγαλετε το 2 καλυτερο απο το 3...

Δηλαδη τα 13mp καμερα,η full hd οθονη,τα 3gb ram κι ο ταχυτερος επεξεργαστης δεν ειναι ουσιαστικος λογος μεταβασης;

Ενταξει δεν εχουμε λεφτα και το ΝΟΤΕ 2 ειναι ενα απιστευτο τηλεφωνο ακομα και 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του αλλα μη λεμε οτι θελουμε...

Μονο την οθονη που κοιταω του 3 χαζευω..

 

Τωρα αν αρχισω να σου λεω τα συν και τα πλην αναμεσα τους και δεις οτι δεν αξιζει η μεταβαση (προσωπικη μου αποψη παντα και χωρις να κολλαω στο οικονομικο,αν το ηθελα θα το ειχα παρει),θα με βγαλουν off topic.Ας μην το συνεχισουμε και παμε παρακατω, ο καθενας κανει τις επιλογες του συμφωνα με τα δικα του κριτηρια.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω το δικό μου ήχο (που έχω ηχογραφησει η περάσει στο κινητο) στις ειδοποιήσεις π.χ. στα μηνύματα?

Ενώ έχω ηχογραφήσει κάτι, μου το βγάζει να το βάλω μόνο σαν ήχο κλήσης.

Σε ποιο φάκελο υπάρχουν όλοι αυτοί οι ήχοι για ειδοποιήσεις η ήχους κλήσεις για να προσθεσω και αλλους, δεν μπορώ να το βρω.

Συγνώμη αν είναι κατι απλό αλλά είμαι λίγο καινούργιος!:baby:

Link to comment
Share on other sites

Κανε δικό σου φάκελο με το όνομα media. Μεσα σε αυτόν βάλε 3 φακέλους audio, alarms, notifications και βάλε στον αντίστοιχο φάκελο τα τραγούδια που θέλεις. Μετά θα στα εμφανίζει μαζί με τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως υπαρχει thread για καταχώρηση κλεμμένων συσκευών ? Κλεψανε χτες βραδυ ενα note 2 λευκο 4g φιλου μου και λεω μήπως εχουμε κάποιο θέμα οπου συγκεντρώνουμε τετοιες πληροφοριες ετσι εαν δούμε καποιο να πωλειται online να υπαρξει ενημέρωση απο τα υπολοιπα μέλη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εχει τυχει σε κανενα να χασει ολα τα αποθηκευμενα δυκτια και τους κωδικους? Μου το εχει μερικες φορες σε ανυποπτο χρονο. Εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.. Καμια ιδεα?

 

Ευχαριστω.

 

Κανεις δεν το εχει συναντησει ρε παιδια??

Link to comment
Share on other sites

Κανε δικό σου φάκελο με το όνομα media. Μεσα σε αυτόν βάλε 3 φακέλους audio, alarms, notifications και βάλε στον αντίστοιχο φάκελο τα τραγούδια που θέλεις. Μετά θα στα εμφανίζει μαζί με τα υπόλοιπα.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως υπαρχει thread για καταχώρηση κλεμμένων συσκευών ? Κλεψανε χτες βραδυ ενα note 2 λευκο 4g φιλου μου και λεω μήπως εχουμε κάποιο θέμα οπου συγκεντρώνουμε τετοιες πληροφοριες ετσι εαν δούμε καποιο να πωλειται online να υπαρξει ενημέρωση απο τα υπολοιπα μέλη.

Ευχαριστω

 

Δεν νομίζω απλα πες του να βαλει σαν αγγελια σε καποια ελληνικά φορουμ μια περιγραφή και ενα imei μήπως ο κλέφτης το πουλήσει και πιαστει απο το imei

Το εκανε γνωστος μου και πέτυχε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...