Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με το auto rotation το έκανε και σε εμένα και έστρωνε είτε με disable/enable είτε με restart.

 

Εγώ πάντως μετά από μια ταλαιπωρία που τράβηξα με την Smartec για το θέμα με το wifi, πηγαίνοντας το κινητό 3 φορές με συνολική παραμονή 8 μέρες, μου άλλαξαν mb χωρίς αποτέλεσμα. Μετά από παρότρυνση δική μου, άλλαξαν και το πλαστικό γύρω γύρω (το οποίο έχει και την κεραία του wifi). Αυτό γιατί όπως λένε δεν έβρισκαν το πρόβλημα τις άλλες φορές.

Με την καινούργια κεραία τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα.

 

 

@ dimperts Το Note σου φίλε ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας...?

 

Ναι ελληνικής αντιπροσωπείας είναι. Το πήρα απο public. Τι πρόβλημα είχες με τον ήχο του bluetooth; Γιατί και γω το ίδιο πρόβλημα είχα, έχανα τον ήχο, αλλά δεν έχανα την σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα σήμερα την flip case της Samsung και αναρωτιέμαι έχει κάποιος κάποια πρόταση για κάποια εφαρμογή που να βοηθάει στο αυτόματο switch off της οθόνης όταν καλύπτεται από το cover;
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα σήμερα την flip case της Samsung και αναρωτιέμαι έχει κάποιος κάποια πρόταση για κάποια εφαρμογή που να βοηθάει στο αυτόματο switch off της οθόνης όταν καλύπτεται από το cover;

 

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες οπως το smart cover αλλα καταναλωνει πολλη μπαταρια.Αυτη τη περιοδο εχω καταληξει σε αυτη:http:// https://play.google.com/store/search?q=IntelliCover&c=apps.Δοκιμασε τη μπορει να σου κανει.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Jimmys αν κατάλαβα καλά εννοείς το Quick glance. Αυτό ενεργοποιείται για λίγο όταν περάσεις το χέρι σου πάνω από τον proximity sensor όσο η συσκευή είναι κλειδωμένη.

Βολεύει όταν θέλεις να δεις την ώρα χωρίς να το ξεκλειδώσεις κανονικά.

 

Απενεργοποιείται μέσα από τις ρυθμίσεις motion - Quick glance.

 

Κατι αλλο πρεπει να ειναι, το motion το εχω απενεργοποιημενο. Οταν παω να συρω και να το ξεκλειδωδω, τοτε στιγμιαια μου εμφανιζει για ελαχιστο, με μαυρο φοντο, καποιοες πληροφοριες. Παραξενο. Οχι παντα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα σήμερα την flip case της Samsung και αναρωτιέμαι έχει κάποιος κάποια πρόταση για κάποια εφαρμογή που να βοηθάει στο αυτόματο switch off της οθόνης όταν καλύπτεται από το cover;

Νομίζω πως τσάμπα θα χαλάς τη μπαταρία σου για ένα χαζό εφφέ. Πάτα το κουμπάκι του Power κάθε φορά που ανοίγεις/κλείνεις τη flip και καθάρισες. Καθαρά κι ωραία.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τσάμπα θα χαλάς τη μπαταρία σου για ένα χαζό εφφέ. Πάτα το κουμπάκι του Power κάθε φορά που ανοίγεις/κλείνεις τη flip και καθάρισες. Καθαρά κι ωραία.

 

Πραγματι Κωστα, ολα τα utilities που χρησιμοποιησα για αυτο το σκοπο (και πραγματι ηταν χρησιμα γιατι γλυτωνα χρονο) για την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση της συσκευης "γαζωναν" τη μπαταρια οποτε πηραν ποδι ολα (και δοκιμασα φυσικα ολες τις ρυθισεις για time delay και δε συμμαζευεται) ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει το κινητο να κανει μετρησεις υψομετρου με καποια εφαρμογη?αν ναι με ποια?

 

S baro από το Samsung apps

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

S baro από το Samsung apps

 

Δουλεύει μόνο σε συσκευές που έχουν pressure sensor. Το Note 2 έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα σήμερα την flip case της Samsung και αναρωτιέμαι έχει κάποιος κάποια πρόταση για κάποια εφαρμογή που να βοηθάει στο αυτόματο switch off της οθόνης όταν καλύπτεται από το cover;

 

Εγώ έχω όταν βάζω τη θήκη τη simple cover καιδεν έχω δει τίποτα περίεργο στη κατανάλωση.

Μεσημέρι όλες καίνε αλλά είναι και ευκολία καιαν δε σου ξελιγώνη τη μπαταρία καλά είναι.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Σε λίγες μέρες παίρνω και εγώ το πολυπόθητο Note 2 και αρχικά θα του περάσω την sim (αφού την αντικαταστήσω με micro sim) που είχα στο τάμπλετ και πούλησα.

Δηλαδή κάρτα sim δεδομένων με πρόγραμμα 5GB για τους επόμενους 3 μήνες μέχρι να λήξει το συμβόλαιο. Ελπίζω στο internet να είναι σφαίρα. Τι λέτε είναι;

Μετά θα το χρησιμοποιήσω κανονικά σαν τηλέφωνο.

Επίσης κάτι που ήθελα να ρωτήσω γιατί με ενδιαφέρει. Έχει στο Πλαίσιο TV Tuner Turbo X που παίζει στο Note 2. Το δοκίμασε κανείς να πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μόνο σε συσκευές που έχουν pressure sensor. Το Note 2 έχει;

 

Έχει βαρόμετρο. Το αναφέρει και στα features του κινητού στο πρώτο post του νήματος.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τσάμπα θα χαλάς τη μπαταρία σου για ένα χαζό εφφέ. Πάτα το κουμπάκι του Power κάθε φορά που ανοίγεις/κλείνεις τη flip και καθάρισες. Καθαρά κι ωραία.

Βασικά και γω εκεί κατέληξα. Ευχαριστώ (και όλους τους άλλους που απάντησαν! )

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνικής αντιπροσωπείας είναι. Το πήρα απο public. Τι πρόβλημα είχες με τον ήχο του bluetooth; Γιατί και γω το ίδιο πρόβλημα είχα, έχανα τον ήχο, αλλά δεν έχανα την σύνδεση

Το βασικό μου πρόβλημα ήταν το wifi. Στο bt το έκανε και σε εμένα αυτό που λες αλλά όχι σε συγκεκριμένο χρόνο όπως σε εσένα. Αυτό γίνεται γενικά σε αρκετά note 2 και σχεδόν με όλα τα bt. Είναι θέμα sw περισσότερο πάντως. Πάντως μέχρι τώρα στην συσκευή μου μετά από την αλλαγή mb και πλαισίου δεν μου έχει κάνει τίποτα ακόμα το bt.

 

Το δικό μου ήταν γαλλικό και δεν γινόταν να μου το αλλάξουν. Ένα θετικό των ελληνικής αντιπροσωπείας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Σε λίγες μέρες παίρνω και εγώ το πολυπόθητο Note 2 και αρχικά θα του περάσω την sim (αφού την αντικαταστήσω με micro sim) που είχα στο τάμπλετ και πούλησα.

Δηλαδή κάρτα sim δεδομένων με πρόγραμμα 5GB για τους επόμενους 3 μήνες μέχρι να λήξει το συμβόλαιο. Ελπίζω στο internet να είναι σφαίρα. Τι λέτε είναι;

Μετά θα το χρησιμοποιήσω κανονικά σαν τηλέφωνο.

Επίσης κάτι που ήθελα να ρωτήσω γιατί με ενδιαφέρει. Έχει στο Πλαίσιο TV Tuner Turbo X που παίζει στο Note 2. Το δοκίμασε κανείς να πει εντυπώσεις;

 

Αντε καλοδούλευτο και εσυ. Ειναι πολυ γρήγορο το ίντερνετ ειδικά αν εχις σημα καλο σε wifi κλπ.

 

Οσο για το tv tunerδεν ξερω αλλα turbo x γισ κανένα λογο :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και γω το πρωτο μου ποστ στο θεμα.

 

Πηρα πριν 3 μερες το κινητο και χρησιμοποιω ενα BT Sony ericsson.

Ολα καλα σε μουσικη και κλησεις, αλλα σε βιντεοκληση στο skype δεν περναει ο ηχος στα ακουστικα και παιζει απο το μεγαφωνο.

 

Καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αυτή την στιγμή το συγκεκριμένο widget ενεργοποιημένο, αλλά έκανα μια σκέψη: θερινό ηλιοστάσιο;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι για το συγκεκρυμενο προβλημα που εχω με το note II εδω και 3-4 μερες εχω το εξης προβλημα οταν τελιωνω με ενα τηλεφωνημα και κατεβαζω το ακουστικο απο το αυτι μου για να τερματισω την κληση να πατησω το κοκκινο η οθονη συνεχιζει να παραμενει κλειστη και αν δε το κλεισει ο αλλος που μιλαω δε μπορω να κανω τιποτα και αναγκαζομαι να κλεισω και να ξανα ανοιξω το κινητο νομιζω οτι εφταιγε το firmware το εσβησα και το ξανα περασα αλλα τιποτα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο γνωριζεται τι μπορει να φταιει??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι για το συγκεκρυμενο προβλημα που εχω με το note II εδω και 3-4 μερες εχω το εξης προβλημα οταν τελιωνω με ενα τηλεφωνημα και κατεβαζω το ακουστικο απο το αυτι μου για να τερματισω την κληση να πατησω το κοκκινο η οθονη συνεχιζει να παραμενει κλειστη και αν δε το κλεισει ο αλλος που μιλαω δε μπορω να κανω τιποτα και αναγκαζομαι να κλεισω και να ξανα ανοιξω το κινητο νομιζω οτι εφταιγε το firmware το εσβησα και το ξανα περασα αλλα τιποτα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο γνωριζεται τι μπορει να φταιει??

 

Ευχαριστω

 

Αφου εκανες διαδικασία με firmware, γιατι δεν κανεις ενα factory reset και να περασεις ενα αλλο firmware πιο καινούριο; ισως στρωσει μετα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι για το συγκεκρυμενο προβλημα που εχω με το note II εδω και 3-4 μερες εχω το εξης προβλημα οταν τελιωνω με ενα τηλεφωνημα και κατεβαζω το ακουστικο απο το αυτι μου για να τερματισω την κληση να πατησω το κοκκινο η οθονη συνεχιζει να παραμενει κλειστη και αν δε το κλεισει ο αλλος που μιλαω δε μπορω να κανω τιποτα και αναγκαζομαι να κλεισω και να ξανα ανοιξω το κινητο νομιζω οτι εφταιγε το firmware το εσβησα και το ξανα περασα αλλα τιποτα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο γνωριζεται τι μπορει να φταιει??

 

Ευχαριστω

 

Το έχει αναφέρει και άλλος.

Μου το είχε κάνει κι εμένα μια φορά παλαιότερα αλλά ήμουν root τότε και ειχα tweaks περασμένα.

Επίσης υπάρχουν εφαρμογές που μπορεί να φταίνε.

Για μένα κάνεις επαναφορά και το κρατάς 2 μερες μόνο με τις απαραίτητες βασικές εφαρμογές.

Αν συνεχίσει, πέρασε ένα νεότερο firmware αφού κάνεις foul wipe.

Αν και πάλι το κάνει πας για σερβις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό μου πρόβλημα ήταν το wifi. Στο bt το έκανε και σε εμένα αυτό που λες αλλά όχι σε συγκεκριμένο χρόνο όπως σε εσένα. Αυτό γίνεται γενικά σε αρκετά note 2 και σχεδόν με όλα τα bt. Είναι θέμα sw περισσότερο πάντως. Πάντως μέχρι τώρα στην συσκευή μου μετά από την αλλαγή mb και πλαισίου δεν μου έχει κάνει τίποτα ακόμα το bt.

 

Το δικό μου ήταν γαλλικό και δεν γινόταν να μου το αλλάξουν. Ένα θετικό των ελληνικής αντιπροσωπείας...

(sw? mb? τι σημαίνουν) Έκανα μεγάλη φασαρία για να μου το αλλάξουν. Στο καινούργιο μου το έκανε μια φορά μόνο και όταν έβγαλα μια εφαρμογή (clean master) δεν το ξαναέκανε.

Link to comment
Share on other sites

(sw? mb? τι σημαίνουν) Έκανα μεγάλη φασαρία για να μου το αλλάξουν. Στο καινούργιο μου το έκανε μια φορά μόνο και όταν έβγαλα μια εφαρμογή (clean master) δεν το ξαναέκανε.

 

mb -> motherboard

sw..? μάλλον εννοεί hw ->hardware

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ ολους τούς φίλους.Ζητώ τήν βοήθειά σας καί σάς ζητώ εκ τών προτέρων συγνώμη αλλά είναι πολύ δύσκολο νά ψάξω τόσες σελίδες.Γιά όποιον φίλο γνωρίζει ας βοηθηση γιατί απ'τό πρωί καποιες φορές μού βγάζει επάνω αριστερά ένα τριγωνάκι μέ αποτέλεσμα ούτε νά λαμβάνω αλλά ούτε καί νά κάνω κλήσεις sos ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...