Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι για το συγκεκρυμενο προβλημα που εχω με το note II εδω και 3-4 μερες εχω το εξης προβλημα οταν τελιωνω με ενα τηλεφωνημα και κατεβαζω το ακουστικο απο το αυτι μου για να τερματισω την κληση να πατησω το κοκκινο η οθονη συνεχιζει να παραμενει κλειστη και αν δε το κλεισει ο αλλος που μιλαω δε μπορω να κανω τιποτα και αναγκαζομαι να κλεισω και να ξανα ανοιξω το κινητο νομιζω οτι εφταιγε το firmware το εσβησα και το ξανα περασα αλλα τιποτα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο γνωριζεται τι μπορει να φταιει??

 

Ευχαριστω

Από ότι φαίνεται στα links παρακάτω, το πρόβλημα μάλλον εντοπίζεται στην υπερ-ευαισθησία του σένσορα στις βρωμιές. Αν το πρόβλημα επιμένει, ίσως (;) μια επίσκεψη στο service για καθάρισμα εσωτερικά να λύσει το πρόβλημα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2045569&page=2

http://www.crazyengineers.com/threads/how-to-calibrate-proximity-sensor-on-android-phone.61160/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας κανω και γω το πρωτο μου ποστ στο θεμα.

 

Πηρα πριν 3 μερες το κινητο και χρησιμοποιω ενα BT Sony ericsson.

Ολα καλα σε μουσικη και κλησεις, αλλα σε βιντεοκληση στο skype δεν περναει ο ηχος στα ακουστικα και παιζει απο το μεγαφωνο.

 

Καμια βοηθεια;

 

εδω καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας παίδες παρόλο που έχει αναφερθεί πολλές φορές το εξαιρετικό σήμα που λαμβάνει το wifi εντούτοις σε σύγκριση με το 4s και το iPad. Ειναι πιο αδύνατο. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος η είμαι μόνο εγω? σας χαιρετώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ ολους τούς φίλους.Ζητώ τήν βοήθειά σας καί σάς ζητώ εκ τών προτέρων συγνώμη αλλά είναι πολύ δύσκολο νά ψάξω τόσες σελίδες.Γιά όποιον φίλο γνωρίζει ας βοηθηση γιατί απ'τό πρωί καποιες φορές μού βγάζει επάνω αριστερά ένα τριγωνάκι μέ αποτέλεσμα ούτε νά λαμβάνω αλλά ούτε καί νά κάνω κλήσεις sos ευχαριστώ.

Αυτο που λες,το ειχα με το S3,και τελικα εφυγε,οταν αλλαξα καρτα ΣΙΜ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να αγορασω τα ακουστικα του νοτε γιατι δεν τα πηρα με την αγορα του τα ειχε χασει το παιδι.υπαρχει κανα μαγαζι κοντα που να τα εχει ετοιμοπαραδοτα εγω μενω περιστερι επισης ποσο εχουν περιππου ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

mb -> motherboard

sw..? μάλλον εννοεί hw ->hardware

Όχι sw (software) εννοώ μιας και που το πρόβλημα με το bt είναι βλακεία της samsung που έχει λυθεί με custom roms.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το note,σχετικα με το πενακι που γινετε πολυς λογος,πειτε μου 5-6 χρησεις που εχει στην καθημερινη χρηση του τηλ.

ευχαριστω και sorry αν ρωταω χαζα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το note,σχετικα με το πενακι που γινετε πολυς λογος,πειτε μου 5-6 χρησεις που εχει στην καθημερινη χρηση του τηλ.

ευχαριστω και sorry αν ρωταω χαζα πραγματα....

 

Και αλλα πολλα στο youtube!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το note,σχετικα με το πενακι που γινετε πολυς λογος,πειτε μου 5-6 χρησεις που εχει στην καθημερινη χρηση του τηλ.

ευχαριστω και sorry αν ρωταω χαζα πραγματα....

Ρίξε μια ματιά εδώ:

 

Ένα πολύ βολικό που έχει είναι ότι όταν το βγάζεις από τη θέση του αμέσως σου βγάζει παράθυρο για μία γρήγορη σημείωση. Όπως επίσης και κατά τη διάρκεια μια κλήσης μπορείς να γράψεις κάτι στα γρήγορα.

 

Και πέρα από την γρήγορη σημείωση μπορείς να κρατάς γρήγορες σημειώσεις εύκολα με σχήματα, κείμενο κλπ

 

Επίσης διευκολύνει πολύ την επεξεργασία φωτό.

 

Γενικότερα είναι ένα πολύ χρήσιμο αξεσουάρ. Ακόμη και αν δεν το χρησιμοποιείς διαρκώς μία στο τόσο για γρήγορη σημείωση είναι κάτι καλό. Γλυτώνεις από τα χαρτάκια και τα έχεις όλα πλέον μέσα στο κινητό.

 

Εντιτ: με πρόλαβε ο φίλος άνωθεν.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο οταν ακούω μουσική ανα τακτά χρονικά διαστήματα γίνεται παύση και πρέπει να πατήσω πάλι play αυτό συμβαίνει συνήθως όταν χάνει το σήμα του η όταν κατεβάζω τη μπάρα . μήπως ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό μου έχει σπάσει τα νεύρα
Link to comment
Share on other sites

Όχι sw (software) εννοώ μιας και που το πρόβλημα με το bt είναι βλακεία της samsung που έχει λυθεί με custom roms.

Πάντως με την 4.1.2 έχω παρατηρήσει σημαντική βελτίωση με το ΒΤ. Δεν έχω για την ώρα τα θέματα που είχα.

Τελικά το θέμα με το wifi διορθώθηκε ή απλά βελτιώθηκε; Μου είναι εκνευριστικό η αλήθεια είναι αλλά δεν είμαι και Αθήνα και δεν έχω όρεξη να παλεύω με service κυρίως γιατί δεν μπορεί μέχρι την 4.1.1 να μην ήταν θέμα hw και ξαφνικά να έγινε. Δοκίμασα και αλλαγή καναλιού στο router και τίποτα.. Κάτι με την rom πιστεύω παίζει. Θα δοκιμάσω να κάνω κανένα hard reset κάποια στιγμή. Εσύ το είχες δοκιμάσει και δεν έγινε τίποτα;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 4.1.2 έχω παρατηρήσει σημαντική βελτίωση με το ΒΤ. Δεν έχω για την ώρα τα θέματα που είχα.

Τελικά το θέμα με το wifi διορθώθηκε ή απλά βελτιώθηκε; Μου είναι εκνευριστικό η αλήθεια είναι αλλά δεν είμαι και Αθήνα και δεν έχω όρεξη να παλεύω με service κυρίως γιατί δεν μπορεί μέχρι την 4.1.1 να μην ήταν θέμα hw και ξαφνικά να έγινε. Δοκίμασα και αλλαγή καναλιού στο router και τίποτα.. Κάτι με την rom πιστεύω παίζει. Θα δοκιμάσω να κάνω κανένα hard reset κάποια στιγμή. Εσύ το είχες δοκιμάσει και δεν έγινε τίποτα;

 

Συμφωνώ για το bt

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 4.1.2 έχω παρατηρήσει σημαντική βελτίωση με το ΒΤ. Δεν έχω για την ώρα τα θέματα που είχα.

Τελικά το θέμα με το wifi διορθώθηκε ή απλά βελτιώθηκε; Μου είναι εκνευριστικό η αλήθεια είναι αλλά δεν είμαι και Αθήνα και δεν έχω όρεξη να παλεύω με service κυρίως γιατί δεν μπορεί μέχρι την 4.1.1 να μην ήταν θέμα hw και ξαφνικά να έγινε. Δοκίμασα και αλλαγή καναλιού στο router και τίποτα.. Κάτι με την rom πιστεύω παίζει. Θα δοκιμάσω να κάνω κανένα hard reset κάποια στιγμή. Εσύ το είχες δοκιμάσει και δεν έγινε τίποτα;

 

Πάντως μια από της φορές που πέρασα την ελληνική 4.1.2 στο κινητό, δεν μπορούσα να συνδεθώ με το WiFi μου. Την ξανά πέρασα με Odin και όλα οκ. Γενικά δεν έχω δει καμία απολύτως διάφορα στο WiFi ανάμεσα στην 4.1.1 και σε οποιαδήποτε 4.1.2 δοκίμασα. Και καθημερινά συνδέομαι σε 3 διαφορετικά ρουτερ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια από της φορές που πέρασα την ελληνική 4.1.2 στο κινητό, δεν μπορούσα να συνδεθώ με το WiFi μου. Την ξανά πέρασα με Odin και όλα οκ. Γενικά δεν έχω δει καμία απολύτως διάφορα στο WiFi ανάμεσα στην 4.1.1 και σε οποιαδήποτε 4.1.2 δοκίμασα. Και καθημερινά συνδέομαι σε 3 διαφορετικά ρουτερ.

 

Κωστα στο θεμα wifi ουτε εγω ειδα διαφορα... Τούμπανο ηταν και τούμπανο παραμένει !!!

Στο bt ομως ειδα διαφορα οσον αφορα την μπαταριά προς το καλυτερο

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το note,σχετικα με το πενακι που γινετε πολυς λογος,πειτε μου 5-6 χρησεις που εχει στην καθημερινη χρηση του τηλ.

ευχαριστω και sorry αν ρωταω χαζα πραγματα....

Φιλε επιπλεον απο αυτα που σου ειπαν τα παιδια εμενα με βολευει καλυτερα και σε απλες εργασιες πχ το swype και η πληκτρολογηση κειμενου μου φαινεται αρκετα πιο ακριβης απο οτι απλα με το χερι,σε τετοιο σημειο που να απορω πως τοσοα χρονια μπορουσα σε κινητο αφης χωρις το s-pen.Πλεον προσωπικα το πενακι το χρησιμοποιω σχεδον παντα,σπανια χρησιμοποιω χερι και μονο οταν θελω να κανω κατι για πολυ λιγο πχ να απαντησω σε κληση,να κανω κληση κλπ.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα ίντερνετ μέσω vodafone και για είδα το εικονίδιο που βγάζει όταν έχει έχει update....μετά βγήκε και τώρα όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού για να βρει μου βγάζει το εξής μήνυμα:Η πρόσβαση στην υπηρεσία ενημέρωσης λογισμικού γίνεται με σειρά προτεραιότητας. Δοκιμάστε αργότερα. ...εσάς σας βγάζει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα ίντερνετ μέσω vodafone και για είδα το εικονίδιο που βγάζει όταν έχει έχει update....μετά βγήκε και τώρα όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού για να βρει μου βγάζει το εξής μήνυμα:Η πρόσβαση στην υπηρεσία ενημέρωσης λογισμικού γίνεται με σειρά προτεραιότητας. Δοκιμάστε αργότερα. ...εσάς σας βγάζει κάτι τέτοιο?

 

Τη πρωτη φορα που μου το εβγαλε προσπαθωντας να κανω αναβαθμιση απο το πρωι καταφερα να κανω αναβαθμιση το βραδυ.Τη προηγουμενη εβδομαδα που μου εκανε το ιδιο κατεληξα να κανω την αναβαθμιση μεσω pc με το Samsung Kies.Η αναβαθμιση ηταν για το γερμανικο firmware DBT.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα ίντερνετ μέσω vodafone και για είδα το εικονίδιο που βγάζει όταν έχει έχει update....μετά βγήκε και τώρα όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού για να βρει μου βγάζει το εξής μήνυμα:Η πρόσβαση στην υπηρεσία ενημέρωσης λογισμικού γίνεται με σειρά προτεραιότητας. Δοκιμάστε αργότερα. ...εσάς σας βγάζει κάτι τέτοιο?

Διαβαζοντας το ποστ σου,πηγα κι εγω στις ενημερωσεις,και εκει,αφου ταλαοπωρηθηκε για καποια λεπτα,μου ειπε οτι απετυχε η ενημερωση λογω σερβερ ή δικτυου,και να δοκιμασω αργοτερα,ή να παω μεσω KIES.

Δοκιμασα αργοτερα,αλλα μου ειπε οτι δεν υπαρχουν νεες ενημερωσεις.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι καινουριο για την 4.2?τα update που δινει μεχρι τωρα λογικα πρεπει να προετοιμαζουν το εδαφος.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι καινουριο για την 4.2?τα update που δινει μεχρι τωρα λογικα πρεπει να προετοιμαζουν το εδαφος.

 

Λες να την δώσει πριν την έλευση του s4..

Λίγο χλωμό το βλέπω, αλλά μακάρι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω θέμα. Πηγαίνοντας να μπω στο αυτοκίνητο μπερδεύτηκα με τον καφέ το μπουφάν και το κινητό και βρέθηκε στην άσφαλτο 3-4 μέτρα μακρυά.

Το σηκώνω και η οθόνη τσακισμενη από την μέση και πάνω.

Καθαρίσαμε λέω.....

Σιγά μην δουλεύει.

Και όμως δουλεύει.

Μάλιστα τώρα γράφω από αυτό.

Πάμε για αλλαγή οθόνης.

Μου κάνει όμως τρομερή εντύπωση ότι συνεχίζει και δουλευει ακόμα.

Θα τραβήξω αύριο και ένα βιντεακι να το δείτε και εσείς....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω θέμα. Πηγαίνοντας να μπω στο αυτοκίνητο μπερδεύτηκα με τον καφέ το μπουφάν και το κινητό και βρέθηκε στην άσφαλτο 3-4 μέτρα μακρυά.

Το σηκώνω και η οθόνη τσακισμενη από την μέση και πάνω.

Καθαρίσαμε λέω.....

Σιγά μην δουλεύει.

Και όμως δουλεύει.

Μάλιστα τώρα γράφω από αυτό.

Πάμε για αλλαγή οθόνης.

Μου κάνει όμως τρομερή εντύπωση ότι συνεχίζει και δουλευει ακόμα.

Θα τραβήξω αύριο και ένα βιντεακι να το δείτε και εσείς....

Πολύ ήρεμο σε βρίσκω για κάποιον που πρόκειται να δώσει 200 ευρώ :) Θήκη είχες?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ήρεμο σε βρίσκω για κάποιον που πρόκειται να δώσει 200 ευρώ :) Θήκη είχες?

 

Είχα αλλά με τέτοια κατρακυλά που πήρε μάλλον χρειαζόταν αερόσακος για να το σώσει......

Όσο για τα 200 τι να κάνω;

Εκτός και αν βγει το 3 εντός της εβδομάδας και πάω κατευθείαν εκεί.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 4.1.2 έχω παρατηρήσει σημαντική βελτίωση με το ΒΤ. Δεν έχω για την ώρα τα θέματα που είχα.

Τελικά το θέμα με το wifi διορθώθηκε ή απλά βελτιώθηκε; Μου είναι εκνευριστικό η αλήθεια είναι αλλά δεν είμαι και Αθήνα και δεν έχω όρεξη να παλεύω με service κυρίως γιατί δεν μπορεί μέχρι την 4.1.1 να μην ήταν θέμα hw και ξαφνικά να έγινε. Δοκίμασα και αλλαγή καναλιού στο router και τίποτα.. Κάτι με την rom πιστεύω παίζει. Θα δοκιμάσω να κάνω κανένα hard reset κάποια στιγμή. Εσύ το είχες δοκιμάσει και δεν έγινε τίποτα;

Κάνε το πείραμα του reset αλλά μην περιμένεις τίποτα... Πάντως και στο service να το πας αυτό θα είναι το πρώτο που θα κάνουν. Στο δικό μου βελτιώθηκε σε τεράστιο βαθμό από την άποψη τις ταχύτητας.

 

Σήμερα μπήκα ίντερνετ μέσω vodafone και για είδα το εικονίδιο που βγάζει όταν έχει έχει update....μετά βγήκε και τώρα όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού για να βρει μου βγάζει το εξής μήνυμα:Η πρόσβαση στην υπηρεσία ενημέρωσης λογισμικού γίνεται με σειρά προτεραιότητας. Δοκιμάστε αργότερα. ...εσάς σας βγάζει κάτι τέτοιο?

Αυτό το μήνυμα το βγάζει συνήθως όταν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Κάνε λίγο υπομονή και θα σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...