Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΣΤΗ WIND ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ 4G ΤΑ SAMSUNG GALAXY NOTE 2. ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 3G ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΔΗΛΑΔΗ? ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 4G? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? ΑΦΟΥ ΤΩΡΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΤΟ ΝΟΤΕ 2. ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ? ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ... ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ.

Δεν κάνει λάθος ο φίλος παραπάνω. Άλλο το 3G, άλλο το 4G. Εσύ έχεις πάρει το πρώτο, με κωδικό μοντέλου GT-N7100, που υποστηρίζει τα συμβατικά 3G δίκτυα. Το 4G, με κωδικό μοντέλου GT-N7105, υποστηρίζει τα νέας γενιάς 4G (LTE) δίκτυα. Αυτά που σου είπε η υπάλληλος της WIND είναι π@π@ριές.

 

Δες το παρακάτω Wiki (πήγαινε στον πίνακα με τα μοντέλα):

http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_Note_II

 

Δες και το σχετικό thread εδώ στο myPhone.gr, που αναφέρεται στην 4G (LTE) έκδοση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=352038

 

Ακόμα και η 3G συσκευή που έχεις (και που έχουμε σχεδόν όλοι μας) είναι μια χαρά, δεδομένου του ότι στην Ελλάδα το 4G μόλις ξεκίνησε να λειτουργεί. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να γίνει αξιόπιστο. Όπότε απόλαυσε το 3G σου και απ' το Note III/IV βλέπουμε για 4G.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!! Πέρασα το mod για multitasking με όλες τις εφαρμογές,(xposed framework), και ενω είναι πολύ καλό, όταν πατάω να ψάξει για update μου βγάζει ότι έχει τροποποιηθεί και δεν γίνεται!!!! Υπάρχει κάποιο workaround η πρέπει να το βγάλω για να ψάξει για update???(το τηλέφωνο είναι και root)
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για twin κάρτες πληρώνω στη wind 2,5 ευρώ πάγιο το μήνα. Με συμβόλαιο εννοείται. Μάλλον αυτό που λες αφορά καρτοτηλέφωνα.

Εχω παρει ενα ζευγαρι καρτες με ιδιο νουμερο απο cosmote what's up και δυο κρτες απο wind συμβολαιο. Και στις δυ περιπτωσεις, δεν πληρωνω κανενα παγιο εξτρα. Απλα ειναι σε λειτουργια μονο μια απο τις δυο με ιδιο νουμερο. Ειτε η micro sim ειτε η sim η κανονικη η μεγαλη θα ειναι σε λειτουργια για καθε νουμερο.

 

Κατι αλλο. Οταν ερθει η αναβαθμιση για 4.1.2 τελικα τι πρεπει να κανω? Πριν την αναβαθμιση θα πρεπει να κανω wipe cache πως το λενε? Fatory reset?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει λάθος ο φίλος παραπάνω. Άλλο το 3G, άλλο το 4G. Εσύ έχεις πάρει το πρώτο, με κωδικό μοντέλου GT-N7100, που υποστηρίζει τα συμβατικά 3G δίκτυα. Το 4G, με κωδικό μοντέλου GT-N7105, υποστηρίζει τα νέας γενιάς 4G (LTE) δίκτυα. Αυτά που σου είπε η υπάλληλος της WIND είναι π@π@ριές.

 

Δες το παρακάτω Wiki (πήγαινε στον πίνακα με τα μοντέλα):

http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_Note_II

 

Δες και το σχετικό thread εδώ στο myPhone.gr, που αναφέρεται στην 4G (LTE) έκδοση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=352038

 

Ακόμα και η 3G συσκευή που έχεις (και που έχουμε σχεδόν όλοι μας) είναι μια χαρά, δεδομένου του ότι στην Ελλάδα το 4G μόλις ξεκίνησε να λειτουργεί. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να γίνει αξιόπιστο. Όπότε απόλαυσε το 3G σου και απ' το Note III/IV βλέπουμε για 4G.

 

ΝΑ ρωτήσω κάτι γιατρέ, με απόλυτη σοβαρότητά ? Τι στο καλό το χρειαζόμαστε το 4G στο mobile internet ? Αφού ο όγκος δεδομένων είναι συγκεκριμένος, έχει νόημά να έχουμε μεγαλύτερες ταχύτητες αν δεν έχουμε όγκο για να μπορούμε να κατεβάσουμε ταινίες κ βίντεο ? Δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς από εμάς που να χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής για torrents... :confused:

Με το 3G δεν βλέπεις άνετα facebook ? Δεν κάνεις chat ? Δεν έχεις τέλεια απόκριση στο google maps ? Δεν βλέπεις που κ που κανένα βίντεο στο youtube ? Δεν παίζεις απροβλημάτιστα online games ? Εγώ θυμάμαι πριν 2 χρόνια είχα τρελαθεί να παίζω lineage με το stickακι μου. Θέλω να πω, Οκ μην τρελαίνεστε με το 4G. Δεν θα δείτε ουσιαστική διάφορα με το δίκτυο που έχετε τώρα.

 

Εσένα ποια είναι η άποψη σου ?

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΤΟ 4G ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΕΝΙΚΩΣ? ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΠΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΛΛΟΝ Ε?

 

Να αποφευγεις να γραφεις κεφαλαια ...σιγουρα καποιος mod θα σε κραξει!!!!

Φιλικα ;)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΤΟ 4G ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΕΝΙΚΩΣ? ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΠΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΛΛΟΝ Ε?

Το 4G σίγουρα πουλιέται στο εξωτερικό (κάπου 100 € παραπάνω απ' το 3G) και θα αρχίσει να πουλιέται κι εδώ πολύ σύντομα (αν δεν έχει αρχίσει ήδη). Η γνώμη μου είναι ότι με τη δεδομένη κατάσταση των δικτύων κινητής στην Ελλάδα δεν θα δεις ουσιαστικές διαφορές. Ίσως στην Αθήνα σε κεντρικά σημεία να υπάρχουν σποραδικές αυξήσεις ταχύτητας, αλλά στην πράξη δεν νομίζω να έχει (ακόμα) νόημα το 4G.

 

ΝΑ ρωτήσω κάτι γιατρέ, με απόλυτη σοβαρότητά ? Τι στο καλό το χρειαζόμαστε το 4G στο mobile internet ? Αφού ο όγκος δεδομένων είναι συγκεκριμένος, έχει νόημά να έχουμε μεγαλύτερες ταχύτητες αν δεν έχουμε όγκο για να μπορούμε να κατεβάσουμε ταινίες κ βίντεο ? Δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς από εμάς που να χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής για torrents... :confused:

Με το 3G δεν βλέπεις άνετα facebook ? Δεν κάνεις chat ? Δεν έχεις τέλεια απόκριση στο google maps ? Δεν βλέπεις που κ που κανένα βίντεο στο youtube ? Δεν παίζεις απροβλημάτιστα online games ? Εγώ θυμάμαι πριν 2 χρόνια είχα τρελαθεί να παίζω lineage με το stickακι μου. Θέλω να πω, Οκ μην τρελαίνεστε με το 4G. Δεν θα δείτε ουσιαστική διάφορα με το δίκτυο που έχετε τώρα.

 

Εσένα ποια είναι η άποψη σου ?

Συμφωνώ με αυτά που λες φίλε Ιεροφάντη. Με τη χρήση που του κάνω εγώ το 3G είναι υπεραρκετό, γιαυτό και ποτέ δεν με ενδιέφερε το 4G μοντέλο. Νομίζω πως οι περισσότεροι που θέλουν το 4G δεν σκέφτονται το παρόν αλλά το μέλλον. Δηλαδή θέλουν οι συσκευές τους να μπορούν να παίξουν στο μέλλον, όταν τα 4G δίκτυα θα είναι αξιόπιστα και με μεγάλη κάλυψη. Αλλά και πάλι είναι λάθος σκέψη (κατά τη γνώμη μου) γιατί μέχρι να γίνει αυτό (σε 1-2 χρόνια το λιγότερο), θα έχει βγει το Note III/IV που θα είναι σίγουρα 4G και σίγουρα θα το θέλουμε και σχεδόν σίγουρα θα το πάρουμε... Οπότε, τη δεδομένη χρονική στιγμή με τα δεδομένα της Ελλάδας και με την τρέχουσα προσφορά των 449 € τελική τιμή νομίζω πως η συμβατική 3G έκδοση είναι η ιδανική. Και κάτι άλλο που είναι σημαντικό για αρκετούς (όχι για μένα) είναι η έλλειψη ραδιοφώνου FM από την 4G έκδοση.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτήσω κάτι γιατρέ, με απόλυτη σοβαρότητά ? Τι στο καλό το χρειαζόμαστε το 4G στο mobile internet ? Αφού ο όγκος δεδομένων είναι συγκεκριμένος, έχει νόημά να έχουμε μεγαλύτερες ταχύτητες αν δεν έχουμε όγκο για να μπορούμε να κατεβάσουμε ταινίες κ βίντεο ? Δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς από εμάς που να χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής για torrents... :confused:

Με το 3G δεν βλέπεις άνετα facebook ? Δεν κάνεις chat ? Δεν έχεις τέλεια απόκριση στο google maps ? Δεν βλέπεις που κ που κανένα βίντεο στο youtube ? Δεν παίζεις απροβλημάτιστα online games ? Εγώ θυμάμαι πριν 2 χρόνια είχα τρελαθεί να παίζω lineage με το stickακι μου. Θέλω να πω, Οκ μην τρελαίνεστε με το 4G. Δεν θα δείτε ουσιαστική διάφορα με το δίκτυο που έχετε τώρα.

 

Εσένα ποια είναι η άποψη σου ?

 

Πεστα βρε παιδί μου. Καλό 3 g χρειαζόμαστε κυρίως. Καλό είναι και το 4 g αλλά όχι και τόσο ουσιαστικό γι ααυτό που θέλουμε να κάνουμε μετα κκινητά μας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενεργοποιημένη την λειτουργία να σβήνει με τα μάτια το κινητό και χρόνο στα δευτερόλεπτα 30.

Αλλά υπάρχει κάτι που με τσατίζει όταν είμαι στον browser ή στο tapatalk γενικά οπουδήποτε όταν σβήσει ή οθόνη ή πιο γρήγορη κίνηση που κάνουμε είναι να πατήσουμε το home buttonκαι και γιατί να μου ανοίξει την φωτεινότητα και να δω αυτά που γράφω με πετάει στην αρχική σελίδα του launcher πως μπορώ να το αλλάξω αυτό ;

Και δεύτερον έχουμε δυνατότητα όταν ήμαστε στα μηνύματα σε μια επαφή να σηκώνουμε το κινητό και να παίρνει τηλέφωνο όταν έχουμε άλλη εφαρμογή πχ handcent μπορούμε να το κάνουμε να λειτουργεί και σε στην την εφαρμογή.

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει κι εμένα το ΝΟΤΕ kai με bluetooth και χωρίς, και με την Ελληνικη ρομ και με τη Γαλλική.Επειδή όπως είπες είναι μία στις 40 φορές δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

 

 

 

Χαίρε. Και γω είχα παρόμοιο πρόβλημα. Αν παρατηρήσεις όταν σου κόψει τον ήχο στην οθόνη σου κέντρο και αριστερά υπάρχει ένα σημαδάκι με μια τεθλασμένη γραμμή. Αυτή έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση μείωσης θορύβου. Εγώ νομίζω πως από τη στιγμή που την απενεργοποίησα δεν μου ξανά έκανε διακοπές. Βέβαια ενδεχομένως αυτό να συνέβη επειδή έγινε και το upgrAde αλλά δε νομίζω. Μπορείτε να το τσεκάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην εγκαθιστω αμετρητες εφαρμογες, ξερετε καμια εφαρμογη που να αλλαζει σε συγκεκριμενο σημειο της φωτογραφιας το χρωμα? Παραδειγμα, θελω να αλλαξω το χρωμα ας πουμε σε ανα φτερο ιχ η το χρωμα απο ζαντες η το χρωμα απο σπιτι...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από περιέργεια το asphalt και απογοητεύτηκα. Το κινητό αυτό έχει οθονάρα αλλά φαίνεται ότι δεν κάνει για βαριά παιχνίδια, δυστυχώς. Πολύ κακή απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί λίγο με το KIES και θέλω τα φώτα σας.

Υπάρχει το πρόγραμμα Kies Air, και η επιλογή "Kies μέσω WiFi" στην καρτέλα Ασύρματες επικοινωνίες και δίκτυα. Στην αρχή προσπάθησα με την επιλογή του κινητού, διάβασα όμως οτι χρειάζεται πρόγραμμα και έτσι το κατέβασα. (Αρα τι σκ@τ@ ρόλο παίζει η επιλογή?) Το πρόβλημα είναι οτι στο πρόγραμμα Samsung Kies που εγκατέστησα στο λάπτοπ δεν συνδέετε το κινητο με κανέναν απο τους 2 τρόπους, και ο μόνος τρόπος να συνδεθεί είναι μέσω του browser στη σελίδα http://192.168.1.5:8080/www/apps/KiesAir/main.gz.htm

Απο εκεί βλέπω τις φωτογραφίες, τις επαφές, τα βίντεο, τις κλήσεις του τηλεφώνου, αλλα δεν μπορώ να ελέγξω για αναβάθμιση λογισμικού. Το πρόγραμμα Kies Air έχει κουμπί για ελεγχο αναβάθμισης. Ο browser όχι.

 

Εσεις πώς το συνδέετε? Firewall έχω απενεργοποιήσει απο το Router. Είναι το κλασσικό ρούτερ που δίνει η Cyta (για όποιον ξέρει κάτι παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από περιέργεια το asphalt και απογοητεύτηκα. Το κινητό αυτό έχει οθονάρα αλλά φαίνεται ότι δεν κάνει για βαριά παιχνίδια, δυστυχώς. Πολύ κακή απόδοση.

 

Κι εγω εχω τρεξει το asphalt και οι εντυπωσεις μου ειναι μετριες. Απο την αλλη σκεφτομαι, αν δεν μπορει το νοτε, τοτε ποιο μπορει? Σιγουρα οχι το hox (και μαλιστα το hox+ που ειχα) πριν και ειδικα με το συγκεκριμενο παιχνιδι παιζει ασυμβατοτητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω τρεξει το asphalt και οι εντυπωσεις μου ειναι μετριες. Απο την αλλη σκεφτομαι, αν δεν μπορει το νοτε, τοτε ποιο μπορει? Σιγουρα οχι το hox (και μαλιστα το hox+ που ειχα) πριν και ειδικα με το συγκεκριμενο παιχνιδι παιζει ασυμβατοτητα.

 

Ποιο asphalt?? βάλτε NFS!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σταματήσω την αυξανώμενη ένταση στον ήχο κλήσης?

 

Αν δεν κάνω λάθος μόνο με custom rom λύνεται το θέμα αυτό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχεις άλλον launcher δεν λειτουργεί το να ανοίγει το S-Note μόλις βγάζεις το πενάκι και η δυνατότητα να αλλάζεις wallpaper στη lockscreen? Εβαλα Nova και δεν κάνει τίποτα όταν βγάζω το S-pen και για να αλλάξω wallpaper έτρεξα προσωρινά τον TW. Ρωτάω μήπως έχω χάσει κάτι γιατί το Swype στο πληκτρολόγιο το ανακάλυψα μια μέρα μετά το άνοιγμα της συσκευής.. (Δεν ξέρεις τι να πρωτοψάξεις και με τι να πρωτοχαρείς με αυτή τη συσκευή!)

Το σπάσιμο στη σελίδα με τα widgets πάντως που είχα αναφέρει ότι μου έκανε με τον TW, βλέπω πως δεν το κάνει με τον Nova.

Εγκυκλοπαιδικά, με πόση ram είστε συνήθως? Πέφτει γήγορα κάτω από 400 και όχι ότι καταλαβαίνει κάτι η συσκευή, αλλά ρωτάω εντελώς ενημερωτικά!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχεις άλλον launcher δεν λειτουργεί το να ανοίγει το S-Note μόλις βγάζεις το πενάκι και η δυνατότητα να αλλάζεις wallpaper στη lockscreen?

Είμαι με holo launcher και λειτουργεί.

System Settings -> S-Pen (κάτω κάτω) -> Open Popup Note

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με holo launcher και λειτουργεί.

System Settings -> S-Pen (κάτω κάτω) -> Open Popup Note

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν εννοώ το popup αλλά το μενού που σου βγάζει σαν νέα σελίδα όταν είσαι με τον TW. Όχι ότι χάνεις κάτι αν δεν ανοίγει αλλά έτσι ενημερωτικά!

Το άλλο που ρώτησα για το φόντο, το βρήκα. Μπορείς κανονικά αλλά μέσα από τις Ρυθμίσεις στην εμφάνιση. Χθες κατά τις 5 το πρωί που το έψαχνα δεν το είχα βρει..! Επειδή κάποιο παιδί είχε αναφέρει ότι δεν του αλλάζει φόντο στην οθόνη στην οθόνη κλειδώματος, ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα. Και τώρα με τον Nova άλλαξε μέσα από τις ρυθμίσεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχεις άλλον launcher δεν λειτουργεί το να ανοίγει το S-Note μόλις βγάζεις το πενάκι και η δυνατότητα να αλλάζεις wallpaper στη lockscreen? Εβαλα Nova και δεν κάνει τίποτα όταν βγάζω το S-pen και για να αλλάξω wallpaper έτρεξα προσωρινά τον TW. Ρωτάω μήπως έχω χάσει κάτι γιατί το Swype στο πληκτρολόγιο το ανακάλυψα μια μέρα μετά το άνοιγμα της συσκευής.. (Δεν ξέρεις τι να πρωτοψάξεις και με τι να πρωτοχαρείς με αυτή τη συσκευή!)

Το σπάσιμο στη σελίδα με τα widgets πάντως που είχα αναφέρει ότι μου έκανε με τον TW, βλέπω πως δεν το κάνει με τον Nova.

Εγκυκλοπαιδικά, με πόση ram είστε συνήθως? Πέφτει γήγορα κάτω από 400 και όχι ότι καταλαβαίνει κάτι η συσκευή, αλλά ρωτάω εντελώς ενημερωτικά!

 

Την πραγματική διαθεσιμη ram την βλέπεις στο Διαχείρηση εφαρμογών/Σε εκτέλεση όπου συμπεριλαμβάνει και την "in active" που είναι επίσης διαθέσιμη οταν χρειαστεί.

 

Πάντως αν δεν βγαίνεις απο τις εφαρμογές με back και η free ram εχει πέσει πολύ χαμηλά, αν δεν έχεις χρησιμοποιησει για πανω απο μια ώρα τις επαφές, υπάρχει καθυστερηση στο ανοιγμα τους οπως στο Siii.

Δύσκολο να συμβεί αλλά γίνεται ειδικά αν εχεις 5-6 tab ανοικτά στον browser και καμια 10 αρια εφαρμογές ανοικτές σε ενεργή φάση.

 

Κι εγω εχω τρεξει το asphalt και οι εντυπωσεις μου ειναι μετριες. Απο την αλλη σκεφτομαι, αν δεν μπορει το νοτε, τοτε ποιο μπορει? Σιγουρα οχι το hox (και μαλιστα το hox+ που ειχα) πριν και ειδικα με το συγκεκριμενο παιχνιδι παιζει ασυμβατοτητα.

Στα περισσότερα games είναι τραγική η κατάσταση. Οι developers πιθανως με το δικιο τους, δεν φροντίζουν να υπάρχουν εκδόσεις για τοσες διαφορετικές αναλύσεις που υπάρχουν στα android. Με τόσο διαδεδομένη την πειρατεία δεν μπαίνουν σ ενα επιπλέον κόπο που είναι η δημιουργία διαφορετικών εκδόσεων.

Το NFS παίζει καλά.

Ομως το real racing που είναι το καλύτερο απ΄ολα αυτα τα games δεν παίζει καθόλου.

Για την αυξημένη κατανάλωση πιστευω ευθύνεται η GPU που δεν είναι αυτή που θα πρεπε γι αυτη την συσκευή.

Βασικά στο κινητό παίζω μόνο ελαφρά games που δεν με κάνουν να κινδυνευω να μείνω απο μπαταρία. Για πιο βαριά games παίρνω το ipad της γυναίκας μου.

Το NFS το παίζω καμια φορά στο Note αλλά μονο αν είμαι κοντά σε πρίζα. Ευτυχώς φορτώνει πολύ γρηγορα και αναπληρώνει σε πολύ μικρό διάστημα αυτό που χάνω στην μπαταρία.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να εχουμε την εφαρμογη iphone messages που εχουν τα iphone και να στελνουμε και σε iphone μηνυματα απο το δικτυο?

η εφαρμογη υπαρχει στο play αλλα ειναι μονο iphone style? και οχι στην ουσια?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να εχουμε την εφαρμογη iphone messages που εχουν τα iphone και να στελνουμε και σε iphone μηνυματα απο το δικτυο?

η εφαρμογη υπαρχει στο play αλλα ειναι μονο iphone style? και οχι στην ουσια?

 

Δοκίμασε τις άπειρες εναλλακτικές messaging apps (what's app, viber, kakao talk, κλπ) που υπάρχουν και για τις 2 πλατφόρμες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...