Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα δεν ανάβει, και μόλις έστησα την συσκευή μερά απο Factory reset.

 

Στις ρυθμίσεις που αναφέρεις, δεν έχει κάτι σχετικά με αυτό....

 

ΕDIT: Αν έχω κλειδωμένη την οθόνη και βγάλω το πενάκι, τότε την ανοίγει και βλέπω και το S Note. Αν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη, αλλά σβηστή και τότε το βγάλω, απλά ανοίγει το S Note χωρίς να ανάβει η οθόνη.

Έτσι είναι ρυθμισμένο. Και σε μένα το ίδιο κάνει. Ξεκλειδώνει την οθόνη όταν είναι κλειδωμένη, αλλά όταν είναι κλειστή όχι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φανταστειτε οτι χτυπαγε ακομα και το SNote Viewer στο pc οταν πηγαινες να ανοιξεις αρχειο της παλιας SNote. Πηρε δρομο και σε μενα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν τηλεφωνω μερικές φορές μπαίνει μόνο του το τηλέφωνο σε ανοιχτή ακρόαση, το οποίο ακούω και εγώ αλλά και ο άλλος που μιλάω. Είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; δεν μου το κάνει συνεχώς. για service αν χρειαστεί που πρέπει να το πάω; χρεώνομαι κάτι; το αγόρασα πριν ένα μισή μήνα από πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το service ειναι στο Χαιδαρι αν εισαι απο Αθηνα, στην smartec http://www.smartec.gr/contact.php και εφοσον η συσκευη σου καλυπτεται απο εγγυηση λογικα δεν θα πληρωσεις τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου. Να σε ρωτήσω για το πρόβλημα που έχω με το κινητό, έχεις ξανακούσει κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω ξανακουσει κατι παρομοιο για να σου πω κατι, περιμενε ομως ισως καποιος αλλος που γνωριζει να σου πει...
Link to comment
Share on other sites

Πηρε δρομο το νεο s note και απο μενα..ειχε τα κλασικα προβληματα που ειχε και σε σας.

 

Ειμαι σχεδον 2 εβδομαδες με pulse 5.0 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος..

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε για Μάρτιο-Απρίλιο.....

Λες να έρθει τόσο γρήγορα η 4.4.2; Μακάρι, αλλά για συσκευή του 2012 και έχοντας πάρει πρόσφατα την 4.3 κρατάω μικρό καλάθι... Αν έρθει τόσο σύντομα θα είναι τέλειο!

 

Πάντως και με την 4.3 είμαι μια χαρά, τη βρίσκω κορυφαία ROM (τουλάχιστον μέχρι στιγμής). Κανένα απολύτως πρόβλημα με τη μπαταρία και γενικά κανένα θέμα σε τίποτα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει note 2 duos για Ελλαδα και αν οχι αν το παρω απ'εξω αν λειτουργει εδω.

 

Δυστυχώς δεν το έφερε ούτε η αντιπροσωπία ούτε και κάποιο άλλο κατάστημα!...

 

Θεωρώ ότι θα δουλεύει κανονικότατα. (Εδώ καθεαυτό κινέζικα dual sim δεν έχουν πρόβλημα)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το έφερε ούτε η αντιπροσωπία ούτε και κάποιο άλλο κατάστημα!...

 

Θεωρώ ότι θα δουλεύει κανονικότατα. (Εδώ καθεαυτό κινέζικα dual sim δεν έχουν πρόβλημα)

 

Ωραια. Ρωταω γιατι στο wikipedia to n7100 λεει international για carrier ενω για το 7102 λεει China Unicom

 

 

Κοιταξα στο sammobile, δεν εχει EUR ROM. Δεν εχει ουτε ευρωπαικη, μονο China-CHU και China-CHN.

Μας λεει κατι αυτο οσον αφορα εγγυηση και υποστηριξη Ελληνικης γλωσσας?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Τον τελευταιο καιρο εχω το εξης προβλημα με το samsung note μου.Σε κατασταση αναμονης η οθονη αναβοσβηνει σχεδον συνεχεια με αποτελεσμα φυσικα να πεφτει η μπαταρια συνεχεια.Εκανα μια αναζητηση αλλα δεν βρηκα κατι και χαθηκα λιγο.Μπορει καποιος να μου πει εαν αντιμετωπισε παρομοιο προβλημα και τι φταιει?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή κάνει το κινητό να ξυπνάει και να ανοίγει η οθόνη!

 

Βγάλε ότι εφαρμογή έβαλες τώρα τελευταία, και δες αν θα σταματήσει..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ειναι είτε πρώτο είτε δεύτερο κάθε μερα. Θα βγει λένε μια αναβάθμιση οπου θα λυθεί το θέμα. Αντε να δούμε

Πηγη:

http://www.androidpolice.com/2014/01/09/google-play-services-4-1-begins-rollout-with-turn-based-multiplayer-new-google-drive-api-preview-and-more/

Βασικά πάρτε το από τώρα όσοι βιάζεστε :cool:

Google play services

Πράγματι διορθώθηκε το πρόβλημα των partial wakelocks (battery drain) λόγω Google services / location / Now κλπ (Nlp...). Πάντως στην πρώτη εγκατάσταση δεν είδα βελτίωση και την επόμενη ημέρα επανέλαβα την εγκατάσταση του google services update apk και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Μία άκυρη αλλά ταυτόχρονα σημαντική ερώτηση για μένα... Μου έχει βγάλει αναβάθμιση για το S Note στο Samsung Apps.... Αν την κάνω χάνονται ότι έχω αποθηκεύση μέσα?
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα το διάβασμα από δω και κάτω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5130518#post5130518

Κοινώς μην την βάλεις, μια τρύπα στο νερό είναι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα στο sammobile, δεν εχει EUR ROM. Δεν εχει ουτε ευρωπαικη, μονο China-CHU και China-CHN.

Μας λεει κατι αυτο οσον αφορα εγγυηση και υποστηριξη Ελληνικης γλωσσας?

 

Εγγυση σίγουρα δεν έχει από Samsung Hellas, αφου δεν πωλείται από τη Samsung Europe. Θα πρέπει να το στειλεις πίσω Κινα,να στο φτιάξουν και να στο ξαναστείλουν Ελλάδα.

 

Οσον αφορά τη γλώσσα, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μπορείς να βάλεις ελληνικά σε μενού και πληκτρολόγιο,αλλά δεν ξερω αν θα αναγνωριζει ελληνικό handwriting το S-pen.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

"Εφαρμοστηκε η νεα πολιτικη ασφαλειας - Τρεχουσα εκδοση : 0018 "

 

Τι ειναι αυτο που μου λεει πως εκανα μεσω Wi-Fi ?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το επόμενο κινητό μου πάλι σαμμυ θα είναι....Αλήθεια εκτός τα νεξους που είναι τα πλέον ενημερωμένα λόγω google, ποια τηλ του 2012 φοράνε 4.3 και πρόκειται να πάνε και σε 4.4.2?
θα θυμασαι φανταζομαι που σας τα ελεγα αυτα,τοτε στο νημα του lg 4x και ειχατε σηκωσει πανι καποιοι (πεσατε να με φατε τοτε) γιατι εγραφα για το απαραδεκτο της LG στις αναβαθμισεις (που δεν ειχε δωσει επι ενα χρονο ουτε τσιμπιδακι για update στην τοτε ναυαρχιδα της).Ετσι ειναι τα πραγματα στις υπολοιπες κατασκευαστριες (samsung,htc,sony) και θελουμε (απαιτουμε) να γινουν και καλυτερες. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι θυμάμαι....Εγώ δεν νομίζω να σου επιτέθηκα....Ποτέ ξανά LG....έχει παρατήσει ήδη το optimus g που έχει και ανώτερο hw από το νοτε2....
Αστα,γιατι μετα απο εκεινο το μοντελο ειπα οτι στο σπιτι μου δεν θα ξαναμπει lg.Mην νομιζεις οτι και η samsung ειναι το καλυτερο παιδι.Μας εχει κανει (και μας κανει) πολλα χουνερια αλλα φυσικα δεν εχει απολυτως καμια σχεση με την lg σε αυτο το θεμα.Θελει σπρωξιμο ομως ακομη και προσπαθεια να βελτιωθει στο κομματι του software.Eκει υποφερει και εκει θελει βελτιωση και οχι στα specs.

 

Kατι αλλο,δεν βλεπω πλεον το s note στο samsung apps,το κατεβασαν?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εγγυση σίγουρα δεν έχει από Samsung Hellas, αφου δεν πωλείται από τη Samsung Europe. Θα πρέπει να το στειλεις πίσω Κινα,να στο φτιάξουν και να στο ξαναστείλουν Ελλάδα.

 

Οσον αφορά τη γλώσσα, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μπορείς να βάλεις ελληνικά σε μενού και πληκτρολόγιο,αλλά δεν ξερω αν θα αναγνωριζει ελληνικό handwriting το S-pen.

 

Χμμμ... ειναι ρισκο τελικα. Ουτε στο xda εχουν σιγουρες απαντησεις.

Δεν ειναι και φτηνο για πειραματα.

Μπορει να εχει και θεματα με το radio και αλλα τετοια.

(Για παραδειγμα ν7100 με SEB csc ειχα θεμα με το wifi. Το εκανα EUR και λυθηκε, δεν ξερω πως και γιατι).

 

ΚΡΙΜΑ ομως, οπως και το νοτε 3 duos μονο Κινα διατιθεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...