Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα παιδια.Γιατι οταν σταματαω τα τραγουδια επανω αριστερα μου εχει συνεχεια ενα pause?Οταν κατεβαζω την notification ειναι εκει και δεν κλεινει,μονο pause & play.Tα παιζω με το μουσικη play,ειναι η εφαρμογη με τα ακουστικα.

Καμια ιδεα πως μπορω να την κλεινω τελειως?

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην εφαρμογή της μουσικής αν πατήσεις το πλήκτρο επιλογών, κάτω κάτω εχει "λήξη".

 

Πρέπει να εξαφανιστεί μετά απ αυτό :-)

me > you
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.Γιατι οταν σταματαω τα τραγουδια επανω αριστερα μου εχει συνεχεια ενα pause?Οταν κατεβαζω την notification ειναι εκει και δεν κλεινει,μονο pause & play.Tα παιζω με το μουσικη play,ειναι η εφαρμογη με τα ακουστικα.

Καμια ιδεα πως μπορω να την κλεινω τελειως?

Αν δεν κάνω λάθος, αν το αφήσεις ανενεργό (δεν ακούς μουσική) για κάποια ώρα φεύγει μόνο του (μιλάω για τον stock player). Για το Google Play Music δεν ξέρω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το ματακι που βγαζει κατα καιρους πανω στην μπαρα

ξερει κανεις τι ειναι?Ειναι κατι που συγχρονιζει απο πισω και

δεν το εχω παρει χαμπαρι μηπως?

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το ματακι που βγαζει κατα καιρους πανω στην μπαρα

ξερει κανεις τι ειναι?Ειναι κατι που συγχρονιζει απο πισω και

δεν το εχω παρει χαμπαρι μηπως?

 

Είναι το ματάκι που παρακολουθεί αν κοιτάς την οθόνη. Αν την κοιτάς, παραμένει αναμένει, αλλιώς σβήνει μετά από 10''.

(βασικά, η μπροστινή κάμερα παρακολουθεί, το ματάκι είναι απλά η ένδειξη ότι παρακολουθεί).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ματακι που βγαζει κατα καιρους πανω στην μπαρα

ξερει κανεις τι ειναι?Ειναι κατι που συγχρονιζει απο πισω και

δεν το εχω παρει χαμπαρι μηπως?

 

Όχι είναι Ρο smart stay μια λειτουργία που δεν απενεργοποιεί την οθόνη αν καταλάβει ότι την κοιτάς.. για να το σβησεις ρυθμίσεις -οθόνη -έξυπνη διαμονή -uncheck..

Link to comment
Share on other sites

Αφου ολες αυτες τις π.....ριες τις ειχα σβησει οταν πηρα το τηλ.

Παιζει να ενεργοποιηθηκε απο καποια εφαρμογη??

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αφου ολες αυτες τις π.....ριες τις ειχα σβησει οταν πηρα το τηλ.

Παιζει να ενεργοποιηθηκε απο καποια εφαρμογη??

 

Απίθανο μου φαίνεται. ..δεν τρεχει κατι..Απλά ξετικαρε το..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,έκρυψα μερικές εφαρμογές να μην τις βλέπω στην σελίδα αλλά δεν ξέρω πως να τις ξαναεμφανίσω!

Απλά από περιέργεια να ξέρω πως επιστρέφουν!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,έκρυψα μερικές εφαρμογές να μην τις βλέπω στην σελίδα αλλά δεν ξέρω πως να τις ξαναεμφανίσω!

Απλά από περιέργεια να ξέρω πως επιστρέφουν!

 

Όπως είσαι στην σελίδα, αριστερό πλήκτρο κι επιλέγεις εμφάνιση κρυφών εφαρμογών!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι στην σελίδα, αριστερό πλήκτρο κι επιλέγεις εμφάνιση κρυφών εφαρμογών!

Το περίεργο είναι ότι δεν μου εμφανίζει αυτή την επιλογή πάρα μόνο την απόκρυψη τους!

 

Τροποποίηση:Εντάξει το βρήκα, έπρεπε να κατέβω ποιο κάτω τις επιλογές, γι αυτό δεν το έβλεπα!

Ευχαριστώ!

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαπίστωσα ότι ακόμα έχω το παλαιό play store (3.xxx). Είναι με stock rom Ελληνική 4.1.2. Είναι λογικό; Δεν βρήκα απλό τρόπο να γίνει update σε (4.xxx)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ενεργοποιησα να ανεβαινουν οι φωτο στο Dropbox , υπαρχει η περιπτωση να ειναι ορατες απο αλλον ?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ενεργοποιησα να ανεβαινουν οι φωτο στο Dropbox , υπαρχει η περιπτωση να ειναι ορατες απο αλλον ?

Όχι, σε δικό σου φάκελο ανεβαίνουν. Για να τις δουν πρέπει να κάνεις εσύ share το link.

παιδιά, επειδη καίγομαι να πάρω τηλέφωνο..

ποιο κρατάει περισσοτερο η μπαταρία: το S3 ή το Note 2?

Note II. Όχι μόνο από S3. Μάλλον από ό,τι κυκλοφορεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, επειδη καίγομαι να πάρω τηλέφωνο..

ποιο κρατάει περισσοτερο η μπαταρία: το S3 ή το Note 2?

 

Δεν υπαρχει συγκριση, το note2 φοραει πολυ μεγαλυτερη μπαταρια απο το s3 και κραταει περισσοτερο... κραταει τα σκηπτρα ακομα σε θεμα αυτονομιας... παρεπιμπτοντως, σημερα εκανα την αλλαγη απο s3 σε note2.... γνωμη μου, αν εισαι αναμεσα σε αυτα τα 2, note2 καρφι... κ δεν θα το μετανιωσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά, επειδη καίγομαι να πάρω τηλέφωνο..

ποιο κρατάει περισσοτερο η μπαταρία: το S3 ή το Note 2?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Περαιτέρω συγκρίσεις στο παρόν θεμα θα αφαιρεθούν χωρίς άλλη ενημέρωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει συγκριση, το note2 φοραει πολυ μεγαλυτερη μπαταρια απο το s3 και κραταει περισσοτερο... κραταει τα σκηπτρα ακομα σε θεμα αυτονομιας... παρεπιμπτοντως, σημερα εκανα την αλλαγη απο s3 σε note2.... γνωμη μου, αν εισαι αναμεσα σε αυτα τα 2, note2 καρφι... κ δεν θα το μετανιωσεις

 

Καλως τον και πολυ καθισες με το s3.

Καλο λιώσιμο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω, με πεισατε! ειστε πολλοι εδω που πινετε νερο στο ονομα του βλεπω..

το καιζερ το εχει 450, ειναι ελληνικο η να παω σε καποιο αλλο καταστημα?

 

λεω για το καφε, το εχει δει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά . Από προχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Note 2 ( το αγόρασα από τον Νικόλα στο Extreme-mobiles ( άψογος, επαγγελματίας και κάτι παραπάνω.Το τηλέφωνο το παρήγγειλα τηλεφωνικά και το πήρα την άλλη μέρα. Μου πέρασε το screen protector και δοκίμασα διάφορες θήκες μέχρι να καταλήξω σε κάποια ) . Μετά από 4 χρόνια πέρασα σε android από ios και πραγματικά ανακαλύπτω ένα λειτουργικό πολύ πιο όμορφο , πρακτικό και ευέλικτο. Μία ερώτηση προς το παρόν )θα φανεί χαζη σε κάποιους. Η συσκευη είμαι από γερμανία. μου ήρθε μια ενημέρωση για την έκδοση του λειτουργικου. Αν την κάνω χάνω τιποτα στην εγγύηση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά . Από προχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Note 2 ( το αγόρασα από τον Νικόλα στο Extreme-mobiles ( άψογος, επαγγελματίας και κάτι παραπάνω.Το τηλέφωνο το παρήγγειλα τηλεφωνικά και το πήρα την άλλη μέρα. Μου πέρασε το screen protector και δοκίμασα διάφορες θήκες μέχρι να καταλήξω σε κάποια ) . Μετά από 4 χρόνια πέρασα σε android από ios και πραγματικά ανακαλύπτω ένα λειτουργικό πολύ πιο όμορφο , πρακτικό και ευέλικτο. Μία ερώτηση προς το παρόν )θα φανεί χαζη σε κάποιους. Η συσκευη είμαι από γερμανία. μου ήρθε μια ενημέρωση για την έκδοση του λειτουργικου. Αν την κάνω χάνω τιποτα στην εγγύηση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλορίζικο! Η συσκευή αυτή αποτελεί την καλύτερη επιλογή για μετάβαση από το iOS στο Android.

 

Μην φοβάσαι, κάνε την ενημέρωση, δεν θα χάσεις την εγγύηση. Και αν θέλεις τη γνώμη μου μην το πειράξεις καθόλου με custom ROMs κτλ. Κάνε τα official updates που θα σου έρχονται κατά καιρούς και απλά απόλαυσέ το όπως είναι. Δεν του λείπει τίποτα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω, με πεισατε! ειστε πολλοι εδω που πινετε νερο στο ονομα του βλεπω..

το καιζερ το εχει 450, ειναι ελληνικο η να παω σε καποιο αλλο καταστημα?

 

λεω για το καφε, το εχει δει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

 

 

Μάλλον δεν θα ειναι ελληνικό αλλα δεν εχεις πρόβλημα πιστευω. Καλο θα ηταν να πας και στο κατάστημα να βεβαιωθεις οτι ολα θα ειναι οκ με εγγυηση.

Αν πας σε πλαισιο κλπ ετοιμάσου να δώσεις 700 €

Οσο για το χρώμα σκέψου το γκρι. Τα σπάει! (Εχω λευκό :( )

 

 

 

 

καλημέρα παιδιά . Από προχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Note 2 ( το αγόρασα από τον Νικόλα στο Extreme-mobiles ( άψογος, επαγγελματίας και κάτι παραπάνω.Το τηλέφωνο το παρήγγειλα τηλεφωνικά και το πήρα την άλλη μέρα. Μου πέρασε το screen protector και δοκίμασα διάφορες θήκες μέχρι να καταλήξω σε κάποια ) . Μετά από 4 χρόνια πέρασα σε android από ios και πραγματικά ανακαλύπτω ένα λειτουργικό πολύ πιο όμορφο , πρακτικό και ευέλικτο. Μία ερώτηση προς το παρόν )θα φανεί χαζη σε κάποιους. Η συσκευη είμαι από γερμανία. μου ήρθε μια ενημέρωση για την έκδοση του λειτουργικου. Αν την κάνω χάνω τιποτα στην εγγύηση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν χάνεις τιποτα. Αναβάθμιση ειναι οπως στο ios βγαζουν 6.0 6.0.1 6.0.2 κλπ

Καλορίζικο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

To πήρα τελικά σήμερα, το καφέ ειναι καταπληκτικό χρωματάκι, πολυ ψαγμένο :)

Την ιδια ώρα μπηκαν στο κατάστημα και 2 συναγωνιστές, σε γκρί το πήραν, καλοριζικο ευχηθήκαμε αλληλοι !

 

Τώρα ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος για root ? --> (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554)

ή εχει βγεί τιποτα πιο εύκολο/φρέσκο?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο γραφειο, δεν εχω κάμερα γμτ... μολις πάω σπίτι θα βγάλω το εργαλείο φώτος να χαζέψετε..

με το Root τι να κάνω? αν ειναι ζόρι, δέχομαι ΠΜ με οδηγίες και κερνάω.... ΚΑΦΕ! :) :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...