Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κάνα δίωρο μου ήρθε. Τη γαλλική φοράει.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω γιατι βλεπω οτι κανει 2,32 ευρω? :worry:

Ναι, paid είναι. Το έχουμε αναφέρει, αν δεν κάνω λάθος. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κάνεις χαλάρωση στην βάση της πένας όταν είναι κουμπωμένη. Αν να παίζει λίγο;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κάνεις χαλάρωση στην βάση της πένας όταν είναι κουμπωμένη. Αν να παίζει λίγο;

 

Δεν ξερω ποσο καιρο το εχεις το τηλέφωνο, αλλα εγω το εχω περίπου 2 - 2,5 μηνες και και δεν κουνιέται καθολου.. Ισα ίσα δε βγαινει ευκολα.. (ειναι και αναλογος την χρηση) εγω το βγαζω και το βαζω κανα δυο φορες τη μερα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο καιρο το εχεις το τηλέφωνο, αλλα εγω το εχω περίπου 2 - 2,5 μηνες και και δεν κουνιέται καθολου.. Ισα ίσα δε βγαινει ευκολα.. (ειναι και αναλογος την χρηση) εγω το βγαζω και το βαζω κανα δυο φορες τη μερα..

 

Και εγω μαζι σου στα ιδια ειμαι. Δυσκολα βγαινει. Πολυ δύσκολα βασικα απλα αν το χαιδεψεις λιγο κουγεται καπως σαν να παιζει. Ιδεα μου ειναι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κάνεις χαλάρωση στην βάση της πένας όταν είναι κουμπωμένη. Αν να παίζει λίγο;

 

Είναι όπως την πρώτη μέρα. Την χρησιμοποιώ αρκετά. Δηλαδή βγαίνει αρκετές φορές την μέρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ πολύ. Και εγώ δεν έχω προβλήματα αν και δεν την χρησιμοποιώ συχνά αλλά σήμερα ήμουν βαλε βγαλε συνέχεια και το έψαξα τώρα και μου φάνηκε αυτό το τσικ που κάνει. Το πλαστικο είναι
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως την πρώτη μέρα. Την χρησιμοποιώ αρκετά. Δηλαδή βγαίνει αρκετές φορές την μέρα.

 

Ακριβώς τα ιδια.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

NEXUS MEDIA IMPORTER λεγεται το προγραμματακι το κατεβαζεις δωρεαν απο το store.Οπως ειπε και το αλλο παιδι παραπανω προς το παρων μπορεις μονο να αντιγραψεις απο τον σκληρο προς το κινητο και οχι το αντιστροφο,ισως μελλοντικα να γινει και αυτο με καποια αναβαθμιση του προγραμματος,προς το παρων ομως ειναι πολυ εξυπηρετικο.

 

Αν είσαι root, υπάρχουν και άλλα apps ή άλλοι τρόποι, που επιτρέπουν την αμφίδρομη αντιγραφή-αποκοπη-επικοληση;;;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κάνεις χαλάρωση στην βάση της πένας όταν είναι κουμπωμένη. Αν να παίζει λίγο;

 

Είναι όπως την πρώτη μέρα. Την χρησιμοποιώ αρκετά. Δηλαδή βγαίνει αρκετές φορές την μέρα.

 

Ακριβώς τα ιδια.

 

Έχει πένα το note???:confused: :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω για sms Χρόνια σε όλες τις συσκευές όπως και στο note και για keyboard το μαμά με swype και είναι άψογα όλα.

Μάλιστα το μαμά keyboard του note είναι το μόνο και λόγο μεγέθους που δε με έκανε να φλασάρω κάποιο Sony keyboard στη συσκευή.

Ειδικά με τη 4.1.2 είναι πολύ καλό και οι προβλέψεις άψογες σχεδόν.

Έχω αγοράσει και το Swift key keyboard αλλά ούτε καν το χρησιμοποιώ

Με το μαμά ευχαριστιεμαι τη πληκρολογηση :)

 

το εγκατέστησα και εγώ το handcet και το έστησα όπως και εσύ και μέχρι στιγμής πάει καλά.

 

PS: η εφαρμογή δεν μου αρέσει απο θέμα αισθητικής, θα την ήθελα πιο λιτή και λιγότερο fancy αλλά φαντάζομαι θα τη συνηθίσω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κάνεις χαλάρωση στην βάση της πένας όταν είναι κουμπωμένη. Αν να παίζει λίγο;

Αν κατάλαβα καλά δεν εννοείς να βγαίνει εύκολα αλλά ένα τακ που κάνει όταν είναι στη θέση της αν την χτυπήσεις ελαφρά με το χέρι. Το κάνει και σε μένα αλλά το έκανε από την αρχή. Δεν έχει χαλαρώσει δηλαδή.

Έχει πένα το note???:confused: :)

Ε..χμμμ... Τι εννοείς? Το S PEN!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν εννοείς να βγαίνει εύκολα αλλά ένα τακ που κάνει όταν είναι στη θέση της αν την χτυπήσεις ελαφρά με το χέρι. Το κάνει και σε μένα αλλά το έκανε από την αρχή. Δεν έχει χαλαρώσει δηλαδή.

 

Ε..χμμμ... Τι εννοείς? Το S PEN!

 

Ακριβώς αυτό τον ήχο εννοώ. :p

Το έκανα θέμα από το τίποτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχει πένα το note???:confused: :)

 

http://cdn3.mos.techradar.futurecdn.net//art/mobile_phones/Samsung/GalaxyNote2/1%20Overview%20Design%20Feel/Samsung%20Galaxy%20Note%202%20hands%20on%2011-580-100.jpg

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα με το Note 2 και ερχόμενος από το Galaxy Nexus έχω να πω ότι έκανα πολύ μεγάλο λάθος που περίμενα τόσο καιρό να το αγοράσω. Πρόκειται για απίστευτο εργαλείο. Εγώ το αγόρασα κυρίως για την οθόνη και τον επεξεργαστή του αλλά το σημαντικότερό του προτέρημα - by far - είναι η αυτονομία. Είναι απίστευτα σημαντικό να ξέρεις ότι μπορείς πραγματικά να το σκίσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας και να πας σπίτι με αρκετή μπαταρία για να σου βγάλει και δεύτερη μέρα. Με το Gnex ήμουν μέσα στην ανασφάλεια με αυτό το θέμα. Όχι να μην ανοίξω GPS για πολλή ώρα, όχι να μην κάνω browsing στο taxi, όχι μην ξεχάσω ανοιχτό το 3G. Τώρα... Αέρα. Όσο για το μέγεθος το συνηθίζεις σε δυό μέρες. Δεν είναι βέβαια για παιδικά χέρια, αλλά δεν νομίζω οι ενήλικες να έχουν πρόβλημα, με πιθανή εξαίρεση τις γυναίκες...

Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις ένα άλλο smartphone χρειάζεσαι αρκετή ώρα να συνέλθεις από το σοκ του πόσο μικρή είναι η οθόνη του...

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον το σκέφτεται. Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ ένα κινητό που μπορούσε να το αντικαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα με το Note 2 και ερχόμενος από το Galaxy Nexus έχω να πω ότι έκανα πολύ μεγάλο λάθος που περίμενα τόσο καιρό να το αγοράσω. Πρόκειται για απίστευτο εργαλείο. Εγώ το αγόρασα κυρίως για την οθόνη και τον επεξεργαστή του αλλά το σημαντικότερό του προτέρημα - by far - είναι η αυτονομία. Είναι απίστευτα σημαντικό να ξέρεις ότι μπορείς πραγματικά να το σκίσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας και να πας σπίτι με αρκετή μπαταρία για να σου βγάλει και δεύτερη μέρα. Με το Gnex ήμουν μέσα στην ανασφάλεια με αυτό το θέμα. Όχι να μην ανοίξω GPS για πολλή ώρα, όχι να μην κάνω browsing στο taxi, όχι μην ξεχάσω ανοιχτό το 3G. Τώρα... Αέρα. Όσο για το μέγεθος το συνηθίζεις σε δυό μέρες. Δεν είναι βέβαια για παιδικά χέρια, αλλά δεν νομίζω οι ενήλικες να έχουν πρόβλημα, με πιθανή εξαίρεση τις γυναίκες...

Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις ένα άλλο smartphone χρειάζεσαι αρκετή ώρα να συνέλθεις από το σοκ του πόσο μικρή είναι η οθόνη του...

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον το σκέφτεται. Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ ένα κινητό που μπορούσε να το αντικαταστήσει.

 

Welcome to the party :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Πρόκειται τις επόμενες μέρες να πάρω το Note II και θέλω να ρωτήσω το εξής για να σιγουρευτώ.

 

Αν είναι άλλης χώρας εισαγωγή όπως Γερμανία (βλέπε μαγαζιά του σκρούτζ), θα έχω πρόβλημα να μου αναγνωρίζει τα ελληνικά γράφοντας με το S-Pen????

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί, προσπάθησα να βρω σε προηγούμενες σελίδες, αλλά μπερδεύτηκα με αυτά που διάβαζα.

 

Σας ευχαριστώ.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Πρόκειται τις επόμενες μέρες να πάρω το Note II και θέλω να ρωτήσω το εξής για να σιγουρευτώ.

 

Αν είναι άλλης χώρας εισαγωγή όπως Γερμανία (βλέπε μαγαζιά του σκρούτζ), θα έχω πρόβλημα να μου αναγνωρίζει τα ελληνικά γράφοντας με το S-Pen????

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί, προσπάθησα να βρω σε προηγούμενες σελίδες, αλλά μπερδεύτηκα με αυτά που διάβαζα.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Όχι, δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα με την αναγνώριση ελληνικών. Αν ψάξεις στο thread αυτό θα βρεις ένα ποστ του Te Salat που εξηγεί τι να κάνεις σε γερμανική ή κάποια άλλη που δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

το εγκατέστησα και εγώ το handcet και το έστησα όπως και εσύ και μέχρι στιγμής πάει καλά.

.

Ειναι καλη εφαρμογη,δωστης λιγο χρονο μονο!

 

Χρόνια τώρα...

Πρεπει να ειχε και το 1ο ε??:lol::lol::p

(its a joke,χωρις παρεξηγησει πιστευω!:))

 

Ε..χμμμ... Τι εννοείς? Το S PEN!

 

Ναι Ελενη αυτο εννοω!:)

Και βεβαια πλακα εκανα με την ερωτηση μου,απλα ηθελα να δειξω πως δε το χρησιμοποιω σχεδον ποτε!

Απλα αν και δεν εχει καμια σχεση αναπολω που και που τις ηρωικες wm εποχες που ηταν το μονο αξιοπιστο μεσω να κανεις δουλεια με αυτο το αθλιο τατς της εποχης και βλεπω ποσο εχουν προχωρησει τα πραγματα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά το έδωσα και πήρα nexus 4 και είμαι ευχαριστημενος με την επιλογή μου, δεν το μετανιώνω. Το μόνο που θα μου λείψει είναι η μπαταρία, λογικό. Δεδομένου ότι δεν είμαι κανένας επαγγελματιας με σακάκια και χαρτοφυλακες (μη μου πείτε δεν είναι ανάγκη να είσαι τέτοιος για να το έχεις, το ξέρω) αλλά 21 χρονών φοιτητής , ούτε και το χρησιμοποιουσα ως εργαλείο αλλά σαν ένα κορυφαίο smartphone με μεγάλη οθόνη + του ότι έχω μικρά χέρια (:-P), το θέμα με μέγεθος/φορητοτητα μου κόστισε. Κορυφαίο και απροβληματιστο κινητό, αλλά τέτοιο είναι και το nexus, τα πλεονεκτηματα του οποίου προφανώς προτιμώ. Θα το θεωρούσα αναντικαταστατο εργαλείο αν ήμουν ο Te_Salat ας πούμε. Μετά από κάνα τρίμηνο συνειδητοποιησα ότι με δυσκολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά το έδωσα και πήρα nexus 4 και είμαι ευχαριστημενος με την επιλογή μου, δεν το μετανιώνω. Το μόνο που θα μου λείψει είναι η μπαταρία, λογικό. Δεδομένου ότι δεν είμαι κανένας επαγγελματιας με σακάκια και χαρτοφυλακες (μη μου πείτε δεν είναι ανάγκη να είσαι τέτοιος για να το έχεις, το ξέρω) αλλά 21 χρονών φοιτητής , ούτε και το χρησιμοποιουσα ως εργαλείο αλλά σαν ένα κορυφαίο smartphone με μεγάλη οθόνη + του ότι έχω μικρά χέρια (:-P), το θέμα με μέγεθος/φορητοτητα μου κόστισε. Κορυφαίο και απροβληματιστο κινητό, αλλά τέτοιο είναι και το nexus, τα πλεονεκτηματα του οποίου προφανώς προτιμώ. Θα το θεωρούσα αναντικαταστατο εργαλείο αν ήμουν ο Te_Salat ας πούμε. Μετά από κάνα τρίμηνο συνειδητοποιησα ότι με δυσκολεύει.

 

Σε καταλαβαινω προσωπικα και σιγουρα το μεγαλο μειον του κινητο ειναι η φορητοτητα,το οποιο ομως ξεπερνιεται αν κανεις καποιες παραχωρησεις η αν εχεις 2η συσκευη για τα δυσκολα οπως εγω(με ιδιο νουμερο εννοειτε).

Οσο για το Ν4 απιστευτο κινητο,με πολλα καλα,συν οτι ειναι και το πιο αμεσο απ ολα(και απ το Ζ) αλλα τραγικη μπαταρια,χαλια καμερα,μικρη οθονη(και ξεπλυμενη αν δε του βαλεις paranoid π.χ.)μετριο μεγαφωνο,οχι τα καλουδια του extra note και για να μη συνεχισω ολα τα κινητα εχουν τα μειονεκτηματα τους και το θεμα ειναι πιο,η πιος συνδιασμος βολευει το καθενα!

Προσωπικα μετα το Note2 μονο Nexus4 θα μπορουσα να εχω απο android συσκευη αλλα με 1 ταμπλετ απαραιτητο γιατι αλλιως δε θα τη παλευα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά το έδωσα και πήρα nexus 4 και είμαι ευχαριστημενος με την επιλογή μου, δεν το μετανιώνω. Το μόνο που θα μου λείψει είναι η μπαταρία, λογικό. Δεδομένου ότι δεν είμαι κανένας επαγγελματιας με σακάκια και χαρτοφυλακες (μη μου πείτε δεν είναι ανάγκη να είσαι τέτοιος για να το έχεις, το ξέρω) αλλά 21 χρονών φοιτητής , ούτε και το χρησιμοποιουσα ως εργαλείο αλλά σαν ένα κορυφαίο smartphone με μεγάλη οθόνη + του ότι έχω μικρά χέρια (:-P), το θέμα με μέγεθος/φορητοτητα μου κόστισε. Κορυφαίο και απροβληματιστο κινητό, αλλά τέτοιο είναι και το nexus, τα πλεονεκτηματα του οποίου προφανώς προτιμώ. Θα το θεωρούσα αναντικαταστατο εργαλείο αν ήμουν ο Te_Salat ας πούμε. Μετά από κάνα τρίμηνο συνειδητοποιησα ότι με δυσκολεύει.

 

Σε καταλαβαινω προσωπικα και σιγουρα το μεγαλο μειον του κινητο ειναι η φορητοτητα,το οποιο ομως ξεπερνιεται αν κανεις καποιες παραχωρησεις η αν εχεις 2η συσκευη για τα δυσκολα οπως εγω(με ιδιο νουμερο εννοειτε).

Οσο για το Ν4 απιστευτο κινητο,με πολλα καλα,συν οτι ειναι και το πιο αμεσο απ ολα(και απ το Ζ) αλλα τραγικη μπαταρια,χαλια καμερα,μικρη οθονη(και ξεπλυμενη αν δε του βαλεις paranoid π.χ.)μετριο μεγαφωνο,οχι τα καλουδια του extra note και για να μη συνεχισω ολα τα κινητα εχουν τα μειονεκτηματα τους και το θεμα ειναι πιο,η πιος συνδιασμος βολευει το καθενα!

Προσωπικα μετα το Note2 μονο Nexus4 θα μπορουσα να εχω απο android συσκευη αλλα με 1 ταμπλετ απαραιτητο γιατι αλλιως δε θα τη παλευα!:)

 

Πολύ σωστές απόψεις και των δυο σας και προσγειωμένες. Κι εγώ μετά απο 3 μήνες με το κινητό, επειδή είμαι συνέχεια σε κίνηση αυτόν τον καιρό με έχει κουράσει λίγο. Η μόνη εναλλακτική που βλέπω προσωπικά είναι N4 και μια ταμπλέτα, πάλι nexus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει να δει ένα συγκριτικό σε φωτογραφίες που έκανα μεταξύ Note2 και Sony Z ας πάει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4613600#post4613600

Οι φωτογραφίες μου παραχωρήθηκαν από τον συμφορουμίτη galanakop που έχει και τις δυο συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...