Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το file manager την βλέπει την εξωτερικη sd! Απο το app2sd οχι..

 

Συνεπως η καρτα σου ειναι μια χαρα

Απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

διαβασε την 7η ερωτηση/απαντηση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σαι καλα Te_salat. Παντως ξενερωσα που δεν εχουμε τετοιο πραγμα εμεις ενω εχουν σχεδον ολα τα Android κινητα που εχω πιασει στα χερια μου. Πω πω, παντα θα λειπει κατι καποια συσκευη! Δεν μπορουν να τα βαλουν ολα σε μια :( Επειδη τραβαω αρκετες φωτογραφιες μου φαινεται παραλογο να μην υπαρχει αυτη η επιλογη!

 

Σιγουρα το HDR ειναι καλυτερο, αλλα δεν ειναι αυτο που σωζει την καμερα. Εχει και τον περιορισμο οτι δεν δουλευει με φλας με το HDR! :/

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Συνεπως η καρτα σου ειναι μια χαρα

Απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

διαβασε την 7η ερωτηση/απαντηση

 

Ευχαριστώ! Να ρωτήσω τότε κατι αλλο.. πως μμπορωνα μεταφέρω τους χάρτες navigon που ναι μεγαλοι στην sd χωρίς πρόβλημα; επειδή αναφέρει στο ποστ που μου υπέδειξες οτι γίνεται..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι μ@#$ σμενη ειναι αυτη η αυτόματη φωτεινότητα! !! Η στο 0 θα ειναι η στο max!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστική αυτή η μπαταρία του Note. Προσπαθώ τόσες ώρες να την τελειώσω και δεν τελειώνει με τίποτα:p πότε επιτέλους θα το βάλω για δεύτερη φόρτιση;

 

Edit: Παιζει ρολο αν στις πρωτες 3 φορτισεις το τηλ ειναι ανοικτο;

Ευχαριστω Αργύρη:)

Edited by BlackRed_7
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω την πολωνικη,θελει wipe?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω την πολωνικη,θελει wipe?

 

Ειναι no wipe.Θεωρητικα δεν χρειαζεται.Εγω θα εκανα στη θεση σου full wipe.Προσωπικα τη βρηκα χειροτερη απο μπαταρια και γυρισα σε 4.1.1

@blackred_7 οχι δεν παιζει ρολο.Απλα θα σου παρει περισσοτερο χρονο μεχρι να φτασεις τις 3 πληρεις φορτισεις ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η διαχείριση της μπαταρίας στην 4.1.2 είναι εμφανώς καλύτερη. Ειδικά σε standby .
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Te_salat. Παντως ξενερωσα που δεν εχουμε τετοιο πραγμα εμεις ενω εχουν σχεδον ολα τα Android κινητα που εχω πιασει στα χερια μου. Πω πω, παντα θα λειπει κατι καποια συσκευη! Δεν μπορουν να τα βαλουν ολα σε μια :( Επειδη τραβαω αρκετες φωτογραφιες μου φαινεται παραλογο να μην υπαρχει αυτη η επιλογη!

 

Σιγουρα το HDR ειναι καλυτερο, αλλα δεν ειναι αυτο που σωζει την καμερα. Εχει και τον περιορισμο οτι δεν δουλευει με φλας με το HDR! :/

 

Θα ανέβει στην βίβλο μια παρουσίαση που κάνω σχετικά με κάποια tips για την κάμερα . http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4439144#post4439144

Εκεί εχω και μια φωτογραφία απο το iphone 4 μου όπου φαίνεται οτι το focus σε συγκεκριμένα σημεία δίνει φως εκεί αλλά κάνει ζημιά στα σημεία που εχουν σωστό φωτισμό.

Αντιθέτως το hdr δίνει ομοιόμορφο αποτέλεσμα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το πενάκι του να κάνει τρέλες στο S Note? Είναι κάποιες φορές που μέσα σε κάποια σημείωση το πενάκι ανταποκρίνεται λες και το κινητό είναι σε full load.

Δηλαδή γράφω υποτίθεται και, αυτό δε φαίνεται, περιμένω λίγο γράφω κάτι άλλο, και τότε βλέπω σε αργή κίνηση την προηγούμενη κίνηση που έκανα..

Αν βγω και ξαναμπώ ίσως δουλεύει εντάξει. Αλλά σε κανα δύο απόπειρες θα το ξανακάνει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το πενάκι του να κάνει τρέλες στο S Note? Είναι κάποιες φορές που μέσα σε κάποια σημείωση το πενάκι ανταποκρίνεται λες και το κινητό είναι σε full load.

Δηλαδή γράφω υποτίθεται και, αυτό δε φαίνεται, περιμένω λίγο γράφω κάτι άλλο, και τότε βλέπω σε αργή κίνηση την προηγούμενη κίνηση που έκανα..

Αν βγω και ξαναμπώ ίσως δουλεύει εντάξει. Αλλά σε κανα δύο απόπειρες θα το ξανακάνει...

 

Δεν έχω παρατηρησει κάτι αντίστοιχο.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστική αυτή η μπαταρία του Note. Προσπαθώ τόσες ώρες να την τελειώσω και δεν τελειώνει με τίποτα:p πότε επιτέλους θα το βάλω για δεύτερη φόρτιση;

 

Edit: Παιζει ρολο αν στις πρωτες 3 φορτισεις το τηλ ειναι ανοικτο;

Ευχαριστω Αργύρη:)

 

Άσε φίλε.Κι εγώ αυτό προσπαθώ για να μπώ στην 2η φόρτιση από χτές το μεσημέρι.Τώρα έχω ανοίξει τα πάντα όλα και του έβαλα να παίζει σε επανάληψη βίντεο με άλλες 10 εφαρμογές από πίσω και ότι αφορά interntet και gps :P Εγώ πάντως προτιμώ να το φορτίζω κλειστό στις πλήρεις φορτίσεις

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο 4ο νοτελι που πηρα με τη 1η φορτιση μου εβγαλε 2 μιση μερες με 9 ωρες οθονη:D

Πραγμα βεβαιως που με εφερε στα ισα μου μετα τη συμβιωση που ειχα το τελευταιο καιρο με το (πολυ καλο κατα τα αλλα)GN:)

Τελικα οντως το Νοτε ειναι 1 κατηγορια μονο του σε πολλα και στην αυτονομια!

Και οσο για το μεγεθος εγω το εχω λυση εδω και πολυ καιρο το θεμα μιας και το χρησιμοποιω ως μινι ταμπλετ με βοηθητικο 2ο τηλεφωνο για δυσκολες συνθηκες με το ιδιο νουμερο βεβαιως και ειμαι κομπλε!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, το auto brightness αλλάζει το επίπεδο φωτισμού σπασμοδικά, δεν είμαι smooth όπως στο note 1που είχα πριν, υπάρχει κανένα mod γι αυτό ή έτσι θα είναι;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, το auto brightness αλλάζει το επίπεδο φωτισμού σπασμοδικά, δεν είμαι smooth όπως στο note 1που είχα πριν, υπάρχει κανένα mod γι αυτό ή έτσι θα είναι;

 

Καλημέρα.

Ναι,το auto brightness προσαρμόζει τον φωτισμό ανάλογα με τις εξωτερικές συνθήκες.

Και έχεις κάνει και δεν είσαι smooth... :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στη Βίβλο, στην ενότητα ''διάφορα'', προστέθηκε ένας πολύ ενδιαφέρον οδηγός για τις ρυθμίσεις της κάμερας!

Ευχαριστούμε τον Κώστα (Te_Salat)!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το πενάκι του να κάνει τρέλες στο S Note? Είναι κάποιες φορές που μέσα σε κάποια σημείωση το πενάκι ανταποκρίνεται λες και το κινητό είναι σε full load.

Δηλαδή γράφω υποτίθεται και, αυτό δε φαίνεται, περιμένω λίγο γράφω κάτι άλλο, και τότε βλέπω σε αργή κίνηση την προηγούμενη κίνηση που έκανα..

Αν βγω και ξαναμπώ ίσως δουλεύει εντάξει. Αλλά σε κανα δύο απόπειρες θα το ξανακάνει...

 

Μια φορά το είδα αυτό Όχι πολύ έντονο και ήταν επειδή είχα ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας που περιορίζει την cpu.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ναι,το auto brightness προσαρμόζει τον φωτισμό ανάλογα με τις εξωτερικές συνθήκες.

Και έχεις κάνει και δεν είσαι smooth... :)

 

Χεχε ξέρω τι κάνει αλλά το κάνει σπασμοδικα και όχι ομαλά. Να ανησυχώ δηλαδή, δεν είναι φυσιολογικό. Μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην τεχνολογική παρέα! Πανευτυχής κάτοχος του θηρίου από την Πέμπτη.

Ως τώρα είχα ένα galaxy s1, το οποίο το είχα λιώσει & οφείλω να ομολογήσω ότι το τελευταίο εξάμηνο είχε φτάσει στα όριά του (lagging, κολλήματα, επανεκκινήσεις...)

Πέρασα σχεδόν ότι είχα στο s1 στο note ii & το κινητό συμπεριφέρεται λες & είναι άδειο... Κανένα ίχνος καθυστέρησης, bootάρει & φορτώνει πλήρως σε λιγότερο από 10". Μιλάμε έχω πάθει πολιτισμικό σοκ!

Σήμερα έρχεται & rootάρισμα & καλά λιωσίματα σε όλους!

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην τεχνολογική παρέα! Πανευτυχής κάτοχος του θηρίου από την Πέμπτη.

Ως τώρα είχα ένα galaxy s1, το οποίο το είχα λιώσει & οφείλω να ομολογήσω ότι το τελευταίο εξάμηνο είχε φτάσει στα όριά του (lagging, κολλήματα, επανεκκινήσεις...)

Πέρασα σχεδόν ότι είχα στο s1 στο note ii & το κινητό συμπεριφέρεται λες & είναι άδειο... Κανένα ίχνος καθυστέρησης, bootάρει & φορτώνει πλήρως σε λιγότερο από 10". Μιλάμε έχω πάθει πολιτισμικό σοκ!

Σήμερα έρχεται & rootάρισμα & καλά λιωσίματα σε όλους!

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ! !!! Είχα το s1 για δύο χρόνια λιωμένο σε ότι αφορά φλασινγκ εχω περασει σχεδον ολες τις διαθέσιμες καστομ ρομ , και από την τέταρτη είμαι με το θηρίο. .. εχω πάθει πλάκα στη κυριολεξία. ......

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα !

Το ερώτημα που είχα βάλει σχετικά με το αν -η αγορασμένη από τον Γερμανό- συσκεύη είναι κλειδωμένη (λόγω των σημάτων & των apps της Cosmote), απαντήθηκε... ΄Εβαλα WIND και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Η πρώτη αποφόρτιση κράτησε 2 ολόκληρες μέρες !! Με αρκετά "δυνατή" χρήση.

'Ενα ζήτημα είναι, ότι από την ανάλυση κατανάλωσης της μπαταρίας, φαίνεται η οθόνη να καταναλώνει το 53% !! Δέν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό, αλλά το "τσεκάρω" αλλάζοντας ρυθμίσεις για να δώ.

Δεύτερον :offtopic:, χρειάζεται να βάλω κάποιο antivirus ? Έψαξα εδώ στο φόρουμ όλα τα σχετικά θέματα και δεν βρήκα κάτι για την ανάγκη "αντιγριπηκου"

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα !

Το ερώτημα που είχα βάλει σχετικά με το αν -η αγορασμένη από τον Γερμανό- συσκεύη είναι κλειδωμένη (λόγω των σημάτων & των apps της Cosmote), απαντήθηκε... ΄Εβαλα WIND και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Η πρώτη αποφόρτιση κράτησε 2 ολόκληρες μέρες !! Με αρκετά "δυνατή" χρήση.

'Ενα ζήτημα είναι, ότι από την ανάλυση κατανάλωσης της μπαταρίας, φαίνεται η οθόνη να καταναλώνει το 53% !! Δέν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό, αλλά το "τσεκάρω" αλλάζοντας ρυθμίσεις για να δώ.

Δεύτερον :offtopic:, χρειάζεται να βάλω κάποιο antivirus ? Έψαξα εδώ στο φόρουμ όλα τα σχετικά θέματα και δεν βρήκα κάτι για την ανάγκη "αντιγριπηκου"

 

Η οθόνη θα είναι πάντα πρώτη στη κατανάλωση ότι και να κάνεις. Είναι φυσιολογικό.

Και όχι, δε χρειάζεται να βάλεις antivirus.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα !

Το ερώτημα που είχα βάλει σχετικά με το αν -η αγορασμένη από τον Γερμανό- συσκεύη είναι κλειδωμένη (λόγω των σημάτων & των apps της Cosmote), απαντήθηκε... ΄Εβαλα WIND και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Η πρώτη αποφόρτιση κράτησε 2 ολόκληρες μέρες !! Με αρκετά "δυνατή" χρήση.

'Ενα ζήτημα είναι, ότι από την ανάλυση κατανάλωσης της μπαταρίας, φαίνεται η οθόνη να καταναλώνει το 53% !! Δέν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό, αλλά το "τσεκάρω" αλλάζοντας ρυθμίσεις για να δώ.

Δεύτερον :offtopic:, χρειάζεται να βάλω κάποιο antivirus ? Έψαξα εδώ στο φόρουμ όλα τα σχετικά θέματα και δεν βρήκα κάτι για την ανάγκη "αντιγριπηκου"

 

Βάλε το το Dr. web για antivirus...

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να βαλετε antivirus. Απλα μην ερθετε μετα στο νημα και κλαιτε οτι το κινητο σερνεται, κανει κουλα κτλ κτλ.Προσοχη στο τί κατεβαζετε και από πού!! :cool:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χεχε ξέρω τι κάνει αλλά το κάνει σπασμοδικα και όχι ομαλά. Να ανησυχώ δηλαδή, δεν είναι φυσιολογικό. Μάλιστα.

Και σε μένα έτσι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...