Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πραγματική αλήθεια για το service της samsung στην Ελλάδα είναι η εξής :

Κανονίζουμε και παίρνουμε τηλέφωνο 10 άτομα ταυτόχρονα, όπου θα μας απαντήσουν 10 διαφορετικοί υπάλληλοι. Κρατάμε το όνομα τους (σημαντικό βήμα). Ακούμε την άποψη τους (10 διαφορικές σίγουρα) και τη σημειώνουμε πρόχειρα κάπου.

Τέλος, μιλάμε μεταξύ μας και καταλήγουμε στον υπάλληλο που είπε το πιο συμφέρον για εμάς. Αυτόν ζητάμε πλέον σε κάθε μας επίσκεψη στο service!!!

Βρε πάλι καλά που το θηρίο πολύ σπάνια θα χρειαστεί ιατρική φροντίδα....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλέον το kies μας δίνει τη δυνατότητα να περάσουμε την αρχική ρομ που είχε το κινητό μας όμορφα και απλά. Ανοίγουμε το kies, πηγαίνουμε εργαλεία, αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία, βάζουμε το όνομα συσκευής όπως εμφανίζεται στο αυτοκόλλητο κάτω απο την μπαταρία, μετά δίνουμε το serian number της συσκευής και μας εφανίζει την αρχική ρομ. Αυτό μπορούμε να το κάνουμε και χωρίς σύνδεση στο κινητό αν δεν ξέρουμε ποια ρομ είχε το κινητό πχ αν το πήραμε μεταχειρισμένο. Έχουμε την δυνατότητα επίσης να κατεβάσουμε τη ρομ και να την περάσουμε όποτε θέλουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μολις μιλησα με τη samsung.Μου λενε οτι απο το ΙΜΕΙ απλα βλεπουν απο ποια χωρα προοριζεται.Δεν τους ενδιαφερει στο service το imei ουτε το κοιτανε.Το μονο που χρειαζονται αν ειναι ελληνικο το κινητο ειναι μια αποδειξη αγορας.Αν ειναι παραεισαγωγης και συγκεκριμενα τον ρωτησα για μενα που ειναι απο Ρουμανια μου λεει αποδειξη+πανευρωπαικη καρτα εγγυησης(ασχετα ποια γλωσσα εχει) και εισαι πληρως καλυμενος για 2 Χρονια.

Ρωτησα ειδικα αν π.χ. στην Καρτα εγγυσης πρεπει να εχει Ελληνικα πανω γραμμενα και μου ειπε οτι δεν εχει καμια σχεση αρκη να υπαρχει Πανευρωπαικη καρτα εγγυησης δηλαδη καρτα που να εχει μια χωρα της Ευρωπαικης ενωσης.

Αυτα λοιπον με θεμα εγγυσης.Βασικη προυποθεση το κινητο να προοριζεται για Ευρωπαικη Χωρα αλλιως δεν αναγνωριζεται.

 

Λογική μου ακούγεται η απάντηση. Εν παση περιπτωση καλό ειναι στην εγγυηση να γράφεται το ονομα και η διευθυνση της ελληνικής αντιπροσωπίας. Αυτό σε εξασφαλίζει 100%

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω γραπτο email απο τεχνικο της samsung που του εστειλα email χθες,εχοντας επισυναψει φωτογραφια το τιμολογιο αγορας που λεει και το IMEI πανω της συσκευης καθως και φωτογραφια της warranty card η οποια στη δικια μου περιπτωση στο εξωφυλλο λεει ENGLISH,ROMANIA μονο.

 

Η απαντηση:

 

Αγαπητέ κύριε Απόστολε _________ ,

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η συσκευή σας έχει δύο χρόνια εγγύηση σύμφωνα με την ημερομηνία που αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς (προσκομίζοντας την απόδειξη αγοράς στο επισκευαστικό κέντρο) και την πανευρωπαϊκή κάρτα εγγύησης εφόσον η συσκευή σας προορίζεται για κάποια άλλη χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης εκτός της Ελλάδας.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε

να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: 3300185367 και να έχετε στη διάθεσή σας τον κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Σας ευχόμαστε καλή σας ημέρα,

 

Η υπηρεσία Εξυπηρέτησης πελατών

 

Samsung Electronics Hellas.

 

Καραγκούνης Αθανάσιος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραπτο email απο τεχνικο της samsung που του εστειλα email χθες,εχοντας επισυναψει φωτογραφια το τιμολογιο αγορας που λεει και το IMEI πανω της συσκευης καθως και φωτογραφια της warranty card η οποια στη δικια μου περιπτωση στο εξωφυλλο λεει ENGLISH,ROMANIA μονο.

 

Η απαντηση:

 

Αγαπητέ κύριε Απόστολε _________ ,

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η συσκευή σας έχει δύο χρόνια εγγύηση σύμφωνα με την ημερομηνία που αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς (προσκομίζοντας την απόδειξη αγοράς στο επισκευαστικό κέντρο) και την πανευρωπαϊκή κάρτα εγγύησης εφόσον η συσκευή σας προορίζεται για κάποια άλλη χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης εκτός της Ελλάδας.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε

να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: 3300185367 και να έχετε στη διάθεσή σας τον κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Σας ευχόμαστε καλή σας ημέρα,

 

Η υπηρεσία Εξυπηρέτησης πελατών

 

Samsung Electronics Hellas.

 

Καραγκούνης Αθανάσιος.

 

Ας ανεβάσει κάποιος μια φωτογραφία της πανευρωπαικής εγγύησης να ξέρει ο κόσμος τι γράφει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://img62.imageshack.us/img62/4875/1266929702758122225sams.jpg

 

Aυτη ειναι η warranty card και αρκει να εχει εστω και μια χωρα της Ευρωπαικης ενωσης.

Η κλασσικη γλωσσα τα Αγγλικα και θα λεει Guarantee.

Αλλες στο εξωφυλλο τους εχουν και αλλες γλωσσες που λενε τη λεξη "Guarantee"("Εγγυηση") στις γλωσσες τους.

Στην ουσια στο εσωτερικο τους λενε τα ιδια πραγματα σε διαφορετικες γλωσσες και απλα σου λεει και σε καθε section γλωσσας και την αντιστοιχη αντιπροσωπεια στην χωρα αυτη καθως και το τηλεφωνο του Κεντρου εξυπηρετησης.

Δεν μας ενδιαφερει τι γλωσσες ομως θα εχει μεσα αρκει να περιλαμβανει μια Ευρωπαικη γλωσσα στις περισσοτερες περιπτωσεις τα Αγγλικα.

Edited by apoxa2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και επίσημα λοιπόν η ενημέρωση 4.1.2 για το Note II ;) http://www.sammobile.com/2012/12/11/galaxy-note-ii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε και σ' εμένα το note 2. Μετά από nexus s και galaxy nexus πρώτη συσκευή χωρίς pure android.

 

Δεν έχω βγάλει ακόμη τελικό συμπέρασμα, αλλά σαν πρώτη αίσθηση δουλεύει απροβλημάτιστα. Παρ' όλο που τρέχουν άπειρα πράγματα από πίσω, σε σχέση με το pure android, δε προβληματίζει καθώς η λειτουργία του κινητού είναι υποδειγματική συνέχεια.

Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι η μπαταρία, 6 ώρες οθόνης από 60% με 3g ανοιχτό μέχρι να σβήσει. Ούτε στα πιο τρελά όνειρα δε θα το πίστευα παλιά. Απίστευτο!

 

Ήμουν μεταξύ αυτού και του nexus 4, αλλά υπερίσχυσε το note 2 λόγω μεγάλης οθόνης (θέλω όσο πιο άνετο browsing), μπαταρίας, sar, wolfson DAC καθώς ακούω πολύ μουσική (προερχόμενος από nexus s + voodoo sound είχα καλομάθει) και spen που λόγω κρύου (Σουηδία, ήδη έχει χιόνια και πριν λίγες μέρες είχε -20 βαθμούς) βολεύει χωρίς να βγάλεις τα γάντια. Στα συν επίσης η εξωτερική μνήμη (δε θα τσιγγουνεύομαι πια μουσική, σειρές κλπ). Το μέγεθος δε με έχει ενοχλήσει καθόλου στη χρήση.

Δεν προτίμησα το 4g μήπως παίξει ρόλο στις αναβαθμίσεις, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο από ταχύτητα, δεν έκανα ακόμη speedtest, αλλά πρέπει να είναι γύρω στα 2 Mb/s.

 

Μια ερώτηση για το spen και την αναγνώρηση Ελληνικών. Εννοείτε όταν γράφεις πχ sms με το πενάκι ότι διορθώνει τις λέξεις ή κάτι άλλο; Έχω nordic rom.

 

Περιμένω την sgp oleophobic και θήκη δε θα βάλω, προτιμώ χωρίς. Το πολύ πολύ να πάρω κανένα pouch για να προστατεύεται όταν το μεταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Te_salat !!!! Πηγε να μου το ξανακανει αυτο με τα κολληματα,λιγο κολλησε και μετα ξεκολλησε,δεν εκανα τιποτα με τη cache μνημη...δεν εσβησα τιποτα και την αφησα οπως ηταν και περασε για πρωτη φορα τς 166 ωρες χωρις κολλημα ,ουαου!χαχαχ Βασικα τωρα που το σκεφτομαι,υπαρχει περιπτωση να κολληματα να ξεκινησαν μετα απο ενα χτυπημα της ακρης στο τοιχο που αφησε και ενα μικρο σημαδι απο την ανιψια μου....(μονη της το πηρε δε φταιω εγω)

 

Να σε ρωτησω....αν που και που,ετσι για μενα,κανω καθε βδομαδα μια επανεκινηση ή απενεργοποιηση για λιγο και ξανα ενεργοποιηση λες να εχω καποιο θεμα? Ετσι να εχω το κεφαλι μου ησυχο....Εξαλλου αυτα τα κινητα δεν πρεπει να εχουν τετοιο θεμα αφου ειναι υπολογιστες...οσες φορες τη μερα και αν τα κλεινω και τα ανοιγω....(καλα τωρα παιζει να ρωταω μαμακιες αλλα σορρυ :cry: )

Edited by MANCHESTERUTD
Link to comment
Share on other sites

Te_salat !!!! Πηγε να μου το ξανακανει αυτο με τα κολληματα,λιγο κολλησε και μετα ξεκολλησε,δεν εκανα τιποτα με τη cache μνημη...δεν εσβησα τιποτα και την αφησα οπως ηταν και περασε για πρωτη φορα τς 166 ωρες χωρις κολλημα ,ουαου!χαχαχ Βασικα τωρα που το σκεφτομαι,υπαρχει περιπτωση να κολληματα να ξεκινησαν μετα απο ενα χτυπημα της ακρης στο τοιχο που αφησε και ενα μικρο σημαδι απο την ανιψια μου....(μονη της το πηρε δε φταιω εγω)

 

Να σε ρωτησω....αν που και που,ετσι για μενα,κανω καθε βδομαδα μια επανεκινηση ή απενεργοποιηση για λιγο και ξανα ενεργοποιηση λες να εχω καποιο θεμα? Ετσι να εχω το κεφαλι μου ησυχο....Εξαλλου αυτα τα κινητα δεν πρεπει να εχουν τετοιο θεμα αφου ειναι υπολογιστες...οσες φορες τη μερα και αν τα κλεινω και τα ανοιγω....(καλα τωρα παιζει να ρωταω μαμακιες αλλα σορρυ :cry: )

 

Βασική ερώτηση : Αυτές τις 166 ώρες τις μετράς μία μία?? :lol:

Χωρίς πλάκα τώρα, οι επανεκκινήσεις του κινητού ποτέ και κανέναν δεν έβλαψαν. Απελευθερώνεται Ram και ανασαίνει το λειτουργικό όπως και αν έχει. Προσωπικά του κάνω καθημερινά μία τουλάχιστον επανεκκίνηση όπως επίσης και ένα καθάρισμα του system cache μέσω recovery menu μετά από κάθε απεγκατάσταση εφαρμογής.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Te_salat !!!! Πηγε να μου το ξανακανει αυτο με τα κολληματα,λιγο κολλησε και μετα ξεκολλησε,δεν εκανα τιποτα με τη cache μνημη...δεν εσβησα τιποτα και την αφησα οπως ηταν και περασε για πρωτη φορα τς 166 ωρες χωρις κολλημα ,ουαου!χαχαχ Βασικα τωρα που το σκεφτομαι,υπαρχει περιπτωση να κολληματα να ξεκινησαν μετα απο ενα χτυπημα της ακρης στο τοιχο που αφησε και ενα μικρο σημαδι απο την ανιψια μου....(μονη της το πηρε δε φταιω εγω)

 

Να σε ρωτησω....αν που και που,ετσι για μενα,κανω καθε βδομαδα μια επανεκινηση ή απενεργοποιηση για λιγο και ξανα ενεργοποιηση λες να εχω καποιο θεμα? Ετσι να εχω το κεφαλι μου ησυχο....Εξαλλου αυτα τα κινητα δεν πρεπει να εχουν τετοιο θεμα αφου ειναι υπολογιστες...οσες φορες τη μερα και αν τα κλεινω και τα ανοιγω....(καλα τωρα παιζει να ρωταω μαμακιες αλλα σορρυ :cry: )

 

Δεν παθαίνει τίποτα όσες επανεκινησεις να του κάνεις.

Το πρόβλημα σου είναι τυχαίο. Κάποια εφαρμογή ίσως. Αυτές οι συσκευές δεν μπουκωνουν οσες μέρες και να παραμείνουν χωρίς reset.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βασική ερώτηση : Αυτές τις 166 ώρες τις μετράς μία μία?? :lol:

Χωρίς πλάκα τώρα, οι επανεκκινήσεις του κινητού ποτέ και κανέναν δεν έβλαψαν. Απελευθερώνεται Ram και ανασαίνει το λειτουργικό όπως και αν έχει. Προσωπικά του κάνω καθημερινά μία τουλάχιστον επανεκκίνηση όπως επίσης και ένα καθάρισμα του system cache μέσω recovery menu μετά από κάθε απεγκατάσταση εφαρμογής.

 

 

χαχαχαχαχ....σιγα μην τς μετραω....αφου αμα παω στις ρυθμισεις βλεπω πανω κατω ποσες ωρες λειτουργουν οι βασικες τουλαχιστον εφαρμογες και τπολογιζω :happy: ....κανας ΤΡΕΕΕΕΛΟΟΟΟΣΣΣ ειμαι?χαχααχ :lol::lol:

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα και τον Te_salat !!! ....ωραια...το ιδιο θα κανω και εγω τοτε και ειμαι αρχοντας....αρε ΝΟΤΕΛΙ..ποσο σαααα γαααα πωωωω!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχει αναφέρει κάπου ο Διονύσης (afilopou) σε προγενέστερο post του αλλά το επναφέρω :

Τελικά το λογισμικό μας έχει registry ή κάτι παρόμοιο? χρειάζεται στις συνεχόμενες εγκαταστάσεις / απεγκαταστάσεις εφαρμογών να κάνουμε κάπου κάπου και ένα hard reset για να καθαρίζει η όποια "registry" έχει?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχει αναφέρει κάπου ο Διονύσης (afilopou) σε προγενέστερο post του αλλά το επναφέρω :

Τελικά το λογισμικό μας έχει registry ή κάτι παρόμοιο? χρειάζεται στις συνεχόμενες εγκαταστάσεις / απεγκαταστάσεις εφαρμογών να κάνουμε κάπου κάπου και ένα hard reset για να καθαρίζει η όποια "registry" έχει?

 

Οχι το android δεν εχει registry.

 

Αργυρης afilopou :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Βασική ερώτηση : Αυτές τις 166 ώρες τις μετράς μία μία?? :lol:

Χωρίς πλάκα τώρα, οι επανεκκινήσεις του κινητού ποτέ και κανέναν δεν έβλαψαν. Απελευθερώνεται Ram και ανασαίνει το λειτουργικό όπως και αν έχει. Προσωπικά του κάνω καθημερινά μία τουλάχιστον επανεκκίνηση όπως επίσης και ένα καθάρισμα του system cache μέσω recovery menu μετά από κάθε απεγκατάσταση εφαρμογής.

 

Νομίζω το έχει αναφέρει κάπου ο Διονύσης (afilopou) σε προγενέστερο post του αλλά το επναφέρω :

Τελικά το λογισμικό μας έχει registry ή κάτι παρόμοιο? χρειάζεται στις συνεχόμενες εγκαταστάσεις / απεγκαταστάσεις εφαρμογών να κάνουμε κάπου κάπου και ένα hard reset για να καθαρίζει η όποια "registry" έχει?

 

Μάλλον κάποτε είχες HTC desire I presume.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βασική ερώτηση : Αυτές τις 166 ώρες τις μετράς μία μία?? :lol:

 

Υπάρχει μετρητής uptime στην συσκευή κανονικά.

Settings - about device - status - uptime

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει ρόλο που δεν έχω βάλει ακόμα την κάρτα sim στο Νote ΙΙ, το ότι στις εφαρμογές δεν μου εμφανίζεται η δυνατότητα μετακίνηση στην κάρτα SD;Έχω κάρτα κανονικά και την αναγνωρίζει και στον αποθηκευτικό χώρο και στο "Τα αρχεία μου"

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα θα πουμε οτι δεν πανε οι εφαρμογες στην καρτα.Γαιυτο φταιει το λειτουργικο και οχι το NOTE.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει ρόλο που δεν έχω βάλει ακόμα την κάρτα sim στο Νote ΙΙ, το ότι στις εφαρμογές δεν μου εμφανίζεται η δυνατότητα μετακίνηση στην κάρτα SD;Έχω κάρτα κανονικά και την αναγνωρίζει και στον αποθηκευτικό χώρο και στο "Τα αρχεία μου"

 

Για μια ακομη φορα θα πουμε οτι δεν πανε οι εφαρμογες στην καρτα.Γαιυτο φταιει το λειτουργικο και οχι το NOTE.

 

Εννοείς συγκεκριμένα για το 4.1.1;Διότι πρίν στο leak 4.1.2 στο S2 μου, γινόταν αυτό.Οπότε με την νέα αναβάθμηση στο 4.1.2 λογικά θα ξανα έχουμε αυτήν την δυνατότητα.Καλώς.Ευχαριστώ.Με κάλυψες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς συγκεκριμένα για το 4.1.1;Διότι πρίν στο leak 4.1.2 στο S2 μου, γινόταν αυτό.Οπότε με την νέα αναβάθμηση στο 4.1.2 λογικά θα ξανα έχουμε αυτήν την δυνατότητα.Καλώς.Ευχαριστώ.Με κάλυψες

 

Αν καταλαβα καλα, δεν καταλαβες :)

Οι εφαρμογες δεν μετακινουνται στην εξωτερικη sdcard.Ουτε στην 4.0 ουτε στην 4.1.1 ουτε στην 4.1.2 ουτε στη 4.2 ουτε και στην 4.2.1

 

Διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 την 7η ερωτηση/απαντηση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα specs που βλέπω λένε ότι έχει 16GB εσωτερική μνήμη... εμένα γιατί δείχνει 10,36 ?

Γιατί τόση είναι η διαθέσιμη για τον χρήστη... Η υπόλοιπη είναι δεσμευμένη για αρχεία συστήματος.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πριν 3 ώρες περίπου παρήγγειλα και εγώ το note 2 από birdphone, η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι πιθανόν να το έχω και αύριο στα χέρια μου λόγω ότι ήταν άμεσα διαθέσιμο, είμαι από Καβάλα, υπάρχει περίπτωση να έρθει το τηλέφωνο τόσο γρήγορα;;;; έχει κάποιος άλλες ανάλογη εμπειρία;; Γνωρίζει κάποιος τι ρομ θα φοράει κινητό;;

Και φτάνει στο τέλος η συμβίωση με το απίστευτο και θρυλικό πλέον galaxy s i9000, κινητό το οποίο τα δύο χρόνια που είμαι κάτοχος, μου πρόσφερε με το παραπάνω απίστευτη ευχαρίστηση....ελπίζω και το note 2 να το ευχαριστηθώ τόσο, καλώς σας βρήκα λοιπόν.

Edited by ste3001

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα specs που βλέπω λένε ότι έχει 16GB εσωτερική μνήμη... εμένα γιατί δείχνει 10,36 ?

Τα 10,36 είναι ο χώρος αποθήκευσης (μουσική, ταινίες, φωτογραφίες κτλ )δηλαδή η εσωτερική sd. Tα υπόλοιπα τα χρησιμοποιεί το android για το λειτουργικό και για τις εφαρμογές. Βέβαια δεν είναι καθαρά 16gb, όπως άλλωστε συμβαίνει και με τους σκληρούς δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει μια εκδοση του flash player που να δουλευει σωστα με τη 4.1.1?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...