Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπάρα ειδοποιήσεων πώς είναι ;. Όπως του S3 ή του Note1;

Swype υπάρχει τελικά ή όχι ;.

 

Μπαρα ειδοποιησεων οπως του s3 και δεν εχει swype

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω διαπιστώνω μια προσπάθεια της Samsung να σπρώξει κοινό στο note.

2-3 μήνες μετα δίνει όσα λείπουν στο Siii και ακόμα παραπάνω. Δεν με πείθει οτι τα έδωσε γιατι διαπίστωσε τώρα οτι ειναι αναγκαία.

Πέρυσι το Sii άντεξε τον ανταγωνισμό γιατι ηταν πολυ ανώτερο απ αυτόν.

Το Siii όμως το καταδίκασε η Sammy και γι αυτο τα μπαλωνει τώρα με το LTE ταχα μου ταχα μου.

Η εταιρεία αυτη κανει οτι μπορεί για να την συγχαθω όπως μου συνέβη με την apple.

 

Καλοριζικο παιδιά. Ειναι πραγματικά πλήρης η συσκευη.

 

Ναι , και εμένα μου τρέχουν τα σάλια για τα 2gb ram :)

Όντως προσπαθεί να δώσει τεχνολογία με το σταγονόμετρο τώρα πλέον , άλλωστε είναι και μικρά τα περιθώρια.

Σίγουρα θα δώσει exynos5 και ddr3 στο σ4 , άλλα φαντάζομαι πως και οι υπόλοιποι το ίδιο θα κάνουν πάνω κάτω.

Πλέον είναι "στενά" τα περιθώρια "προς τα πάνω" , δε νομίζω να μπορεί να κάνει το μπαμ πλέον.

Σίγουρα θα μπορούσε να γυρίσει σε xenon flash - αδιάβροχο - ir remote αλλά σίγουρα άμεσα θα ακολουθήσουν όλοι.

Στο σ3 μας πείραζε η ραμ , τώρα μας πειράζει η GPU.

Πάντα κάτι θα είναι μια ιδέα πιο πίσω , αυτό δε νομίζω να μπορεί να αλλάξει.

Απλά η ραμ φαίνεται έντονα με την συσκευή "στα όρια" , κάτι που η GPU κρύβει εντέχνως

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε το νέο επίσημο και εκτενές ad από την Samsung για το note2.. Έχει ενδιαφέρον και προσωπικά πολλά από τα νέα features ειδικά του s pen τα αγνοούσα :)

https://www.youtube.com/watch?v=oV1z6AvPlbY&feature=youtube_gdata_player

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε το νέο επίσημο και εκτενές ad από την Samsung για το note2.. Έχει ενδιαφέρον και προσωπικά πολλά από τα νέα features ειδικά του s pen τα αγνοούσα :)

https://www.youtube.com/watch?v=oV1z6AvPlbY&feature=youtube_gdata_player

 

Απίθανο βίντεο...

Τι μπορεί τελικά να κάνει το τηλ είναι πραγματικά απίστευτο...

δευτέρα ερχεται και το δικό μου...Σε ασπρο χρωμα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαπιστώνω μια προσπάθεια της Samsung να σπρώξει κοινό στο note.

2-3 μήνες μετα δίνει όσα λείπουν στο Siii και ακόμα παραπάνω. Δεν με πείθει οτι τα έδωσε γιατι διαπίστωσε τώρα οτι ειναι αναγκαία.

Πέρυσι το Sii άντεξε τον ανταγωνισμό γιατι ηταν πολυ ανώτερο απ αυτόν.

Το Siii όμως το καταδίκασε η Sammy και γι αυτο τα μπαλωνει τώρα με το LTE ταχα μου ταχα μου.

Η εταιρεία αυτη κανει οτι μπορεί για να την συγχαθω όπως μου συνέβη με την apple.

 

Καλοριζικο παιδιά. Ειναι πραγματικά πλήρης η συσκευη.

κακό είναι?phablet-κατηγορία που η ίδια ύδρησε-εξέλιξε. Επίσης το να σου δίνει απο Μαη σε τέλη Σεπτέμβρη δλδ ένα λαλα 4-5 μήνες μετά ενα ανότερο προιον γιατί το κρίνεις παράλογο?Γιατί το καταδίκασε το SIII???απο πολούς(και όχι άδικα)ήταν αλλά και είναι μια απο τις κορυφιες επιλογες!Βγάζει νεα τηλεφωνα και φυσικα τα εξελισει με γοργους ρυθμους(και καλλο μεν για τον καταναλωτη που τον σεβεται-προσπαθει και κακο...για τον κατοχο που υποβαθμιζετε τόσο γρηγορα...απο την αλλη...πες μου ενα pc του σημερα τι θα είναι τα περισοτερα μέρη του μετά απο 6 μήνες...)το νοτελι που ειναι πληρες συσκευη θα συμφωνήσω μαζι σου ναι οκ...για εμένα όμως(είναι υποκιμενικο)δεν είναι για τον καθένα-καθεμια! ξεφευγει λίίίίγο σε διαστασεις! Διαλογο κάνω έτσι?
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/a/img593/5846/20120928174140.jpg

Ωραίος και μεγειά!!! Επειδή βλέπω Mac στο background το βλέπει κανονικά?? Αν ναι πως το βλέπει? Σαν εξωτερικό σκληρό? Ή τα ίδια με το s3?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το έχω συνδέσει με το Mac... ψάχνομαι στο startup menu...

Ελληνικά δεν έχει από μαμά... μπορείς όμως να κατεβάσεις την γλώσσα από τα settings!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το έχω συνδέσει με το Mac... ψάχνομαι στο startup menu...

Ελληνικά δεν έχει από μαμά... μπορείς όμως να κατεβάσεις την γλώσσα από τα settings!

Ok ok!! μην με ξεχάσεις όμως ε???:p:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ που το παρήγγειλα σήμερα το πρωί πριν 4-5 ώρες και γράφει ότι έχει αποσταλεί, υπάρχει περίπτωση να το έχω άυριο? μπορώ να το παραλάβω ίσως από κάπου?

Καλορίζικο σε όσους ήδη το έχουν. Καλή σεζόν να έχουμε :P

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν στα χέρια τους και με το καλό σε όσους το περιμένουν... Ευχαριστηθείτε το, ξεζουμίστε το και πεστε μας εντυπώσεις!!!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

ελαφρα ζεσταινεται στο πανω μερος της οθονης οταν το φορτίζεις, οταν μιλας και το ακουμπας στο αυτι...:O

και στο πισω μερος κατω απο την καμερα οταν παιζεις παιχνιδακι.:O

αναμενουμε λοιπον custom kernels, roms etc.

and life goes on...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνική γλώσσα;

 

εννοει στο sammy πληκτρολογιο ο Γιωργος, και πρεπει να την κατεβασεις απο τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ που το παρήγγειλα σήμερα το πρωί πριν 4-5 ώρες και γράφει ότι έχει αποσταλεί, υπάρχει περίπτωση να το έχω άυριο? μπορώ να το παραλάβω ίσως από κάπου?

Καλορίζικο σε όσους ήδη το έχουν. Καλή σεζόν να έχουμε :P

 

Αθήνα και Θεσσαλονίκη είμαι πολύ πιθανό αύριο να είναι εδώ.

Αλλά πρέπει να πας να το πάρεις εσύ από το κατάστημα, δεν παραδίδουν Σάββατο νομίζω

Για άλλες πόλεις δε γνωρίζω

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνική γλώσσα;

 

Κατεβάζεις τη Γλώσσα εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις. Το έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.

 

Το κινητό έρχεται με CSC France (La Poste Mobile) XEF. Εγώ θα το αλλάξω σε DBT για να παίρνω τα Γερμανικά updates.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τη Γλώσσα εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις. Το έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.

 

Το κινητό έρχεται με CSC France (La Poste Mobile) XEF. Εγώ θα το αλλάξω σε DBT για να παίρνω τα Γερμανικά updates.

 

Δεν αρκεί να αλλάξεις το csc για να παίρνεις τα updates άλλης χώρας.... πρέπει να ταιριάζουν και τα υπόλοιπα κομμάτια του firmware...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ok ok!! μην με ξεχάσεις όμως ε???:p:p

 

Συνδέθηκε κανονικά με το Kies για MAC.

 

@Tyxerakias - χμ... αυτό δεν το ήξερα! Θα πρέπει να φλασαρω τότε ΡΟΜ Γερμανίας.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

κακό είναι?phablet-κατηγορία που η ίδια ύδρησε-εξέλιξε. Επίσης το να σου δίνει απο Μαη σε τέλη Σεπτέμβρη δλδ ένα λαλα 4-5 μήνες μετά ενα ανότερο προιον γιατί το κρίνεις παράλογο?Γιατί το καταδίκασε το SIII???απο πολούς(και όχι άδικα)ήταν αλλά και είναι μια απο τις κορυφιες επιλογες!Βγάζει νεα τηλεφωνα και φυσικα τα εξελισει με γοργους ρυθμους(και καλλο μεν για τον καταναλωτη που τον σεβεται-προσπαθει και κακο...για τον κατοχο που υποβαθμιζετε τόσο γρηγορα...απο την αλλη...πες μου ενα pc του σημερα τι θα είναι τα περισοτερα μέρη του μετά απο 6 μήνες...)το νοτελι που ειναι πληρες συσκευη θα συμφωνήσω μαζι σου ναι οκ...για εμένα όμως(είναι υποκιμενικο)δεν είναι για τον καθένα-καθεμια! ξεφευγει λίίίίγο σε διαστασεις! Διαλογο κάνω έτσι?

Το καταδίκασε γιατι εκανε πισωγύρισμα. Ενω με το Sii και gingerbread δεν υπήρχε ανάγκη για κανένα tweak, αφαίρεση πρόσθεση κλπ, σήμερα με το Siii, ο απαιτητικός χρήστης πρεπει να κανει πολλα για να εχει την συσκευη όπως πρεπει.

Δηλαδή έπρεπε να περιμένει για να δώσει τα 2gb ram? κι εμείς τώρα να ταλαιπωρουμαστε φθάνοντας κάποιες στιγμές στα 75MB ram, να αφαιρούμε εφαρμογές, να χρησιμοποιούμε startup mangers που είχαμε αγοράσει απο την εποχή του galaxy s1.

Επιτρεπεται να αναγκαζόμαστε να χρησιμοποιούμε στην ναυαρχίδα τους dialer απο το market?

Οχι φίλε μου αν ηταν σωστή η Samsung θα έπρεπε το Siii να ειναι όπως το NOTE 2 σε ram, φωτεινότητα κλπ. Δεν θα ηταν κακό να ειναι παρόμοιο το hardware. Το ένα ειναι κινητο ενω το άλλο ξεχωριστή κατηγορία.

Τέλος πάντων βγήκαμε πολυ εκτός θέματος.

 

Ας μας πει κάποιος αν το άνοιγμα του dialer και των επαφών γίνεται φυσιολογικά, η υπάρχει η ίδια καθυστέρηση που έχουμε στο Siii?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat Πιστεύω ότι ήταν αναμενόμενο. Και το note 1 ήταν ανώτερο από s2, έστω στα σημεία. Έπρεπε να αφήσει κάτι και για το note 2. Είναι λες και ακροβατεί μεταξύ 2 ναυ******ν. Μία για το ευρύ κοινό και μία για λίγο ψαγμένους, πωρωμένους με ίντσες που θέλουν το κάτι παραπάνω, ας το πω έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Το καταδίκασε γιατι εκανε πισωγύρισμα. Ενω με το Sii και gingerbread δεν υπήρχε ανάγκη για κανένα tweak, αφαίρεση πρόσθεση κλπ, σήμερα με το Siii, ο απαιτητικός χρήστης πρεπει να κανει πολλα για να εχει την συσκευη όπως πρεπει.

Δηλαδή έπρεπε να περιμένει για να δώσει τα 2gb ram? κι εμείς τώρα να ταλαιπωρουμαστε φθάνοντας κάποιες στιγμές στα 75MB ram, να αφαιρούμε εφαρμογές, να χρησιμοποιούμε startup mangers που είχαμε αγοράσει απο την εποχή του galaxy s1.

Επιτρεπεται να αναγκαζόμαστε να χρησιμοποιούμε στην ναυαρχίδα τους dialer απο το market?

Οχι φίλε μου αν ηταν σωστή η Samsung θα έπρεπε το Siii να ειναι όπως το NOTE 2 σε ram, φωτεινότητα κλπ. Δεν θα ηταν κακό να ειναι παρόμοιο το hardware. Το ένα ειναι κινητο ενω το άλλο ξεχωριστή κατηγορία.

Τέλος πάντων βγήκαμε πολυ εκτός θέματος.

 

Ας μας πει κάποιος αν το άνοιγμα του dialer και των επαφών γίνεται φυσιολογικά, η υπάρχει η ίδια καθυστέρηση που έχουμε στο Siii?

 

Σφαίρα ανοίγουν Κώστα. Χαίρεσαι να παίζεις με το μενού σε αυτο το τηλέφωνο!! Η δε σχέση με το ΝΟΤΕ είναι η μέρα με την νύχτα σε θέμα ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα ανοίγουν Κώστα. Χαίρεσαι να παίζεις με το μενού σε αυτο το τηλέφωνο!! Η δε σχέση με το ΝΟΤΕ είναι η μέρα με την νύχτα σε θέμα ταχύτητας.

Αυτό είναι σίγουρο καλό νέο... Επιτέλους!! Σε σχέση με το s3 η ταχύτητα πως είναι βρε παιδιά?? Υπάρχει κάποια διαφορά έστω και "σημειακη" ή είναι ένα και το αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Με γεια παιδιά.Και στα δικά μας οι λεύτερες (αν και θα το ηθελα σε μαύρο,πότε θα βγει άραγε?:cry:).Περιμένουμε hands-on τωρα το ΣΚ:). Να δούμε ποτε θα έρθει και σε Vodafone GR.

 

 

 

@Te_salat Πιστεύω ότι ήταν αναμενόμενο. Και το note 1 ήταν ανώτερο από s2, έστω στα σημεία. Έπρεπε να αφήσει κάτι και για το note 2. Είναι λες και ακροβατεί μεταξύ 2 ναυ******ν. Μία για το ευρύ κοινό και μία για λίγο ψαγμένους, πωρωμένους με ίντσες που θέλουν το κάτι παραπάνω, ας το πω έτσι.

 

Epic auto-censorship IS epic.

:D

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο καλό νέο... Επιτέλους!! Σε σχέση με το s3 η ταχύτητα πως είναι βρε παιδιά?? Υπάρχει κάποια διαφορά έστω και "σημειακη" ή είναι ένα και το αυτό?

 

Ευθυμη καλο αυτο αλλα εγω βάζω αγγελία το Siii. Και θα δώ τι θα κάνω ...... Έχω σπαστει ακόμα μια φορα απο την Samsung. Δεν ειναι λύση να πάω υποχρεωτικά σε mini tablet για να έχω τα πράγματα δεδομένα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα απο τη δουλεια και μετα την πρωτη ωρα χρησης καταθετω εντυπωσεις:

Αρνητικα:

- Γελοια, τρισαθλια πλαστικα, οπως αυτα που παιζουν τα ανηψακια μου. Κλασικη samsung. Το 90% εδω μεσα θα τα βρει αψογα, αλλα προσωπικα ανηκω στο υπολοιπο 10% που θελει σοβαρη ποιοτητα κατασκευης. Οχι, εδω ειναι μια απο τα ιδια.

- ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ για την ωρα

 

Θετικα:

-Βελτιωμενο παντου: Κι οταν λεω παντου το εννοω.

-Καλυτερη οθονη (επιτελους μια amoled με αρκετα καλο λευκο, καλυτερα χρωματα, πιο φωτεινη απο αυτη του S3)

- Επικη αυτονομια. Περισσοτερα τις επομενες ημερες

- Ταχυτητα. Επιτελους το μικροτερο δυνατο λαγκαρισμα σε android συσκευη. Δεν εχει εξαφανιστει τελειως, αλλα τα παντα ειναι ταχυτατα και ναι η εισαγωγη στο dialer γινεται ακαριαια

- Καλυτερο ηχειο, ακουστικο, μικροφωνο. Θελω να δω σημα GSM, WiFi τις επομενες ημερες

- Το γκρι ειναι πιο ομορφο και κομψο απο οτι περιμενα

- Καλυτερη γραφιδα

 

Με λιγα λογια και θα επανελθω με μεγαλο αναλυτικο review σε γειτονικο site, ειναι μακραν η καλυτερη δυνατη εμπειρια (τωρα και για καιρο) σε android λογισμικο. Απλα παιζει χωρις αντιπαλο, κανει πλακα στον ανταγωνισμο, ερμηνευστε το οπως θελετε.

Με εξαιρεση τα αστεια υλικα που εχουν χρησιμοποιηθει, δηλωνω απολυτα ευχαριστημενος.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...