Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση μονο εαν γνωριζει καποιος.Αν παραγγειλουμε σημερα το Note 2 απο το ελληνικο εξπανσυς υπαρχει περιπτωση να το εχουμε μεχρι την Πεμπτη λογω ταξιδιου?

 

Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια σας:)

 

Φιλικα,

 

Γιαννης

 

Αν δεν έχεις κάνει άλλη παραγγελία με την ίδια πιστωτική στο expansys θα σου ζητήσουν να στείλεις φωτοτυπία ταυτότητα κάρτα και ένα έγγραφο που να συνδέει το όνομα με την διεύθυνση παράδοσης. Αν τα προλάβεις Δευτέρα ίσως φύγει την ίδια μέρα και θα το έχεις Τρίτη. Αν όχι θα πάει μια μέρα μετά.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλορίζικο σε αυτούς που το πήραν. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..θαμπορούσε κάποιος που είχε/εχει και το 1 να μας πει τις κυριότερες διαφορές μεταξύ των δύο συσκευών....δεν μιλάω σαν ταχύτητα ή διπλάσσια ram αλλά για καθημερινλες λειτουργίες!!ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα παιδια που το εχουν... Υπαρχει η ρυθμισει οταν ειναι κλειδωμενο και off η οθονη να το κοιτας και να ξεκλειδωνει?? Κατι τετοιο μου ειπαν οτι εκανε το S3 στη vodafone και ειπα να ρωτησω μηπως το εχει και το Note 2 και κατι ακομα voich talk?? δεν θυμαμαι καλα το name παντους μηλας ελληνικα και καταλαβαινει?? Στο S3 γιναιται διοτι το ειδα μπροστα μου, του ειπε ξεκλειδωσε και στουκ ξεκλειδωσε... Ολα αυτα τα ρωταω για να δω αν τα εχει πληροφοριακα ευχαριστω
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλορίζικο σε αυτούς που το πήραν. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..θαμπορούσε κάποιος που είχε/εχει και το 1 να μας πει τις κυριότερες διαφορές μεταξύ των δύο συσκευών....δεν μιλάω σαν ταχύτητα ή διπλάσσια ram αλλά για καθημερινλες λειτουργίες!!ευχαριστώ πολύ!!!

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=62747

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα παιδια που το εχουν... Υπαρχει η ρυθμισει οταν ειναι κλειδωμενο και off η οθονη να το κοιτας και να ξεκλειδωνει?? Κατι τετοιο μου ειπαν οτι εκανε το S3 στη vodafone και ειπα να ρωτησω μηπως το εχει και το Note 2 και κατι ακομα voich talk?? δεν θυμαμαι καλα το name παντους μηλας ελληνικα και καταλαβαινει?? Στο S3 γιναιται διοτι το ειδα μπροστα μου, του ειπε ξεκλειδωσε και στουκ ξεκλειδωσε... Ολα αυτα τα ρωταω για να δω αν τα εχει πληροφοριακα ευχαριστω

 

Γίνεται με ρυθμίσεις ξεκλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

Freddy μου θα σε απογοητευσω.Βλεπεις να εχει text wrapping?Δοκιμαζω opera και ενημερωνω

Δοκιμασες τελικά τον όπερα;

Δουλεύει σωστά η έχει πάλι αυτά τα κολλήματα που έχει και στο πρώτο note;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με το Gray bar που έχει το s3 το έχουν διορθώσει ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω έτρεχα να προλάβω σήμερα!

Η γενική ταχυδρομική δεν ενημέρωσε οτι το εχει και ευτυχώς ρωτησε ενας φίλος μου που πέρασε απο εκεί!

Το εχω στα χερια μου :D

 

Κατι αλλο.

Το κινητο ειναι γαλλικό λογικά.

Το csc ειναι oxa. Αυτο έπρεπε να έχει?

 

Επιτελους εφτιαξε η sammy το σημα WiFi - μετα απο τις αποτυχιες των S2, Note, S3 ειναι επιτελους καλο!

 

Το s3 εχει τελειο wifi και φυσικα δεν εχει καμία σχεση με s, s2, note κλπ.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ακομα σε ευρωπαϊκες roms.

 

Επιτελους εφτιαξε η sammy το σημα WiFi - μετα απο τις αποτυχιες των S2, Note, S3 ειναι επιτελους καλο!

Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι το μεγάλο νέο της ημέρας. Εαν είχα/εχω ενα σοβαρό πρόβλημα καθημερινότητας να προσάψω στο ΝΟΤΕ 1 είναι το μέτριο wi-fi του. Το πρώτο ι-παντ το "εσκιζε" για πλάκα.

Χαίρομαι τα μάλα που βελτιώθηκε.:cool:

Σοβαρός λόγος για μεταβούμε στο ΝΟΤΕ 2 ας σουν ας ποσιμπλ.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι το μεγάλο νέο της ημέρας. Εαν είχα/εχω ενα σοβαρό πρόβλημα καθημερινότητας να προσάψω στο ΝΟΤΕ 1 είναι το μέτριο wi-fi του. Το πρώτο ι-παντ το "εσκιζε" για πλάκα.

Χαίρομαι τα μάλα που βελτιώθηκε.:cool:

Σοβαρός λόγος για μεταβούμε στο ΝΟΤΕ 2 ας σουν ας ποσιμπλ.

 

Ομως ειναι ανακριβές οτι το Siii εχει προβλημα wifi.

Στο επισημο νήμα του έχω γράψει την πολυ καλή εντύπωση που μου εχει κανει το wifi συγκρινόμενο με το iPad 2 μου.

Συνδέεται ενω βρίσκομαι στον δρόμο και το router στο διαμέρισμα μου στην αντίθετη πλευρά της πολυκατοικίας με παρά πολλούς τοίχους να μεσολαβουν.

Το iPad για να συνδεθεί πρεπει να φτάσω στην πόρτα του διαμερίσματος μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ομως ειναι ανακριβές οτι το Siii εχει προβλημα wifi.

Στο επισημο νήμα του έχω γράψει την πολυ καλή εντύπωση που μου εχει κανει το wifi συγκρινόμενο με το iPad 2 μου.

Συνδέεται ενω βρίσκομαι στον δρόμο και το router στο διαμέρισμα μου στην αντίθετη πλευρά της πολυκατοικίας με παρά πολλούς τοίχους να μεσολαβουν.

Το iPad για να συνδεθεί πρεπει να φτάσω στην πόρτα του διαμερίσματος μου.

 

Όντως το s3 και εγώ το σήμα του WiFi το βρίσκω εξαιρετικό σε σχέση και με το note αλλά και με το new iPad.

Μακάρι το note 2 να είναι στα ίδια η ακόμη καλύτερα επίπεδα.

Η δευτέρα κοντεύει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ομως ειναι ανακριβές οτι το Siii εχει προβλημα wifi.

Στο επισημο νήμα του έχω γράψει την πολυ καλή εντύπωση που μου εχει κανει το wifi συγκρινόμενο με το iPad 2 μου.

Συνδέεται ενω βρίσκομαι στον δρόμο και το router στο διαμέρισμα μου στην αντίθετη πλευρά της πολυκατοικίας με παρά πολλούς τοίχους να μεσολαβουν.

Το iPad για να συνδεθεί πρεπει να φτάσω στην πόρτα του διαμερίσματος μου.

Όντως το s3 και εγώ το σήμα του WiFi το βρίσκω εξαιρετικό σε σχέση και με το note αλλά και με το new iPad.

Μακάρι το note 2 να είναι στα ίδια η ακόμη καλύτερα επίπεδα.

Η δευτέρα κοντεύει

 

Παιδιά μη ξεχνάμε ότι είδαμε σημαντική βελτίωση στο sgiii και το wifi, όταν πήραμε jelly bean.

Σίγουρα παίζει κι αυτό ρόλο στο note ii.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη ξεχνάμε ότι είδαμε σημαντική βελτίωση στο sgiii και το wifi, όταν πήραμε jelly bean.

Σίγουρα παίζει κι αυτό ρόλο στο note ii.

 

Σωστός.

Αλλά και όταν ήρθε ήταν ένα κλικ πιο πάνω από το note αλλά όχι από το new iPad. Συσκευές που τις έχω πάντα δίπλα μου απίστευτη την πρώτη μέρα.

Με τον ερχομό του jb το σήμα μεγάλωσε και απέκτησε σταθερότητα.

Εν αντιθεσει με το ios 6.0 παιδιά που άρχισε τα κουλα του.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από το review του bytheway.gr και σχετικά με την μπαταρία:

 

"Πως τα πάει από μπαταρία με τέτοια οθονάρα και τέτοιο επεξεργαστή? Προς το παρόν το έχω φορτίσει μια φορά, του έχω αλλάξει τα πετρέλαια και τον αδόξαστο όσο μπορώ με εφαρμογές και παιχνίδια και έχω να πω ότι ούτε κρύο ούτε ζέστη. Η μπαταρία του είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θα έπρεπε να έχει ένα τόσο ενεργοβότο κινητό. Αυτή τη στιγμή είναι περίπου 10 ώρες από πλήρη φόρτιση και έχω κατεβάσει πολλές εφαρμογές και παιχνίδια καθώς και πολλά Data, έχει γίνει πολύ σερφάρισμα και έχω μιλήσει περίπου μια ώρα. Είναι στο 78% και φαντάζομαι όταν η μπαταρία του θα στρωθεί όπως πρέπει θα αποδίδει ακόμη καλύτερα. Με λίγα λόγια ότι και αν του κάνετε όσο και να το ταλαιπωρήσετε δεν πρόκειται ποτέ να σας προδώσει μέσα στην ημέρα!"

 

Αναφέρει λοιπόν για την μπαταρία ότι "ούτε κρύο ούτε ζέστη" αλλά τέτοια επίδοση και μάλιστα σε πρώτη ή δεύτερη φόρτιση είναι απλά από άλλο πλανήτη!! Δηλαδή θα συνεχίσει να το λιώνει άλλες 2 ώρες και θα πέσει στο 50% μετά από αναμονή 10-12ωρων και σχετικά βαριάς χρήσης.. Στα δικά μου ματιά επιβεβαιώνει κάνα 20-30% πάνω από τις εξαιρετικές επιδόσεις του s3 ;)

 

Από θερμοκρασία πως τα πάει?? Περνάει 40°C με έντονη χρήση σήμερα που έχει και ζέστη??

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Και αλλο ενα βιντεακι που δειχνει το αμεσο κλεισιμο-ανοιγμα του browser, του phone και των επαφων.

 

http://youtu.be/WjRqGbLH_AM

 

@Freddy

Ο opera μου φανηκε καπως.Λιγο βαρυς θα ελεγα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την συσκευή η πρώτη custom rom για το Note II είναι έτοιμη

φυσικά είναι η Omega :)

 

Με την βοήθεια του Παναγιώτη (panaros) πήρα το firmware από την συσκευή του και ετοίμασα την rom,

τώρα την ανεβάζω και μέχρι το βράδυ θα την έχουμε δοκιμάσει με τον Παναγιώτη.

Αύριο πρωί αν όλα πάνε καλά θα είναι διαθέσιμη για οποίον ενδιαφέρεται.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ομως ειναι ανακριβές οτι το Siii εχει προβλημα wifi.

Στο επισημο νήμα του έχω γράψει την πολυ καλή εντύπωση που μου εχει κανει το wifi συγκρινόμενο με το iPad 2 μου.

Συνδέεται ενω βρίσκομαι στον δρόμο και το router στο διαμέρισμα μου στην αντίθετη πλευρά της πολυκατοικίας με παρά πολλούς τοίχους να μεσολαβουν.

Το iPad για να συνδεθεί πρεπει να φτάσω στην πόρτα του διαμερίσματος μου.

 

Με ICS Κωστα που ειχα 2 S3 το σημα του WiFi ηταν σαφως κατωτερο απο το ipad και απλα λιγο καλυτερο απο note, S2. Για μενα απειχε πολυ απο το να ειναι εξαιρετικο οπως διαβαζω εδω.

Με JB δεν ειχα την τυχη να το δοκιμασω. Σημασια εχει πως πλεον ειναι οπως πρεπει.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την συσκευή η πρώτη custom rom για το Note II είναι έτοιμη

φυσικά είναι η Omega :)

 

Με την βοήθεια του Παναγιώτη (panaros) πήρα το firmware από την συσκευή του και ετοίμασα την rom,

τώρα την ανεβάζω και μέχρι το βράδυ θα την έχουμε δοκιμάσει με τον Παναγιώτη.

Αύριο πρωί αν όλα πάνε καλά θα είναι διαθέσιμη για οποίον ενδιαφέρεται.

 

:D,την επόμενη εβδομάδα που θα το έχω, μάλλον δεν θα αντισταθώ, να την βάλω.:D

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

 

@Freddy

Ο opera μου φανηκε καπως.Λιγο βαρυς θα ελεγα

Μάλιστα τα ίδια με το note 1 δηλαδή..

Περίεργο θα περίμενα εδώ να λειτουργεί καλύτερα.

Αρα είναι θέμα οθόνης το πρόβλημα.

Thanks για την απάντηση.. :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1896696

 

Θα μας χρειαστεί.........

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μιση ωρα η θα καει το κινητό, ή θα καεί το πελεκούδι :lol:

ο Γιαννης εχει ετοιμασει την Omega και ο κασκαντερ panaros :lol: θα τολμησει

το φλασαρισμα:)

ελπιζω να τα ξαναπούμε σε μιση ωρα :ninja:

αν δεν απαντω θα με ξαναδειτε στο thread του lumia 920:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μιση ωρα η θα καει το κινητό, ή θα καεί το πελεκούδι :lol:

ο Γιαννης εχει ετοιμασει την Omega και ο κασκαντερ panaros :lol: θα τολμησει

το φλασαρισμα:)

ελπιζω να τα ξαναπούμε σε μιση ωρα :ninja:

αν δεν απαντω θα με ξαναδειτε στο thread του lumia 920:lol::lol::lol:

 

Περιμένουμε screenshots.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...