Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς έτσι το έχει και το note1!! Δε λειτουργεί μόνο το 2 έτσι!

 

Το γνωριζω :)

Υπηρξα κατοχος του 1

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο δείχνει και με 5 shortcuts στην lock screen :) Σε σχέση με το ΝΟΤΕ έχουν βάλει λιγάκι πιο χαμηλά το power button? Πιο πρακτικό θα είναι αν το έχουν κάνει έτσι.. Επίσης λένε ότι το ηχείο είναι πολύ δυνατό και με βαθύ μπάσο.. Ωραίες οι photos ευχαριστώ Αργύρη :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έχετε μια ημέρα ,πόση ελεύθερη μνήμη σας αφήνει ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω πολύ καλά αυτό!:) Απλά κάποιος ρώτησε και έκανα την παράθεση σε σένα,ως τελευταίος που το ανέφερες. Πολύ ωραίες οι φωτό. Τώρα μένει κάποιος να μας ανεβάσει και το άσπρο. Καλορίζικο και είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς ιδιαίτερα!!! Και φυσικά ζηλεύουμε,με την καλή έννοια!!!

 

Ευχαριστω φιλε :)

Αν θες για το ασπρο ο Πανος ανεβασε χθες καποιες φωτο.Post #858 και #860

 

@nnik_1969 σχεδον μετα απο μια ημερα 1.1GB:shock:

 

@TiAiNO και εγω ημουν αναποφασιστος μεταξυ λευκου και γκρι αλλα παλι δεν την εκανα την υπερβαση.

 

@Ευθυμης Ναι το power φαινεται πιο χαμηλα απο το note1 (οσο μπορω να θυμαμαι μιας και δεν το εχω πια).Μερικα μουσικα αρχεια πολυ καλης ποιοτητας που του εβαλα να παιξει εδειξαν οτι το ηχειο ειναι μια χαρα

 

ps και το s3 με ειχε εκπληξει θετικα με το ηχειο του

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους... afilopou πραγματικα πολυ ομορφο... Αν το αγορασω καποια στιγμη θα ηθελα να δω και τα δυο απο κοντα διοτι με τραβαει και το ασπρο μπορω να πω... Ενω στο 1 ειμαι καθετος μονο μαυρο... Δεν ξερω γιατι ισως καλητερο χρωμα? :S
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε :)

Αν θες για το ασπρο ο Πανος ανεβασε χθες καποιες φωτο.Post #858 και #860

 

@nnik_1969 σχεδον μετα απο μια ημερα 1.1GB:shock:

 

@TiAiNO και εγω ημουν αναποφασιστος μεταξυ λευκου και γκρι αλλα παλι δεν την εκανα την υπερβαση.

 

Εξαιρετικό αλλά επί της ουσίας μια ερώτηση.Ο browser είναι πάντα ανοικτός ή τον έχεις δει να κάνει reload;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό αλλά επί της ουσίας μια ερώτηση.Ο browser είναι πάντα ανοικτός ή τον έχεις δει να κάνει reload;

 

Ανεβαζω ενα βιντεο στο youtube και θα το ποσταρω.Αν καταλαβαινω σωστα αυτο που λες, ο browser δεν κανει reload.Επισης θα δειτε και το στιγμιαιο ανοιγμα του τηλεφωνου και των επαφων

Σε κανενα 20λεπτο το ποσταρω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω ενα βιντεο στο youtube και θα το ποσταρω.Αν καταλαβαινω σωστα αυτο που λες, ο browser δεν κανει reload.Επισης θα δειτε και το στιγμιαιο ανοιγμα του τηλεφωνου και των επαφων

Σε κανενα 20λεπτο το ποσταρω

 

Να ρωτήσω λίγο κάτι για τον browser;

Text wrapping έχει;(νομίζω τα παιδιά στο φόρουμ του τρίτου γαλαξία λέγανε ότι στην jb είχε)

Επίσης παίδες ο όπερα πως συμπεριφέρεται στο θηρίο 2;

Λογικά με την νέα ραμ κτλ θα πρέπει να έχει εξαφανιστεί και το παραμικρό" λαγκαρισμα"

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε αυτό το βίντεο στο 1.53 και μετά που το ΝΟΤΕ έχει τη δυνατότητα του split screen που έχει το ταμπλετ ΝΟΤΕ 10.1

Φοβερό και πολύ χρ'ησιμο.

 

Δεν εχω βρει ακομα πως το ενεργοποιω αυτο. Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω ενα βιντεο στο youtube και θα το ποσταρω.Αν καταλαβαινω σωστα αυτο που λες, ο browser δεν κανει reload.Επισης θα δειτε και το στιγμιαιο ανοιγμα του τηλεφωνου και των επαφων

Σε κανενα 20λεπτο το ποσταρω

 

Σωστά κατάλαβες ,εννοώ ότι με 1,1 GB ελεύθερης μνήμης ουσιαστικά καμία μα καμία εφαρμογή δεν πρέπει να κάνει reload.Άλλωστε αυτή πρέπει να είναι και η χρησιμότητα των 2 GB και όχι απλά για να τη βλέπουμε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αρχηγός...

 

Σωστά κατάλαβες ,εννοώ ότι με 1,1 GB ελεύθερης μνήμης ουσιαστικά καμία μα καμία εφαρμογή δεν πρέπει να κάνει reload.Άλλωστε αυτή πρέπει να είναι και η χρησιμότητα των 2 GB και όχι απλά για να τη βλέπουμε.

 

Οριστε παλουκαρια μου.Sorry για το πλαϊνο video αλλα βιαζομουν (εκανα rotate για να μην στραβολαιμιασετε)

 

enjoy

 

Να ρωτήσω λίγο κάτι για τον browser;

Text wrapping έχει;(νομίζω τα παιδιά στο φόρουμ του τρίτου γαλαξία λέγανε ότι στην jb είχε)

Επίσης παίδες ο όπερα πως συμπεριφέρεται στο θηρίο 2;

Λογικά με την νέα ραμ κτλ θα πρέπει να έχει εξαφανιστεί και το παραμικρό" λαγκαρισμα"

Sent from my note

 

Freddy μου θα σε απογοητευσω.Βλεπεις να εχει text wrapping?Δοκιμαζω opera και ενημερωνω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Freddy μου θα σε απογοητευσω.Βλεπεις να εχει text wrapping?Δοκιμαζω opera και ενημερωνω

 

Ok σε ευχαριστώ..περιμένω εντυπώσεις από όπερα.

Αν δεν σου κάνει κόπο δοκίμασε και τον dolphin browser beta από το μάρκετ κάποια στιγμή.

Έχει εξαιρετικό text wrapping(στο στυλ του sgi με το διπλό χτύπημα) απλά μου φαίνεται λίγο βαρύς στο θηρίο 1.

Ίσως στο 2 όλα αυτά βελτιώνονται.:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

πωωω....

βλεπω την ραμ και σκεφτομαι "ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ"!! :lol:

 

3 πραγματα θελω να ρωτησω (μιας και θα ερθει δευτερα αφου σημερα δεν..:angry: )

 

η οθονη σε σχεση με το s3 πως ειναι απο θεμα αναλυσης? (στις μικρες γραμματοσειρες θα φανει μονο λογικα)

η μπαταρια ειναι πραγματικα τοσο καλη?

ειναι χοντρο (σε σχεση με το s3) ή μου φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου απο το πρωί.Αυτο που απο την πρώτη στιγμη μπορω να πω με βεβαιότητα είναι για το σήμα δικτύου..Σε μέρη που το note 1,ακομα και το S3 δύσκολα μπορούσαν να βρουν σήμα, το note2 μπορει να πραγματοποιεί κλήσεις άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου απο το πρωί.Αυτο που απο την πρώτη στιγμη μπορω να πω με βεβαιότητα είναι για το σήμα δικτύου..Σε μέρη που το note 1,ακομα και το S3 δύσκολα μπορούσαν να βρουν σήμα, το note2 μπορει να πραγματοποιεί κλήσεις άνετα.

 

xmmmm αυτο τι σημαινει?

ειναι καλο η κακο?

τι σαρ εχει το note2 γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

πωωω....

βλεπω την ραμ και σκεφτομαι "ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ"!! :lol:

 

3 πραγματα θελω να ρωτησω (μιας και θα ερθει δευτερα αφου σημερα δεν..:angry: )

 

η οθονη σε σχεση με το s3 πως ειναι απο θεμα αναλυσης? (στις μικρες γραμματοσειρες θα φανει μονο λογικα)

η μπαταρια ειναι πραγματικα τοσο καλη?

ειναι χοντρο (σε σχεση με το s3) ή μου φαινεται?

 

Για μπαταρια ακομα too early να εχω αποψη.

Για το παχος

 

136.6 x 70.6 x 8.6 mm s3

 

151.1 x 80.5 x 9.4 mm note 2

 

0.8mm πιο παχυ.Ουτε που το καταλαβαινω

Στην αναλυση το s3 λογικα ειναι καλυτερο αλλα δεν το εχω για να μπορω να κανω συγκριση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τι σαρ εχει το note2 γνωριζει κανεις?

 

αυτο θα ηθελα να το μαθω κι εγω, αλλα δεν βρηκα κατι..

 

Για μπαταρια ακομα too early να εχω αποψη.

Για το παχος

 

136.6 x 70.6 x 8.6 mm s3

 

151.1 x 80.5 x 9.4 mm note 2

 

0.8mm πιο παχυ.Ουτε που το καταλαβαινω

Στην αναλυση το s3 λογικα ειναι καλυτερο αλλα δεν το εχω για να μπορω να κανω συγκριση

 

σ' ευχαριστω φιλε μου.

απλα ειδα τα ppi να κατεβαινουν και φοβαμαι το πιξελιασμα στις μικρες γραμματοσειρες.

ελπιζω το rgb να κανει δουλεια :)

για το παχος, μαλλον φαινεται ετσι γιατι δεν εχει την μικρη καμπυλη που εχει το s3 (το πλαινο νικελ πιο πολυ, οχι το κινητο)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

xmmmm αυτο τι σημαινει?

ειναι καλο η κακο?

τι σαρ εχει το note2 γνωριζει κανεις?

 

αψογο σημα, και παρα πολυ χαμηλο sar:

 

0,171 W/kg κεφαλι

0,369 W/kg σωμα

 

οταν το Siii εχει

0,342 W/kg κεφαλι

0,547 W/kg σωμα

 

και για να μην πουμε για τα αλλα τα 'ψηστηρια' HTC, iphone κλπ :)

Edited by panaros
Link to comment
Share on other sites

xmmmm αυτο τι σημαινει?

ειναι καλο η κακο?

τι σαρ εχει το note2 γνωριζει κανεις?

 

Συντοπίτη μου ,δεν παίζει ρόλο το sar με την λήψη. Κεφάλι 0,171 Σώμα 0,369

Link to comment
Share on other sites

αψογο σημα, και παρα πολυ χαμηλο sar:

 

0,171 W/kg κεφαλι

0,369 W/kg σωμα

 

οταν το Siii εχει

0,342 W/kg κεφαλι

0,547 W/kg σωμα

 

και για να μην πουμε για τα αλλα τα 'ψηστηρια' HTC, iphone κλπ :)

To s3 εχει 0.21 W/kg (head) για EU

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το SAR είναι άψογο και από το vid του Αργύρη φαίνεται ότι όλα είναι καλά βαλμενα out of the box and right from the start!! Θα ερημωσει το xda σε σχέση με το Note2 :p:p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το SAR είναι άψογο και από το vid του Αργύρη φαίνεται ότι όλα είναι καλά βαλμενα out of the box and right from the start!! Θα ερημωσει το xda σε σχέση με το Note2 :p:p

 

Μαμοτι μου έχω αρχίσει να μπριζονομαι άσχημα:D

Αν δεν δω παράπονα και για την κάμερα γιατί στο πρώτο θηρίο ήταν εξαιρετική βγαίνω εκτός ελέγχου..

Δεν ξαναμπαινω σε αυτό το τοπικ μέχρι τα Χριστούγεννα:p

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα του rooting οπως ξερετε ηδη εχει βγει,αλλα οχι απο τα χερια του πολυπειρου cf.Ο counter σε περιπτωση που ρουταρετε θα γραψει και για την ωρ δεν υπαρχει το εργαλειο για το μηδενισμο.Οσοι το εχουμε στα χερια μας θα προτεινα να το αφησουμε κατα μερος το rooting λογω doa .Μην τυχει κατι και δεν μπορουμε να μηδενισουμε

 

@Freddy μην μου ζοριζεσαι.Δεν θα σε πει κανεις κωλοτουμπα.Εγω ειμαι ο πρωτος και καλυτερος :D

Θα δεις διαφορα με το note1 και δεν κανω πλακα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...