Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα, και γω μολις χθες το αγορασα και φαινεται ωραιο τηλέφωνακι

Εκατσα και του περασα και τις εφαρμογές που ειχα και στο προηγουμενο android (2.3.7) που ειχα και τρέχει μια χαρά...

Ήμουν ετοιμος να του περασω και το 4,0 αλλα φοβήθηκα μην το φορτωσω χωρις λογο....

Για πείτε... Πως τρεχει με το 4.0?

Οι εφαρμογές του 2.3.7 θα παίζουν κανονικά?

Αξίζει γενικα τον κοπο...? Ποιες η διαφορες του 4.0???

 

Και αλλη μια ερωτηση..... Μπανιο το εκανε κανείς??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπάνιο????χαχα..εγώ φίλε..το ελουσα κανονικότητα.....έτσι κ αλλιώς ότι κ να πάθει σε κάλυπτει η εγγύηση..εντύπωση μου έκανε ότι η οθόνη δούλευε κανονικότητα μες στο νερό...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, και γω μολις χθες το αγορασα και φαινεται ωραιο τηλέφωνακι

Εκατσα και του περασα και τις εφαρμογές που ειχα και στο προηγουμενο android (2.3.7) που ειχα και τρέχει μια χαρά...

Ήμουν ετοιμος να του περασω και το 4,0 αλλα φοβήθηκα μην το φορτωσω χωρις λογο....

Για πείτε... Πως τρεχει με το 4.0?

Οι εφαρμογές του 2.3.7 θα παίζουν κανονικά?

Αξίζει γενικα τον κοπο...? Ποιες η διαφορες του 4.0???

 

Και αλλη μια ερωτηση..... Μπανιο το εκανε κανείς??

Μια χαρά τρέχει την 4.0. Οι εφαρμογές της 2.3 στο 99,9% των περιπτώσεων τρέχουν και στην 4.0. Όσον αφορά για το μπάνιο δες εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει την 4.0. Οι εφαρμογές της 2.3 στο 99,9% των περιπτώσεων τρέχουν και στην 4.0. Όσον αφορά για το μπάνιο δες εδώ

 

xaxaxxxax!!!:lol:

 

Thanks!

χτες διαβαζα σε διαφορα φορα για χοντρα λαγκ κτλ...:blink:

μιλαω για εγκατασταση μεσω companion... γιατι δεν το κατεχω και πολυ το θεμα...

οποτε ουτε root εχω σκοπο να κανω ουτε πολλα πολλα...

Κατεβαζω περναω το 4.0 και παιζει κανονικα....?

 

επισης γνωριζει κανεις, πως οριζεις ταχειες κλησεις στα νουμερα του

πληκτρο/γιου τηλεφωνου???

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την αναβάθμιση την έκανα μέσω SEUS και επέλεξα αναβάθμιση και εκκαθάριση (κάπως έτσι το λεει τέλος πάντων). Κατόπιν έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανά πέρασα το λογισμικό με το SEUS.

Δοκίμασε και το SEUS πάντως. Η διαδικασία είναι όπως την είπες. Συνδέεις, κατεβάζει, αναβαθμίζει!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνεχίζω να έχω πρόβλημα με την μπαταρια. Χτες το βραδυ το αφησα με 25% και σημερα το πρωι που ξύπνησα ηταν στο 2%.

Το μονο που έχω ανοικτο είναι τα data. Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει;;;;

 

Υπάρχει περίπτωση να την γονατιζουν οι εφαρμογες που έχει απο την μανα του??

 

Μπορω κάπως να τις ξηλώσω γιατι ούτως ή αλλως δεν τις χρησιμοποιώ;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απλά περίπτωση, είναι σίγουρο! Κάτι τρέχει στο παρασκήνιο και καταναλώνει. Το έχω προσέξει κι εγώ αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ και δεν έχω ασχοληθεί.

 

Κάποιες μπορείς να τις ξηλώσεις όπως είσαι. Για κάποιες άλλες όμως πρέπει να είσαι root. Το πως γίνεται το rooting είναι κάτι με το οποίο θα ασχοληθώ το Σαβ/κο, ελπίζω να βγάλω άκρη και να υπάρξει σχετικός οδηγός. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απλά περίπτωση, είναι σίγουρο! Κάτι τρέχει στο παρασκήνιο και καταναλώνει. Το έχω προσέξει κι εγώ αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ και δεν έχω ασχοληθεί.

 

Κάποιες μπορείς να τις ξηλώσεις όπως είσαι. Για κάποιες άλλες όμως πρέπει να είσαι root. Το πως γίνεται το rooting είναι κάτι με το οποίο θα ασχοληθώ το Σαβ/κο, ελπίζω να βγάλω άκρη και να υπάρξει σχετικός οδηγός. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ.... Μόλις έχεις νεότερα σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο, πόσταρε κάτι για να τα ξηλώσω γιατί δεν γίνεται δουλεία να είμαι κάθε μέρα στην μπρίζα!!!!!! :(:(:(

 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.... Μόλις έχεις νεότερα σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο, πόσταρε κάτι για να τα ξηλώσω γιατί δεν γίνεται δουλεία να είμαι κάθε μέρα στην μπρίζα!!!!!! :(:(:(

 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι

 

Μήπως το έχεις σε διπλή λειτουργία και δεν έχεις καλό σήμα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπάνιο????χαχα..εγώ φίλε..το ελουσα κανονικότητα.....έτσι κ αλλιώς ότι κ να πάθει σε κάλυπτει η εγγύηση..εντύπωση μου έκανε ότι η οθόνη δούλευε κανονικότητα μες στο νερό...

 

 

15 ημερες ειχα το sony xperia go και εισηλθε υγρασια απο οτι μου ειπε το service της sony και δεν το καλυπτει η εγγυηση και ουσιαστικα παει για πεταμα και το μονο που εκανα ειναι οτι το ξεπλυνα στη βρυση οπως ακριβως κανουν και στο βιντεο που ειναι στο site της sony (από αξιολόγηση κάποιου κατόχου)

Link to comment
Share on other sites

15 ημερες ειχα το sony xperia go και εισηλθε υγρασια απο οτι μου ειπε το service της sony και δεν το καλυπτει η εγγυηση και ουσιαστικα παει για πεταμα και το μονο που εκανα ειναι οτι το ξεπλυνα στη βρυση οπως ακριβως κανουν και στο βιντεο που ειναι στο site της sony (από αξιολόγηση κάποιου κατόχου)

 

Υπάρχει μια παροιμία που λέει : Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι (ή κάπως έτσι...)

 

Είπαμε ρε παιδία ανθεκτικό κτλ κτλ, αλλά πιστεύω πως τα θέλει ο πωπός κάποιου που το βάζει κάτω απο την βρύση...

Ανθεκτικό στην ιδρωμένη παλάμη, άντε σε μια ασθενή βροχούλα... :X

Κάτω απο την βρύση πλεον παίζεις με την φωτιά πιστεύω... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια παροιμία που λέει : Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι (ή κάπως έτσι...)

 

Είπαμε ρε παιδία ανθεκτικό κτλ κτλ, αλλά πιστεύω πως τα θέλει ο πωπός κάποιου που το βάζει κάτω απο την βρύση...

Ανθεκτικό στην ιδρωμένη παλάμη, άντε σε μια ασθενή βροχούλα... :X

Κάτω απο την βρύση πλεον παίζεις με την φωτιά πιστεύω... :O

 

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες,εν μέρη έχεις δίκιο εν μέρη άδικο.

Και ο λόγος για το άδικο είναι ότι η ίδια η sony το προωθεί σαν αδιάβροχο κ μάλιστα με αντοχή έως 1 μέτρο κάτω απ το νερό για μισή ώρα συν τα βίντεο στο διαδίκτυο που το δείχνουν μέσα σε ποτήρια η ακόμα χειρότερα σε πισίνες κ.α.

 

Το έχω το κινητακι,θα γράψω και 2 λόγια για αυτό με πρώτη ευκαιρία και εγώ αλλά η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολυ να του κάνω "μπάνιο" κ αλλα τέτοια μιας και σκέφτομαι και εγώ αυτό που έγραψες στην αρχή και.εδώ σου δίνω δίκιο ότι δηλαδή.."όπου ακούς πολλά κεράσια κρατά μικρό καλάθι"

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

15 ημερες ειχα το sony xperia go και εισηλθε υγρασια απο οτι μου ειπε το service της sony και δεν το καλυπτει η εγγυηση και ουσιαστικα παει για πεταμα και το μονο που εκανα ειναι οτι το ξεπλυνα στη βρυση οπως ακριβως κανουν και στο βιντεο που ειναι στο site της sony (από αξιολόγηση κάποιου κατόχου)

Τους είπες ότι η ίδια η Sony δίνει IP code για το κινητό 67; Πράγμα που σημαίνει ότι το κινητό αντέχει σε βάθος ενός μέτρου για μισή ώρα χωρίς να πάρει ίχνος υγρασίας;

http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις σε διπλή λειτουργία και δεν έχεις καλό σήμα ?

 

Τι ακριβώς εννοείς διπλή λειτουργεία???????????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον...

Gsm μόνο ή wcdma/gsm

 

Εγω απο εχθες το εχω γυρίσει σε gsm μόνο και εχει εμφανη διαφορα σε κατανάλωση μπαταριας με σχεδον ιδια χρήση...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σε GSM το έχω....

 

Κανένα νεότερο πως μπορούμε να κάνουμε root σε 4.0.4 και να ξεφορτωθούμε τις προεγκατεστημένες εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια.

μηπως γνωριζετε καποιο τροπο ή καποια εφαρμογη για ηχογραφηση κλησης στο experia go γιατι οτι εχει δοκιμασει το φιλαρακι μου δεν του κανει σωστα την δουλεια.

μηπως πρπεπει να γινει ροοτ για να δουλεψει σωστα η συγκεκριμενη λειτουργια?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

μηπως γνωριζετε καποιο τροπο ή καποια εφαρμογη για ηχογραφηση κλησης στο experia go γιατι οτι εχει δοκιμασει το φιλαρακι μου δεν του κανει σωστα την δουλεια.

μηπως πρπεπει να γινει ροοτ για να δουλεψει σωστα η συγκεκριμενη λειτουργια?

 

call recorder ( τετραγωνο εικονιδιο γκρι χρωματος που μεσα του εχει ενα σταθερο τηλεφωνο και απο κατω απτο τηλεφωνο μια κοκκινη βουλιτσα) ειναι απλη στη χρηση της η εφαρμογη καταγραφει αυτοματα τις κλησεις.Απο το play store ,την εχω κιεγω στο xpera active

Edited by varzak
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο google search δεν έχει στα searchable items τα contacts!!!!!!!

 

Μπορω να το βάλω κάπως??

 

Απο μια πολύ πολύ πολύ πρωτη εντύπωση μου φαίνεται πιο αργό και χειρότερη αποκριση της οθόνης στις εντολές!!!

 

Καλησπέρα παιδια....

Γνωρίζει κάποιος μήπως το παραπάνω;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....

Την τελευταία βδομάδα έχω παρατηρήσει το παρακάτω στο τηλέφωνο (χωρίς να έχω κάνει κάποια αλλαγή):

 

Το τηλέφωνο είναι κανονικά συνδεδεμένο σε ένα wifi. Μόλις σβήνει η οθόνη και πέφτει σε sleep mode δεν λειτουργεί το wifi. Όταν το "ξυπνάω" βλέπω ότι δεν έχω σύνδεση και πρέπει να κλείσω και να ξανανοίξω το wifi απο το κινητό. Έψαξα και βρήκα μια ρύθμιση "keep wifi on during sleep" και την έχω always, αλλά τσίφος!!

 

Επίσης να προσθέσω ότι χρησιμοποιώ το widget που έχει το τηλέφωνο και πατάω να κλείσει το wifi και δεν κλείνει!

 

Καμιά βοήθεια γιατί είναι πολύ ενοχλητικό!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by petsikomias
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανένα νεότερο πως μπορούμε να κάνουμε root σε 4.0.4 και να ξεφορτωθούμε τις προεγκατεστημένες εφαρμογές;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31545627&postcount=1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ... Το έχει δοκιμάσει κανείς;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λεει ότι είναι δοκιμασμένο για Go οπότε μην το φοβάσαι. Υπάρχει και στα Ελληνικά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το root!

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τώρα πως ξηλώνω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το root!

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τώρα πως ξηλώνω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές;;;;;

 

Εγκατασταση το titanium backup κα ξηλωμα. Απλα καλο θαναι να κανεις και ενα αντιγραφο ασφαλειας οταν ξηλωνεις κατι που δεν ξερεις. Στον οδηγο για νεους χρηστες του zxr εχει αναλυτικα τις εφαρμογες που μπορεις να σβησεις χωρις δευτερη σκεψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...