Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας.Αγόρασα το εν λόγω κινητό απο το Πλαίσιο Πατρας στο Σάββατο 4 Αυγούστου.(Πριν 3 μέρες).Φοβερό κινητό.Ήμουν κάτοχος του Χperia Ray και πρεπει να πω οτι η διαφορα είναι μερα με νύχτα.Φοβερό ντιζάϊν(γουστα είναι αυτά),πολύ γρήγορο,μέτρια οθόνη αλλα με πολύ καλή φωτηνότητα και καλα χρώματα.Το Ray όταν έκλεινες καποια εφαρμογή και γύρναγες στην κεντρική οθόνη,όλα τα widget φορτώνανε απο την αρχη και είχε απίστευτο lag.Αυτο έχει ελάχιστο lag(το παρατηρείς αλλα δεν σε ενοχλεί).Το θέμα μου όμως είναι άλλο.Το κινητό,το οποίο θεωρείται αδιάβροχο, στο σημείο του ακουστικού έχει καποιο κενο.Μιλάω για τα καλύμματα του κινητου.Δεν εφαρμώζει τέλεια.Και στο σημείο εκείνο, στην οθόνη,φαίνονται τα led.Θα πρέπει να φέρεις το κινητο σε κάθετη θέση για να τα παρατηρήσεις.Τα led φαίνονται μόνο εκει.Το πήγα στο Πλαίσιο και ο τεχνικός μου λεει οτι και της βιτρινας ετσι είναι.Εαν το έχει εντοπισει καποιος ας μου απαντησει για να ζητήσω αντικατάσταση κινητού.Αν και μου είπε οτι θα το στείλει στην Sony στην Πατρα,οπου πήγα και μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν γιατι δεν έχουν άλλο κινητό ιδιο για μέτρο σύγκρισης ,και απο εκει θα πάρουν απόφαση εαν θα μου το αλλάξουν.Μιλάμε για κινητο 2 ημερών ,που δεν το έβγαλα απο το σπίτι καθόλου, και το Πλαίσιο που στηριζόμουν στο ταχύτατο και εγγυημένο service τους(Άδικα).
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου όμως είναι άλλο.Το κινητό,το οποίο θεωρείται αδιάβροχο, στο σημείο του ακουστικού έχει καποιο κενο.Μιλάω για τα καλύμματα του κινητου.Δεν εφαρμώζει τέλεια.Και στο σημείο εκείνο, στην οθόνη,φαίνονται τα led.Θα πρέπει να φέρεις το κινητο σε κάθετη θέση για να τα παρατηρήσεις.Τα led φαίνονται μόνο εκει.

 

Για πάρε μια μεγάλη φωτό απ'το σημείο μήπως σε κατατοπίσει.. μεγειές!:)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα.Τα led δεν φαίνονται απο πάνω.Ας πούμε οτι είναι στο 'βάθος'.Εκει που ξεκινάει η οθόνη μέσα απο τα πλαίσια του κινητου.Στο υπόλοιπο κινητο δεν φαινονται, παρα μόνο στο σημείο που περιγράφω.Σαν να έχει στραβώσει η οθόνη εκει.Και φωτο έχω ψάξει και εγώ πάρα πολλές.Μόνο κάποιος που το έχει θα μπορέσει να το παρατηρήσει ή καποιος που το έχει επεξεργαστει πολύ σε καποιο κατάστημα.Και πάλι πάντως ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα.Τα led δεν φαίνονται απο πάνω.Ας πούμε οτι είναι στο 'βάθος'.Εκει που ξεκινάει η οθόνη μέσα απο τα πλαίσια του κινητου.Στο υπόλοιπο κινητο δεν φαινονται, παρα μόνο στο σημείο που περιγράφω.Σαν να έχει στραβώσει η οθόνη εκει.Και φωτο έχω ψάξει και εγώ πάρα πολλές.Μόνο κάποιος που το έχει θα μπορέσει να το παρατηρήσει ή καποιος που το έχει επεξεργαστει πολύ σε καποιο κατάστημα.Και πάλι πάντως ευχαριστώ.

 

Όπως κατάλαβα είναι το εξωτερικό κάλυμμα της οθόνης και υποθέτω ότι φαίνεται από διάφορες θέσεις αλλά κοιτάζοντας τη συσκευή από οριζόντια θέση.. μάλιστα.. μου μοιάζει για κάποιας μορφής αστοχία στο πλαστικό που σίγουρα θα εγκρίνουν αν και εφόσον υπάρχει και σε άλλες παρτίδες και εννοείται ότι αυτό δεν θα επιρρεάζει και τη στεγανότητα της συσκευής.. για να δούμε.

 

Καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα εύχομαι από καρδιάς και να το χαρείς όσο δεν φαντάστηκες μέχρι στιγμής!:)

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση.Όταν λέω στο σημείο του ακουστικού εννοώ στα ακουστικα.Στο jack 3,5.Την θύρα για τα ακουστικά.

 

Kαλύτερα τώρα..:lol:

 

Απ'ότι είδα σε ένα βίντεο έχει λαστιχένιο καπάκι για το jack.., μήπως αν αφαιρέσεις το πίσω κάλυμμα της συσκευής μπορέσει να εφαρμόσει καλύτερα το λαστιχένιο μέσα στην υποδοχή των ακουστικών; Το εφαρμόζεις σωστά στο jack αλλά κουμπώνοντας και το πίσω κάλυμμα υπάρχει κενό ανάμεσά τους;

 

Κάτι μου λέει ότι δεν θα έχεις κάποιο θέμα με τη στεγανότητα πάντως αλλά δεν σου προτείνω να το δοκιμάσεις, καλύτερα να δεις τι θα σου πουν να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..:)

Link to comment
Share on other sites

Η πίσω θήκη(καπάκι) δεν εφαρμόζει σε εκείνο το σημείο με την προσοψη,όπως στο υπόλοιπο κινητό.Και σε εκείνο το σημείο φαίνονται και τα led της οθόνης(μόνο όταν κοιτας το κινητό παράλληλα με την επιφάνεια της οθόνης του.)Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά έσκασα 319 ευρώ γιαυτο το κινητό.Εαν είναι ετσι το κινητό, τότε η Sony δεν πολυ προσέχει το φινίρισμα των μεσαίων της συσκευων, και το Πλαίσιο και η αντιπροσωπία της Sony στην Πάτρα δεν κάνουν για καμία εργασία.Μόνο να σε ρωτάνε εαν εξυπηρετηθήκατε καλα και εαν βρήκατε αυτο που θέλατε.Παπάτζες.Το κινητο το πήγα χτες.Το παλικάρι στο SERVICE μου ειπε θα με έπαιρνε τηλ την ίδια μερα το απόγευμα.Δεν πήρε.Τον πήρα σήμερα τηλ και μου είπε ξαναπάρτε το απόγευμα για να μιλήσει με την Sony και καλα.Έχω το κιν 4 μέρες και στα χέρια μου ΜΟΝΟ 1,5 μερα.Απίστευτο.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τελικά.Με πήραν απο το Πλαίσιο το απόγευμα και μου είπαν οτι θα μου αντικαταστήσουν το κινητό και πως όντως είχε πρόβλημα.Το πλαστικό πάντως γύρω απο το ακουστικό δεν εφαρμόζει ακριβώς σε κανένα,μου είπε.Πάλι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τελικά.Με πήραν απο το Πλαίσιο το απόγευμα και μου είπαν οτι θα μου αντικαταστήσουν το κινητό και πως όντως είχε πρόβλημα.Το πλαστικό πάντως γύρω απο το ακουστικό δεν εφαρμόζει ακριβώς σε κανένα,μου είπε.Πάλι καλά.

 

Τέλος καλό λοιπόν στην περίπτωσή σου, ελπίζω να ήταν μεμονωμένο το περιστατικό και να μην παρουσιαστεί και σε άλλον μιας και οι περισσότεροι φαντάζομαι ένα "μπλουμ" στο νεροπότηρο θα το κάνουν.:lol:

 

Κι εσύ το παρατήρησες, κάποιος άλλος ίσως να μην..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό το πρόβλημα ειχε και εσένα ??

Εμένα δεν εφαρμόζει καλά το πισω καπάκι στο τηλέφωνο, στην αριστερά πάνω γωνία.

 

Και εγώ το αγόρασα απο το πλαισιο πριν καμιά εβδομάδα

 

Το καλύπτει η εγγύηση, τι να τους πω?? Και πόσο καιρό θα μείνω χωρίς κινητό για να έχουμε καλό ερώτημα ??

 

Α ρε SONY!!!!!

 

Κατα τα άλλα το τηλέφωνο τα σπάει, γρήγορο και αρκετά λειτουργικό

 

Η μπαταρία με τηλέφωνα αρκετά, λίγα μυνήματα και απενεργοποιημένο wifi μου κρατάει 3,5 μέρες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό το πρόβλημα ειχε και εσένα ??

Εμένα δεν εφαρμόζει καλά το πισω καπάκι στο τηλέφωνο, στην αριστερά πάνω γωνία.

 

Παναγία μου αυτό βγάζει μάτι!:shock:

 

Λίαν επιεικώς απαράδεκτο να συμβαίνει κατ'εμέ, σε μια συσκευή που βγήκε για να καμαρώνει για την αντοχή και τη στεγανότητά της.. κι εντάξει, η Sony μπορεί να σταθεί "κυρία" (πράγμα που πιστεύω 100%) και να αντικαταστάσει ότι ελαττωματικό στις συσκευές σας, αλλά αυτό μωρ'αδερφάκι μου είναι τραγικό!:X

 

Σίγουρα βρε παιδιά είναι έτσι, μήπως δεν κουμπώνετε καλά το καπάκι..;:confused:

 

Κατα τα άλλα το τηλέφωνο τα σπάει, γρήγορο και αρκετά λειτουργικό

Η μπαταρία με τηλέφωνα αρκετά, λίγα μυνήματα και απενεργοποιημένο wifi μου κρατάει 3,5 μέρες περίπου

 

Εδώ μ'έφτιαξες λίγο μιας και το γλυκοκοιτάω κι εγώ το Go..:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Παναγία μου αυτό βγάζει μάτι!:shock:

 

Λίαν επιεικώς απαράδεκτο να συμβαίνει κατ'εμέ, σε μια συσκευή που βγήκε για να καμαρώνει για την αντοχή και τη στεγανότητά της.. κι εντάξει, η Sony μπορεί να σταθεί "κυρία" (πράγμα που πιστεύω 100%) και να αντικαταστάσει ότι ελαττωματικό στις συσκευές σας, αλλά αυτό μωρ'αδερφάκι μου είναι τραγικό!:X

 

Σίγουρα βρε παιδιά είναι έτσι, μήπως δεν κουμπώνετε καλά το καπάκι..;:confused:

 

Όταν βγάλω το το hands free και κλείσω την τάπα του, τότε "ψιλοκουμπώνει" προσωρινά το καπάκι, με το που ανοίξω όμως πάλι την τάπα του hands free ανοίγει και το καπάκι σε εκείνο το σημείο :angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλω το το hands free και κλείσω την τάπα του, τότε "ψιλοκουμπώνει" προσωρινά το καπάκι, με το που ανοίξω όμως πάλι την τάπα του hands free ανοίγει και το καπάκι σε εκείνο το σημείο :angry::angry:

 

Aπ'τις φωτό φαίνεται ότι στο σημείο σαν υπάρχει πλαστικό "αγκιστράκι" εσωτερικά και αν αυτό όντως ισχύει λογικά εκεί θα υπάρχει και το θέμα...

 

Είμαι περίεργος να μάθω τι συμβαίνει πάντως με το τελικό του σφράγισμα..:(

Link to comment
Share on other sites

Aπ'τις φωτό φαίνεται ότι στο σημείο σαν υπάρχει πλαστικό "αγκιστράκι" εσωτερικά και αν αυτό όντως ισχύει λογικά εκεί θα υπάρχει και το θέμα...

 

Είμαι περίεργος να μάθω τι συμβαίνει πάντως με το τελικό του σφράγισμα..:(

 

Αυτό πιστεύω και εγώ φίλε, το αγκιστράκι στο καπάκι μαλλον είναι πολύ μικρό-κοντό ή προβληματικό και δεν κουμπώνει γερά πάνω στο τηλέφωνο.

 

Τελοσπάντων αύριο θα το πάω στο πλαίσιο να δω τι θα μου πούνε...

Link to comment
Share on other sites

Στο σημείο που δεν εφαρμόζει η μη εφαρμογή οφείλεται σε πιτσικαρισμένο καπάκι ή επειδή δεν έχεις πιέσει αρκετά ώστε να κλείσει εφαρμοστά;

 

Τελείωσα με το review του κινητού και μπορώ να πω ότι δεν είχα κανένα τέτοιου είδους πρόβλημα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο σημείο που δεν εφαρμόζει η μη εφαρμογή οφείλεται σε πιτσικαρισμένο καπάκι ή επειδή δεν έχεις πιέσει αρκετά ώστε να κλείσει εφαρμοστά;

 

Τελείωσα με το review του κινητού και μπορώ να πω ότι δεν είχα κανένα τέτοιου είδους πρόβλημα. :)

 

Μάλλον το πρώτο που είπες, σε πιτσικαρισμένο καπάκι. Δεν μου έχει ξανατύχει σε καινούργιο τηλέφωνο πάντως κάτι αντίστοιχο. Πιέζοντας το καπάκι θα κουμπώσει αναιμικά πάνω στο τηλέφωνο, με το που ανοίξεις όμως την τάπα του hands-free, αυτή παρασέρνει το καπάκι και το "πετάει" έξω σε εκείνη την γωνιά

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά το τηλ.Μου έκαναν αντικατάσταση.Απ'οτι έχω καταλάβει σε κείνο το σημείο όλα δεν εφαρμόζουν.Στο προηγούμενο που έδωσα για αντικατάσταση σε εκείνο το σημείο ακριβώς, φαινόντουσαν και μια σειρά απο το τα φωτάκια τις οθόνης.Στο καινούριο δεν φαίνονται πουθενά.Το θέμα με το οτι είναι αδιάβροχο, δεν είναι εαν δεν κλείνουν καλα τα καπάκια.Το εσωτερικό είναι το θέμα και είναι όλο καλυμμένο.Εμένα μου το άλλαξαν λόγω της οθόνης και όχι λογω των καπακιών που δεν εφάρμοζαν.Το παιδί στο Πλαίσιο μου είπε οτι στην αντιπροσωπεία της Sοny το συγκρίνουν με κάποιο κινητό που έχουν εκει και όχι με το εαν εσένα σε χαλάει που δεν εφαρμόζει ή οχι.2 μέρες μου το κράτησαν.Εαν παρατηρήσετε,στην μεριά στου μικροφόνου, τα πλαστικά έχουν και εκει ψιλοπρόβλημα.Με λίγη πίεση στα πλαϊνά ακούγονται κάποια μικροτριξίματα.Αυτά περνούν σχεδόν απαρατήρητα και μάλλον δεν θα ενοχλήσουν.Με μια ψιλομανουρα μπορεί να καταφέρεις να πάρεις αντικατάσταση, αλλά μαλλον και το καινούριο έτσι θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στις φωτογραφίες το κινητό του aggelioforos όντως έχει πρόβλημα οπότε η αντικατάσταση θεωρώ πως είναι δεδομένη.

Και ένα teaser video από το επερχόμενο review το οποίο επιτέλους τελείωσα!!!

(Θέλει λίγο πιο δυνατά τα ηχεία μιας και ο ήχος είναι χαμηλός)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στις φωτογραφίες το κινητό του aggelioforos όντως έχει πρόβλημα οπότε η αντικατάσταση θεωρώ πως είναι δεδομένη.

Και ένα teaser video από το επερχόμενο review το οποίο επιτέλους τελείωσα!!!

(Θέλει λίγο πιο δυνατά τα ηχεία μιας και ο ήχος είναι χαμηλός)

 

Εεε είσαι παλαβός:p:p:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εεε είσαι παλαβός:p:p:p

 

Ένα panadol με τα SONY είναι πάντα απαραίτητο αξεσουάρ! ισως να πρέπει να το βάζουνε και στο κουτί μαζί με το φορτιστή... :hypno::hypno:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στις φωτογραφίες το κινητό του aggelioforos όντως έχει πρόβλημα οπότε η αντικατάσταση θεωρώ πως είναι δεδομένη.

Και ένα teaser video από το επερχόμενο review το οποίο επιτέλους τελείωσα!!!

(Θέλει λίγο πιο δυνατά τα ηχεία μιας και ο ήχος είναι χαμηλός)

 

Χαχαχαχαχ!!κλαιω!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να μας πουν όποιοι το έχουν από ακουστικό ηχείο (ένταση ποιότητα) 7 πως πάει και επίσης είναι φωτεινή και ευδιάκριτη η οθόνη του έξω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο κινητο υπαρχει στην Ελλαδα?

 

βεβαια υπαρχει.

 

παιδια,μια ερωτηση αν ξερει καποιος να απαντησει:στο go ειναι εγκαταστημενο το flashplayer.αν αγορασει καποιος το κινητο σημερα,που βγηκε η εφαρμογη απο το google pay,θα δουλεψει ή θα υπαρξει προβλημα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...