Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα η αναβαθμιση δεν βγαινει για ολα τα κινητα την ιδια στιγμη. Μετραει η γεωγραφικη τοποθεσια, καθως και αν η συσκευη ειναι branded σε καποιον παροχο ή οχι. Για να μην υπαρχει υπερφορτωση των server. Οπου δεν εχει διατεθει ακομη η αναβαθμιση το seus και το pcc βγαζουν το μηνυμα οτι η συσκευη εχει την τελευταια εκδοση, ασχετα αν αυτο ουσιαστικα δεν ισχυει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτσε όπως είσαι μεγάλε,η 1.100 είναι τραγική...............................

 

Όχι δεν μπορείς να ξεφύγεις από τις rom που δίνει η ίδια η sony εκτός και αν βάλεις κάποια unofficial custom rom.

 

 

Μπορείς να κάνεις Rollback σε προηγούμενη έκδοση.Οχι μόνος σου από τι ξέρω!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
:shoot: :hunter: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις Rollback σε προηγούμενη έκδοση.Οχι μόνος σου από τι ξέρω!!

 

Κ μόνος σου κάνεις downgrade

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Απλα η αναβαθμιση [...]
Ευχαριστώ για τις εξηγήσεις!

 

Κάτσε όπως είσαι μεγάλε,η 1.100 είναι τραγική...............................
Τιιιιιιιι;;;; Πώς είπατε;;;;;;;;;; Τόσο καιρό είχα κάτι να ελπίζω, μη μου λες τέτοια σε παρακαλώ!!!!

 

Παιδιά, ειλικρινά δεν βλέπω την ώρα να πάρω κανένα καινούργιο κινητό με διπλάσια μνήμη και κατά προτίμηση Samsung. Δεν παλεύεται πια το ζήτημα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν για εσενα το παν ειναι οι αναβαθμησεις ψαξε για nexus.

 

Δεν ξερω για ποιο sasmsung θες να πας, εκει οι να υαρχιδες να δεις lag.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν για εσενα το παν ειναι οι αναβαθμησεις ψαξε για nexus.

 

Δεν ξερω για ποιο sasmsung θες να πας, εκει οι να υαρχιδες να δεις lag.....

Δεν είναι οι αναβαθμίσεις, είναι το να δουλεύει σωστά!

 

Με τη Samsung απλά βλέπω πολύ καλύτερες και πιο χρηστικές επιλογές, ωραία μενού και ΣΩΣΤΟ πρόγραμμα στον υπολογιστή (όχι το χαζο-PC Companion).

 

Όσον αφορά τις "ναυαρχίδες", το budget μου περιορίζεται μάλλον το πολύ στα 200 € ...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όπως είσαι μεγάλε,η 1.100 είναι τραγική...............................

 

Τιιιιιιιι;;;; Πώς είπατε;;;;;;;;;; Τόσο καιρό είχα κάτι να ελπίζω, μη μου λες τέτοια σε παρακαλώ!!!!

Το απο πανω το καταλαβα λαθος :X νομιζα πως η ''χαρα'' σου ηταν να ερθει αναβαθμιση. Ενω εσυ ελπιζεις σε μια lag free αναβαθμιση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι οι αναβαθμίσεις, είναι το να δουλεύει σωστά!

 

Με τη Samsung απλά βλέπω πολύ καλύτερες και πιο χρηστικές επιλογές, ωραία μενού και ΣΩΣΤΟ πρόγραμμα στον υπολογιστή (όχι το χαζο-PC Companion).

 

Όσον αφορά τις "ναυαρχίδες", το budget μου περιορίζεται μάλλον το πολύ στα 200 € ...

 

Καλα μην θεωρεις το kies της samsung σωστο προγραμμα. Αν θες ψαξε λιγο να δεις. Ολοι το θεωρουν σκουπιδι λογισμικο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βάλω την 2.3.3 (αν θυμάμαι καλά) που είχε το κινητό όταν το πρωτοπήρα...

Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Τουλάχιστον με την παλιότερη έκδοση το τηλέφωνο πήγαινε σφαιρα και δεν είχα τέτοια προβλήματα.

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην θεωρεις το kies της samsung σωστο προγραμμα. Αν θες ψαξε λιγο να δεις. Ολοι το θεωρουν σκουπιδι λογισμικο.
Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πάρα πολύ. Αλλά μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου.

Το PC Suite (πλέον) δεν έχει το πιο φυσιολογικό πράγμα: Να μπορείς στην άνετη οθόνη του υπολογιστής σου να δεις όλες σου τις επαφές, να τις τροποποιήσεις και να τις κάνεις εισαγωγή/εξαγωγή όλες ή όσες θέλεις εσύ σε γενικού τύπου φορμάτ όπως vcf κλπ. Η σκουπιδοSony το μόνο που σε αφήνει να κάνεις είναι Αντιγραφή όλων των επαφών σου ή επαναφορά όλων από ένα άλλο σαβουροαρχείο που δεν θυμάμαι τι κατάληξη έχει...

ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πάρα πολύ. Αλλά μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου.

Το PC Suite (πλέον) δεν έχει το πιο φυσιολογικό πράγμα: Να μπορείς στην άνετη οθόνη του υπολογιστής σου να δεις όλες σου τις επαφές, να τις τροποποιήσεις και να τις κάνεις εισαγωγή/εξαγωγή όλες ή όσες θέλεις εσύ σε γενικού τύπου φορμάτ όπως vcf κλπ. Η σκουπιδοSony το μόνο που σε αφήνει να κάνεις είναι Αντιγραφή όλων των επαφών σου ή επαναφορά όλων από ένα άλλο σαβουροαρχείο που δεν θυμάμαι τι κατάληξη έχει...

ΕΛΕΟΣ!!!

PC Suite πλεον?????Απο ποτε?

ΣκουπιδοSony????Γιατι?

Λιγο αυστηρος νομιζω εισαι!!!

Παντα φιλικα....:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πάρα πολύ. Αλλά μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου.

Το PC Suite (πλέον) δεν έχει το πιο φυσιολογικό πράγμα: Να μπορείς στην άνετη οθόνη του υπολογιστής σου να δεις όλες σου τις επαφές, να τις τροποποιήσεις και να τις κάνεις εισαγωγή/εξαγωγή όλες ή όσες θέλεις εσύ σε γενικού τύπου φορμάτ όπως vcf κλπ. Η σκουπιδοSony το μόνο που σε αφήνει να κάνεις είναι Αντιγραφή όλων των επαφών σου ή επαναφορά όλων από ένα άλλο σαβουροαρχείο που δεν θυμάμαι τι κατάληξη έχει...

ΕΛΕΟΣ!!!

 

Βασικά κάνε αν θες συγχρονισμό επαφών στο gmail και επεξεργάσου την κάθε μια χωριστά από εκεί. Και όλες οι αλλαγές θα συγχρονίζονται και στο κινητό.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

PC Suite πλεον?????Απο ποτε?
Συγνώμη, εννοούσα PC Companion...

ΣκουπιδοSony????Γιατι?

Λιγο αυστηρος νομιζω εισαι!!!

Παντα φιλικα....:)

Όχι λίγο, πολύ!!! Είμαι, γιατί βρίσκομαι σε παροξυσμό με αυτά τα θέματα τελευταία! :lol:

 

Βασικά κάνε αν θες συγχρονισμό επαφών στο gmail και επεξεργάσου την κάθε μια χωριστά από εκεί. Και όλες οι αλλαγές θα συγχρονίζονται και στο κινητό.
Psylos ευχαριστώ για τη σκέψη. Σε πρώτη φάση θα το κάνω, αλλά όπως έχει πει και αλλού, οι επαφές μου γίναν ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ google, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να συνεχίσουν να είναι έτσι. Τις θέλω μόνο στο κινητό και στα backup μου. Δεν θέλω να βρίσκονται στον server καμίας ρουφιάνας. Το PC μου πιο δύσκολα θα το βάλει κανείς στόχο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι οι αναβαθμίσεις, είναι το να δουλεύει σωστά!

 

Όσον αφορά τις "ναυαρχίδες", το budget μου περιορίζεται μάλλον το πολύ στα 200 € ...

 

Για το budget σου το κινητό είναι μια χαρά. Δεν νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά υπάρχει κάτι καλύτερο;

Μόνο αν παραγγείλεις από κίνα όπως έκανα εγώ

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση:

Το led αναβοσβήνει για αναπάντητες, μηνύμα κτλ κτλ.

 

Παρατηρώ στο δικό μου τηλ. ότι αναβοσβήνει μόνο όταν το εχω στην φόρτιση (JB 4.1.2).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση:

Το led αναβοσβήνει για αναπάντητες, μηνύμα κτλ κτλ.

 

Παρατηρώ στο δικό μου τηλ. ότι αναβοσβήνει μόνο όταν το εχω στην φόρτιση (JB 4.1.2).

 

Μήπως έχεις το stamina mode ενεργοποιημένο;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το stamina mode ενεργοποιημένο;

 

Ναι έχω αλλά έχω επίσης εξαιρέσει ορισμένες εφαρμογές τύπου viber κτλ.

Επίσης έχει να κάνει το stamina mode με τα sms ή τις αναπάντητες κλήσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αλλά έχω επίσης εξαιρέσει ορισμένες εφαρμογές τύπου viber κτλ.

Επίσης έχει να κάνει το stamina mode με τα sms ή τις αναπάντητες κλήσεις;

 

Χρειαζεται mod για να δουλεψει το led με stamina mode. Αλλιως δεν δουλευει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Και πως την κάνουμε αυτήν την "μόντα";

 

Πρέπει να γίνεις root,να βρεις ένα καλό root explorer κ να αλλάξεις κάποιες γραμμές σε κάποιο κώδικα φαντάζομαι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οδηγιες για root στην 6.2.Α.1.100;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335992

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεις root,να βρεις ένα καλό root explorer κ να αλλάξεις κάποιες γραμμές σε κάποιο κώδικα φαντάζομαι

 

Αν θες ψαξε στο xda κάτι σε stamina led fix, γιατι τώρα είμαι από το κινητό.

 

Γενικά Google is your friend! :p:p:p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...