Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς jug mag vag και λοιπούς συμφουρήτες , το να μπλέκουμε σε διαμάχες χωρίς να έχουμε να κερδίσουμε ή να χάσουμε κάτι , ε'ιναι απλά χαζό, το forum όπως και άλλα παρόμοια είναι για να κάνουμε ανταλλαγή σκέψεων ιδεών απόψεων εμπειριών κλπ, και να μπορούμε να βοηθάει ο ένας τον άλλον, όλα τα άλλα πιστεύω είναι περιττά. Και μην ξεχνάτε 10 άτομα με το ίδιο μηχάνημα (΄είτε αμάξι ΄είτε μηχανή είτε ηλεκτρονική συσκευή ) ο καθένας έχει διαφορετική άποψη με διαφορετικά προβλήματα (πλην standard bugs) ανάλογα την χρήση τους , οπότε όλοι έχουμε δίκιο και όλοι άδικο ταυτόχρονα , και τέτοια παραδείγματα άπειρα . Οπότε δώσε τα χέρια και τελειώστε κάτι πριν αρχίσει.Συνεχίστε να βοηθάτε ή να ζητάτε βοήθεια και γράφοντας ο καθένας τις εμπειρίες του, χωρίς διαμάχες και εκνευρισμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009351535516.html?wid=1433363

 

Αυτο θα περασει τελωνειο?γνωριζεται?

 

αν το έβαλες με Priority Line λογικά όχι

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

προς jug mag vag και λοιπούς συμφουρήτες , το να μπλέκουμε σε διαμάχες χωρίς να έχουμε να κερδίσουμε ή να χάσουμε κάτι , ε'ιναι απλά χαζό, το forum όπως και άλλα παρόμοια είναι για να κάνουμε ανταλλαγή σκέψεων ιδεών απόψεων εμπειριών κλπ, και να μπορούμε να βοηθάει ο ένας τον άλλον, όλα τα άλλα πιστεύω είναι περιττά. Και μην ξεχνάτε 10 άτομα με το ίδιο μηχάνημα (΄είτε αμάξι ΄είτε μηχανή είτε ηλεκτρονική συσκευή ) ο καθένας έχει διαφορετική άποψη με διαφορετικά προβλήματα (πλην standard bugs) ανάλογα την χρήση τους , οπότε όλοι έχουμε δίκιο και όλοι άδικο ταυτόχρονα , και τέτοια παραδείγματα άπειρα . Οπότε δώσε τα χέρια και τελειώστε κάτι πριν αρχίσει.Συνεχίστε να βοηθάτε ή να ζητάτε βοήθεια και γράφοντας ο καθένας τις εμπειρίες του, χωρίς διαμάχες και εκνευρισμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

αν το έβαλες με Priority Line λογικά όχι

Δεν το έχω παραγγείλει.θα κοιτάξω τι επιλογές έχει.ευχαριστω
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Δυστυχώς το Mecool M8S PRO L δεν παίζει πλέον καθόλου netflix...

Ούτε με το μαύρο ούτε με το άσπρο ούτε με το πατσάκι.... ούτε με τίποτα... :-(

 

Ψάχνοντας εναλλακτικές και μια που έχει γίνει και αρκετή κουβέντα εδώ, βρήκα το Stremio. stremio.com

Δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει γι αυτό εδώ, κι έτσι είπα να το προτείνω. Αν το έχει γράψει κάποιος παλιότερα συγχωρέστε με...

 

Υπάρχει για όλες τις πλατφόρμες, εγκαθιστάς όλα τα AddOns πολύ εύκολα, απλώς πατάς install και βλέπεις ουσιαστικά τα πάντα...!

Δεν έχει πολύ ψάξιμο και περίεργες ρυθμίσεις... Υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους αν υπάρχουν, αλλά πολλές φορές είναι σαν μετάφραση από μεταφραστίρι και όχι από άνθρωπο...

 

Αν δεν το έχετε ήδη, αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Δυστυχώς το Mecool M8S PRO L δεν παίζει πλέον καθόλου netflix...

Ούτε με το μαύρο ούτε με το άσπρο ούτε με το πατσάκι.... ούτε με τίποτα... :-(

 

Ψάχνοντας εναλλακτικές και μια που έχει γίνει και αρκετή κουβέντα εδώ, βρήκα το Stremio. stremio.com

Δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει γι αυτό εδώ, κι έτσι είπα να το προτείνω. Αν το έχει γράψει κάποιος παλιότερα συγχωρέστε με...

 

Υπάρχει για όλες τις πλατφόρμες, εγκαθιστάς όλα τα AddOns πολύ εύκολα, απλώς πατάς install και βλέπεις ουσιαστικά τα πάντα...!

Δεν έχει πολύ ψάξιμο και περίεργες ρυθμίσεις... Υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους αν υπάρχουν, αλλά πολλές φορές είναι σαν μετάφραση από μεταφραστίρι και όχι από άνθρωπο...

 

Αν δεν το έχετε ήδη, αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσετε...!!!

Το προτιμώ εδώ και καιρό γενικά.... Stremio. Εύκολο, άμεσο...

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MECOOL KM9 Pro Android TV OS Box - Official ATV v9 Pie - 4+32GB

Εαν το βρειτε με καποιο κουπονακι το τσιμπατε αφοβα,καλυτερο απο το xiaomi box σε ολα σχεδον......και με Official Android TV OS v9...

Τσεκαρετε εδω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

MECOOL KM9 Pro Android TV OS Box - Official ATV v9 Pie - 4+32GB

Εαν το βρειτε με καποιο κουπονακι το τσιμπατε αφοβα,καλυτερο απο το xiaomi box σε ολα σχεδον......και με Official Android TV OS v9...

Τσεκαρετε εδω.

Δεν έχει διαπιστευτήρια για Netflix.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαπιστευτήρια για Netflix.....

Το μονο - σε () που εχει,αλλα τροπος υπαρχει να παιξει απο οτι προφανως και θα ξερεις....:)

Κατα τα αλλα σπερνει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εννοω το beeling gt1 ultimate. Το a που λες δεν γνωριζω, με μια γρηγορη ματια ειδα οτι εχει τα ιδια specs αλλα με νεοτερη εκδοση android και δεν εχω αποψη για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

MECOOL KM9 Pro Android TV OS Box - Official ATV v9 Pie - 4+32GB

Εαν το βρειτε με καποιο κουπονακι το τσιμπατε αφοβα,καλυτερο απο το xiaomi box σε ολα σχεδον......και με Official Android TV OS v9...

Τσεκαρετε εδω.

 

Αρκετά καλό φαίνεται. Στην Ελλάδα παίζει να το βρούμε ή μόνο από εξωτερικό;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ ότι θα περιμένουμε τουλάχιστον 1 χρόνο για να δούμε το επόμενο xiaomi ?

Και άντε και το είδαμε.. αυτοί είναι ικανοί να το βγάλουν με 905.

 

Θυμιστε μου ποιο xiaomi αγοράζουμε τώρα.

Θέλω ενα box certified από όλους που θα συνεχίσει να είναι και δεν θα αλλάξει κάτι στην πορεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Review του Beelink GT1-A με Android TV και 4K Netflix με Dolby Digital + ήχο.

Ιδιο σε hardware με το γνωστο GT1 Ultimate.

το είδα αυτό που το έβαλες αλλά το σκέφτομαι γιατί κάτι μπορεί να αλλάξει στην πορεία με τα 4k/Dolby κλπ, τι λες?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό φαίνεται. Στην Ελλάδα παίζει να το βρούμε ή μόνο από εξωτερικό;

Κινεζομαγαζο μου το εστειλε,δεν ξερω για Ελλαδα εαν το εχει φερει καποιος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

MECOOL KM9 Pro Android TV OS Box - Official ATV v9 Pie - 4+32GB

Εαν το βρειτε με καποιο κουπονακι το τσιμπατε αφοβα,καλυτερο απο το xiaomi box σε ολα σχεδον......και με Official Android TV OS v9...

Τσεκαρετε εδω.

 

Netflix υποστηρίζει από το play store και HD; Ή πάλι θέλει εγκατάσταση από τρίτο app και ανάλυση μόνο SD;

 

Edit: Είδα στο βίντεο τελικά ότι επισήμως δεν υποστηρίζει Netflix....

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Εννοω το beeling gt1 ultimate. Το a που λες δεν γνωριζω, με μια γρηγορη ματια ειδα οτι εχει τα ιδια specs αλλα με νεοτερη εκδοση android και δεν εχω αποψη για αυτο.
Αυτό είσαι σίγουρος ότι παίζει Netflix HD;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω και δουλευει μια χαρα με ενημερωσεις απο play store.

 

το μία χαρά με το να παίζει HD μπορεί να απέχει αρκετά. Εχεις τσεκάρει ότι βλέπεις σε HD ή σε 540 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοραση μου ειναι 10ετιας lcd της LG HDready 720 οποτε δεν μπορω να στο απαντησω με σιγουρια. Το πακετο του netflix ειναι hd με τα 10€ και ειμαι ικανοποιημενος. Υπαρχει καποιος τροπος να το ψαξω?

Αλλα το ζητουμενο ηταν τα διαπιστευτηρια για netflix στο tv box η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Netflix υποστηρίζει από το play store και HD; Ή πάλι θέλει εγκατάσταση από τρίτο app και ανάλυση μόνο SD;

 

Edit: Είδα στο βίντεο τελικά ότι επισήμως δεν υποστηρίζει Netflix....

Ναι το ειπαμε αυτο 5-6 ποστ πιο πισω.

Για αλλους ειναι ανασταλτικός παράγοντας αυτο.

Αλλα κατα τα αλλα πολυ δυνατο το μηχανακι,παντου ανωτερο απο το mi.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοραση μου ειναι 10ετιας lcd της LG HDready 720 οποτε δεν μπορω να στο απαντησω με σιγουρια. Το πακετο του netflix ειναι hd με τα 10€ και ειμαι ικανοποιημενος. Υπαρχει καποιος τροπος να το ψαξω?

 

Αλλα το ζητουμενο ηταν τα διαπιστευτηρια για netflix στο tv box η κανω λαθος?

Οπότε προφανώς δεν έχεις τσεκάρει με τα γνωστά επεισόδια του Netflix.

Ψάξε τα λεγόμενα test patterns. Αν και υποψιάζομαι ότι θα είσαι με ανάλυση 960χ540

 

Το ότι είσαι ικανοποιημένος είναι οκ, αλλά μην προτείνουμε ένα μηχανάκι για χρήση HD αν δεν είμαστε σίγουροι ότι το καλύπτει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και θα το γραψω εδω αν και δυσκολα να βλεπω σε 540p. Το μηχανακι το προτεινουν αρκετοι λογω της αξιοπιστιας του δοκιμασμενο απο πολλους και για πολυ καιρο και παιζει netflix με ενημερωσεις απο playstore χωρις να ασχοληθεις παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω box-άκι για iptv μόνο και για kodi. Η τηλεόραση είναι 1080, δε με ενδιαφέρει το 4k. Με ενδιαφέρει μόνο να το remote control του να είναι εύχρηστο ώστε να μπορώ να αλλάζω με ευκολία κανάλια ή έστω αν μπορώ να πάρω μετά κάποιο άλλο remote control. Ποιο προτείνετε; Τιμή μέχρι 50-60 ευρώ το πολύ, αν γίνεται και λιγότερα, δεκτό. Παιχνίδια δε με ενδιαφέουν.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα τα μοντέλα θα σε καλύψουν σε αυτά τα λίγα που ζητάς.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Mini m8s ii

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σε android κινητό ώστε να αντικαταστήσω το τηλεχειριστήριο? (Πχ smarthings στις τηλεόρασης samsung)

Ή η χρήση ασύρματου πληκτρολόγιου είναι η μόνη λύση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Mini m8s ii

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σε android κινητό ώστε να αντικαταστήσω το τηλεχειριστήριο? (Πχ smarthings στις τηλεόρασης samsung)

Ή η χρήση ασύρματου πληκτρολόγιου είναι η μόνη λύση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την εφαρμογή της Xiaomi. Με το ίδιο ακριβώς box παιδεύτηκα μέχρι που βρήκα ένα που ταίριαζε. Μόνο που δε θυμάμαι ποιο ήταν γμτ... Θα προσπαθήσω να το βρω φίλε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...