Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα με ολες της επιλογες και βγαζει παντα αυτο

https://ibb.co/cC0K1V

 

Αρχικά ρίξε μια ματιά στην σελίδα 524 και το Ποστ μου #7047 καθώς και στην σελίδα 534 και το Ποστ #8008.

Είναι μέθοδος που δεν χρειάζεται να πατάς το reset button και ισχύει για τα περισσότερα κουτιά.

Επίσης κάτι που θυμήθηκα μόλις τώρα είναι ότι σε ορισμένες περιπτώσεις που σταματούσε πρόωρα έπρεπε απλώς να βγάλεις και να ξαναβάλεις το καλώδιο (χωρίς ενδιάμεσα να πατήσεις ΚΑΝΕΝΑ πλήκτρο - απλώς αποσύνδεση και επανασύνδεση του καλωδίου). Πολλές φορές συνέχιζε και ολοκληρωνόταν το φλασάρισμα στο 100% με αυτό τον τρόπο.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

εκανα κατα γραμμα τα παντα που διαβασα αλλα δεν γινεται κατι,συνεχεια κολλαει στο 7%.

οταν του βαζω για s905X (τετοιο cpu εχω) τα περναει κανονικα (απλα δεν εχει τους wifi drivers).αν δοκιμασω πχ με s905W firmware κολλαει.

 

:blink:

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κ@λ@φαρδος:lol:

κατεβασα οτι s905x 1g/8g firmware βρηκα και τελικα δουλεψε το wifi με αυτο το firmware "leelboxMXQPRO-2DDR-1g8g_8189_A95XRemote-20170406"

εδω το λινκ https://mega.nz/#F!B5oCnIaL!bi9FoRnscu6q1pOkC1r_Vg

 

υποψιν για οσους το χρειαστουν και το περασουν:

1 την πρωτη φορα που μπουταρε δεν δουλευε το wifi,στο δευτερο μπουτ δια μαγειας δουλεψε

2 το τ/χ δεν δουλευει θελει μετατροπη το αρχειο system/etc/remote.cfg,εγω απλα το πηρα απο αλλο tv box και το περασα.

τωρα ολα δουλευουν ρολοι

:):)

 

σας ευχαριστω για το χρονο σας και ελπιζω να βοηθησω και εγω με αυτο το ποστ οσους εχουν παθει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απορία.

Με 1gb Ram πώς δουλεύει;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απορία.

Με 1gb Ram πώς δουλεύει;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Καλημέρα, στην αδερφή μου πήρα το meecool pro w (το καινούριο πού μοιάζει με το xiaomi) με 1gb ram και παίζει μια χαρά!!! Απλά δεν τρέχει πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα, κάνει ένα clean ram όταν αλλάζει εφαρμογές!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην αδερφή μου πήρα το meecool pro w (το καινούριο πού μοιάζει με το xiaomi) με 1gb ram και παίζει μια χαρά!!! Απλά δεν τρέχει πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα, κάνει ένα clean ram όταν αλλάζει εφαρμογές!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποσο το πηρες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοκυκλοφόρησε γύρω στα 23€

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mecool M8S PLUS W S905W 1GB RAM 8GB ROM Android 7.1 TV Box

https://banggood.app.link/3Yzz6zfhhR Τώρα βλέπω ότι πήρε τα πάνω του :) :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοκυκλοφόρησε γύρω στα 23€

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην περιμενεις τιποτα παραπανω απο αυτο το μηχανακι.

Τα εντελως βασικα απο θεμα media.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις τιποτα παραπανω απο αυτο το μηχανακι.

Τα εντελως βασικα απο θεμα media.

Το ξέρω και ανέφερα ότι είναι εφαρμογή και clean, αλλά την δουλειά του την κάνει!!! Έτσι κι αλλιώς η sister 720p tv έχει !!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απορία.

Με 1gb Ram πώς δουλεύει;

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

χαλια μαυρα ειναι,βασικα το πηρα μονο για youtube αλλα και παλι ζοριζεται λιγακι παρολο που του εχω βγαλει ολα τα προγραμματα για απελευθερωση μνημης.

εχω αλλα 2 boxακια με s912 2gb ram και ειναι τουμπανα,πιστευω οποιος παρει boxακι κατω απο s912 2gb ram ειναι πεταμενα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

χαλια μαυρα ειναι,βασικα το πηρα μονο για youtube αλλα και παλι ζοριζεται λιγακι παρολο που του εχω βγαλει ολα τα προγραμματα για απελευθερωση μνημης.

 

εχω αλλα 2 boxακια με s912 2gb ram και ειναι τουμπανα,πιστευω οποιος παρει boxακι κατω απο s912 2gb ram ειναι πεταμενα λεφτα.

 

 

 

Ποιο πρόγραμμα έχεις βάλει για αυτόματη απελευθέρωση μνήμης;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προγραμμα να κανει αυτοματα απελευθερωση μνημης,εχω το κλασικο προγραμμα που πατας και απελευθερωνει μνημη.one touch ram cleaner το λενε και ειναι παναλαφρο.

μετα εχω το root uninstaller pro και εχω σβησει οτι προγραμμα δεν μου χρειαζεται,αφησα δλδ τα βασικα πχ browser/playstore/filebrowser/easyclean.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα έχεις βάλει για αυτόματη απελευθέρωση μνήμης;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δηλαδή αυτό πώς το δουλεύετε;

Βλέπετε κάτι στο Kodi, ξυπνάει το πρόγραμμα, βλέπει ότι το Kodi τρώει μνήμη και τα κλείνει όλα;

Πολύ αντιπαραγωγικό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να το ξέρω..

Mecool KM9 Amlogic S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM Android 8.1 100M LAN 2.4G 5G WIFI Bluetooth 4.1 4Kx2K@75 VP9 H.265 HEVC TV Box Mini PC Support Voice Control

https://www.banggood.com/Mecool-KM9-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5G-WIFI-Bluetooth-4_1-4K-Voice-Control-TV-Box-p-1368941.html

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα πιστεύω περίπτωση...

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363&lkid=16735515

 

Άραγε τι ρομ φοράει ? Αndroid Tv ή όχι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με το mi box είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά. Το έχω στο υπνοδωμάτιο και ζαχαρωνω άλλο ένα για το σαλόνι. Παίζει καλύτερα από την Sony android TV μου. Φοράει android 6 αλλά έτσι όπως πάει φοβάμαι να το κάνω update.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το mi box είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά. Το έχω στο υπνοδωμάτιο και ζαχαρωνω άλλο ένα για το σαλόνι. Παίζει καλύτερα από την Sony android TV μου. Φοράει android 6 αλλά έτσι όπως πάει φοβάμαι να το κάνω update.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Οτι δουλευει καλα δεν το πειράζεις....κανόνας...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το mi box είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά. Το έχω στο υπνοδωμάτιο και ζαχαρωνω άλλο ένα για το σαλόνι. Παίζει καλύτερα από την Sony android TV μου. Φοράει android 6 αλλά έτσι όπως πάει φοβάμαι να το κάνω update.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

μια απο τα ιδια. το εχω στο υπνοδωματιο σε μια 46 σαμσουνγκ και παιζει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

35ε αλλα ειναι Allwinner βεβαια....

EACHLINK H6 Mini TV Box - BLACK EU PLUG

Allwinner H6 3GB RAM + 32GB ROM USB3.0

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009496885429.html?

 

ειναι δυνατον να μην εχει 5ghz wifi?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. επειδή θέλω ένα box που να παίζει σίγουρα netflix σε υψηλή ανάλυση αλλά και kodi χωρίς πολλά κολλήματα ποιο θα προτείνατε σε μια λογική τιμή; (60 -90 ευρώ;).

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. επειδή θέλω ένα box που να παίζει σίγουρα netflix σε υψηλή ανάλυση αλλά και kodi χωρίς πολλά κολλήματα ποιο θα προτείνατε σε μια λογική τιμή; (60 -90 ευρώ;).

ευχαριστώ πολύ.

 

mi box ειναι μια σουπερ επιλογη στα 55Ευρω

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Με το mi box είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά. Το έχω στο υπνοδωμάτιο και ζαχαρωνω άλλο ένα για το σαλόνι. Παίζει καλύτερα από την Sony android TV μου. Φοράει android 6 αλλά έτσι όπως πάει φοβάμαι να το κάνω update.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Παίζει κανονικά Netflix? Από ήχο πώς είναι? Το έχεις συνδέσει μήπως με εξωτερικό ενισχυτή?

Link to comment
Share on other sites

TI προτεινετε? https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009916943540.html?wid=1433363#goodsDetail αυτο https://www.gearbest.com/tv-box/pp_759341.html?wid=1433363 η αυτο ?https://www.banggood.com/Mecool-KM9-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5G-WIFI-Bluetooth-4_1-4K-Voice-Control-TV-Box-p-1368941.html?rmmds=cart_middle_products&ID=43103&cur_warehouse=CN το Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια!

Εχω το mi box και θέλω να χρησιμοποιώ καποιον αλλον launcher. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω επιλογή ωστε να τον ορισω ως το βασικο launcher. Αυτο εχει σαν αποτέλεσμα οπότε παταω το home button στο remote control να αποστρεφει στην αρχική σελιδα του launcher που είναι προεγκατεστημένος στο σύστημα.

Υπάρχει τρόπος λοιπόν ώστε αυτο να αλλάξει και πατώντας το home button να επιστρέφω στην αρχική σελίδα του launcher που εχω εγκαταστήσει και χρησημοποιω;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...