Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Review απο το Mecool KM8 με Android TV (Oreo) και voice remote.

Αυτο το Netflix ειναι κριτήριο για πολλά μποξάκια τελικά.

 

Eachlink h6 mini tv box απο gearbest στα 35€.πως το βλεπετε; καλο για τα λεφτα του;

 

Εξαρτάται απο τη χρήση. Λογω επεξεργαστή θα ελεγα να μην προχωρήσεις. Βρες κατι σε S905X έστω. Στην ιδια κατηγορία τιμής είναι.

Τωρα ξεκινάνε σιγα σιγά και τα μποξάκια με τον νεο S905X2 της Amlogic.

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα ηδη. Ειχα ενα t95m με 2 gb ram 8 gb rom. Αν δεν μεινω ικανοποιημενος το πουλαω και παιρνω καποιο καλυτερο. Με games δεν ασχολουμαι, μονο netflix, freeflix, γενικα εφαρμογες για sreaming
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ανάμεσα σε mecool m8s pro και mi box; ποιο από τα δυο ή κάποια τρίτη πρόταση; Μ αρέσουν και τα beelink βέβαια.

Θα βλέπει netflix κατά κύριο λόγο, άντε να της βάλω κανένα apk για ταινίες και live tv. (Έχω γνώσεις για κατέβασμα apk σε android tv)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ανάμεσα σε mecool m8s pro και mi box; ποιο από τα δυο ή κάποια τρίτη πρόταση; Μ αρέσουν και τα beelink βέβαια.

Θα βλέπει netflix κατά κύριο λόγο, άντε να της βάλω κανένα apk για ταινίες και live tv. (Έχω γνώσεις για κατέβασμα apk σε android tv)

 

Το mibox πάντως που έχω, είναι απροβλημάτιστο έως HD που με αφήνει η ταχύτητα του σπιτιού. Για τα άλλα δεν έχω γνώμη, δεν ξέρω αν παίζουν native HD ή χρειάζεται workaround. Για 4k ας μας πει κάποιος με vdsl

Link to comment
Share on other sites

Το mibox πάντως που έχω, είναι απροβλημάτιστο έως HD που με αφήνει η ταχύτητα του σπιτιού. Για τα άλλα δεν έχω γνώμη, δεν ξέρω αν παίζουν native HD ή χρειάζεται workaround. Για 4k ας μας πει κάποιος με vdsl

 

Το είχα προτείνει σε μια άλλη φίλη και το πήρε το mibox έλεγα μήπως το άλλο ήταν καλύτερο ή αυτό https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009661407602.html?wid=1433363 γιατί το μπάτζετ είναι μέχρι 65 ευρώ με priority line.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το είχα προτείνει σε μια άλλη φίλη και το πήρε το mibox έλεγα μήπως το άλλο ήταν καλύτερο ή αυτό https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009661407602.html?wid=1433363 γιατί το μπάτζετ είναι μέχρι 65 ευρώ με priority line.

 

Από αυτό που έδωσες λινκ καλύτερα να κοιτάξει το νεότερο mecool km9 905x2 απλά είναι πολύ φρέσκο οπότε ίσως και στην αρχή να έχει μερικές "παιδικές ασθένειες".

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Σε tv box που τρέχει Android TV, υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω εφαρμογές από το playstore που δεν είναι για Android TV;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε tv box που τρέχει Android TV, υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω εφαρμογές από το playstore που δεν είναι για Android TV;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι το λεγόμενο "side loading". Φυσικά και μπορείς να κατεβάσεις το apk και να το εγκαταστήσεις. Τώρα αν θα τρέχει σωστά είναι άλλο θέμα και εξαρτάται από την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Είναι το λεγόμενο "side loading". Φυσικά και μπορείς να κατεβάσεις το apk και να το εγκαταστήσεις. Τώρα αν θα τρέχει σωστά είναι άλλο θέμα και εξαρτάται από την εφαρμογή

 

 

 

Τον ξέρω αυτόν τον τρόπο, αλλά έλεγα κανονικά μέσα από playstore. Αν πάρω το apk (από άλλη δική μου συσκευή) από μια αγορασμενη εφαρμογή και το εγκαταστήσω θα τρέξει ή όχι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν TV box που δεν τρέχουν Android TV ?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Φυσικά.

Πχ κάποιες εταιρίες όπως η ΤΑΝΙΧ έχουν και δικό τους UI και παίζουν και με sideloading.

Στο δικό μου ΤΧ92 πχ παίζει ότι εφαρμογή έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Πχ κάποιες εταιρίες όπως η ΤΑΝΙΧ έχουν και δικό τους UI και παίζουν και με sideloading.

Στο δικό μου ΤΧ92 πχ παίζει ότι εφαρμογή έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Από το playstore?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το playstore?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Και από play store και από apk

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεστε..Όλα android είναι...Φυσικά και κάποιες από play store θα παίζουν, το θέμα είναι πως..με σωστά γραφικά.. θέλει mouse... σωστή ανάλυση..κάθετα (mobile versions), ή κανονικά.. κτλ
Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363&lkid=16735515

 

αρχίζει να με γαργαλάει το χέρι μου:):)

 

Το av που αναφέρει είναι η γνωστή 3,5 jack θύρα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό που έδωσες λινκ καλύτερα να κοιτάξει το νεότερο mecool km9 905x2 απλά είναι πολύ φρέσκο οπότε ίσως και στην αρχή να έχει μερικές "παιδικές ασθένειες".

 

βρήκα το mecool M8s 3/32 σε πολύ καλή τιμή τώρα στα 55 ευρώ οπότε και λέω να χτυπήσω αυτό καλύτερα.:)

 

Kαι μετά πάλι γλυκοκοιτάζω την σιγουριά του mi box!πφφ

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

βρήκα το mecool M8s 3/32 σε πολύ καλή τιμή τώρα στα 55 ευρώ οπότε και λέω να χτυπήσω αυτό καλύτερα.:)

 

Kαι μετά πάλι γλυκοκοιτάζω την σιγουριά του mi box!πφφ

 

Σεβαστή η απόφαση σου είναι κάτι ώριμο και δοκιμασμένο, απλά εγώ θα πήγαινα στο νεότερο για την ραμ,usb3,cpu,,& νεότερή gpu.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο cinema apk? Οποιονδήποτε πάροχο και να επιλέξω, αν βάλω play with subtitles δεν παίζει το στρημ. Αν βάλω σκέτο play χωρίς υπότιτλους παίζουν όλοι οι πάροχοι μια χαρά. Δοκίμασα και με MX και με VLC και με Yes player. O Cinema player που είναι ενσωματωμένος στην εφαρμογή δεν υποστηρίζει υποτιτλους καν οπότε άκυρο κι αυτός. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ανάλογα τον player που επιλέγω μου εμφανίζει και διαφορετικούς υπότιτλους. Πχ στην ίδια ταινία με ΜΧ βγάζει έναν διαθέσιμο ελληνικό υποτιτλο, με VLC 5 υπότιτλους και με Yes 6 υπότιτλους (τυχαία τα νούμερα).
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η απόφαση σου είναι κάτι ώριμο και δοκιμασμένο, απλά εγώ θα πήγαινα στο νεότερο για την ραμ,usb3,cpu,,& νεότερή gpu.

 

σε φίλους πας για δοκιμασμένα κουτάκια, εάν σκεφτείς ότι το θέλει μόνο για netflix άντε να της σετάρω 2 εφαρμογούλες, το βρίσκω εξαιρετικό μετά από ότι είδα specs και κριτικές. Εγώ θα πήγαινα προσωπικά σε κουτάκι που να έχει πολλά firmware και απ ότι βλέπω έχει το m8s pro L.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο cinema apk? Οποιονδήποτε πάροχο και να επιλέξω, αν βάλω play with subtitles δεν παίζει το στρημ. Αν βάλω σκέτο play χωρίς υπότιτλους παίζουν όλοι οι πάροχοι μια χαρά. Δοκίμασα και με MX και με VLC και με Yes player. O Cinema player που είναι ενσωματωμένος στην εφαρμογή δεν υποστηρίζει υποτιτλους καν οπότε άκυρο κι αυτός. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ανάλογα τον player που επιλέγω μου εμφανίζει και διαφορετικούς υπότιτλους. Πχ στην ίδια ταινία με ΜΧ βγάζει έναν διαθέσιμο ελληνικό υποτιτλο, με VLC 5 υπότιτλους και με Yes 6 υπότιτλους (τυχαία τα νούμερα).

 

βρες το terrarium 1.9.10 v8 ή το cyberflix 3.0.8, λειτουργούν πολύ καλύτερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο cinema apk? Οποιονδήποτε πάροχο και να επιλέξω, αν βάλω play with subtitles δεν παίζει το στρημ. Αν βάλω σκέτο play χωρίς υπότιτλους παίζουν όλοι οι πάροχοι μια χαρά. Δοκίμασα και με MX και με VLC και με Yes player. O Cinema player που είναι ενσωματωμένος στην εφαρμογή δεν υποστηρίζει υποτιτλους καν οπότε άκυρο κι αυτός. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ανάλογα τον player που επιλέγω μου εμφανίζει και διαφορετικούς υπότιτλους. Πχ στην ίδια ταινία με ΜΧ βγάζει έναν διαθέσιμο ελληνικό υποτιτλο, με VLC 5 υπότιτλους και με Yes 6 υπότιτλους (τυχαία τα νούμερα).
Δουλεύω μόνο αγγλικούς υπότιτλους και παίζει σφαίρα σε καθημερινή χρήση.

Πραγματικά είναι τέλειο το Cinema με Vlc.

Τίποτα άλλο δεν θέλει.

Δουλεύει και το traktv

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...