Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Το mi box φυσάει. Παίζει τα πάντα χωρίς κόλλημα και χωρίς καλή κάλυψη WiFi καθώς βρίσκεται σε υπνοδωμάτιο στον επάνω όροφο. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi box φυσάει. Παίζει τα πάντα χωρίς κόλλημα και χωρίς καλή κάλυψη WiFi καθώς βρίσκεται σε υπνοδωμάτιο στον επάνω όροφο. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Ωραίος.. τα έλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψιν!!, τώρα είδα ότι στο δικό μου έχω το tvmemorycleaner, μπορείς να ορίσεις ποιες εφαρμογές θέλεις να μην κλείσουν (free από το play store του mi box).

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εγώ γιατί δεν την βρίσκω,πως λέγεται ακριβώς;

Άκυρο βρέθηκε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Το mi box φυσάει. Παίζει τα πάντα χωρίς κόλλημα και χωρίς καλή κάλυψη WiFi καθώς βρίσκεται σε υπνοδωμάτιο στον επάνω όροφο. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Εγώ πάλι το έχω 1,5μ από το router, σήμα έχει αλλά δεν μπορώ να το σεταρω ρε παιδιά.... Μόνο το Exodus βρίσκω και το Alive.gr... Όλα τα άλλα repo που διάβασα στο ίντερνετ, βγάζουν ότι δεν μπορεί να συνδεθεί....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν την βρίσκω,πως λέγεται ακριβώς;

Άκυρο βρέθηκε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Εγώ ακόμη δεν το βρήκα.....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το έχω 1,5μ από το router, σήμα έχει αλλά δεν μπορώ να το σεταρω ρε παιδιά.... Μόνο το Exodus βρίσκω και το Alive.gr... Όλα τα άλλα repo που διάβασα στο ίντερνετ, βγάζουν ότι δεν μπορεί να συνδεθεί....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Μπορει να ειναι γραμμενα λαθος η να εχουν κλεισει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπότιτλους ελληνικούς έχει το HDMOVIES;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοεις το cinema, τοτε εχει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το HDMOVIES είναι το cinema? Το ίδιο είναι;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το ίδιο είναι

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε το terrarium fix που παίζει καλά να ξενοιάσετε :

https://youtu.be/_u_F0031GSk

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε, το HDMOVIES το βρίσκετε εδώ:

https://cinemaapk.com/

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο είναι

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Για όσους ρωτάνε, το HDMOVIES το βρίσκετε εδώ:

https://cinemaapk.com/

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ευχαριστώ παίδες. Λίγο που δοκίμασα είναι πολύ καλό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!

εχω το MXQ PRO 4K S905X 1GB/8GB

μετα απο καποια λαθη αναγκαστηκα και περασα firmware με το USB_Burning_Tool,ολα πηγαν καλα αλλα δεν λειτουργει το wifi.δοκιμασα απο εχθες 5-6 firmware που βρηκα αλλα δεν λειτουργει με τιποτα το wifi!!!

 

εψαξα βαθυτερα το θεμα,ανοιξα το boxακι και ειδα οτι εχει wifi chip: sv6051 οποτε αρχισα το ψαξιμο για firmware S905x με wifi chip sv6051.

ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α!!

εχω φαει το ιντερνετ τπτ,προτινουν καποια firmware αλλα με λαθος cpu και δεν τα περναει το USB_Burning_Tool.

τα σαιτ γεματα με firmware αλλα με αλλο wifi chip.

εγγυηση δεν εχω να το στειλω,firmware δεν μπορω να βρω οσο και να εψαξα.

 

μπορει καποιος να βοηθησει??

ειναι δυνατον με καποιο τροπο να περασω εγω αυτους τους drivers??

Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες την πλακέτα έγραφε αυτό? S905XQ_V1.0 Αν όχι τότε δεν έχεις τον S905X. Έχεις rockchip 3229 και ψάχνεις λάθος firmware. Edited by coxy13
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες την πλακέτα έγραφε αυτό? S905XQ_V1.0 Αν όχι τότε δεν έχεις τον S905X. Έχεις rockchip 3229 και ψάχνεις λάθος firmware.

Αν ήταν rockchip δεν θα γινόταν καν φλασαρισμα.

παιδια SOS!

εχω το MXQ PRO 4K S905X 1GB/8GB

μετα απο καποια λαθη αναγκαστηκα και περασα firmware με το USB_Burning_Tool,ολα πηγαν καλα αλλα δεν λειτουργει το wifi.δοκιμασα απο εχθες 5-6 firmware που βρηκα αλλα δεν λειτουργει με τιποτα το wifi!!!

 

εψαξα βαθυτερα το θεμα,ανοιξα το boxακι και ειδα οτι εχει wifi chip: sv6051 οποτε αρχισα το ψαξιμο για firmware S905x με wifi chip sv6051.

ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α!!

εχω φαει το ιντερνετ τπτ,προτινουν καποια firmware αλλα με λαθος cpu και δεν τα περναει το USB_Burning_Tool.

τα σαιτ γεματα με firmware αλλα με αλλο wifi chip.

εγγυηση δεν εχω να το στειλω,firmware δεν μπορω να βρω οσο και να εψαξα.

 

μπορει καποιος να βοηθησει??

ειναι δυνατον με καποιο τροπο να περασω εγω αυτους τους drivers??

 

Πέρασες λάθος firmware για αυτό δεν έχεις wifi ίσως και τ/Χ να μην δουλεύει, τα mxq έχουν βγει ένα κάρο εκδόσεις θέλει πολύ ψάξιμο να βρεις το ίδιο ή νεότερο firmware να περάσεις μόνος τους drivers χλωμό δεν νομίζω.

Ψάξε στο mxq project μήπως βρεις το δικό σου, πριν περάσεις τι είχε πάνω θυμάσαι από android& στο about τι έγραφε;

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες την πλακέτα έγραφε αυτό? S905XQ_V1.0 Αν όχι τότε δεν έχεις τον S905X. Έχεις rockchip 3229 και ψάχνεις λάθος firmware.

δεν θυμαμαι αλλα μπορω να το ανοιξω και να δω,αλλα πως περασα το firmware αφου ηταν για S905X?

Αν ήταν rockchip δεν θα γινόταν καν φλασαρισμα.

Πέρασες λάθος firmware για αυτό δεν έχεις wifi ίσως και τ/Χ να μην δουλεύει, τα mxq έχουν βγει ένα κάρο εκδόσεις θέλει πολύ ψάξιμο να βρεις το ίδιο ή νεότερο firmware να περάσεις μόνος τους drivers χλωμό δεν νομίζω.

Ψάξε στο mxq project μήπως βρεις το δικό σου, πριν περάσεις τι είχε πάνω θυμάσαι από android& στο about τι έγραφε;

ναι λαθος ηταν,εχω φαει το ιντερνετ και δεν βρισκω το σωστο:(

ειχε android 6.0 δεν θυμαμαι κατι αλλο...

 

ανεβασα 2 φωτο απο την πλακετα

https://ibb.co/gGzRvf

https://ibb.co/bz5Yaf

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αλλα μπορω να το ανοιξω και να δω,αλλα πως περασα το firmware αφου ηταν για S905X?

 

ναι λαθος ηταν,εχω φαει το ιντερνετ και δεν βρισκω το σωστο:(

ειχε android 6.0 δεν θυμαμαι κατι αλλο...

 

ανεβασα 2 φωτο απο την πλακετα

https://ibb.co/gGzRvf

https://ibb.co/bz5Yaf

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να πας freaktab να ποσταρεις τις φωτογραφίες από το pcb και να σου πούνε αν υπάρχει Ρομ, αλλιώς βάζεις LibreELEC

Και το τρέχεις από microsd

https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-3-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε

και απο freaktab περασα αλλα ειδα οτι και αλλος ψαχνει το ιδιο αλλα δεν εβγαλε ακρη.

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/708771-905x-with-sv6051-wifi

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε

και απο freaktab περασα αλλα ειδα οτι και αλλος ψαχνει το ιδιο αλλα δεν εβγαλε ακρη.

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/708771-905x-with-sv6051-wifi

 

Δόθηκε λύση λένε με firmware από άλλο boxaki, αλλά θέλει να βάλεις και το τ/Χ στο file system, αλλιώς το δουλεύεις με ethernet όπως το έχεις τώρα ή περνάς libreelec λογικά πρέπει να σου δουλεύει το wifi σε libreelec αλλά θα έχεις μόνο kodi

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το firmware που λεει αλλα εμενα δεν το περναει,σταματαει και βγαζει σφαλμα στο 7%,δοκιμασα και με αλλες version του USB_Burning_Tool αλλα ολο το ιδιο βγαζει.βασικα οτι firmware δοκιμασα με αλλο cpu δεν το περναει.αυτο που λεει ειναι για s905W ενω εμενα αλλα και το δικο του ειναι s905X..

απορω δλδ αυτος πως το περασε?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το firmware που λεει αλλα εμενα δεν το περναει,σταματαει και βγαζει σφαλμα στο 7%,δοκιμασα και με αλλες version του USB_Burning_Tool αλλα ολο το ιδιο βγαζει.βασικα οτι firmware δοκιμασα με αλλο cpu δεν το περναει.αυτο που λεει ειναι για s905W ενω εμενα αλλα και το δικο του ειναι s905X..

απορω δλδ αυτος πως το περασε?

 

Στο USB Burning Tool εάν σταματάει πρόωρα (7%,10% κλπ.) πολλές φορές χρειάζεται να έχεις επιλέξει ΟΧΙ το "Normal Erase", αλλά κάποια από τις άλλες επιλογές που έχει Full Erase κλπ. Εξυπακούεται βέβαια ότι θα είναι συμβατό και το firmware που προσπαθείς να φλασάρεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

παντα εχει τσεκαρισμαενα τα erase flash και erase bootloader,αλλαζω κατι απο αυτα?

αν περασει καποιο firmware χριεαζεται να κανω μετα wipe data/factory reset?

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

παντα εχει τσεκαρισμαενα τα erase flash και erase bootloader,αλλαζω κατι απο αυτα?

αν περασει καποιο firmware χριεαζεται να κανω μετα wipe data/factory reset?

 

Κάτω από το erase flash που είναι επιλεγμένο υπάρχει άλλο κουτάκι (με βελάκι) όπου ΔΕΝ πρέπει να επιλέξεις το Normal Erase αλλά κάποιο σαν Full Erase κλπ. Factory reset είναι καλό να κάνεις έτσι και αλλιώς.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...