Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά να δω με τα add ons τι θα γίνει μιας και το Genesis το βλέπω έχει μήνες να αναβαθμιστεί.
Μην περιμένεις αναβάθμιση από το genesis αφού ο lambda εγκατέλειψε την ανάπτυξη του addon.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Άμα αφήνω το box όλη μέρα αναμμένο, σε stand by σαν κινητό, παίζει πρόβλημα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις αναβάθμιση από το genesis αφού ο lambda εγκατέλειψε την ανάπτυξη του addon.

Το Navi x καλο βλέπω και το Mashup αλλά και αυτό πρέπει να σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πάρει ένα android TV box M8 -> http://m.geekbuying.com/item/M8-Amlogic-S802-Quad-Core-Cortex-A9-2-0Ghz-Android-4-4-TV-BOX-4K-HDMI-HDD-Player-Octa-Core-GPU-2-4G-5G-WIFI-XBMC-Bluetooth---Black-324690.html

από geekbuying.

Θέλω να πάρω ένα gamepad για παιχνίδια. Βρήκα αυτό από πλαίσιο -> http://www.plaisio.gr/games/PLAYSTATION-2/ps2accessories/Turbo-X-Gamepad-PlayStation-2-Wireless.htm

Είναι ασύρματο δηλαδή θα παίζει με usb. Δεν ξέρω όμως θα παίζει λέτε ή θέλει κάτι με bluetooth ;

Ήθελα κάτι άμεσα και οικονομικό. Να μην περιμένω καμιά 20ρια μέρες από Κίνα .

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Έχω το mk808b plus και για κάποιο λόγο μερικές φορές όταν το ανοίγω έχει γυρίσει αυτόματα στα κινέζικα.Το παρουσιάζει και σε κανένα άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Έχω το mk808b plus και για κάποιο λόγο μερικές φορές όταν το ανοίγω έχει γυρίσει αυτόματα στα κινέζικα.Το παρουσιάζει και σε κανένα άλλον;

Ποια Ρομ έχεις? Πήγαινε στις ρυθμίσεις να το δεις γιατί τώρα τελευταία κυκλοφορούν διάφορα versions με διαφορετικό wifi chip. Δες αν είναι 109κ, 110κ κλπ.

Επίσης, πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσα και εισαγωγή και δες τι γλώσσα είναι επιλεγμενη για το πληκτρολόγιο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ποια Ρομ έχεις? Πήγαινε στις ρυθμίσεις να το δεις γιατί τώρα τελευταία κυκλοφορούν διάφορα versions με διαφορετικό wifi chip. Δες αν είναι 109κ, 110κ κλπ.

Επίσης, πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσα και εισαγωγή και δες τι γλώσσα είναι επιλεγμενη για το πληκτρολόγιο.

 

 

Αν εννοείς φίλε μου το built number είναι 111κ4.

Επίσης στην γλώσσα και εισαγωγή είναι επιλεγμένα τα Ελληνικά και τα αγγλικά.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά μου ήρθε ρουταρισμενο και δεν το έχω πειράξει μέχρι τώρα γιατί δεν γνωρίζω από ρουτ.

Edited by Tomario
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς φίλε μου το built number είναι 111κ4.

Επίσης στην γλώσσα και εισαγωγή είναι επιλεγμένα τα Ελληνικά και τα αγγλικά.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά μου ήρθε ρουταρισμενο και δεν το έχω πειράξει μέχρι τώρα γιατί δεν γνωρίζω από ρουτ.

Δεν είναι τίποτα. Κάποιο bug της Ρομ, μου το έχει κάνει και εμένα σε άλλο tv box. Είχα παρατηρήσει ότι έβγαζε ένα notification για το keyboard, είχα αλλάξει τη γλώσσα σε Ελληνικά μόνο νομίζω στο keyboard και από τότε έχει πολύ καιρό να το κάνει. Το ότι είναι ρουτ δεν παίζει ρόλο, απλώς δες αν υπάρχει στα applications το supersu, το οποίο λογικά το έχει. Αν δεν το έχει κατέβασε το από το play store.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα. Κάποιο bug της Ρομ, μου το έχει κάνει και εμένα σε άλλο tv box. Είχα παρατηρήσει ότι έβγαζε ένα notification για το keyboard, είχα αλλάξει τη γλώσσα σε Ελληνικά μόνο νομίζω στο keyboard και από τότε έχει πολύ καιρό να το κάνει. Το ότι είναι ρουτ δεν παίζει ρόλο, απλώς δες αν υπάρχει στα applications το supersu, το οποίο λογικά το έχει. Αν δεν το έχει κατέβασε το από το play store.

 

Εχεις δίκιο.Μου βγαζει κι εμένα ένα notification για το keyboard που και που.Το supersu το έχει το έχει προεγκατεστημενο.Μπορώ να σεταρω κάτι από εκεί όσο αφορά το πρόβλημα.Και κάτι άλλο, αν το κάνω unroot θα μου έρθει καμιά αναβάθμιση αν έχει βγει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, θέλω να πάρω έναν android player για να τρέχω το novago αφού με το mele pcg03 με ein10 δεν τα κατάφερα. Με το mxiii-g ή το νέο της trosmart με amlogic s905 θα μπορώ; ή έχει περιορισμούς σε HDMI έξοδο και root; Ευχαριστώ
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πιο tv box προτεινετε απο τα 2 ? Ειναι για φιλο μου και δεν θελω να εχει προβληματα με το μηχανημα. Εγω σκεφτομαι το 2ο .

http://www.everbuying.net/product1016671.html

http://www.everbuying.net/product1109303.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πιο tv box προτεινετε απο τα 2 ? Ειναι για φιλο μου και δεν θελω να εχει προβληματα με το μηχανημα. Εγω σκεφτομαι το 2ο .

http://www.everbuying.net/product1016671.html

http://www.everbuying.net/product1109303.html

 

Για μια ακομα φορα.....κοιτατε να παρετε μηχανακια με 2gb ram,δεν υπαρχει λογος για κατι λιγοτερο........α και κοιτα και απο κανα αλλο καταστημα φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για μενα.Μεχρι εκει μπορει να διαθεσει το παιδι.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει,να απαντησει στην ερωτηση μου.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για μενα.Μεχρι εκει μπορει να διαθεσει το παιδι.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει,να απαντησει στην ερωτηση μου.ευχαριστω.

Φιλε μου ελεος........να βοηθησω προσπαθω...........με 1gb ram ισως θα εχει θεματα η συσκευη σε αναπαραγωγη ταινιων-games κτλ..........

Και το καταστημα εχει θεματα............

Δηλαδη να σου παρε το 1 η το 2 και να σε καψω και να κολλαει το μηχανακι καθε 2 λεπτα...............:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν θες να βοηθησεις,το καταλαβα,αλλα για απλη χρηση το θελει . Και γω το beelink x2 εχω ,με 1gb μνημη και παιζει πραγματικα μια χαρα το μηχανημα. Δεν κολλαει πουθενα. Και οπως ειπα ,δεν μπορει να διαθεσει περισσοτερα χρηματα,αλλιως σιγουρα θα τον ελεγα να παρει κατι καλυτερο .

Και για το μαγαζι γνωριζω. Απο κει το πηρα και γω,οπως και αλλες αγορες. Μπορει να αργουν ,αλλα τα στελνουν ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν θες να βοηθησεις,το καταλαβα,αλλα για απλη χρηση το θελει . Και γω το beelink x2 εχω ,με 1gb μνημη και παιζει πραγματικα μια χαρα το μηχανημα. Δεν κολλαει πουθενα. Και οπως ειπα ,δεν μπορει να διαθεσει περισσοτερα χρηματα,αλλιως σιγουρα θα τον ελεγα να παρει κατι καλυτερο .

Και για το μαγαζι γνωριζω. Απο κει το πηρα και γω,οπως και αλλες αγορες. Μπορει να αργουν ,αλλα τα στελνουν ! :)

Για κατσε φιλε μου,δηλαδη δεν μπορει να δωσει 4-5$ παραπανω............για κατι καλυτερο:blink:--->

http://www.geekbuying.com/item/Q7-TV-BOX-RK3188-Bluetooth-v4-0-Android-4-2-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-with-2-4GHZ-wireless-Air-Mouse--Black-324259.html

Το καταστημα τυχαιο,καμια διαθεση διαφημισης.........

Οκ καλη τυχη λοιπον στις αγορες σου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο.Μου βγαζει κι εμένα ένα notification για το keyboard που και που.Το supersu το έχει το έχει προεγκατεστημενο.Μπορώ να σεταρω κάτι από εκεί όσο αφορά το πρόβλημα.Και κάτι άλλο, αν το κάνω unroot θα μου έρθει καμιά αναβάθμιση αν έχει βγει;

Όχι, μην πειραξεις τίποτα όσον αφορά το ρουτ και μην κάνεις unroot. Δεν έρχονται ΟΤΑ αναβαθμισεις, θα πρέπει να βάζεις εσύ τη Ρομ χειροκίνητα μέσω sd card. Ή τελευταία Ρομ είναι η 112κ, οπότε δεν υπάρχει σοβαρός λογος να αλλαξεις, εκτός και αν θες να δοκιμασεις μήπως έχει διορθωθεί το bug που αναφέρεις. Αλλά από τη στιγμή που όλα δουλεύουν ρολόι, μένεις εκεί που είσαι. Παίξε λιγο με τις ρυθμίσεις του keyboard, βαλε πχ μόνο ελληνικά και δες αν θα στο ξανακάνει. Για νέες εκδόσεις Ρομ του mk808bplus μπορείς να βλέπεις στο blog του geekbuying.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για κατσε φιλε μου,δηλαδη δεν μπορει να δωσει 4-5$ παραπανω............για κατι καλυτερο--->

http://www.geekbuying.com/item/Q7-TV-BOX-RK3188-Bluetooth-v4-0-Android-4-2-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-with-2-4GHZ-wireless-Air-Mouse--Black-324259.html

Το καταστημα τυχαιο,καμια διαθεση διαφημισης.........

Οκ καλη τυχη λοιπον στις αγορες σου.

 

Το ειχα δει αυτο το μηχανημα,αλλα δεν το εδωσα και τοσο σημασια,λογο του οτι ισως δεν αναφερει εστω μια μαρκα και καπου διαβασα οτι ο επεξεργαστης ειναι πολυ παλιος και ακομη σε καποια σχολια διαβασα οτι με ανοιχτο το bluetooth αργει στο streaming ταινιων . Δεν γνωριζω αν ισχυουν αυτα,δεν το εψαξα πιο περα. Και οσο για τα λεφτα,εχει σχεδον ιδια τιμη με το beelink mini mx ,που ανεφερα πιο πισω.

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

Για κατσε φιλε μου,δηλαδη δεν μπορει να δωσει 4-5$ παραπανω............για κατι καλυτερο:blink:--->

http://www.geekbuying.com/item/Q7-TV-BOX-RK3188-Bluetooth-v4-0-Android-4-2-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-with-2-4GHZ-wireless-Air-Mouse--Black-324259.html

Το καταστημα τυχαιο,καμια διαθεση διαφημισης.........

Οκ καλη τυχη λοιπον στις αγορες σου.:)

Αυτό έχει mali400 αλλά 2gb Ram το άλλο mali450 αλλά 1gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρει κανείς εάν ένα ασύρματο χειριστήριο ή με bluetooth χειριστήριο όπως παίζεις με PlayStation είναι συμβατά με Android Tv box ; στο Πλαίσιο που πήγα μου είπαν ούτε αυτά με πισι ή για pstation δεν θα παίξουν. Να κοιτάξω δηλαδή μόνο από Κίνα;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρει κανείς εάν ένα ασύρματο χειριστήριο ή με bluetooth χειριστήριο όπως παίζεις με PlayStation είναι συμβατά με Android Tv box ; στο Πλαίσιο που πήγα μου είπαν ούτε αυτά με πισι ή για pstation δεν θα παίξουν. Να κοιτάξω δηλαδή μόνο από Κίνα;

Με την εφαρμογή sixaxis controller θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή sixaxis controller θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα το δοκιμάσω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...