Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι το τετράγωνο αυτό, πρόσεξε μην βάλεις λάθος ρομ. Θες ρομ για round remote. Όχι ότι θα γίνει τίποτα, απλώς θες μετά fix για το τηλεκοντρόλ για να δουλεύει σωστά και μπορεί να μην δουλεύει το wifi.

 

Για αυτό το λέω. Το box είναι τετράγωνο και από κάτω γράφει TT M8. Το χειριστήριο είναι αυτό που έβαλα. Έχεις στα υπόψιν σου καμιά αξιόπιστη νέα Rom? Αυτή που έχει επάνω είναι κοντά 1.5 χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

αν θελετε να πειραματηστητε για s802 θα βρειτε διαφορες πληροφοριες και ρομ εδω

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s802

 

μη κολατε στις εταιρεις beelink tronsmart minix ktl κλονοι ειναι ολα και απο πειρα καταλαβα οτι ολες οι ρομ παιζουν σε ολα

το μονο θεμα αν δημηοθργηθει θα ειναι το wifi αλλα ξαναφλασαρονται πολυ ευκολα και γρηγορα τα ριμαδια

 

επισης για το Μ8 Αυτη η custom http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s802/tronsmart/firmware-roms-tools-aa/18325-beelink-s82-s82h-m8-mxiii-tronsmart-s89-s89h-finless-2-0-rom λεει το υποστηριζει, την περασα το δικο μου beelink που δεν ελεγε αν το υποστιζε και το μονο που δεν επαιζε ηταν το wifi οσο την τεσταρα ομως ανταποκρινοταν πολυ καλα

This is based on the S82/S89 109K4 ROM.

 

This is for the following devices:

- Tronsmart S89 and S89-H

- Beelink S82 and S82-H

- Beelink M8 (black and red round box)

- Beelink MXIII 2GB

 

ενα αλλα σιτε που βρηκα πολλες stock ειναι αυτο http://chinagadgetsreviews.com/?s=m8

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έβαλα εγώ λέει ότι είναι Οκτώβριος του 2015, δεν το δούλεψα πολύ γιατί την έβαλα το μεσημέρι και έφυγα για δουλειά. Οπότε από αύριο θα το κοιτάξω λίγο παραπάνω, σίγουρα όμως τρέχει πιο γρήγορα και το kodi δεν κολλάει. Είναι root, έχει κάτι εφαρμογές για ταινίες, να κατεβάζεις δωρεάν εφαρμογές από ότι θυμάμαι.

 

Kαι αυτή φαίνεται καλή JustMe Roms v.19 S802 -->http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s802/eny-acemax-ott/firmware-roms-tools-af/527508-justme-roms-v1-9-s802-ap6330-01-10-2015-m8-t8

ίσως την δοκιμάσω άλλη στιγμή.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρόνια πολλά. Γνωρίζει κανείς εαν υπαρχει εφαρμογή για το κινητο που να το μετατρεπει σε ασυρματο πληκτρολόγιο μεσω του δικτυου μου για το tv box μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρόνια πολλά. Γνωρίζει κανείς εαν υπαρχει εφαρμογή για το κινητο που να το μετατρεπει σε ασυρματο πληκτρολόγιο μεσω του δικτυου μου για το tv box μου;

 

Κοίτα το yatse.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Επειδή παρακολουθώ το θέμα αρκετό καιρό, θα ήθελα να πω πως είχα πάρει ίσως έχει σίγουρα 2χρόνια ένα tronsmart Vegas s89. Τόσο καλό ειναι αυτό και δεν έχει πάθει τίποτα. Απ ότι είδα έχει κρατήσει και τιμή. 90 το είχα πάρει. Βέβαια πρέπει να ήταν και άλλη ισοτιμία τότε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Επειδή παρακολουθώ το θέμα αρκετό καιρό, θα ήθελα να πω πως είχα πάρει ίσως έχει σίγουρα 2χρόνια ένα tronsmart Vegas s89. Τόσο καλό ειναι αυτό και δεν έχει πάθει τίποτα. Απ ότι είδα έχει κρατήσει και τιμή. 90 το είχα πάρει. Βέβαια πρέπει να ήταν και άλλη ισοτιμία τότε.

 

Πιστεύω πως κάπου κάνεις λάθος και το έχεις 1 χρόνο και κατι και οχι 2 και κάτι :)

δεν τίθεται θέμα καλου η κακού . αν παθει κατι θα παθει μπορει στη πρωτη ημέρα μπορεί ποτέ, το θεμα ειναι να τρεχει καθαρα το firmaware Που εχει και ναμη σου κάνει κοληματα λογω firmware

οσο για την ισοτιμία τοτε αν εχει ιδια τιμη το πήρες πιο φθηνα γιατι ηταν πιο ακριβό το ευρώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως κάπου κάνεις λάθος και το έχεις 1 χρόνο και κατι και οχι 2 και κάτι :)

δεν τίθεται θέμα καλου η κακού . αν παθει κατι θα παθει μπορει στη πρωτη ημέρα μπορεί ποτέ, το θεμα ειναι να τρεχει καθαρα το firmaware Που εχει και ναμη σου κάνει κοληματα λογω firmware

οσο για την ισοτιμία τοτε αν εχει ιδια τιμη το πήρες πιο φθηνα γιατι ηταν πιο ακριβό το ευρώ :)

Έχεις δίκαιο. Το έψαξα στο ιστορικό.

Ιούνιος του 14 , 110ευρώ.

Πάντως μου έχει βγει καλό. Έχω κάνει κάτι αναβάθμισεις παλιότερα σε νέες Ρομ. Αλλά αφού λέω δε κολλάει, δε κάνει λ@ κιες, γιατί ντε και καλά να το χαλάσω. Οπότε το άφησα σε μια Ρομ καινούρια τότε.

Κυρίως xbmc ανοίγω.

Το μόνο πρόβλημα που έχω, Αν είναι πρόβλημα, πρέπει να το ανοίγω από το κουμπί πίσω του. Δεν ανοίγει από το χειριστήριο. Οπότε πρέπει να σηκώνομαι από τον καναπέ......

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το βράδυ χθες συνειδητοποίησα ότι είχα παραγγείλει το Μ8 -->http://www.geekbuying.com/item/M8-Android-TV-BOX-Amlogic-S802-2G-8G-XBMC-USB-2-0-Android-4-3-Android-4-4-KitKat-OS-Black-324690.html

το καινούργιο με το τετράγωνο χειριστήριο και αυτή μου έστειλαν το στρογγυλό(σαν αυτό που ανέβασε το παιδί χθες). Έχει διαφορές ή άδικα καίγομαι; Αν είναι να επικοινωνήσω με το κινεζομαγάζο για αλλαγή!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το βράδυ χθες συνειδητοποίησα ότι είχα παραγγείλει το Μ8 -->http://www.geekbuying.com/item/M8-Android-TV-BOX-Amlogic-S802-2G-8G-XBMC-USB-2-0-Android-4-3-Android-4-4-KitKat-OS-Black-324690.html

το καινούργιο με το τετράγωνο χειριστήριο και αυτή μου έστειλαν το στρογγυλό(σαν αυτό που ανέβασε το παιδί χθες). Έχει διαφορές ή άδικα καίγομαι; Αν είναι να επικοινωνήσω με το κινεζομαγάζο για αλλαγή!

 

εχεις link για το αλλο?

(εγω στη θεση σου δε θα μπαινα στη διαδικασια δε ξερω βεβαια ποιο ειναι το αλλο.. 1 μηνα να γυρισει + εξοδα αποστολης 1 μηνα να στειλουν αλλο+ εξοδα θαζητησεις tracking ,αν το στειλουν , βαλε και τη προτοχρονια τους αρχες φευρουαριου θα καθυστερισουν και αλλο .. καλο πασχα.. )

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

εχεις link για το αλλο?

(εγω στη θεση σου δε θα μπαινα στη διαδικασια δε ξερω βεβαια ποιο ειναι το αλλο.. 1 μηνα να γυρισει + εξοδα αποστολης 1 μηνα να στειλουν αλλο+ εξοδα θαζητησεις tracking ,αν το στειλουν , βαλε και τη προτοχρονια τους αρχες φευρουαριου θα καθυστερισουν και αλλο .. καλο πασχα.. )

 

Το χειριστήριο μου με την φωτό δεν είναι το ίδιο. Δε έχω δει κάτι άλλο στο site. Ή αλήθεια είναι ότι δεν τρελαινομαι να το γυρίσω πίσω και να περιμένω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το tv box; ρωτάω γιατί μπορεί να υπάρχουν tools ή prerooted roms για κάποια.

 

Μου το εδωσε ενας φιλος χωρις το κουτι του. Η συσκευη δεν γραφει κατι πανω.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει καμία τον για let mx ii με 2 gb ram και να παίζει το μαμημένο το YouTube σε 1080 για τι μου παίζει μονο σε 360

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το χειριστήριο μου με την φωτό δεν είναι το ίδιο. Δε έχω δει κάτι άλλο στο site. Ή αλήθεια είναι ότι δεν τρελαινομαι να το γυρίσω πίσω και να περιμένω.

Στη βάση από το tv BOX τι γράφει? Μ8 ή Μ8Ν? Μπορείς σε κάθε περίπτωση να στείλεις ένα email να τους ρωτήσεις γιατί διαφέρει αυτό που στείλανε με αυτό στο site.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στη βάση από το tv BOX τι γράφει? Μ8 ή Μ8Ν? Μπορείς σε κάθε περίπτωση να στείλεις ένα email να τους ρωτήσεις γιατί διαφέρει αυτό που στείλανε με αυτό στο site.

Γράφει M8. Μου είπαν να στείλω φωτογραφίες ή βίντεο. Αύριο θα τους το στείλω να δω, τι θα μου απαντήσουν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει καμία τον για let mx ii με 2 gb ram και να παίζει το μαμημένο το YouTube σε 1080 για τι μου παίζει μονο σε 360

Ψαξε να βρεις καμια παλαιοτερη εκδοση του youtube αλλα το πολυ πολυ να σου δειξει σε 720. Δυστυχως

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα το yatse.
Πολύ καλο το yatse αλλα ψαχνω να βρω κατι που να δουλευει και εκτος kodi (στο tv box παντα)
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Σε 2-3 μέρες θα παραγγείλω TV box και το Rii i8.

 

Ξέρει κάποιος φίλος την διαφορά του Rii i8 του Banggood με αυτού του Gearbest.

Κάπου είχα δει ότι έχει βγει σε upgraded version. Μήπως είναι αυτό του Banggood που είναι αρκετά πιο ακριβό; Αυτό του Gearbest δεν είναι multi touch;

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε το mxIII-g απο gearbest. Το στησα παιζει κανονικα αλλα το kodi μου χει βγαλει το λαδι. Δουλεψε μια 2 φορες στηναρχη καλα αλλα αφου εφτιαξε βιβλιοθηκη απο τις ταινιες στο δισκο κολλαει συνεχεια. Ο δισκος ειναι δικτυακος και με παιδεψε λιγο αφου δε τον εβλεπε μεχρι που εβαλα τα path χειροκινητα.

Τι μπορει να φταει ? το kodi η το μηχανημα? Μηπως επειδη του εβαλα ρυθμισεις για 5.1 ηχο?

Υπαρχει τροπος να παιζει πολυκαναλο ηχο? (πχ να κανει passsthrough τον ηχο στην τηλεοραση μεσω HDMI και ο ενισχυτης να παρει ηχο με optical απο την τηλεοραση?)

Ποια εκδοση novago χρειαζεται για να παιζει και Live tv? Αυτη που εγκατασταθηκε απο το google play παιζει μονο VoD.

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

μου ρθε το mxIII-g απο gearbest. Το στησα παιζει κανονικα αλλα το kodi μου χει βγαλει το λαδι. Δουλεψε μια 2 φορες στηναρχη καλα αλλα αφου εφτιαξε βιβλιοθηκη απο τις ταινιες στο δισκο κολλαει συνεχεια. Ο δισκος ειναι δικτυακος και με παιδεψε λιγο αφου δε τον εβλεπε μεχρι που εβαλα τα path χειροκινητα.

Τι μπορει να φταει ? το kodi η το μηχανημα? Μηπως επειδη του εβαλα ρυθμισεις για 5.1 ηχο?

Υπαρχει τροπος να παιζει πολυκαναλο ηχο?

Ποια εκδοση novago χρειαζεται για να παιζει και Live tv? Αυτη που εγκατασταθηκε απο το google play παιζει μονο VoD.

Αν κολλάει το mxiii g με τα 2gb Ram και τον νέο s812 τι ελπίδα έχουν τα κατώτερα μηχανάκια?

 

Σε λίγες μέρες παραλαμβανω το mxq s805 με το 1gb Ram να δω τι λέει. Αν κάνει νούμερα θα το βάλω άλλη Rom θα το κάνω και overclock και θα αφήσω μόνο το kodi μέσα μαζί με το mx player.

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλάει το mxiii g με τα 2gb Ram και τον νέο s812 τι ελπίδα έχουν τα κατώτερα μηχανάκια?

 

Σε λίγες μέρες παραλαμβανω το mxq s805 με το 1gb Ram να δω τι λέει. Αν κάνει νούμερα θα το βάλω άλλη Rom θα το κάνω και overclock και θα αφήσω μόνο το kodi μέσα μαζί με το mx player.

Το ότι κολλάει ένα μηχάνημα με 2gb μνήμη και καινούργιο επεξεργαστή κολλάει στο kodi δεν σημαίνει ότι μηχανάκι με 1gb και κατώτερο επεξεργαστή επισης θα κολλαει. Σημαντικό ρόλο σε ενα tv BOX ειδικά για το kodi παίζει και το software, οπότε λογικά ισως είναι θέμα κακής rom. Υπάρχουν μηχανάκια με 1gb μνήμη που παίζουν kodi για πλάκα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ότι κολλάει ένα μηχάνημα με 2gb μνήμη και καινούργιο επεξεργαστή κολλάει στο kodi δεν σημαίνει ότι μηχανάκι με 1gb και κατώτερο επεξεργαστή επισης θα κολλαει. Σημαντικό ρόλο σε ενα tv BOX ειδικά για το kodi παίζει και το software, οπότε λογικά ισως είναι θέμα κακής rom. Υπάρχουν μηχανάκια με 1gb μνήμη που παίζουν kodi για πλάκα.

Ναι εκεί βασιζομε και εγώ και μακάρι να πηγαίνει νεράκι το kodi. Το Software παίζει τεράστιο ρόλο. Τα mxiii ενώ είναι τούμπανα από specs στις stock Rom δεν τα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

θα ταν καλυτερα να περασω μια customed rom? ποια??
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Αν κολλάει το mxiii g με τα 2gb Ram και τον νέο s812 τι ελπίδα έχουν τα κατώτερα μηχανάκια?

 

Σε λίγες μέρες παραλαμβανω το mxq s805 με το 1gb Ram να δω τι λέει. Αν κάνει νούμερα θα το βάλω άλλη Rom θα το κάνω και overclock και θα αφήσω μόνο το kodi μέσα μαζί με το mx player.

Καλησπερα το ειχα το μηχανημα αυτο μεχρι πριν καποιες μερες.

 

Απλα πριν κανεις οτιδήποτε με ρομ κρατα backup της υπαρχουσας γιατί το ειχα κανει κ εγω κ ειχα θεμα με το wifi σε αλλες με το bluettoth κ με πεδεψε να βρω μια να παιζει νορμαλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ οσον αφορα το kodi στο s805 πριβλημα ειχα μονο σε βιντεο 1080 στα αλλα επαιζε νορμαλ απο θεμα μηχανηματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το ειχα το μηχανημα αυτο μεχρι πριν καποιες μερες.

 

Απλα πριν κανεις οτιδήποτε με ρομ κρατα backup της υπαρχουσας γιατί το ειχα κανει κ εγω κ ειχα θεμα με το wifi σε αλλες με το bluettoth κ με πεδεψε να βρω μια να παιζει νορμαλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ οσον αφορα το kodi στο s805 πριβλημα ειχα μονο σε βιντεο 1080 στα αλλα επαιζε νορμαλ απο θεμα μηχανηματος.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πάντα κράτημα backup ναι. Για 1080p content εφόσον παίζει άνετα τα 720p με bitrate 5-6mb δεν υπάρχει θέμα. Vdsl έχω οπότε αν κάνει νερά θα οφείλεται 100% στο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...