Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με novago πια μηχανάκια παίζουν;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1281

  • makis1024

    555

  • ath156

    1794

Αυτό έχει mali400 αλλά 2gb Ram το άλλο mali450 αλλά 1gb ram.

Σε αυτα τα μηχανακια(του κιλου κυριολεκτικα)η ram κανει την διαφορα στην αποδοση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μην πειραξεις τίποτα όσον αφορά το ρουτ και μην κάνεις unroot. Δεν έρχονται ΟΤΑ αναβαθμισεις, θα πρέπει να βάζεις εσύ τη Ρομ χειροκίνητα μέσω sd card. Ή τελευταία Ρομ είναι η 112κ, οπότε δεν υπάρχει σοβαρός λογος να αλλαξεις, εκτός και αν θες να δοκιμασεις μήπως έχει διορθωθεί το bug που αναφέρεις. Αλλά από τη στιγμή που όλα δουλεύουν ρολόι, μένεις εκεί που είσαι. Παίξε λιγο με τις ρυθμίσεις του keyboard, βαλε πχ μόνο ελληνικά και δες αν θα στο ξανακάνει. Για νέες εκδόσεις Ρομ του mk808bplus μπορείς να βλέπεις στο blog του geekbuying.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου φίλε zananiro.Θα το αφήσω όπως έχει αφού το μηχανάκι δουλεύει μια χαρά. Να πω πως το mk808b plus αξίζει σίγουρα τα λεφτά του και το προτείνω σε όποιον ξεκινά την εμπειρία του με tv box.Εγώ πάντως είπα να ανέβω κατηγορία και έχω παραγγείλει το mxiii-g με 2gb.Μένει να δω αν θα αξίζει την διαφορά χρημάτων με το mk808b plus...

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή sixaxis controller θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά

 

Mε όχι αυθεντικό χειριστήριο που πήρα δανεικό από σίστερ δεν μου το έβρισκε το sixaxis controller.

Τώρα είμαι ανάμεσα σε ένα gamepad που λέει ότι παίζει android http://ca-microland.skroutzstore.gr/p.Gamepad-Zeroground-GM-1000BT-TAIRO.1273376.html

και στο public που είναι για κονσόλα ps3 και αναρωτιέμαι ποιο να αγοράσω http://www.public.gr/product/gaming/accessories/ps3-accessories/heiristiria/spartan-gear-new-six-axis-bluetooth-heiristirio-ps3-leyko/prod7870430pp/.

Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει; Θέλω να κάνω σήμερα την αγορά και να παίζω παιχνίδια στο M8 android tv box που έχω.

 

edit: Διάβασα στο xda στο sixaxis controller(θέμα) ότι στα ημιτασιόν ps3 χειριστήρια είναι θέμα τύχης εάν θα σου παίξουν ή όχι.

Οπότε είναι λίγο ριψοκίνδυνο να πάρω το παραπάνω από το public. Οπότε είτε αγοράζω το δεύτερο στα 26.80 ευρώ που δεν το βρίσκω φθηνό και το έχω μεθαύριο ή ψάχνομαι από ebay ή κινεζομάγαζο στα μισά λεφτά!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Mε όχι αυθεντικό χειριστήριο που πήρα δανεικό από σίστερ δεν μου το έβρισκε το sixaxis controller.

Τώρα είμαι ανάμεσα σε ένα gamepad που λέει ότι παίζει android http://ca-microland.skroutzstore.gr/p.Gamepad-Zeroground-GM-1000BT-TAIRO.1273376.html

και στο public που είναι για κονσόλα ps3 και αναρωτιέμαι ποιο να αγοράσω http://www.public.gr/product/gaming/accessories/ps3-accessories/heiristiria/spartan-gear-new-six-axis-bluetooth-heiristirio-ps3-leyko/prod7870430pp/.

Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει; Θέλω να κάνω σήμερα την αγορά και να παίζω παιχνίδια στο M8 android tv box που έχω.

 

edit: Διάβασα στο xda στο sixaxis controller(θέμα) ότι στα ημιτασιόν ps3 χειριστήρια είναι θέμα τύχης εάν θα σου παίξουν ή όχι.

Οπότε είναι λίγο ριψοκίνδυνο να πάρω το παραπάνω από το public. Οπότε είτε αγοράζω το δεύτερο στα 26.80 ευρώ που δεν το βρίσκω φθηνό και το έχω μεθαύριο ή ψάχνομαι από ebay ή κινεζομάγαζο στα μισά λεφτά!

Θα πήγαινα για κανονικό sixaxis. Και θα κάνεις καλά τη δουλειά σου με την εφαρμογή και θα έχεις και ένα καλό gamepad που δεν θα τα φτυσει σε 1 μήνα. 5 χρόνια έχω το ps3 το gamepad δουλεύει άψογα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα τι γνωμη εχετε για αυτο σαν χαρκτηριστικα κ τιμη;http://www.ebay.com/itm/Z4-Android-5-1-TV-BOX-Player-MINI-PC-RK3368-WiFi-Octa-Core-2G-16G-4K-Kodi-XBMC-/331662885055?hash=item4d38a600bf:g:23MAAOSwdvpWEKlC
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα τι γνωμη εχετε για αυτο σαν χαρκτηριστικα κ τιμη;http://www.ebay.com/itm/Z4-Android-5-1-TV-BOX-Player-MINI-PC-RK3368-WiFi-Octa-Core-2G-16G-4K-Kodi-XBMC-/331662885055?hash=item4d38a600bf:g:23MAAOSwdvpWEKlC

Αρκετά καλό αλλά για τόσα χρήματα θα πήγαινα στο mxiii g

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα τι γνωμη εχετε για αυτο σαν χαρκτηριστικα κ τιμη;http://www.ebay.com/itm/Z4-Android-5-1-TV-BOX-Player-MINI-PC-RK3368-WiFi-Octa-Core-2G-16G-4K-Kodi-XBMC-/331662885055?hash=item4d38a600bf:g:23MAAOSwdvpWEKlC

Καλημερα απο specs ειναι οκ απο οτι βλεπω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα για κανονικό sixaxis. Και θα κάνεις καλά τη δουλειά σου με την εφαρμογή και θα έχεις και ένα καλό gamepad που δεν θα τα φτυσει σε 1 μήνα. 5 χρόνια έχω το ps3 το gamepad δουλεύει άψογα ακόμα.

Εντάξει μιλάμε όμως για 45 με 50 ευρώ ένα αυθεντικό ps χειριστήριο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να μπω σε αυτή την διαδικασία λόγω χρημάτων.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μιλάμε όμως για 45 με 50 ευρώ ένα αυθεντικό ps χειριστήριο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να μπω σε αυτή την διαδικασία λόγω χρημάτων.

 

Έχει και μεταχειρισμένα ή refurbished με εγγύηση 6 μηνών στο 20αρικο. Αξίζει τον κόπο. Τα άλλα θα σου χαλάσουν σε 3 μήνες. Κοίτα στο Ebw.gr εκεί έχουν refurbished

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να παραγγείλω το MXIII-G σε συνδυασμό με Rii i8 αλλά σήμερα είδα το Beelink M18 που μόνο με 6$ παραπάνω φαίνεται αρκετά καλύτερο του MXIII-G.

Το έχει κάποιος; Είναι αξιόπιστα τα Beelink;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα ένα gamepad spartan για τώρα να το έχω το οποίο μου δουλεύει. Εννοώντας ότι λειτουργεί και φαίνεται συνδεδεμένο. Αλλά δεν ξέρω πως παίζεις παιχνίδια ή αν εχει συγκεκριμένο τρόπο για να παίξεις.

 

edit: Aφού διάβασα αρκετά στην θεωρία, χρειάζεσαι το droidmote server(στο μποξ) και droidmote client+sixaxis(στο τηλέφωνο).

Φτιάχνεις ένα προφίλ στο Sixaxis στο DroidMote Client.

Και αργότερα θα το κάνω πράξη. Οπότε έχουμε δουλειά..για να δω τι παίζει κλπ.

sorry για το πρήξιμο!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να παραγγείλω το MXIII-G σε συνδυασμό με Rii i8 αλλά σήμερα είδα το Beelink M18 που μόνο με 6$ παραπάνω φαίνεται αρκετά καλύτερο του MXIII-G.

Το έχει κάποιος; Είναι αξιόπιστα τα Beelink;

 

Εχω το beelink i 818 u box κανα 6 μηνο.

Κάνει αυτα που περιμένεις να κανει τιποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Μου ρθε προσφατα το mxiii-g και είπα ας του περάσω αλλη ρομ του beelink αν το ριμαξω χαλάλι εχω το mxiii-g. Τηρανιθηκα πολύ. Δεν έβρισκα πουθενα ρομ stock η μη για τη συσκευή μου και γενικά για beelink. Άρχισα να flasharo οτι έβρισκα για s802 .ολος παραδόξως παίζανε ολες ! Πλην ομως του wifi. 5 μερες ειχα λαλησει και λεω ας το ανοιξω να δω τι chip φωραει μηπως εκανα search με βαση το chip.

Εκει συνηδειτοποιω οτι ειναι ενα καλοκατασκευασμενο κουτακι με προσεγμένο hardware εσωτερικα. Εχω ανοίξει πολλα κινεζικα ταμπλετ και πραγματικά σαν εικονα εσωτερική μου εκανε εντυπωση. Εδωσα πολλα ++σαν κατασκευή αλλα softwarika το θεωρουσα απαράδεκτο να μη μπορω να βρω firmware. Έστειλα και 2 mail στη beelink αλλα καμια απάντηση. Εδω να προσθεσω οτι το ταραξα στα φλασαρισματα ακομα και οταν brickare καμποια στιγμη γιατι περασα ρομ αλλου σοκ επανήλθε αμεσα φλασαρωντας αλλη με το ιδιο σοκ. Δε καταλαβαινε τη παναγια του οσο κ να το κακομεταχηριστηκα με βαλε βγαλε τροφοδοδια ουτε οταν διεκοπτα στη μεση τα φλασαρισματα και resatara. Στα πολλα ++ για μενα και αυτο. Μολις σήμερα ειπα ας δοκιμασω να περασω μια ρομ για σοκετ 812 αλλα της beelink που τη βρηκα τελειως τυχαια στο Baidu αλλο σοκετ σκέφτομαι ισως παιξει οποως παιξανε καποιες αλλες (μεχρι και του mxiii-g lolipop πηρε αλλα φυσικά νεκρο το wifi) και ας ελπισω να χει drivers για το wifi module ειχα χαμηλες προσδοκίες αλλα επαιξε! Και οχι μονο έπαιξε αλλα βρηλε το μοντελο 818 και οχι 826 που ηταν η ρομ. Για 1gb τρεχει αψογα πολυ καλυτερσ απο πριν και αυτο με βαζει σε σκεψεις οτι ισως η beelink οταν βγάζει firmware ειναι για σχεδον ολη τη γκαμα της.

Γιατι αναφέρω ολα τα παραπάνω; αν το πάρεις οπως ειναι και δε το πειράξεις θεωρώ θα χεις κανει μια πολυ καλη αγορά γτ κρίνοντας απο το δικο μου και χωρις update παίζανε απροβληματιστα ολα μεχρι που εβαλα το χερακι μου

Αν εχεις σκοπο να πειραματιστης παρε κατι αλλο θεωρώ δε θα βρισκεις ρομ αργότερα για να το επαναφερεις..

Συγνώμη για το σεντόνι αλλα ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τώρα και κανένα μήνα το Ugoos UT3S 16GB.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει thread για το UT3S για να ποστάρω εκεί τις παρακάτω ερωτήσεις;

 

Του έβαλα android 5.1 v3.0.2b και δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα.

Στη συνέχεια εγκατέστησα dual boot με Ubuntu 15.04 Firmware v 0.3.1 και android 4.4

 

Στο android τόσο το Wi-Fi όσο και το Ethernet παίζουν χωρίς πρόβλημα.

Στο Ubuntu δεν κατάφερα να δουλέψει το Ethernet αλλά ούτε και το Wi-Fi.

Ξέρει κανείς κάτι σχετικό για να λύσω το δικτυακό πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το M8 S802 κατέβασα από εδώ -->https://www.entertainmentbox.com/droidsticks-latest-u-m8-firmware-download/

και τουλάχιστον δεν μου κολλάει πια το kodi και με περισσότερες εφαρμογές, ροοτ και διάφορα καλούδια. Σήμερα το έβαλα οπότε δεν το πείραξα και πολύ. Πάντως φαίνεται να αποκρίνεται καλύτερα στις εντολές και με περισσότερη σπιρτάδα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το M8 S802 κατέβασα από εδώ -->https://www.entertainmentbox.com/droidsticks-latest-u-m8-firmware-download/

και τουλάχιστον δεν μου κολλάει πια το kodi και με περισσότερες εφαρμογές, ροοτ και διάφορα καλούδια. Σήμερα το έβαλα οπότε δεν το πείραξα και πολύ. Πάντως φαίνεται να αποκρίνεται καλύτερα στις εντολές και με περισσότερη σπιρτάδα.

Αν κολλούσε με το m8 με τα 2gb και τον s802 Cpu κατάλαβα τι θα γίνεται με το mxq s805 που πήρα.

 

Τουλάχιστον επειδή τα σκαλίζω θα βάλω καμία άλλη ρομ θα σβήσω το bloatware να δούμε πως θα πηγαίνει.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Αν κολλούσε με το m8 με τα 2gb και τον s802 Cpu κατάλαβα τι θα γίνεται με το mxq s805 που πήρα.

 

Τουλάχιστον επειδή τα σκαλίζω θα βάλω καμία άλλη ρομ θα σβήσω το bloatware να δούμε πως θα πηγαίνει.

 

Περισσότερο θα έλεγα ότι μου ψιλο-λάγκαρε αλλά το kodi μου είχε κολλήσει 2-3 φορές. Το έχω έτσι και αλλιώς μόνο 3 μέρες και ήδη το σκάλισα. Αλλά ναι νομίζω ότι με 1gb θα είχα θέμα, θεωρώ. Το θέλω για ταινίες, σειρές, iptv(εάν βρίσκω) και παιχνίδια(που ακόμα παιδεύομαι αλλά που θα πάει).:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο θα έλεγα ότι μου ψιλο-λάγκαρε αλλά το kodi μου είχε κολλήσει 2-3 φορές. Το έχω έτσι και αλλιώς μόνο 3 μέρες και ήδη το σκάλισα. Αλλά ναι νομίζω ότι με 1gb θα είχα θέμα, θεωρώ. Το θέλω για ταινίες, σειρές, iptv(εάν βρίσκω) και παιχνίδια(που ακόμα παιδεύομαι αλλά που θα πάει).:)

Αν παίζει εύκολα kodi 1080p θα είναι κομπλέ. Διαβάζω ότι και αυτό που πήρα με 1gb Ram τα πάει καλά σε kodi για αυτό μου φάνηκε περίεργο να κολλάει το m8 που βγαζει 35000antutu.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο θα έλεγα ότι μου ψιλο-λάγκαρε αλλά το kodi μου είχε κολλήσει 2-3 φορές. Το έχω έτσι και αλλιώς μόνο 3 μέρες και ήδη το σκάλισα. Αλλά ναι νομίζω ότι με 1gb θα είχα θέμα, θεωρώ. Το θέλω για ταινίες, σειρές, iptv(εάν βρίσκω) και παιχνίδια(που ακόμα παιδεύομαι αλλά που θα πάει).:)

 

Μπορείς να μου πεις ποιο χειριστήριο έχει το δικό σου? Εμένα εκεί το στρογγυλό το παλιό και δεν μπορώ να βρω μια στάνταρτ Rom να περάσω. Δεν έχω όρεξη να φάει κανένα brick και να ψάχνομαι μετά γιατί το χρειάζομαι καθημερινά. Εμένα ώρες ώρες στο Kodi όταν πάω να ανοίξω 1080 περιεχόμενο κολλάει και κάνει reboot. Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν άψογα. Το δικό μου είναι αυτό.

20151230_185749.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ποιο χειριστήριο έχει το δικό σου? Εμένα εκεί το στρογγυλό το παλιό και δεν μπορώ να βρω μια στάνταρτ Rom να περάσω. Δεν έχω όρεξη να φάει κανένα brick και να ψάχνομαι μετά γιατί το χρειάζομαι καθημερινά. Εμένα ώρες ώρες στο Kodi όταν πάω να ανοίξω 1080 περιεχόμενο κολλάει και κάνει reboot. Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν άψογα. Το δικό μου είναι αυτό.

20151230_185749.jpg?dl=0

Δεν το δείχνει και εσύ το m8 έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το τετράγωνο. Αυτό

 

https://www.dropbox.com/s/molmudkjw9ez05j/20151230_185749.jpg?dl=0

Δεν είναι το τετράγωνο αυτό, πρόσεξε μην βάλεις λάθος ρομ. Θες ρομ για round remote. Όχι ότι θα γίνει τίποτα, απλώς θες μετά fix για το τηλεκοντρόλ για να δουλεύει σωστά και μπορεί να μην δουλεύει το wifi.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ποιο χειριστήριο έχει το δικό σου? Εμένα εκεί το στρογγυλό το παλιό και δεν μπορώ να βρω μια στάνταρτ Rom να περάσω. Δεν έχω όρεξη να φάει κανένα brick και να ψάχνομαι μετά γιατί το χρειάζομαι καθημερινά. Εμένα ώρες ώρες στο Kodi όταν πάω να ανοίξω 1080 περιεχόμενο κολλάει και κάνει reboot. Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν άψογα. Το δικό μου είναι αυτό.

20151230_185749.jpg?dl=0

 

 

Είναι με στρογγυλά τελειώματα το χειριστήριο και το κουτί πίσω γράφει M8 τετράγωνο. Δεν είμαι σπίτι, αλλιώς θα σου ανέβαζα μια φωτό.

Aυτό που ανέβασες έχω και εγώ.

 

edit : Εδώ και η ρομ που έβαλα -->https://www.entertainmentbox.com/droidsticks-latest-u-m8-firmware-download/

 

Οδηγίες στα ελληνικά: Βάζεις σε μια εξωτερική κάρτα τo zip που θα κατεβάσεις στην εσοχή του κουτιού (αφού πρώτα ξεζιπάρεις και βάλεις χύμα στην κάρτα 3 αρχεία) και βγάζεις το καλώδιο για την πρίζα από πίσω απ το κουτί. Εάν τυχόν έχεις καλώδιο ethernet το βγάζεις και αυτό. Παίρνεις μια οδοντογλυφίδα. Στο κουτί πίσω που γράφει ΑV βάλε μέσα την οδοντογλυφίδα μέχρι να ακούσεις το κλικ, δεν το αφήνεις. Βάζεις ξανά το καλώδιο της πρίζας στο κουτί. Μόλις δεις να βγαίνει το ανθρωπάκι, αφήνεις την οδοντογλυφίδα. Κάνει λίγη ώρα, μετά σου εμφανίζει ένα πορτοκαλί πραγματάκι για κανένα 2-3λεπτο και μπαίνεις κανονικά.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...