Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο γερμανικό amazon υπάρχει το nvidia shield μαζί με το controller σε προσφορά στα 169.99€ .

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1281

  • makis1024

    554

  • ath156

    1789

Απλα το show box και το popcorn ειναι εγγύηση οταν θελεις να δεις κατι. Απλα ανοιγεις, επιλέγεις και βλέπεις χωρις κοληματα χωρις τπτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το kodi το χρησιμοποιω πλεον γαο σειρες κ κυριως για αποθηκευση γιατι ανεβαινουν πιο γρηγορα τα καινούργια επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

To shield για μενα δεν αξιζει, είναι πολύ περιορισμένο σε σχέση με τα άλλα tv boxes

Επειδη το εχω το shield tv box και εχω ακριβως την αντιθετη αποψη απο την δικη σου, θα μπορουσες να το αιτιολογησεις;

Μετα απο καμποσα android tv box νομιζω πως το shield προσφερει την καλυτερη εμπειρια χρησης αυτην την στιγμη.

Και συγκεκριμενα στην τιμη που το δινει το amazon.de αυτην την στιγμη το θεωρω αγορά με κλειστά τα ματια.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο το ποντικι http://www.dx.com/p/6-key-1600dpi-bluetooth-v3-0-wireless-led-mouse-for-win8-android-ios-black-2-x-aaa-390960#.Vn0pcvmLTGg και μολις το συνδεω στο cs968 δεν εχω ιντερνετ. Εχει κανεις καμια ιδεα?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Wifi να υποθεσω χρησιμοποιεις? Εγω ειχα θεμα παλια σε εναν σταθερο ετσι δεν κοβοτανε το ιντερνετ απλα κολουσε συνεχεια. Αλλαξα ποντικι κ ησυχασα. Θεμα ασυμβατοτητας ηταν τοτε.

 

Εγω στο tv box εχω ενα ποντικι απο το eshop με 7,5€ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Wifi να υποθεσω χρησιμοποιεις? Εγω ειχα θεμα παλια σε εναν σταθερο ετσι δεν κοβοτανε το ιντερνετ απλα κολουσε συνεχεια. Αλλαξα ποντικι κ ησυχασα. Θεμα ασυμβατοτητας ηταν τοτε.

 

Εγω στο tv box εχω ενα ποντικι απο το eshop με 7,5€ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Θελω ασυρματο οπωσδηποτε. Υπαρχει κατι δοκιμασμενο?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Θελω ασυρματο οπωσδηποτε. Υπαρχει κατι δοκιμασμενο?

Εγω εχω απο αυτα σε διαφορετικα tvbox http://www.e-shop.gr/natec-nmy-0494-kiwi-24ghz-optical-wireless-mouse-p-PER.572243 και μετα απο περιπου 4 μηνες που τα εχω δεν εχω καποιο θεμα.

 

Ας προτείνει και καποιος αλλος καποιο και αποφασιζεις.

Για μενα ειναι vfm εχει κ την εγγυηση του κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα TV Boxes που κυκλοφορούν στην αγορά συμπεριλαμβανομένου και του Nvidia Shield. Είναι πολύ καλό δε λέω αλλά όλα αυτά που μπορείς να κάνεις με ένα Nvidia Shield μπορείς να τα κάνεις με οποιοδήποτε άλλο Android TV Box. Τα gamestream κλπ είναι κάποια gimmics και marketing tricks τα οποία μπορείς να τα κάνεις και με ένα mxiii για παράδειγμα των 60 δολαρίων. Όσο για τον επεξεργαστή του μπορεί να είναι καλύτερος από τον Amlogic S905 π.χ αλλά δεν θα τον χρησιμοποιήσεις για κάτι παραπάνω από android games και video playback σε kodi στα οποία ο S905 είναι άριστος.

Το μόνο που αξίζει για μένα είναι η Ram που είναι στα 3GB

Τώρα αν είσαι μεταξύ Minix Neo X8-H Plus και Nvidia Shield θα πάρεις το Shield λόγω της τιμής του αυτή την περίοδο

Εγώ πάντως θα προτιμούσα αυτό

Ναι αλλά όταν πας σε τέτοια κατηγορία τιμής με το shield έχεις 2 χρόνια ευρωπαϊκής εγγύησης και πόσο μάλλον από το amazon που έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών που έχω συναντήσει σε κατάστημα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο το ποντικι http://www.dx.com/p/6-key-1600dpi-bluetooth-v3-0-wireless-led-mouse-for-win8-android-ios-black-2-x-aaa-390960#.Vn0pcvmLTGg και μολις το συνδεω στο cs968 δεν εχω ιντερνετ. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Στο ίδιο μηχανάκι πήρα εδώ και 2 χρόνια το airpad RC12 και παιζει άψογα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον! Γνωριζει κανεις πως κανουμε downgrade? Και ποια εκδοση προτεινεις? Εχω βρει την 116Κ4. Εγω τωρα ειμαι στην Lollipop 106L.

 

Πληροφοριακά πέρασα kitkat 4.4.2 στο mxiii-g και το kmediatorrent παίζει κανονικά οπως περίμενα. Αυριο θα τεστάρω κ αλλα που θελω. Πιθανόν να παίζει καιιτο pulsar. Downgrade εκανα απλα βάζοντας τα 3 αρχεία στην sdcard και το resetara με το γνωστό τρόπο. Reset k power. Πηρε 5 λεπτα η ολη ιστορία

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά πέρασα kitkat 4.4.2 στο mxiii-g και το kmediatorrent παίζει κανονικά οπως περίμενα. Αυριο θα τεστάρω κ αλλα που θελω. Πιθανόν να παίζει καιιτο pulsar. Downgrade εκανα απλα βάζοντας τα 3 αρχεία στην sdcard και το resetara με το γνωστό τρόπο. Reset k power. Πηρε 5 λεπτα η ολη ιστορία

Θα μου δειξεις και μενα την διαδικασια ή καποια link για να μπορεσω και γω που μαι ασχετος. Και ποια εκδοση firmware ακριβως περασες; Αν σου ειναι ευκολο βεβαια. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο απο το πισι θα ξαναβρω τα λινκ και θα τα ποσταρω. Δε ξερω ομως σε προειδοποιω τι παίζει με το 5.1 που ανέφερες στο mxiii-g αν σου παίξει. Μη μπεις σε διαδικασία χωρίς λογω γιατι πρέπει να τα στεισεις απο τη αρχη όλα. Να σου αναφέρω επίσης οτι το kodi που έχει προ εγκατεστημενο ειναι το 14.2 εκει έπαιξε.για κάποιο λόγο όμως δε έβλεπε τα αρχεία video απο την sdcard έτσι έβαλα την 15 οπου τα αρχεία τα ειδε κανονικά και παιζανε αλλα επειδή ήθελε ξανασεταρησμα βαρέθηκα και το κλεισα για αύριο. Στη 15 δε ξαναδοκιμασα το kmediatorrent αλλα θεωρώ θα παιζει και εκεί. Σε ενημερώνω αύριο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Refund απο το Paypal και είμαι στην αναζήτηση Android box μέχρι 40 ευρώ. Σκέφτομαι για beelink x2 στα 31 και ας έχει 1gb Ram μόνο για 720p ταινίες σειρές στο kodi θα το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Refund απο το Paypal και είμαι στην αναζήτηση Android box μέχρι 40 ευρώ. Σκέφτομαι για beelink x2 στα 31 και ας έχει 1gb Ram μόνο για 720p ταινίες σειρές στο kodi θα το έχω.

Αφού πας σε 1gb, γιατί δεν παίρνεις το δοκιμασμένο ΜΚ808b plus να έχεις το κεφάλι σου ησυχο? Στα 27$ που έχει αυτές τις ημέρες δεν νομίζω να υπάρχει κάτι πιο αξιόπιστο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αφού πας σε 1gb, γιατί δεν παίρνεις το δοκιμασμένο ΜΚ808b plus να έχεις το κεφάλι σου ησυχο? Στα 27$ που έχει αυτές τις ημέρες δεν νομίζω να υπάρχει κάτι πιο αξιόπιστο.

Έχει τηλεκοντρόλ? Γιατί είναι για γονείς και η ευχρηστία είναι το ζητούμενο.

Αυτο λες?

 

http://m.geekbuying.com/item/MK808B--MK808-Upgrades--RK3066-Cortex-A9-1-6GHz-Dual-Core-Android-4-2-Mini-PC-TV-Dongle-1GB-8GB-Bluetooth-313213.html

 

Στα 17 το βλέπω

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Έχει τηλεκοντρόλ? Γιατί είναι για γονείς και η ευχρηστία είναι το ζητούμενο.

Αυτο λες?

 

http://m.geekbuying.com/item/MK808B--MK808-Upgrades--RK3066-Cortex-A9-1-6GHz-Dual-Core-Android-4-2-Mini-PC-TV-Dongle-1GB-8GB-Bluetooth-313213.html

 

Στα 17 το βλέπω

Αυτό εδώ εννοώ http://www.geekbuying.com/item/MK808B-Plus-Amlogic-M805-Quad-Core-Android-4-4-Mini-TV-Dongle-1G-8G-WIFI-H-265-HW-Decode-Bluetooth-DLNA-Miracast---Black-355816.html

 

Τηλεκοντρόλ δεν έχει, παίρνεις ένα air mouse με 10-14$.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα αυτό

http://www.banggood.com/MXQ-Quad-Core-1GB8GB-Amlogic-S805-Fully-loaded-KODI-14_2-Android-4_4-TV-Box-Mini-Smart-PC-p-982636.html

 

Βγαίνει στα 29 ευρώ με κουπόνι. Ειδα αρκετά reviews στο YouTube και δείχνει πολύ καλό για kodi. Έχει και τηλεκοντρόλ για εύκολη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα αυτό

http://www.banggood.com/MXQ-Quad-Core-1GB8GB-Amlogic-S805-Fully-loaded-KODI-14_2-Android-4_4-TV-Box-Mini-Smart-PC-p-982636.html

 

Βγαίνει στα 29 ευρώ με κουπόνι. Ειδα αρκετά reviews στο YouTube και δείχνει πολύ καλό για kodi. Έχει και τηλεκοντρόλ για εύκολη χρήση.

Μια χαρά είναι και σε τιμή χώμα, το είχα και εγώ στα υπόψη παλαιότερα. Με το καλό να παραλάβεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και σε τιμή χώμα, το είχα και εγώ στα υπόψη παλαιότερα. Με το καλό να παραλάβεις.

 

Να σε καλα.Οντως δειχνει αρκετα καλο με αρκετες usb και λοιπες θυρες.Ελπιζω το 1gb ram να ειναι οκ για 1080p απο kodi.Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο ηθελα να παρω,αλλα διαβασα λιγο πιο πισω απο ενα παιδι που το πηρε,οτι εχει ενα θεμα με τα πληκτρα.Καποια μενουν μεσα πατημενα και αλλαξα γνωμη.

Ετσι χτυπησα ενα τετοιο και οτι βγει !

 

Το θέμα είναι πως το 1ο που είχα παραγγείλει, το είχα για κάνα 7μηνο κι έπαιζε μια χαρά. Παρήγγειλα πιο μετά για 2 φίλους μου, τους παίζει κανονικά. Τώρα που πήρα το 4ο, μου έχει αυτό το θέμα. Και κάτι άσχετο τελείως που δε μπορώ να το καταλάβω, άμα κλείσω το ethernet κι ανοίξω το wifi στο μποξ, το πρόβλημα σχεδόν λύνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε καλα.Οντως δειχνει αρκετα καλο με αρκετες usb και λοιπες θυρες.Ελπιζω το 1gb ram να ειναι οκ για 1080p απο kodi.Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.

 

Φίλε δεν ξέρω αν φταίει το μηχάνημά μου, αλλά εγώ με 2 γίγα ραμ και στα 1080 μου κάνει σπασίματα. :|

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το 1ο που είχα παραγγείλει, το είχα για κάνα 7μηνο κι έπαιζε μια χαρά. Παρήγγειλα πιο μετά για 2 φίλους μου, τους παίζει κανονικά. Τώρα που πήρα το 4ο, μου έχει αυτό το θέμα. Και κάτι άσχετο τελείως που δε μπορώ να το καταλάβω, άμα κλείσω το ethernet κι ανοίξω το wifi στο μποξ, το πρόβλημα σχεδόν λύνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε δεν ξέρω αν φταίει το μηχάνημά μου, αλλά εγώ με 2 γίγα ραμ και στα 1080 μου κάνει σπασίματα. :|

Μήπως φταίει η έκδοση του kodi? Θυμάμαι πριν 2 χρόνια με ένα LG 4x με 1gb Ram έτρεχε κανονικά το XBMC έκδοση 13 χωρίς θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η έκδοση του kodi? Θυμάμαι πριν 2 χρόνια με ένα LG 4x με 1gb Ram έτρεχε κανονικά το XBMC έκδοση 13 χωρίς θέματα.

 

Δεν ξέρω. Δεν είχα μόνο μία έκδοση. Αλλά με 720 παίζει μια χαρά και δεν έχω πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα αυτό

http://www.banggood.com/MXQ-Quad-Core-1GB8GB-Amlogic-S805-Fully-loaded-KODI-14_2-Android-4_4-TV-Box-Mini-Smart-PC-p-982636.html

 

Βγαίνει στα 29 ευρώ με κουπόνι. Ειδα αρκετά reviews στο YouTube και δείχνει πολύ καλό για kodi. Έχει και τηλεκοντρόλ για εύκολη χρήση.

Το ειχα εγω αυτο, για νορμαλ χρηση χωρις τρελες απαιτησεις ηταν σουπερ για εμενα, αλλα επειδη με ετρωγε πηρα αλλο πιο δυνατο τωρα. Αλλα για κανενα 5μηνο που το ειχα δεν ειχα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε μια 42αρα πλάσμα θα μπει με hdmi οπότε και το 720p με καλο bitrate δεν θα έχω θέμα.

 

Απλά να δω με τα add ons τι θα γίνει μιας και το Genesis το βλέπω έχει μήνες να αναβαθμιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...