Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνω αυτό του έχω κάνει και εκτεταμένο video review στα ελληνικά

Ωραιο αυτο το μηχανακι,και η τιμη πολυ καλη,αρκει να το στειλουν φετος.:lol:Εχουν πολλα θεματα τελευταια εκει......

 

@moviehunter2009

Εαν ζητας και κατι καλυτερο,υπαρχει και το Ainol Mini PC II Windows 8.1 Android 4.4 Dual Boot,αλλα και το PIPO X7 Windows 10 Mini PC,ειναι καλυτερα,αλλα η τιμη τσιμπαει ελαφρως.

Και ακομα καλυτερο και αναβαθμησιμο το Tronsmart BJ19 Mini PC,βαζεις και ssd και οση ram θες εσυ,και τα 3 παραπανω δοκιμασμενα κατα κορον,χωρις κανενα προβλημα.

Link δεν βαζω για να μην θεωρηθει διαφημιση καταστηματος.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Ωραιο αυτο το μηχανακι,και η τιμη πολυ καλη,αρκει να το στειλουν φετος.:lol:Εχουν πολλα θεματα τελευταια εκει......

 

@moviehunter2009

Εαν ζητας και κατι καλυτερο,υπαρχει και το Ainol Mini PC II Windows 8.1 Android 4.4 Dual Boot,αλλα και το PIPO X7 Windows 10 Mini PC,ειναι καλυτερα,αλλα η τιμη τσιμπαει ελαφρως.

Και ακομα καλυτερο και αναβαθμησιμο το Tronsmart BJ19 Mini PC,βαζεις και ssd και οση ram θες εσυ,και τα 3 παραπανω δοκιμασμενα κατα κορον,χωρις κανενα προβλημα.

Link δεν βαζω για να μην θεωρηθει διαφημιση καταστηματος.......:)

 

 

Και γω ειχα δει το PIPO X7 απλα επειδη απο τα ταμπλετ δεν εχουν και την καλυτερη φημη ελεγα να το προσπερασω αλλα τελικα για εκει με βλεπω..ωραιο και το Tronsmart αλλα θελω κατι ετοιμο να μην τρεξω καθολου...παλια που εφτιαχνα pc θα επαιρνα σιγουρα αυτο... το Ainol εχει μπαταρια και επειδη θα το εχω στη μπριζα συνεχεια δε μου κανει θα την βγαλω γρηγορα off..

Gerabest με τιποτα με αυτα που διαβαζω οποτε θα δω τιμη σε Geek ή Banggood που εχω κανει και πολλες αγορες.. ευχαριστω πολυ και τους δυο σας και μια ερωτηση ακομα αν ξερετε. MINIX NEO Z64 Z64W =159.90 PIPO X7 =111 ποια η διαφορα βρε παλικαρια ...περα απο επεξεργαστη που στο PIPO ειναι ποιο γρηγορος και ποιο νεος και παρ ολα αυτα ειναι ποιο φθηνο ..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Και γω ειχα δει το PIPO X7 απλα επειδη απο τα ταμπλετ δεν εχουν και την καλυτερη φημη ελεγα να το προσπερασω αλλα τελικα για εκει με βλεπω..ωραιο και το Tronsmart αλλα θελω κατι ετοιμο να μην τρεξω καθολου...παλια που εφτιαχνα pc θα επαιρνα σιγουρα αυτο... το Ainol εχει μπαταρια και επειδη θα το εχω στη μπριζα συνεχεια δε μου κανει θα την βγαλω γρηγορα off..

Gerabest με τιποτα με αυτα που διαβαζω οποτε θα δω τιμη σε Geek ή Banggood που εχω κανει και πολλες αγορες.. ευχαριστω πολυ και τους δυο σας και μια ερωτηση ακομα αν ξερετε. MINIX NEO Z64 Z64W =159.90 PIPO X7 =111 ποια η διαφορα βρε παλικαρια ...περα απο επεξεργαστη που στο PIPO ειναι ποιο γρηγορος και ποιο νεος και παρ ολα αυτα ειναι ποιο φθηνο ..

Κοιτα να δεις,το Χ7 το εχω φερει σε 3 φιλους,εδω και 3 μηνες πανε ολα νερακι,κανενα προβλημα.Οπως και το MINIX,2 που εφερα δεν εχουν θεμα.Παντα και σε ολα τα μοντελα ειναι πιο ακριβα τα MINIX αλλα εχουν και καλυτερο support:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις,το Χ7 το εχω φερει σε 3 φιλους,εδω και 3 μηνες πανε ολα νερακι,κανενα προβλημα.Οπως και το MINIX,2 που εφερα δεν εχουν θεμα.Παντα και σε ολα τα μοντελα ειναι πιο ακριβα τα MINIX αλλα εχουν και καλυτερο support:)

 

Eγω παλι με το Minix X5 Mini DualCore ειμαι οκ (νερακι που λες , ενω με το Minix Neo X6 Quad Core αν και περιμενα καλυτερη αποδοση εχει πολλα κολληματα...ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις. :)

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το mxiii g και εχει καταφέρει να παίξει σε αυτό novago? Αν ναι ας μου στειλει κάποιο pm για το πως γίνεται, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στην αγορά του X7S. Γνωρίζει κανείς αν είναι πραγματικά αυθεντικά τα Windows 10 που δίνουν πλέον;

Μήπως έιναι περιορισμένης διάρκειας. Μήπως να προτιμήσω Windows 8 και να κάνω εγώ την αναβάθμιση (μιας και την λέξη genuine την κοτσάρουν μόνο στα Wndows 8);

Υπάρχει κάποιο φάουλ, κάποια παγαποντιά στο όλο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στην αγορά του X7S. Γνωρίζει κανείς αν είναι πραγματικά αυθεντικά τα Windows 10 που δίνουν πλέον;

Μήπως έιναι περιορισμένης διάρκειας. Μήπως να προτιμήσω Windows 8 και να κάνω εγώ την αναβάθμιση (μιας και την λέξη genuine την κοτσάρουν μόνο στα Wndows 8);

Υπάρχει κάποιο φάουλ, κάποια παγαποντιά στο όλο θέμα;

Για να ελέγξεις εάν λήγουν η όχι τα Windows ...command prompt ..cmd...(το ανοίγεις σαν administrator) πληκτρολογείς SLMGR /xpr .

Eνεργοποίηση με KMSpico δεν κάνει μόνιμη ενεργοποίηση !! (για win 10)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Για να ελέγξεις εάν λήγουν η όχι τα Windows ...command prompt ..cmd...(το ανοίγεις σαν administrator) πληκτρολογείς SLMGR /xpr .

Eνεργοποίηση με KMSpico δεν κάνει μόνιμη ενεργοποίηση !! (για win 10)

Σε ευχαριστώ αλλά το θέμα είναι αν είναι ΟΚ τα Windows που δίνουν με το μηχανάκι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στην αγορά του X7S. Γνωρίζει κανείς αν είναι πραγματικά αυθεντικά τα Windows 10 που δίνουν πλέον;

Μήπως έιναι περιορισμένης διάρκειας. Μήπως να προτιμήσω Windows 8 και να κάνω εγώ την αναβάθμιση (μιας και την λέξη genuine την κοτσάρουν μόνο στα Wndows 8);

Υπάρχει κάποιο φάουλ, κάποια παγαποντιά στο όλο θέμα;

Μπα δεν ειδα κατι,και οσα εφερα με 8ρια πηραν κανονικα τα 10ρια απο μονα τους με update.Οποτε δεν θεωρω οτι θα εχεις καπου θεμα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Ενδιαφέρομαι για ένα Windows mini pc για Kodi και Plex και σκέφτομαι το Mele PCG03. Έχει κάποιος άποψη για αυτό; Σας ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω ένα φθηνό android tv box και έχω τσεκάρει το MXQ S805 --> http://www.aliexpress.com/store/product/MXQ-Smart-TV-Box-Amlogic-S805-Quad-Core-1GB-8GB-XBMC-Fully-Loaded-WiFi-1080P-H/1803990_32350039877.html

Εάν το έχει κανείς, αξίζει η αγορά του; Γιατί διάβασα διάφορα για ότι ενδιαφέρονται αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω ένα φθηνό android tv box και έχω τσεκάρει το MXQ S805 --> http://www.aliexpress.com/store/product/MXQ-Smart-TV-Box-Amlogic-S805-Quad-Core-1GB-8GB-XBMC-Fully-Loaded-WiFi-1080P-H/1803990_32350039877.html

Εάν το έχει κανείς, αξίζει η αγορά του; Γιατί διάβασα διάφορα για ότι ενδιαφέρονται αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη!

Κοπελιά,μεταξυ μας τωρα,για το ποσο που θα δωσεις ειναι οκ,28$ εχει.Τι αλλο θες παραπανω σε αυτα το λεφτα βρε....με το κιλο τα βγαζουν αυτα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω; Γνώμη θέλω και ας έχει 28 δολάρια. Δεν αρκεί αυτό;:p

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω; Γνώμη θέλω και ας έχει 28 δολάρια. Δεν αρκεί αυτό;:p

Εαν θες γνωμη λοιπον,ρεαλιστικα θα γραψω,εγω σε αυτα τα λεφτα δεν θα το αγοραζα,εχω καψει πολλα απο αυτα,ειδικα σε αυτην την τιμολογιακη κατηγορια........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω; Γνώμη θέλω και ας έχει 28 δολάρια. Δεν αρκεί αυτό;:p

δώσε κάτι παραπάνω και αγόρασε ένα κουτί με 2gb μνήμη και καλύτερο επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά ευχαριστώ για τις γνώμες σας. Δηλαδή κάτι ως πρόταση; π. χ. MX3 νομίζω έχει 2gb ram ή το MX8S; Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω ένα φθηνό android tv box και έχω τσεκάρει το MXQ S805 --> http://www.aliexpress.com/store/product/MXQ-Smart-TV-Box-Amlogic-S805-Quad-Core-1GB-8GB-XBMC-Fully-Loaded-WiFi-1080P-H/1803990_32350039877.html

Εάν το έχει κανείς, αξίζει η αγορά του; Γιατί διάβασα διάφορα για ότι ενδιαφέρονται αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη!

Εγώ το έχω αυτό εδώ κ κανένα 4μηνο, για τα λεφτά του είναι σούπερ το δουλεύω φουλ με kodi και show box και pop corn.

 

Εμένα επειδή με έτρωγε πήρα ένα πιο δυνατό τώρα και θα το δώσω αυτό.

 

Ήταν το πρώτο μου το mxq για να δω τι παίζει αλλά στα λεφτά του αξίζει.

Το ποσό θα αντέξει δεν ξέρω γιατί δεν το έχω πολυ αλλά θα δείξει.

 

Αν είχε κ λίγη παραπάνω μνήμη δεν θα έπαιρνα άλλο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αυτό εδώ κ κανένα 4μηνο, για τα λεφτά του είναι σούπερ το δουλεύω φουλ με kodi και show box και pop corn.

 

Εμένα επειδή με έτρωγε πήρα ένα πιο δυνατό τώρα και θα το δώσω αυτό.

 

Ήταν το πρώτο μου το mxq για να δω τι παίζει αλλά στα λεφτά του αξίζει.

Το ποσό θα αντέξει δεν ξέρω γιατί δεν το έχω πολυ αλλά θα δείξει.

 

Αν είχε κ λίγη παραπάνω μνήμη δεν θα έπαιρνα άλλο εγώ.

Για αυτο εχουμε και τις αγγελιες......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αυτό εδώ κ κανένα 4μηνο, για τα λεφτά του είναι σούπερ το δουλεύω φουλ με kodi και show box και pop corn.

 

Εμένα επειδή με έτρωγε πήρα ένα πιο δυνατό τώρα και θα το δώσω αυτό.

 

Ήταν το πρώτο μου το mxq για να δω τι παίζει αλλά στα λεφτά του αξίζει.

Το ποσό θα αντέξει δεν ξέρω γιατί δεν το έχω πολυ αλλά θα δείξει.

 

Αν είχε κ λίγη παραπάνω μνήμη δεν θα έπαιρνα άλλο εγώ.

Άσχετο το pop corn δεν έκλεισε; Με ενδιαφέρει kodi, λίγο YouTube, καμιά ταινία από σκληρό κλπ. Να φανταστώ κανένα παιχνίδι θα κολλάει;

Αν το βάλεις αγγελία ενημέρωσε μας.

Βασικά ήθελα να δοκιμάσω για πρώτη φορά με κάτι οικονομικό εξ ου και η μικρή μου έρευνα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν πάντα δύο popcorn το ένα είχε κλείσει.

Αν κανείς αναζήτηση στο google θα σου βγάλει δύο site αν θυμάμαι καλά αυτό που τελειώνει σε καταλήξει .se δουλεύει κανονικά κ μπορείς να κατεβάσεις κιωλας.

 

Για παιχνίδι δεν έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια αν θες κάποιο συγκεκριμένο πες μου να το δοκίμασω.

 

Δεν το βάζω αγγελεια γιατί χωρίς απρόοπτο θα το δώσω σε έναν συνάδελφό μου.:D

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

το παρακάτω κείμενό μου απευθύνεται τόσο στον Karthan (που έβαλα και το quote) αλλά και σε όποιον άλλον μπορεί να με διαφωτίσει στα ερωτήματά μου.

 

παντος αν θα χρειαστει να αγορασεις και ενα air mouse θα σου ελεγα να δεις και το Q7 TV Box RK3188 Quad Core Android 4.4 με τα 2GB ram.

Εχω και το q7 και το MK808B Plus.

 

Η διαφορα που εχω δει υπερ του q7 ειναι οτι λογο της κεραιας εχει καλυτερο σημα wifi, εχει 1gb ram παραπανω και παιζει καλα της εφαρμογες greek tv pro και live sport tv. Δεν θυμαμαι αν δεν παιζουν σωστα και οι δυο εφαρμογες ή μονο η μια απο της δυο στο 808Β plus. Να πω επισης οτι δεν θυμαμαι ποια rom εχω στο 808Β plus, ισως με αλλη rom να παιζουν καλα οι εφαρμογες

 

Και τα δυο tv box τα εδωσα στην αδελφη μου για να βλεπουν τα ανιψια μου καμια ταινια στο kodi, ο λογος που πηρα το q7 ειναι λογο του AV out λογο ελλειψης hdmi στην μια τηλεοραση.

 

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το αντικείμενο, μερικές ερωτήσεις θα ήθελα να σας κάνω ρε παιδιά:

 

1) Αυτό το Q7 TV Box RK3188 Quad Core Android 4.4 - US (2GB+ 8GB) BLACK που βλέπω στο Gearbest (μόνο με PayPal μπορώ να αγοράσω) - όπως και τα περισσότερα Android TV Boxes- συνδέεται με WiFi με το δίκτυο στο σπίτι μου κανονικά με το Inetrnet, ή θέλει να το συνδέσω με καλώδιο ethernet?

 

2) Στο link που έβαλα στο Gearbest, γράφει ένα US στην περιγραφή, μήπως δεν θα δουλεύει σωστά Ελλάδα ή θέλει άλλο τύπο φορτιστή? Υπάρχει και EU έκδοση?

 

3) Θα μπορώ να κουμπώσω με USB έναν εξωτερικό δίσκο 2,5" που έχω παιδικές ταινίες μέσα και να τις βλέπω?

 

4) Τι είναι αυτό το "KODI" που διαβάζω μέσα στην ενότητα για τα Android TV Box και τι κάνει?

 

5) Τι άλλο μπορώ να κάνω με αυτά τα Android TV Box γενικά?

 

Συγνλωμη για τις πολλές ερωτήσεις ρε παιδιά, αλλά δεν το κατέχω ο γέρος το ρημάδι αυτό με τα Android TV Boxes....:lol:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν πάντα δύο popcorn το ένα είχε κλείσει.

Αν κανείς αναζήτηση στο google θα σου βγάλει δύο site αν θυμάμαι καλά αυτό που τελειώνει σε καταλήξει .se δουλεύει κανονικά κ μπορείς να κατεβάσεις κιωλας.

 

Για παιχνίδι δεν έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια αν θες κάποιο συγκεκριμένο πες μου να το δοκίμασω.

 

Δεν το βάζω αγγελεια γιατί χωρίς απρόοπτο θα το δώσω σε έναν συνάδελφό μου.:D

 

ok θα το ψάξω για το πρώτο που μου λες(popcorn).

Τα παιχνίδια που μου αρέσουν είναι Dead target, Angry birds Transformers, Fruit Ninja, Need for Speed. Άμα δοκιμάσεις κανένα, πες μου πως πάνε. Επίσης για παιχνίδια μάλλον χρειάζεται κάποιο android gamepad;;;

Το aliexpress που ρώτησα το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι το αυθεντικό. Εσύ το αγόρασες από gearbest;

Οκ μας πρόλαβαν, δεν πειράζει θα το πάρω από κανένα κινεζομάγαζο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

το παρακάτω κείμενό μου απευθύνεται τόσο στον Karthan (που έβαλα και το quote) αλλά και σε όποιον άλλον μπορεί να με διαφωτίσει στα ερωτήματά μου.

 

 

 

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το αντικείμενο, μερικές ερωτήσεις θα ήθελα να σας κάνω ρε παιδιά:

 

1) Αυτό το Q7 TV Box RK3188 Quad Core Android 4.4 - US (2GB+ 8GB) BLACK που βλέπω στο Gearbest (μόνο με PayPal μπορώ να αγοράσω) - όπως και τα περισσότερα Android TV Boxes- συνδέεται με WiFi με το δίκτυο στο σπίτι μου κανονικά με το Inetrnet, ή θέλει να το συνδέσω με καλώδιο ethernet?

 

2) Στο link που έβαλα στο Gearbest, γράφει ένα US στην περιγραφή, μήπως δεν θα δουλεύει σωστά Ελλάδα ή θέλει άλλο τύπο φορτιστή? Υπάρχει και EU έκδοση?

 

3) Θα μπορώ να κουμπώσω με USB έναν εξωτερικό δίσκο 2,5" που έχω παιδικές ταινίες μέσα και να τις βλέπω?

 

4) Τι είναι αυτό το "KODI" που διαβάζω μέσα στην ενότητα για τα Android TV Box και τι κάνει?

 

5) Τι άλλο μπορώ να κάνω με αυτά τα Android TV Box γενικά?

 

Συγνλωμη για τις πολλές ερωτήσεις ρε παιδιά, αλλά δεν το κατέχω ο γέρος το ρημάδι αυτό με τα Android TV Boxes....:lol:

Ο rk3188 είναι παλιός επεξεργαστής ( είναι ακριβό ..Μην το αγοράσεις ) ψάξε γία ποιο καινούργιο (rk3288,rk3368,Amlogic s812,s905)

όσο για kodi(πρώην xbmc) ..είναι το μέλλον της τηλεόρασης ..(τουλάχιστον όπως πρέπει να είναι !!) ..ψάξε στο φόρουμ,υπάρχουν πάρα πολλά video στο YouTube (και στα ελληνικά )

Ναι μπορείς να "κουμπώσεις" ,συνδέσεις ότι σκληρό δίσκο θέλεις ...κάνεις τα πάντα ...(Μόνο καφέ δεν μπορείς...για τώρα τουλάχιστον...)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ok θα το ψάξω για το πρώτο που μου λες(popcorn).

Τα παιχνίδια που μου αρέσουν είναι Dead target, Angry birds Transformers, Fruit Ninja, Need for Speed. Άμα δοκιμάσεις κανένα, πες μου πως πάνε. Επίσης για παιχνίδια μάλλον χρειάζεται κάποιο android gamepad;;;

Το aliexpress που ρώτησα το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι το αυθεντικό. Εσύ το αγόρασες από gearbest;

Οκ μας πρόλαβαν, δεν πειράζει θα το πάρω από κανένα κινεζομάγαζο.

Θα τα δοκιμασω κάποια στιγμή κ θα σου πω.

 

Ναι θέλει σιγουρα gamepad με usb ή με bluetooth δεν το έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια.

 

Και το showbox είναι καλό κ αντίστοιχο του popcorn αλλά μόνο για android.

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

Ο rk3188 είναι παλιός επεξεργαστής ( είναι ακριβό ..Μην το αγοράσεις ) ψάξε γία ποιο καινούργιο (rk3288,rk3368,Amlogic s812,s905)

 

Χμ, ενδιαφέρον.....καμιά πρόταση έως 40€ με 2GB RAM?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...