Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Ρε παιδιά με κανένα από τους γνωστούς τρόπους δεν μπαίνει στο bios 

Υπάρχει κάνα πρόγραμμα μέσα από τα windows ή κάτι άλλο???

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnstef33 said:

Ρε παιδιά με κανένα από τους γνωστούς τρόπους δεν μπαίνει στο bios 

Υπάρχει κάνα πρόγραμμα μέσα από τα windows ή κάτι άλλο???

 

How to enter the BIOS on a Windows 10 PC
  • Navigate to Settings. You can get there by clicking the gear icon on the Start menu. ...
  • Select Update & Security. ...
  • Select Recovery from the left menu. ...
  • Click Restart Now under Advanced startup. ...
  • Click Troubleshoot.
  • Click Advanced options.
  • Select UEFI Firmware Settings. ...
  • Click Restart.
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το λάπτοπ, αφαίρεσε την μπαταρία, πάτα power με αφαιρεμένη μπαταρία , κούμπωσε την μπαταρία και στο καπάκι πάτα το F2 , μέχρι να μπει στο Bios.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnstef33 said:

Ένα Toshiba satellite είναι με windows 10 ,8 ετών 

Εάν και σου είπε την λύση ο φίλος λίγο πιο πάνω, ορίστε το ίδιο και σε βίντεο (για οποιονδήποτε τυχόν θελήσει κάτι αντίστοιχο). Ουσιαστικά είναι λύση για όλα τα  PC/Laptop και όχι μόνο για το δικό σου...

https://www.youtube.com/watch?v=oU0e5WkkY7w

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, giannis mantis said:

Καλημέρα!

Το W95 tv box Android 7.1 έχει bluetooth?

Δεν μπόρεσα να βρώ καθώς έψαξα στις ρυθμίσεις.

Ευχαριστώ

 

Δεν νομιζω ... αν θυμαμαι καλα ... να ειχε κανενα Amlogic S905W μποξακι ουτε ΒΤ ουτε και 5ghz μπαντα WIFI ... !
Παρ'ολο που αυτο το μποξακι ηταν μια καλη προσπαθεια για S905W απο την Shenzhen azw Technology Co.Ltd (η αλλιως...beelink) ... !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2023 at 6:05 ΠΜ, makis1024 said:

Έξι post πιο πάνω είναι το link του Γάτου για το YouTube Revanced , με microg μπορείς να κάνεις και login στον YouTube λογαριασμό σου.

 

On 20/4/2023 at 6:00 ΠΜ, makis1024 said:

Όχι νωρίς είναι ακόμα, 28/04 το περιμένω, αλλά έχω tracking number και της ACS. 

IMG_20230420_060144.jpg

Εφτασε στην Ελλαδα το boxaki η ακομη ταξιδευει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω έχω παρατηρήσει ότι σε όλα τα tv box με android tv λειτουργικό υπάρχει θέμα με κάποιους σκληρούς δίσκους τους οποίους δεν τους αποδέχεται το κάθε box για αποθήκευση αρχείων. Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ ένα πρόσθετο μέσω kodi το οποίο κάνει αποθήκευση ταινιών μέσω torrent σε κάποιον σκληρό δίσκο. Με το παλιό TV box που έχω με απλό λειτουργικό android μέσα δεν έχω κανένα θέμα μπορώ να επιλέξω κανονικά τον εξωτερικό δίσκο και να γίνει εκει η αποθήκευση των ταινιών. Όταν όμως χρησιμοποιήσω ένα tv box με android tv λειτουργικό και εγκαταστήσω το kodi μέσω αυτού του προσθέτου δεν μου επιτρέπει την επιλογή του δίσκου. Συγκεκριμένα μου βγάζει το μήνυμα : "Error Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid". Το πρόσωπο που χρησιμοποιώ είναι το elementum σε συνδυασμό με το Gaia (χρησιμοποιώ την έκδοση 18.9 του Kodi). Φυσικά αν βάλω ενα απλό στικάκι το δέχεται αλλά εγώ θέλω να χρησιμοποιήσω τον σκληρό μου δίσκο. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση για αυτό το θέμα ;

20230425_192432.jpg

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gthebest said:

Καλημέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω έχω παρατηρήσει ότι σε όλα τα tv box με android tv λειτουργικό υπάρχει θέμα με κάποιους σκληρούς δίσκους τους οποίους δεν τους αποδέχεται το κάθε box για αποθήκευση αρχείων. Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ ένα πρόσθετο μέσω kodi το οποίο κάνει αποθήκευση ταινιών μέσω torrent σε κάποιον σκληρό δίσκο. Με το παλιό TV box που έχω με απλό λειτουργικό android μέσα δεν έχω κανένα θέμα μπορώ να επιλέξω κανονικά τον εξωτερικό δίσκο και να γίνει εκει η αποθήκευση των ταινιών. Όταν όμως χρησιμοποιήσω ένα tv box με android tv λειτουργικό και εγκαταστήσω το kodi μέσω αυτού του προσθέτου δεν μου επιτρέπει την επιλογή του δίσκου. Συγκεκριμένα μου βγάζει το μήνυμα : "Error Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid". Το πρόσωπο που χρησιμοποιώ είναι το elementum σε συνδυασμό με το Gaia (χρησιμοποιώ την έκδοση 18.9 του Kodi). Φυσικά αν βάλω ενα απλό στικάκι το δέχεται αλλά εγώ θέλω να χρησιμοποιήσω τον σκληρό μου δίσκο. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση για αυτό το θέμα ;

Καλημέρα. Δεν έχω αυτή την στιγμή μπροστά μου κουτί με Android TV για να δοκιμάσω, αλλά νομίζω ότι σε αυτό ο σκληρός δεν πρέπει να είναι σε Format NTFS, αλλά σε κάποια μορφή FAT (Fat32 κλπ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2023 at 5:05 ΜΜ, johnstef33 said:

Παιδιά σόρρυ για το οφ τοπικ αλλά θέλω βοήθεια και δε ξέρω που να τη ζητήσω

Μου έφερε η κόρη μου το λάπτοπ που έχει από τη μητέρα της να του κάνω φορμάτ και να του περάσω νέο λειτουργικό

Ετοιμάζω ένα usb flash κι ενώ το τσεκαρω αν όντως είναι σωστό σε αλλο λάπτοπ,προσπαθώ να μπω στο BIOS για να αλλάξω σειρά προτεραιότητας από που να κάνει boot ΔΕΝ μπορω με τπτ 

Πάταω είτε del είτε f2 και ακούγετε ένα μπιπ-μπιπ-μπιπ-μπιπ και ξεκινούν πάλι να φορτώνουν τα windows....

Υπάρχει τρόπος να μπω στο BIOS με κάποιον άλλο τρόπο???

Λέτε να έχει συμβεί κάτι σοβαρότερο??

Ένα Toshiba satellite είναι με windows 10 ,8 ετών 

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για Η/Υ και laptops, οπότε εκεί θα πάρεις όλες τις σχετικές απαντήσεις.

https://myphone.gr/forum/forum/63-hardware/

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2023 at 6:05 ΠΜ, makis1024 said:

Έξι post πιο πάνω είναι το link του Γάτου για το YouTube Revanced , με microg μπορείς να κάνεις και login στον YouTube λογαριασμό σου.

Aρχισε και αυτο το κολπα?  Απο εχθες δεν παιζει, βγαζει μυνημα, να το κανω αναβαθμιση.... Εμφανιζει τα βιντεο, αλλα δεν τα  " παιζει" ...

21 minutes ago, Dim_33 said:

Aρχισε και αυτο το κολπα?  Απο εχθες δεν παιζει, βγαζει μυνημα, να το κανω αναβαθμιση.... Εμφανιζει τα βιντεο, αλλα δεν τα  " παιζει" ...

....h t t p s://pkbnews.in/youtube-vanced-down-not-working/

For the past of days, people on the internet are complaining that Youtube Vanced is not working. Youtube Vanced is a service that offers you many platforms premiums features for free. This is for those people who can’t afford Youtube premium. The videos are not playing perfectly. Videos are buffering. Videos are stopping after a minute. According to the source, the problem is related to micro G. It is a tool from which you log into Youtube Vanced. But till now there is not any clarification. But soon this problem is gonna fix so don’t worry just wait for some days. Youtube Vanced is going to work properly soon.

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makis1024 said:

https://disk.yandex.ru/d/lm5l_v8nbKzPHw

Αυτό  σε συνδιασμό με το micro g παίζει μια χαρά.

δεν ξερω κινεζικα, ουτε τι λεει εκει

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Dim_33 said:

δεν ξερω κινεζικα, ουτε τι λεει εκει

Εάν σου ξανατύχει να χρειαστεί να κατεβάσεις από Yandex κάποιο αρχείο.

IMG_20230427_065237.jpg

Link to comment
Share on other sites

0-02-05-8acc4cc5d930ab18b5d04a8b5db7d3e9c4c5738843440ee89b7cf66a309f8d70_248151d624418298.thumb.jpg.9abd247c40b09aba80129cddfac887f7.jpg

Εμενα παντως το δικο μου ηρθε σημερα !
Με 35 ευρω περιπου πηρα το πρωτο μου Ugoos μποξακι!
Η εμπειρια μου με τα Ugoos πριν πολλα χρονια που επανεφερα ενα AM3 2/16G ηταν εξαιρετικη!
Μαλιστα αυτο εγινε πριν ακομα τα λογισμικα Ugoos αποκτησουν ολα αυτα τα καλουδια!
Απο τοτε λοιπον λογου του εξαιρετικου τους hardware (και φυσικα λιγο αργοτερα και του SOFTWARE) εγιναν και αυτα ενα απο τα 2 καλυτερα ''κινεζικα'' μποξακια σε ποιοτητα στην πιατσα!
Τo δευτερο φυσικα που γινεται αναφορα ... αφορα τα μποξακια της Minix!
Βεβαια γεγονος ειναι οτι η Ugoos αυτην την στιγμη εχει ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο λογισμικο στον κοσμο σε αυτα τα ''κινεζομποξακια'' και μαλιστα με διαφορα !!!
Ειμαι πλεον σιγουρος οτι και αυτοι που δεν το ξερανε ... πλεον λογο των φιλων μας των Ρωσων το ... μαθανε μια χαρα !!!
Ευχαριστω ξανα δημοσια τον @makis1024 που μοιραστηκε μαζι μας τον κωδικο!
Παιζει να ημουν ο τελευταιος η ο προτελευταιος που το πηρα σε τετοια τιμη !!!

EDIT :

Και για να μην παρεξηγηθω ... υπαρχουν και αλλα καλα κινεζικα μποξακια και μαλιστα και πιο ακριβα (Ζidoo , Probox2 , κτλ ...) αλλα αυτα τα 2 που ειπα εχουν ξεχωρισει με διαφορα απο τα αλλα λογο το οτι ειναι μηχανακια με ποιοτητα και σχετικα καλη τιμη !!!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gatos814 said:

0-02-05-8acc4cc5d930ab18b5d04a8b5db7d3e9c4c5738843440ee89b7cf66a309f8d70_248151d624418298.thumb.jpg.9abd247c40b09aba80129cddfac887f7.jpg

Εμενα παντως το δικο μου ηρθε σημερα !
Με 35 ευρω περιπου πηρα το πρωτο μου Ugoos μποξακι!
Η εμπειρια μου με τα Ugoos πριν πολλα χρονια που επανεφερα ενα AM3 2/16G ηταν εξαιρετικη!
Μαλιστα αυτο εγινε πριν ακομα τα λογισμικα Ugoos αποκτησουν ολα αυτα τα καλουδια!
Απο τοτε λοιπον λογου του εξαιρετικου τους hardware (και φυσικα λιγο αργοτερα και του SOFTWARE) εγιναν και αυτα ενα απο τα 2 καλυτερα ''κινεζικα'' μποξακια σε ποιοτητα στην πιατσα!
Τo δευτερο φυσικα που γινεται αναφορα ... αφορα τα μποξακια της Minix!
Βεβαια γεγονος ειναι οτι η Ugoos αυτην την στιγμη εχει ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο λογισμικο στον κοσμο σε αυτα τα ''κινεζομποξακια'' και μαλιστα με διαφορα !!!
Ειμαι πλεον σιγουρος οτι και αυτοι που δεν το ξερανε ... πλεον λογο των φιλων μας των Ρωσων το ... μαθανε μια χαρα !!!
Ευχαριστω ξανα δημοσια τον @makis1024 που μοιραστηκε μαζι μας τον κωδικο!
Παιζει να ημουν ο τελευταιος η ο προτελευταιος που το πηρα σε τετοια τιμη !!!

EDIT :

Και για να μην παρεξηγηθω ... υπαρχουν και αλλα καλα κινεζικα μποξακια και μαλιστα και πιο ακριβα (Ζidoo , Probox2 , κτλ ...) αλλα αυτα τα 2 που ειπα εχουν ξεχωρισει με διαφορα απο τα αλλα λογο το οτι ειναι μηχανακια με ποιοτητα και σχετικα καλη τιμη !!!

Προτελευταιος τελευταιος ειαι εγω .Εσυ το πηρες Μ.Τεταρτη εγω Μ.Πεμπτη.

Μπορεις να βαλεις δουμε την πορεια του δεματος (δεν θλουμε το τρακιν μονο τους σταθμους  κι ηρθε με acs ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, powerup said:

Προτελευταιος τελευταιος ειαι εγω .Εσυ το πηρες Μ.Τεταρτη εγω Μ.Πεμπτη.

Μπορεις να βαλεις δουμε την πορεια του δεματος (δεν θλουμε το τρακιν μονο τους σταθμους  κι ηρθε με acs ?

 

.0-02-05-312e2abd826d94d7d4a1ace680ecfa7e7190b7303946a9644413a0963a13edd2_ac083699ec85f917.thumb.jpg.3b2803c63bf1df13a1a35f74f58d4af8.jpg0-02-05-543c1774dc3c2b9a0719299073e925409d52b23c2d94f11721ccaccff0c77727_f23c9098445c9e93.thumb.jpg.20f4eef17c12047c4d022a21a7239413.jpg

Λοιπον..
11 του μηνος το αγορασα..
12 του μηνος ξεκινησε
και σε 15 μερες ηρθε σπιτι μου!
Παντως απο το :
16 Απρ 2023 20:04  International shipment release - Import
εφτασε εδω σε 10 μερες οπως θα δεις...
26 Απρ 2023 20:16  Arrival Destination Country

EDIT :

Ναι ηρθε με την εταιρεια που ειπες!

36 minutes ago, powerup said:

Προτελευταιος τελευταιος ειαι εγω .Εσυ το πηρες Μ.Τεταρτη εγω Μ.Πεμπτη.

Μπορεις να βαλεις δουμε την πορεια του δεματος (δεν θλουμε το τρακιν μονο τους σταθμους  κι ηρθε με acs ?

Να κανω εδω μια διευκρινηση...
Σωστα ειπες οτι το πηρα Μ.Τεταρτη (12 του μηνος)
Και μαλιστα 8 παρα το πρωι!
Εγω ειδα στην παραγγελεια μου στο σαιτ και ειπα 11 του μηνος γιατι εχουμε και διαφορα ωρας!
Φανταζομαι εσυ θα εισαι εδω :
International shipment release - Import
Υπολογισε λοιπον 10 μερες και θα το εχεις στα χερια σου!
Και κατι τελευταιο...
Ειπες οτι το πηρες Μ.Πεμπτη ... σωστα!
Σε τιμη προσφορας δηλαδη το πηρες και εσυ ;

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gatos814 said:

 

.0-02-05-312e2abd826d94d7d4a1ace680ecfa7e7190b7303946a9644413a0963a13edd2_ac083699ec85f917.thumb.jpg.3b2803c63bf1df13a1a35f74f58d4af8.jpg0-02-05-543c1774dc3c2b9a0719299073e925409d52b23c2d94f11721ccaccff0c77727_f23c9098445c9e93.thumb.jpg.20f4eef17c12047c4d022a21a7239413.jpg

Λοιπον..
11 του μηνος το αγορασα..
12 του μηνος ξεκινησε
και σε 15 μερες ηρθε σπιτι μου!
Παντως απο το :
16 Απρ 2023 20:04  International shipment release - Import
εφτασε εδω σε 10 μερες οπως θα δεις...
26 Απρ 2023 20:16  Arrival Destination Country

EDIT :

Ναι ηρθε με την εταιρεια που ειπες!

Να κανω εδω μια διευκρινηση...
Σωστα ειπες οτι το πηρα Μ.Τεταρτη (12 του μηνος)
Και μαλιστα 8 παρα το πρωι!
Εγω ειδα στην παραγγελεια μου στο σαιτ και ειπα 11 του μηνος γιατι εχουμε και διαφορα ωρας!
Φανταζομαι εσυ θα εισαι εδω :
International shipment release - Import
Υπολογισε λοιπον 10 μερες και θα το εχεις στα χερια σου!
Και κατι τελευταιο...
Ειπες οτι το πηρες Μ.Πεμπτη ... σωστα!
Σε τιμη προσφορας δηλαδη το πηρες και εσυ ;

Nαι.ΜΠεμπτη 6:00 το πρωι.

Εβγαλε 3 παρτιδες προσφορα 

Μ Τριτη 50 κοματια  ΜΤεταρτη 60 κοματια Μ Πεμπτη 60 κοματια

Το ξαναβγαλε προσφορα στα 64€ πριν λιγες μερες 

Εμενα εχει τελευταια ενημερωση 20/4 International shipment release - Import 

Αρα Θα το περιμενω μαλλον μετα την Πρωτομαγια.

Δοκιμασες το boxακι για ν μας πεις  πρωτες εντυπωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, powerup said:

Nαι.ΜΠεμπτη 6:00 το πρωι.

Εβγαλε 3 παρτιδες προσφορα 

Μ Τριτη 50 κοματια  ΜΤεταρτη 60 κοματια Μ Πεμπτη 60 κοματια

Το ξαναβγαλε προσφορα στα 64€ πριν λιγες μερες 

Εμενα εχει τελευταια ενημερωση 20/4 International shipment release - Import 

Αρα Θα το περιμενω μαλλον μετα την Πρωτομαγια.

Δοκιμασες το boxακι για ν μας πεις  πρωτες εντυπωσεις ?

Να τελικα λοιπον που εβγαλε και 3η...!
Αρα ελπιζω να το πηρε πολυς κοσμος γιατι ειναι ενα στιβαρο και με καλο ονομα ... μποξακι!
Εγω παντως το πηρα προς το τελος της 2ης προσφορας!
Οι πρωτες μου δοκιμες μεχρι τωρα εχουν να κανουν με τα βασικα και με το ρευμα...
Να πω εδω οτι το μποξακι δουλευει μια χαρα και με την θυρα USB type C με ενα καλο τροφοδοτικο τηλεφωνου...
Ετσι αν παθει κατι το τροφοδοτικο που εχει σου λυνονται αυτοματα τα χερια!
Μετρημενο τωρα δεν ειδα να καταναλωνει το τροφοδοτικο παραπανω απο 0.79 ma (στην εκκινηση) οποτε μαλλον τα 3Α που εχει ανοχη το τροφοδοτικο ειναι για τον ... ''φοβο των Ιουδαιων'' περισσοτερο!
Ισως παντως να χρειαζεται αυτη η ανοχη επειδη εχει και 3 θυρες USB 3.0 και αν συνδεθουν επανω διαφορες συσκευες να μην φτανει το ρευμα !
Το κοντρολ τωρα ειναι ΒΤ με φωνη και εχει και την ασυρματη λειτουργεια ποντικιου (air mouse) !
Τελος ... αναρωτιεμαι αν εχει ξεκλειδωτο bootloader και σκεφτομαι να το ψαξω λιγο πρωτα πριν αρχισω τα ''ψαχουλεματα'' μιας και το λογισμικο που φοραει ειναι η πολυ πρωτη πρωτη βερσιον του !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2023 at 12:45 ΜΜ, ath156 said:

Φυσικά και δεν μιλάμε για τέτοιο καλώδιο...απλά όπως σου ειπώθηκε ήδη με ένα ζευγαράκι powerlines (βρίσκεις και με 20άρικο σήμερα) θα το έχεις με καλώδιο (αυτό ή κάποιο άλλο ή άλλη συσκευή μελλοντικά😎).

Για τροφοδοτικό μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό του κινητού σου ΄και του καλωδίου εγκατάστασης firmware, μεσω της θύρας USB, όπως λέω και εδώ:

- Επιπλέον (επικουρικά και εάν χρειασθεί) ένα τέτοιο καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως τροφοδοτικό από την θύρα USB του κουτιού μας, με χρήση του τροφοδοτικού του κινητού μας !! (φωτο 1)

Λινκ για τροφοδοσία μέσω USB

**Σε κάθε περίπτωση κάνε και μία καθαρή εγκατάσταση, εάν  και όσα αναφέρεις μάλλον δεν οφείλονται σε αυτό....but you never know....εάν έχεις ήδη "στήσει" αρκετά το κουτί σου κάνε και ένα backup to micro sd

Τελικά βάζοντας για τροφοδοτικό έναν παλιό φορτιστή λιγόστεψαν τα κολλήματα που έκανε σε διάφορες εφαρμογές αλλά οι αποσυνδέσεις επιμένουν

Άρα μάλλον θέμα hardware είναι

Δεν ξέρω μήπως δοκιμάζοντας κάποια άλλη Ρομ να άλλαζαν τα πράγματα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος

Τέλος πάντων ίσως κάποια στιγμή να αγοράσω ένα powerline 

Για την ώρα, ενημέρωση της Ρομ θα κάνει αυτόματα??

Και δεύτερον ποιο launcher να βάλω να γίνει λίγο πιο εύχρηστο το όλο περιβάλλον??

Εκτός του νόβα 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, johnstef33 said:

Τελικά βάζοντας για τροφοδοτικό έναν παλιό φορτιστή λιγόστεψαν τα κολλήματα που έκανε σε διάφορες εφαρμογές αλλά οι αποσυνδέσεις επιμένουν

Άρα μάλλον θέμα hardware είναι

Δεν ξέρω μήπως δοκιμάζοντας κάποια άλλη Ρομ να άλλαζαν τα πράγματα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος

Τέλος πάντων ίσως κάποια στιγμή να αγοράσω ένα powerline 

Για την ώρα, ενημέρωση της Ρομ θα κάνει αυτόματα??

Και δεύτερον ποιο launcher να βάλω να γίνει λίγο πιο εύχρηστο το όλο περιβάλλον??

Εκτός του νόβα 

Εγώ πάντοτε χρησιμοποιώ τον Square Home Launcher.....μου αρέσει να έχω κάτι όπως και στο PC/laptop και βέβαια με ακόμα παραπάνω δυνατότητες. Κατέβασέ το από Playstore και εάν σου αρέσει σου στέλνω  και "ξεκλειδωμένη" την εφαρμογή, που είναι κυρίως για λεπτομέρειες (στρογγυλεμένες γωνίες κλπ). Τα βασικά είναι όλα δωρεάν.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.squarehome2&hl=en&gl=US

Ενημέρωση ρομ δεν γίνεται ποτέ αυτόματα....όμως μπορείς σε κάποιες μικρές αναβαθμίσεις να κάνεις εγκατάσταση με διατήρηση των DATA  σου.

Ο φορτιστής που έβαλες είναι τουλάχιστον 1 Αμπέρ ή παραπάνω?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Άρα ενημέρωση κάνουμε μόνοι μας όταν και αν το ψάξουμε κάποια στιγμή

Θέλω να πω δηλαδή ότι δεν ενημερώνει κάπου ότι υπάρχει update ....

Για το φορτιστή δεν έχω ιδέα πόσα αμπέρ είναι

Απλά δοκίμασα κάποιους που είχα και δούλεψε ο ένας από τους 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...