Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ !

 

Απο οτι φαινεται εχεις ενα απο τα τελευταια gt king μποξακια της beelink με serial number C92X με το τελευταιο λογισμικο !

 

Δοκιμασες να κατεβασεις το youtube απο το playstore ;

 

Στο δικο μου B922 με αυτο το youtube οπως ειπα εχω την ενδειξη cast στην οθονη μου!

Ναι το έχω κατεβάσει αλλά τίποτα, στο box μου βγάζει το σύμβολο του cast ενώ στο κινητό όχι. Εν τω μεταξύ κινητό & Box φοράνε τις ίδιες εκδόσεις YouTube.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Ναι το έχω κατεβάσει αλλά τίποτα, στο box μου βγάζει το σύμβολο του cast ενώ στο κινητό όχι. Εν τω μεταξύ κινητό & Box φοράνε τις ίδιες εκδόσεις YouTube.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άνοιξε YouTube στο κινητό και το box σου - πάτησε στο κινητό σου επάνω δεξιά στο εικονίδιο του λογαριασμού σου - Settings - Watch on TV, δες μήπως έτσι τα καταφέρεις.

 

Sent from my S10

Link to comment
Share on other sites

@gatos814 είσαι όντως γάτος χαχα.Μαλλον από ότι φαίνεται μου έλυσες το χρόνιο πρόβλημα μου! Έχω ενα πολυμπριζο με καμία 7 μόνιμες συσκευές πάνω.(τηλεόραση,surround κλπ) Η πρίζα του tv box ηταν η προτελευταία απο το τέρμα.Την έβαλα πρώτη απο εκεί που έρχεται το ρεύμα του καλωδίου και όλα φαίνονται καλά προς το παρόν, τέρμα οι διακοπές στο ethernet!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε YouTube στο κινητό και το box σου - πάτησε στο κινητό σου επάνω δεξιά στο εικονίδιο του λογαριασμού σου - Settings - Watch on TV, δες μήπως έτσι τα καταφέρεις.

 

Sent from my S10

Το έκανα, τίποτα δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

@gatos814 είσαι όντως γάτος χαχα.Μαλλον από ότι φαίνεται μου έλυσες το χρόνιο πρόβλημα μου! Έχω ενα πολυμπριζο με καμία 7 μόνιμες συσκευές πάνω.(τηλεόραση,surround κλπ) Η πρίζα του tv box ηταν η προτελευταία απο το τέρμα.Την έβαλα πρώτη απο εκεί που έρχεται το ρεύμα του καλωδίου και όλα φαίνονται καλά προς το παρόν, τέρμα οι διακοπές στο ethernet!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέτοια προβλήματα δεν ξέρεις από πού θα σου έρθουν.

Σκέψου ότι σε μένα κάτι ανάλογο με έκανε να αλλάξω montem, πολυμπριζο, powerline, καλώδιο ethernet,

και τελικά έφταιγε ο σταθερός υπολογιστής και συγκεκριμένα κάποιος driver από την μητρική.

Άστα είδα και έπαθα μέχρι να το βρώ, παιδευομουνα μήνες.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, τίποτα δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω οτι ολα ξεκινανε απο την μουφα mac address αυτου του μποξ!

Γι'αυτο δεν μπορει να βρει την συσκευη!

Τεσπα ....

Εχω ομως λυση...!!!

Λοιπον , εγκαθηστας το smartyoutube αν δεν το'χεις

Διαλεγεις οποιον launcher της εφαρμογης θελεις και κανεις συνδεση μεσα απο τον browser που χρησιμοποιεις με τον κωδικο που εμφανιζεται!

Πηγαινεις στις ρυθμισεις και πατας συνδεση με κωδικο!

Απο το ''κανονικο'' youtube πηγαινεις επισης στις ρυθμισεις και ζητας συνδεση με κωδικο!

Βαζεις τον κωδικο που βλεπεις στο smartyoutube και εισαι ετοιμος!!!

Καλη επιτυχια!

;););):up::up::up:;););)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν βλεπω να εχει κατι και εβαλα το bubble αλλα δεν καταλαβαινω τι κανω σε αυτο
Το ανοίγεις πηγαίνεις στο more-->ρυθμίσεις--> local and cloud και τσεκάρεις όλα τα κουτάκια που υπάρχουν μέσα εκεί. Μετά βγαίνεις στην κεντρική οθόνη του προγράμματος Και το αφήνεις να τρέχει παρασκήνιο. Και μετά δοκιμάζεις αν το βλέπει το κινητό.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ολα ξεκινανε απο την μουφα mac address αυτου του μποξ!

 

Γι'αυτο δεν μπορει να βρει την συσκευη!

 

Τεσπα ....

 

Εχω ομως λυση...!!!

 

Λοιπον , εγκαθηστας το smartyoutube αν δεν το'χεις

 

Διαλεγεις οποιον launcher της εφαρμογης θελεις και κανεις συνδεση μεσα απο τον browser που χρησιμοποιεις με τον κωδικο που εμφανιζεται!

 

Πηγαινεις στις ρυθμισεις και πατας συνδεση με κωδικο!

 

Απο το ''κανονικο'' youtube πηγαινεις επισης στις ρυθμισεις και ζητας συνδεση με κωδικο!

 

Βαζεις τον κωδικο που βλεπεις στο smartyoutube και εισαι ετοιμος!!!

 

Καλη επιτυχια!

 

;););):up::up::up:;););)

Θα το προσπαθήσω & θα σου πω, σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ολα ξεκινανε απο την μουφα mac address αυτου του μποξ!

 

Γι'αυτο δεν μπορει να βρει την συσκευη!

 

Τεσπα ....

 

Εχω ομως λυση...!!!

 

Λοιπον , εγκαθηστας το smartyoutube αν δεν το'χεις

 

Διαλεγεις οποιον launcher της εφαρμογης θελεις και κανεις συνδεση μεσα απο τον browser που χρησιμοποιεις με τον κωδικο που εμφανιζεται!

 

Πηγαινεις στις ρυθμισεις και πατας συνδεση με κωδικο!

 

Απο το ''κανονικο'' youtube πηγαινεις επισης στις ρυθμισεις και ζητας συνδεση με κωδικο!

 

Βαζεις τον κωδικο που βλεπεις στο smartyoutube και εισαι ετοιμος!!!

 

Καλη επιτυχια!

 

;););):up::up::up:;););)

Δυστυχώς η επιστήμη σηκώνει τα χέρια στην περίπτωση μου, έκανα κανονικά την σύνδεση πήρα τον κωδικό συνδέθηκε κανονικά. Μου έδειξε τα βίντεο που έχω δει κλπ αλλά cast δεν κάνει με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Hd1980
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η επιστήμη σηκώνει τα χέρια στην περίπτωση μου, έκανα κανονικά την σύνδεση πήρα τον κωδικό συνδέθηκε κανονικά. Ου έδειξε τα βίντεο που έχω δει κλπ αλλά cast δεν κάνει με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως σου ... ξεφυγε κατι!

Ξαναδοκιμασε απο την αρχη...!

Wifi στο ιδιο δικτυο , συνδεση μεσω καποιου browser με το smartyoutube με τον κωδικο που σου δειχνει και τελος κωδικο του smartyoutube στο ''τηλεφωνικο'' youtube απο το playstore!

Σ'εμενα παντως δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!

:confused:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

TV BOX 6K MX10 Pro Android 9.0 Allwinner H6 Quad Core 4GB 32GB 64GB 2.4G WiFi USB3.0 Support

Η γνώμη σας για αυτό?

 

Προτιμησε κουτι με amlogic Τωρα για το 6Κ πως θα το διαπιστωσεις?:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προχωρήσω στην αγορά ενός οικονομικού κουτιού με amlogic S905X3. Έχω ξεχωρίσει 2 τέτοια.

Το tanix TX3 με 4/32 και 100άρι LAN καθώς και το H96 max X3 επίσης 4/32 με 1000άρι LAN. Αναφέρω το LAN διότι αυτή είναι η σημαντικότερη διαφορά που διαπίστωσα σε Hardware και χωρίς ουσιαστικά να το χρειάζομαι τώρα, ίσως μελλοντικά να χρειασθεί/αξιοποιηθεί.

Το Tanix έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάποιο διάστημα ενώ το H96 πολύ πρόσφατα και έχει ένα ιδιαίτερο design (κυκλικό, χρώμα κλπ με οτιδήποτε αυτό μπορεί να έχει στα συν/πλην).

Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία/άποψη για αυτά?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προχωρήσω στην αγορά ενός οικονομικού κουτιού με amlogic S905X3. Έχω ξεχωρίσει 2 τέτοια.

Το tanix TX3 με 4/32 και 100άρι LAN καθώς και το H96 max X3 επίσης 4/32 με 1000άρι LAN. Αναφέρω το LAN διότι αυτή είναι η σημαντικότερη διαφορά που διαπίστωσα σε Hardware και χωρίς ουσιαστικά να το χρειάζομαι τώρα, ίσως μελλοντικά να χρειασθεί/αξιοποιηθεί.

Το Tanix έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάποιο διάστημα ενώ το H96 πολύ πρόσφατα και έχει ένα ιδιαίτερο design (κυκλικό, χρώμα κλπ με οτιδήποτε αυτό μπορεί να έχει στα συν/πλην).

Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία/άποψη για αυτά?

 

Ενα περασμα απο τα χερια μου εκανε το TX3 ...

Μια χαρα μποξακι με τις μπαρες του και με το διακοπτη superuser ειναι!

Το H96 max X3 λογο αυτου του superuser που χρησιμοποιει θα ειναι λιγο πιο δυσκολο να ξερουταριστει ...

Επισης χανει πολυ σε ευχρηστια χωρις μπαρες και δεν μπορω να καταλαβω την εμονη της εταιριας να μην ''βαλει'' μπαρες στο κατα τα αλλα πολυ γρηγορο μποξακι της!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η επιστήμη σηκώνει τα χέρια στην περίπτωση μου, έκανα κανονικά την σύνδεση πήρα τον κωδικό συνδέθηκε κανονικά. Μου έδειξε τα βίντεο που έχω δει κλπ αλλά cast δεν κάνει με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε από περιέργεια κάτι, άλλαξε γλώσσα στη συσκευή σου (Αγγλικά σε Ελληνικά ή το αντίθετο) και δοκίμασε ξανά.

 

Sent from my S10

Link to comment
Share on other sites

Ενα περασμα απο τα χερια μου εκανε το TX3 ...

Μια χαρα μποξακι με τις μπαρες του και με το διακοπτη superuser ειναι!

Το H96 max X3 λογο αυτου του superuser που χρησιμοποιει θα ειναι λιγο πιο δυσκολο να ξερουταριστει ...

Επισης χανει πολυ σε ευχρηστια χωρις μπαρες και δεν μπορω να καταλαβω την εμονη της εταιριας να μην ''βαλει'' μπαρες στο κατα τα αλλα πολυ γρηγορο μποξακι της!

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την χρησιμότητα notification & navigation bars.Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που στο H96 max X2 χρησιμοποιώ την custom rom GT King.

Βέβαια και στο TX3 βλέπω ότι έχει ως κύρια rom την Alice (από ότι βλέπω μάλλον μορφή Android TV). Πρέπει να υπάρχουν όμως ήδη custom roms.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την χρησιμότητα notification & navigation bars.Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που στο H96 max X2 χρησιμοποιώ την custom rom GT King.

Βέβαια και στο TX3 βλέπω ότι έχει ως κύρια rom την Alice (από ότι βλέπω μάλλον μορφή Android TV). Πρέπει να υπάρχουν όμως ήδη custom roms.

 

Για custom δεν ξερω αλλα το λογισμικο του ειναι κανονικο Android , οχι τυπου tv!

Κοιτα παντως και το MAGICSEE N5 Max που αν και δεν δουλευει η πανω μπαρα προς το παρον (υπαρχει αλλα δεν κατεβαινει) εχει και πολυ καλο διακοπτη superuser και πολλες πληροφοριες στην πανω μπαρα τυπου hardware!

Και επειδη πηρα και εγω ενα , οταν θα μου ερθει με το καλο θα εχω και καλυτερη ... εικονα !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για custom δεν ξερω αλλα το λογισμικο του ειναι κανονικο Android , οχι τυπου tv!

Κοιτα παντως και το MAGICSEE N5 Max που αν και δεν δουλευει η πανω μπαρα προς το παρον (υπαρχει αλλα δεν κατεβαινει) εχει και πολυ καλο διακοπτη superuser και πολλες πληροφοριες στην πανω μπαρα τυπου hardware!

Και επειδη πηρα και εγω ενα , οταν θα μου ερθει με το καλο θα εχω και καλυτερη ... εικονα !

Ναι.Έχεις δίκιο.Το Alice UX είναι μόνον ο launcer του και όχι android tv όπως νόμισα από μία μακρινή φωτογραφία της τηλεόρασης.

Επίσης δεν ξέρω εάν έχει νόημα να βιαστώ να το παραγγείλω εφόσον από ότι φαίνεται λόγω της πρωτοχρονιάς τους θα καθυστερήσει να αποσταλεί (νομίζω έχουν εορταστική περίοδο έως 8 Φεβρουαρίου?).Να υποθέσω ότι το δικό σου το παρήγγειλες πριν τις εορτές τους?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Έχεις δίκιο.Το Alice UX είναι μόνον ο launcer του και όχι android tv όπως νόμισα από μία μακρινή φωτογραφία της τηλεόρασης.

Επίσης δεν ξέρω εάν έχει νόημα να βιαστώ να το παραγγείλω εφόσον από ότι φαίνεται λόγω της πρωτοχρονιάς τους θα καθυστερήσει να αποσταλεί (νομίζω έχουν εορταστική περίοδο έως 8 Φεβρουαρίου?).Να υποθέσω ότι το δικό σου το παρήγγειλες πριν τις εορτές τους?

 

Γιατι δεν κοιτας σε ευρωπαικη αποθηκη?

π.χ https://www.geekbuying.com/item/MAGICSEE-N5-MAX-Amlogic-S905X3-8K-Video-Decode-TV-BOX-4GB-32GB-422318.html

Link to comment
Share on other sites

@gatos814 το Magicsee που λες έχει DDR4 ή DDR3? Σε ένα site το βρήκα με την 1η και σε άλλο με την 2η (βέβαια εδώ δεν είναι άμεσα διαθέσιμο, αλλά αναμένεται).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι δεν κοιτας σε ευρωπαικη αποθηκη?

π.χ https://www.geekbuying.com/item/MAGICSEE-N5-MAX-Amlogic-S905X3-8K-Video-Decode-TV-BOX-4GB-32GB-422318.html

 

Έχεις δίκιο, όμως από εκεί μπορώ να πετύχω ακόμα καλύτερη τιμή με κάτι πόντους που έχω συν το ότι ακόμα και τα μεταφορικά είναι φθηνότερα με PDM (σε τέτοια χαμηλά επίπεδα τα πάντα παίζουν εάν θέλεις να λες ότι πέτυχες την βέλτιστη τιμή - άλλωστε δεν το βιάζομαι).

Η μνήμη και στο δικό σου λινκ είναι DDR3.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προχωρήσω στην αγορά ενός οικονομικού κουτιού με amlogic S905X3. Έχω ξεχωρίσει 2 τέτοια.

Το tanix TX3 με 4/32 και 100άρι LAN καθώς και το H96 max X3 επίσης 4/32 με 1000άρι LAN. Αναφέρω το LAN διότι αυτή είναι η σημαντικότερη διαφορά που διαπίστωσα σε Hardware και χωρίς ουσιαστικά να το χρειάζομαι τώρα, ίσως μελλοντικά να χρειασθεί/αξιοποιηθεί.

Το Tanix έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάποιο διάστημα ενώ το H96 πολύ πρόσφατα και έχει ένα ιδιαίτερο design (κυκλικό, χρώμα κλπ με οτιδήποτε αυτό μπορεί να έχει στα συν/πλην).

Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία/άποψη για αυτά?

Κοίτα πώς αλλάζουν οι εποχές και μαζί και τα λόγια κάποιων ατόμων που το παίζουν ιστορία εδώ μέσα..

 

Εσύ δεν μου την έλεγες παλιότερα όταν ανέφερα τα ΤΑΝΙΧ ως καλά κουτιά,.επειδή το ΤΧ92 δεν έκανε κιχ;

Και εσύ έλεγες τι να μας πούνε τα ΤΑΝΙΧ κλπ;

Και τώρα βγήκες να ρωτήσεις για αγορά ενός Ταnix; Τι έγινε ξέχασες τι έγραφες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πώς αλλάζουν οι εποχές και μαζί και τα λόγια κάποιων ατόμων που το παίζουν ιστορία εδώ μέσα..

 

Εσύ δεν μου την έλεγες παλιότερα όταν ανέφερα τα ΤΑΝΙΧ ως καλά κουτιά,.επειδή το ΤΧ92 δεν έκανε κιχ;

Και εσύ έλεγες τι να μας πούνε τα ΤΑΝΙΧ κλπ;

Και τώρα βγήκες να ρωτήσεις για αγορά ενός Ταnix; Τι έγινε ξέχασες τι έγραφες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Άντε πάλι !!! Εσύ δεν παίζεσαι με τίποτα. Απρόκλητα επεμβαίνεις και προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

Για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις:

- Εγώ ποτέ δεν έχω κατηγορήσει μηχάνημα που δεν έχω. Πραγματικά θα ήθελα το λινκ που γράφω "τι να μας πούνε τα ΤΑΝΙΧ".

- Εσύ αντίθετα παλαιότερα μας έλεγες ότι σαν τα Tanix δεν υπάρχει άλλο μηχάνημα και έβγαζες άχρηστα άλλα μηχανήματα χωρίς να έχεις προσωπική επαφή και μάλιστα πολλές φορές χωρίς αποδείξεις (επί τη ευκαιρία που είναι το λινκ που σου είχα ζητήσει για τα πολλά καμένα τροφοδοτικά των beelink που έγραφες? Γιατί δεν το έβαλες όταν ζητήθηκε?). Βέβαια πιο πρόσφατα και με κάθε ευκαιρία εμμονικά πρoτείνεις μόνο το Amazon.

- Η ανταλλαγή απόψεων είναι προφανές ότι είναι το νόημα του Φόρουμ.Ακόμα και οι αντιπαραθέσεις μπορούν να είναι χρήσιμες, εάν βέβαια κρατηθούν σε ένα επίπεδο. Στην απευκτέα περίπτωση δε που κάτι ξεφύγει (κακώς βέβαια και ίσως από παρεξήγηση και σίγουρα όχι από πρόθεση) συνεχίζουμε κανονικά εφόσον δεν θεωρούμε τον άλλο κακοπροαίρετο. Νομίζω εδώ κάποιος έδωσε πολύ πρόσφατα το καλό παράδειγμα (και δεν αναφέρομαι σε εμένα για να σε προλάβω:)).

Σε ένα πράγμα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου "ότι τα γραπτά μένουν".Από αυτά υπάρχουν αρκετά, αλλά δεν νομίζω ότι ενδιαφέρουν το Φόρουμ.Ούτε βέβαια οποιαδήποτε προσωπική κόντρα. Ξεκόλα λοιπόν και άφησε τις χωρίς λόγο και ουσία αντιπαραθέσεις.Δεν έχω καμία διάθεση να συνεχίσω τέτοιου είδους αναρτήσεις, ελπίζω δε το ίδιο να πράξεις και εσύ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη υμιν!

 

@gatos814 το Magicsee που λες έχει DDR4 ή DDR3? Σε ένα site το βρήκα με την 1η και σε άλλο με την 2η (βέβαια εδώ δεν είναι άμεσα διαθέσιμο, αλλά αναμένεται).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις δίκιο, όμως από εκεί μπορώ να πετύχω ακόμα καλύτερη τιμή με κάτι πόντους που έχω συν το ότι ακόμα και τα μεταφορικά είναι φθηνότερα με PDM (σε τέτοια χαμηλά επίπεδα τα πάντα παίζουν εάν θέλεις να λες ότι πέτυχες την βέλτιστη τιμή - άλλωστε δεν το βιάζομαι).

Η μνήμη και στο δικό σου λινκ είναι DDR3.

 

Σχεδον τα περισσοτερα S905X3 εχουν ddr3 και 100 ethernet!

Και δεν ξερω αν το εχω πει αλλα με 32bit λογισμικο που εχουν ολα αυτα τα μποξακια δεν παιζει καμια ουσιαστικη σημασια αν εχουν ddr3 η ddr4!

Παρεμπιπτόντως το MAGICSEE N5 Max το βγαζει και με 1000 ethernet βαση αυτων που γραφει στο δικο τους σαιτ αλλα 1000 δεν εχω βρει πουθενα στην πιατσα!

Και ναι το δικο μου MAGICSEE οπως ειπες το πηρα πριν τις διακοπες τους και μολις εφτασε Ολλανδια!

 

 

Κοίτα πώς αλλάζουν οι εποχές και μαζί και τα λόγια κάποιων ατόμων που το παίζουν ιστορία εδώ μέσα..

 

Εσύ δεν μου την έλεγες παλιότερα όταν ανέφερα τα ΤΑΝΙΧ ως καλά κουτιά,.επειδή το ΤΧ92 δεν έκανε κιχ;

Και εσύ έλεγες τι να μας πούνε τα ΤΑΝΙΧ κλπ;

Και τώρα βγήκες να ρωτήσεις για αγορά ενός Ταnix; Τι έγινε ξέχασες τι έγραφες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για τα ΤΑΝΙΧ εγω μιλησα και οταν ελεγα για το ''ποια ΤΑΝΙΧ'' εννοουσα καθαρα την εταιρια ...!

Για παραδειγμα , ποια σοβαρη εταιρια αφηνει να βγαζουν το ιδιο μοντελο με με 2 logos;

Tι πραγματικα συμβαινει;

Ειναι καποιο ''μουφα'' , συμβανει αραγε κατι αλλο....;

Κατι τετοιες λεπτομερειες κανουν ... την διαφορα γιατι για παραδειγμα παλι αν καποιος παρει ενα μποξακι και παθει κατι αν δεν εχει το σωστο λογισμικο για την σωστη βερσιον τοτε βρασε ... ορυζα!

 

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...