Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω φίλε μου αλλά δεν θα στο πρότεινα για αυτά τα λεφτά.

Με 30Κ σκορ στο AnTuTu δεν το λες και γρήγορο σε αυτά τα λεφτά.

Να ξέρεις ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία μπορεί να φτάνει και 100C αν το ζορισεις.

Όποτε θες έξτρα λεφτά για ανεμιστήρα βάση.

BT δεν έχει δεν ξέρω αν το χρειάζεσαι.

Εγώ το έχω μόνο για Kodi και δουλεύει τέλεια.

Αν το βρεις στα 30€ και χωρίς να μπλέξεις με τελώνια πάρτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλημέρα!

Ένας γνωστός ψάχνει να αγοράσει tv box γύρω στα 40-50 και μου έστειλε αυτό H96-MAX-RK3318-4GB-RAM-64GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-VP9-H_265-TV-Box.

Αξίζει η αγορά του ή όχι; Έχω καιρό να διαβάσω το νήμα και έμεινα πίσω... Τι να κοιτάξω; Η χρήση θα είναι για σειρές, ταινίες εφαρμογές τύπου kodi κλπ.. Ευχαριστώ!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το mi box s αποκλειστικά για otetv. Μετά από μήνες κανονικής λειτουργίας, ξαφνικά δεν παίζει τα κανάλια. Φτάνω στο σημείο επιλογής προγράμματος και μέχρι εκεί. Υπάρχει ένδειξη ότι προσπαθεί να "διαβάσει " το κανάλι και στη συνέχεια σταματάει . Εγκατέστησα ξανά το apk otetv για tablet με udb stick και πάλι το ίδιο. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω το zidoo H6 PRO https://www.zidoo.tv/Product/index/model/H6+PRO/target/6xgliAa5svFKKmVViAFMcQ%3D%3D.html δε το θελω πλεον γιατι δε το χρησιμοποιω...αν καποιος το θελει..π.μ.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το A95XF1 https://m.banggood.com/A95XF1-Amlogic-S905W-2GB-16GB-2_4G-WIFI-Android-4K-VP9-H_265-TV-Box-p-1432954.html?rmmds=myorders και παρέλαβα σήμερα.

 

Έχει από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις με on off το root. Δεν έχω όμως κωδικούς από οτε η nova για να δοκιμάσω αν όντως δουλεύει σωστά.

Απροβλημάτιστο wifi.

Έχω δυσκολία στο να αλλάξω πληκτρολόγιο οθόνης. Με αφήνει για λίγο και μετά γυρίζει στο προεγκατεστημένο.

 

Δεν βρίσκω πουθενά task manager .

 

Θέλω να του προσθέσω τη μπάρα που έχει το mecool , που πατωντας το τετράγωνο από τα σύμβολα που έχει κάτω, μου δείχνει τις ανοιχτές εφαρμογές και μπορώ να τις κλείσω.

Υπάρχει καμία εξωτερική εφαρμογή για να κάνω τη δουλειά μου; Να βγαίνει μπάρα χαμηλά στην οθόνη;

 

Έβαλα το YouTube vanced και επειδή παίζει στο παρασκήνιο δεν μπορούσα να το κλείσω.

 

 

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να προβάλω βίντεο από το κινητό μου στο Mecool M8S PRO L ;

Πρέπει να έχει ένα app που λέγεται Miracast στο μποξάκι, δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει ένα app που λέγεται Miracast στο μποξάκι, δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν το έχει αλλά ελπίζω να μπορώ να το κατεβάσω....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προς αντικατάσταση του μαμά τηλεχειριστηρίου αγόρασα αυτό το airmouse/remote control, το οποίο έχει USB dongle και ενεργοποιεί/απενεργοποιεί κανονικά το boxάκι μου (όχι μόνο sleep) κι επειδή όλες τις εντολές τις περνάει μέσω RF στο dongle, δεν απαιτείται "εκπαίδευση" του IR. Υπόψιν το συγκεκριμένο μοντέλο ΔΕΝ διαθέτει IR blaster οποτε δεν μπορει να αντικατασήσει άλλα χειριστήρια.
Φίλε έγραψες, μόλις μου ήρθε και για 7.5€ έπαθα πλάκα πόσο καλά δουλεύει σαν airmouse, ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα διάφορα πριν προχωρήσω σε αγορά του Xiaomi S και ήμουν επιφυλακτικός, να αναφέρω τι ισχύει μετά από χρήση 3 εβδομάδων.

 

Χρειάζεται σίγουρα usb hub, στο οποίο συνέδεσα φλασάκι (32GB), keyboard/mouse adapter και usb2ethernet TP-link adapter για ίντερνετ και από software έναν explorer της προκοπής για γενικότερη διαχείριση.

 

Αποτελέσματα:

1. Δεν κολλάει γενικά, δεν χρειάζεται επανεκκίνηση

2. Netflix απροβλημάτιστα (έπαιζε και με WiFi χωρίς πρόβλημα βέβαια)

3. Με 3rd party εφαρμογή (που δε θυμάμαι τώρα (θα κάνω edit το post αργότερα, τύπου Popcorn), παίζει real time ταινίες και σειρές >3gb σε 1080p ποιότητα με υπότιτλους χωρίς να κολλάει.

4. Παιχνίδια και χειριστήρια ούτε για πλάκα

 

Προσωπικά δηλώνω ευχαριστημένος με την αγορά, αν υπάρχουν καλύτερες λύσεις δεν το γνωρίζω.

Σίγουρα χρειάζεται adapter πάντως σε περίπτωση που έχετε χαμηλή ταχύτητα ίντερνετ, διαφορετικά με WiFi θα έχετε κολλήματα.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έγραψες, μόλις μου ήρθε και για 7.5€ έπαθα πλάκα πόσο καλά δουλεύει σαν airmouse, ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα.

 

Μολις ηρθε και σε μενα (αγορα απο aliexpress), αλλα το δικο μου ΔΕΝ ανοιγει το beelink ουτε δουλευει το πληκτρολογιο.

 

Μονο το Mouse δουλευει...

 

Κανω κατι λαθος????

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi mi box s μπορεί να μπει το Cosmote TV Go;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφου ειναι αρουταριστο ναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι αρουταριστο ναι.
Ευχαριστώ πολύ, που το βρίσκω γιατί στο play store στο mi box δεν το βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, που το βρίσκω γιατί στο play store στο mi box δεν το βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε το από pc και με usb install το apk.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Τετοιο διαβασμα ουτε στις πανελληνιες.Ενδιαφερομαι για media player ωστε με ενα usb να βλεπω ταινιες σειρες κτλ.Να κατεβασω καναδυο προγραμματακια για αγωνες και φυσικα νετφλικιον.Απο οτι ομως καταλαβα απο το διαβασμα των τελευταιων ημερων νετφλικιον σε μη πιστοποιημενα μηχανηματα ειναι μονο σε sd.Δεν πολυπειραζει.Νομιζω οτι βρηκα καποιο με χαρακτηριστικα που θα παιζει και θα ικανοποιει smoothly χωρις lag.Θελω τη γνωμη σας για το εξης:

 

 

https://www.skroutz.gr/s/10202627/T95z-Plus-16GB.html#reviews

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

Μολις ηρθε και σε μενα (αγορα απο aliexpress), αλλα το δικο μου ΔΕΝ ανοιγει το beelink ουτε δουλευει το πληκτρολογιο.

 

Μονο το Mouse δουλευει...

 

Κανω κατι λαθος????

Σε mecool το δοκίμασα (2 διαφορετικά) το πληκτρολόγιο δουλεύει! Τώρα για beelink δεν έχει κανένας γνωστός για να δοκιμάσω, όσο αφορά το άνοιγμα δεν δουλεύει και σε μένα , θέλω να δοκιμάσω στις ρυθμίσεις να μην κάνει power of άλλα deep sleep όταν το κλείνω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Τετοιο διαβασμα ουτε στις πανελληνιες.Ενδιαφερομαι για media player ωστε με ενα usb να βλεπω ταινιες σειρες κτλ.Να κατεβασω καναδυο προγραμματακια για αγωνες και φυσικα νετφλικιον.Απο οτι ομως καταλαβα απο το διαβασμα των τελευταιων ημερων νετφλικιον σε μη πιστοποιημενα μηχανηματα ειναι μονο σε sd.Δεν πολυπειραζει.Νομιζω οτι βρηκα καποιο με χαρακτηριστικα που θα παιζει και θα ικανοποιει smoothly χωρις lag.Θελω τη γνωμη σας για το εξης:

 

 

https://www.skroutz.gr/s/10202627/T95z-Plus-16GB.html#reviews

 

Πηγαν ολοι θαλασσα και δεν παιρνω απαντηση;;;:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πηγαν ολοι θαλασσα και δεν παιρνω απαντηση;;;:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Για ποιό οικονομικά Κάνε αγορά Από εξωτερικό . Καλύτερα ψάξε κάτι με τους καινούριους επεξεργαστές... S905X2 η S922x και μίνιμουμ 3gb ram

Link to comment
Share on other sites

Σε mecool το δοκίμασα (2 διαφορετικά) το πληκτρολόγιο δουλεύει! Τώρα για beelink δεν έχει κανένας γνωστός για να δοκιμάσω, όσο αφορά το άνοιγμα δεν δουλεύει και σε μένα , θέλω να δοκιμάσω στις ρυθμίσεις να μην κάνει power of άλλα deep sleep όταν το κλείνω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα.

 

Μολις ηρθε και σε μενα (αγορα απο aliexpress), αλλα το δικο μου ΔΕΝ ανοιγει το beelink ουτε δουλευει το πληκτρολογιο.

 

Μονο το Mouse δουλευει...

 

Κανω κατι λαθος????

 

Κανονικά πρέπει να είναι plug&play για το πληκτρολόγιο τουλάχιστον. Δε θυμάμαι να έκανα καμία ιδιαίτερη ρύθμιση. Βεβαιώσου ότι το κρατάς σε οριζόντια θέση όταν πας να το χρησιμοποιήσεις σαν qwerty. Όσο για την ενεργοποίηση ενδεχομένως να έχει να κάνει και με τη συσκευή. Εγώ ένα ταπεινό A5X MAX έχω που δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.

 

Edit:

Για την ενεργοποίηση φταίει ότι στον τερματισμό απενεργοποιεί και τις USB οπότε λογικό να μην βλέπει το dongle. Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση ώστε να τις κραταει ζωντανες;

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να είναι plug&play για το πληκτρολόγιο τουλάχιστον. Δε θυμάμαι να έκανα καμία ιδιαίτερη ρύθμιση. Βεβαιώσου ότι το κρατάς σε οριζόντια θέση όταν πας να το χρησιμοποιήσεις σαν qwerty. Όσο για την ενεργοποίηση ενδεχομένως να έχει να κάνει και με τη συσκευή. Εγώ ένα ταπεινό A5X MAX έχω που δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.

 

Edit:

Για την ενεργοποίηση φταίει ότι στον τερματισμό απενεργοποιεί και τις USB οπότε λογικό να μην βλέπει το dongle. Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση ώστε να τις κραταει ζωντανες;

Αυτό έγραψα, στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για deep sleep , λογικά θα έχει ενεργές τις usb, όταν έχω χρόνο θα δοκιμάσω!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό οικονομικά Κάνε αγορά Από εξωτερικό . Καλύτερα ψάξε κάτι με τους καινούριους επεξεργαστές... S905X2 η S922x και μίνιμουμ 3gb ram

 

3gb ram εχει το παρακατω αλλα απο οτι καταλαβα φοραει τον ιδιο επεξεργαστη

ΑΝ δεν κουραζω τη γνωμη σας.

https://www.skroutz.gr/s/14050671/Tanix-TX9-Pro-32GB.html#reviews

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς f/w σε TV box H96 max+ 4/33 rk3328 ;

Τα windows αναγνωρίζουν το box σαν άγνωστη συσκευή και δεν μπορώ να περάσω

drivers με τίποτα.

Έχω διαβάσει πολλούς οδηγούς,έχω κάνει πολλές ενέργειες όπως απενεργοποίηση

Των ψηφιακών υπογραφών αλλά τίποτα.

HELP

Link to comment
Share on other sites

3gb ram εχει το παρακατω αλλα απο οτι καταλαβα φοραει τον ιδιο επεξεργαστη

 

ΑΝ δεν κουραζω τη γνωμη σας.

 

https://www.skroutz.gr/s/14050671/Tanix-TX9-Pro-32GB.html#reviews

Το ότι έχει 3gb το λες για καλό ή για κακό;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...