Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρήγγειλα τελικά από Ελλάδα.

 

θα το δοκιμάσω πρώτα με το wifi και αν δεν πιάνει καλά θα πάω για τον αντάπτορα.

 

όταν έλθει θα χρειαστώ επιπλέον οδηγίες τις οποίες θα τις αναζητήσω στο δικό του θέμα. ευχαριστώ

 

(επειδή δοκίμασα και με ένα nexbox A3, το ξερούταρα με κάποια προγράμματα και ενώ το chek root βγάζει ότι δεν είναι root, το cosmote ότι είναι, μου έγραψε ότι έχω κλείσει τον επιτρεπτό αριθμό αλλαγών στο μήνα. εννοεί μέχρι το τέλος του μήνα ή ένα μήνα από τότε που έγινε η τελευταία αλλαγή; )

Πρέπει να περάσει ένας μήνας από τότε που έκανες αλλαγή συσκευής

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Είμαι σίγουρος πως στο mi box s τα κολληματα οφείλονται σε software bug η στα 2gb ram του και οχι στη θερμοκρασία. Απλα διαβάζοντας εδω διαφορά σκέφτηκα οτι η ψύξη του θα επεκτείνει την ζωη του. Αυτο που κραταω ειναι οτι το fan μπαινει απο κατω....φυσαει προς τo box .....και πρέπει να σηκωθει λιγο . Να μην το κολλησω με το mi box ; Το fan συνδεμενο στο usb hub του mi box θα κλείνει με το box ; υπάρχει εφρμογη να τσεκαρω θερμοκρασία; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ηθελα να διευκρινησω οτ για την καλυτερη ψυξη του οποιουδηποτε εξαρτηματος, ειναι να αποβαλουμε την θερμοτητα, αφαιρωντας τον ζεστο αερα απο το κουτι, δηλαδη οπως και στους επεξεργαστες και καρτες γραφικων, δεν ριχνουμε αερα πανω τους αλλα τραβαμε απο αυτα την θερμοκρασια, ο ανεμιστηρας πρεπει να αφαιρει τον ζεστο αερα απο τα κουτια μας , να κανει ρευμα κρυου αερα δηλαδη στο εσωτερικο του και οχι να ριχνουμε απο εξω προς τα μεσα αερα. Να ακολουθησουμε την ψυξη που γινονται σε ολα τα κουτια υπολογιστων. Ενα ακομαπαραδειγμα ειναι και η λειτουργια των ανεμιστηρων ενος κουτιου, εχει μικροτερους ανεμιστηρες εισοδου κρυου αερα και μεγαλυτερους στο να αφαιρει τον αερα απο το κουτι προκειμενου να κανει ρευμα προς τα εξω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι όταν ο ανεμιστήρας είναι κολλημένος πάνω στο box θα πρέπει να τραβάει αέρα από μέσα.

Αλλά νομίζω ότι όταν έχει απόσταση από το box και δεν είναι κολλημένος τότε καλύτερα να φυσάει προς τα μεσα.

Γιατί αν το βάλεις να τραβάει αυτό θα τραβάει περισσότερα τον αέρα δωματίου παρά την θερμότητα από το box.

 

Τεσπά

Έκανα δεύτερο χειρουργείο και πρόσθεσα ένα ποτενσιόμετρο, δυστυχώς δεν βρήκα κάτω από 50ohm όπως έγραφε ένα παιδί σε διπλανό φόρουμ και έβαλα 100ohm.

Αλλά και έτσι καλό είναι κατέβασα και άλλες στροφές.

Φυσικά δεν έχει χώρο να μπούνε όλα αυτά εκεί μέσα οπότε του χάλασα λίγο τη μόστρα.

https://drive.google.com/file/d/1_N4-EUIVUG3eATY0LVL-J-rbuCXwtf7x/view

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι όταν ο ανεμιστήρας είναι κολλημένος πάνω στο box θα πρέπει να τραβάει αέρα από μέσα.

Αλλά νομίζω ότι όταν έχει απόσταση από το box και δεν είναι κολλημένος τότε καλύτερα να φυσάει προς τα μεσα.

Γιατί αν το βάλεις να τραβάει αυτό θα τραβάει περισσότερα τον αέρα δωματίου παρά την θερμότητα από το box.

 

Τεσπά

Έκανα δεύτερο χειρουργείο και πρόσθεσα ένα ποτενσιόμετρο, δυστυχώς δεν βρήκα κάτω από 50ohm όπως έγραφε ένα παιδί σε διπλανό φόρουμ και έβαλα 100ohm.

Αλλά και έτσι καλό είναι κατέβασα και άλλες στροφές.

Φυσικά δεν έχει χώρο να μπούνε όλα αυτά εκεί μέσα οπότε του χάλασα λίγο τη μόστρα.

https://drive.google.com/file/d/1_N4-EUIVUG3eATY0LVL-J-rbuCXwtf7x/view

 

Φίλος, μια φιλική, παρατήρηση, προσπαθείς να ρίξεις την θερμοκρασία του media και το έχεις πάνω σε πηγή θερμότητας (στον αποκωδικοποιητή) αν του αλλάξεις θέση θα κερδίσεις λίγη ψήξη ακόμη , ή μπορείς να κάνεις ότι έκανα εγώ με το μηχανήματά μου , το έβαλα όλα επάνω σε μια , απλή. βάση για laptop, και φαίνονται ωραία και αερίζονται όλα μαζί, φαντάσου το s912 που έχω με ανέβασε 66 δοκιμάζοντας το PUBG, σε ταινίες 50-54 παίζει.

 

http://www.easybytez.com/uraljotrrb7b/IMG_2019.jpg

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χώρο δυστυχώς για να μπει αλλού δεν χωράει δίπλα.

Ευτυχώς δεν δουλεύουν μαζί αλλά σίγουρα όπως είπες κάποια ζεστή βγάζει ο δέκτης.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει όσοι έχετε θέματα με υπερθέρμανση απλά να βάλετε ένα thermal pad πάνω στον επεξεργαστή και ίσως στα άλλα τσιπάκια.? Λογικά και αυτό θα κάνει δουλειά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου beelink gt1 είχε thermal pad πάνω.

Χτυπούσε 80αρια

Άλλαξα tharmal pad και το αποτέλεσμα μια από τα ίδια.

Έβαλα ανεμιστήρα πάνω με ρεύμα από μια θήρα usb.

Όταν το έβαλα να τραβά αέρα από μέσα η θερμοκρασία κατέβηκε περίπου 5 με 7 βαθμούς.

Όταν το άλλαξα και το έβαλα να φυσά προς τα μέσα το Η διαφορά ήταν μεγάλη.

Κατέβηκε περίπου 20 με 25 βαθμούς.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει όσοι έχετε θέματα με υπερθέρμανση απλά να βάλετε ένα thermal pad πάνω στον επεξεργαστή και ίσως στα άλλα τσιπάκια.? Λογικά και αυτό θα κάνει δουλειά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Θέλει και αέρα για καλύτερο αποτέλεσμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να διευκρινησω οτ για την καλυτερη ψυξη του οποιουδηποτε εξαρτηματος, ειναι να αποβαλουμε την θερμοτητα, αφαιρωντας τον ζεστο αερα απο το κουτι, δηλαδη οπως και στους επεξεργαστες και καρτες γραφικων, δεν ριχνουμε αερα πανω τους αλλα τραβαμε απο αυτα την θερμοκρασια, ο ανεμιστηρας πρεπει να αφαιρει τον ζεστο αερα απο τα κουτια μας , να κανει ρευμα κρυου αερα δηλαδη στο εσωτερικο του και οχι να ριχνουμε απο εξω προς τα μεσα αερα. Να ακολουθησουμε την ψυξη που γινονται σε ολα τα κουτια υπολογιστων. Ενα ακομαπαραδειγμα ειναι και η λειτουργια των ανεμιστηρων ενος κουτιου, εχει μικροτερους ανεμιστηρες εισοδου κρυου αερα και μεγαλυτερους στο να αφαιρει τον αερα απο το κουτι προκειμενου να κανει ρευμα προς τα εξω.

 

Για να μην γράφουμε ότι θέλουμε και να μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα (tv box με ολόκληρο desktop ή και laptop). Όταν έχεις ένα κουτάκι 9,50 εκ. Χ 9,50 εκ. Χ 1,50 εκ ύψος, όπως το δικό μου και το οποίο από τον κατασκευαστή του δεν έχει καθόλου τρύπες και από όσο ξέρω οι πιο πολλοί το χρησιμοποιούν χωρίς προβλήματα έτσι όπως είναι, γιατί να το κάνεις "σουρωτήρι"???? Όπως δε έχω αναφέρει πολλές φορές με την απλούστατη λύση που έχω αναφέρει δουλεύει τώρα με 45-49 βαθμούς, το δε κατακαλόκαιρο με 55-59. Κάθε λύση κρίνεται εκ του αποτελέσματος.

Είναι λογικό να συγκρίνεις τις λύσεις του desktop με ένα τέτοιο κουτάκι? Σκεφτήκατε ποτέ ότι αντίθετα ανοίγοντας τρύπες, εκτός από την ροή του αέρα και την ψύξη, ουσιαστικά οδηγείτε και ένα σωρό σκόνη να επικαθίσει στα εξαρτήματά του κουτιού που έτσι και αλλιώς βρίσκονται σε τόσο περιορισμένο/συμπαγή χώρο???? Έχετε ανοίξει ποτέ desktop να δείτε τι σκόνη υπάρχει μετά από χρήση λίγων μηνών? Ακόμα δε πιο έντονο το πρόβλημα στα λάπτοπ που λόγω του ακριβώς πιο περιορισμένου χώρου εντοπίζονται προβλήματα υπερθέρμανσης μετά από μήνες (κυρίως στον ανεμιστήρα του που πολλές φορές κάνει ολόκληρο στρώμα σαν κετσέ με αντίστοιχη υπερθέρμανση και θόρυβο, η δε μοναδική λύση είναι να τον καθαρίσεις εάν ξέρεις ή αντικατάστασή του).

Άρα πιστεύω η 1η επιλογή κάποιου που έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης ή απλώς ενεργώντας μόνο προληπτικά (όπως εγώ και κάποιοι άλλοι) είναι να δοκιμάσει πρώτα τις απλούστατες λύσεις που έχουμε προτείνει και σε περίπτωση που από τις μετρήσεις του δεν δει την βελτίωση που επιθυμεί τότε μόνο ας προχωρήσει σε δραστικότερες επεμβάσεις.Κοινή λογική.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καλή η τρύπα αλλά από κάπου θα πρέπει να φεύγει ο ζεστός αέρας.Ναι μεν φυσάει προς τα μέσα αλλά δεν έχει διαφυγή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να μπορώ να στείλω από το κινητό φωτογραφίες και βίντεο στο tv box και να μπορώ να τις μεγαλώσω όπως στο κινητό.

Το τηλέφωνο είναι lg.

Διάβασα πολλές σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Με ασύρματη μετάδοση εικόνας γίνεται αυτό που θες. Ψάξε στο box για εφαρμογή screen mirroring και στο κινητό από τις ρυθμίσεις, ασύρματη μετάδοση και ενεργοποίησε το.

Με wifi να είναι συνδεδεμένα τα δύο τους στο ίδιο δίκτυο.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κάποιες εφαρμογές αλλά δεν έχω βρει την κατάλληλη γι αυτό ρωτάω αν ξέρεις κάποια συγκεκριμένη πού να είναι καλή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο mini m8s το ένα με τον 905 και το άλλο με τον 905x αν θυμάμαι καλά. Αμφότερα με 2giga ram, το 1ο παλιότερο Android 5 το 2ο 6. Θέλω να δω Netflix. Στο 2ο υπάρχει ένα Netflix app το οποίο παίζει αλλά θα προτιμούσα πιο σύγχρονη έκδοση. Σκέφτομαι για coreelec σε sd card και φόρτωση κάποιου add on. Το εχει κάνει κάποιος στο συγκεκριμένο tvbox; Ποιο tree πρέπει να χρησιμοποιήσω; πως το κάνω να κάνει boot από sdcard; Ρεύμα και reset;

 

Υπάρχει άλλος ο τρόπος να δω Netflix;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο mini m8s το ένα με τον 905 και το άλλο με τον 905x αν θυμάμαι καλά. Αμφότερα με 2giga ram, το 1ο παλιότερο Android 5 το 2ο 6. Θέλω να δω Netflix. Στο 2ο υπάρχει ένα Netflix app το οποίο παίζει αλλά θα προτιμούσα πιο σύγχρονη έκδοση. Σκέφτομαι για coreelec σε sd card και φόρτωση κάποιου add on. Το εχει κάνει κάποιος στο συγκεκριμένο tvbox; Ποιο tree πρέπει να χρησιμοποιήσω; πως το κάνω να κάνει boot από sdcard; Ρεύμα και reset;

 

Υπάρχει άλλος ο τρόπος να δω Netflix;

Αν θες καλή ποιότητα (1080p), τότε θες ή 40 λίρες για ένα Amazon fire stick ή μέσω PC, πχ λάπτοπ.

 

Πάντως αν σου παίζει τώρα, γιατί θες την πιο σύγχρονη έκδοση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο mini m8s το ένα με τον 905 και το άλλο με τον 905x αν θυμάμαι καλά. Αμφότερα με 2giga ram, το 1ο παλιότερο Android 5 το 2ο 6. Θέλω να δω Netflix. Στο 2ο υπάρχει ένα Netflix app το οποίο παίζει αλλά θα προτιμούσα πιο σύγχρονη έκδοση. Σκέφτομαι για coreelec σε sd card και φόρτωση κάποιου add on. Το εχει κάνει κάποιος στο συγκεκριμένο tvbox; Ποιο tree πρέπει να χρησιμοποιήσω; πως το κάνω να κάνει boot από sdcard; Ρεύμα και reset;

 

Υπάρχει άλλος ο τρόπος να δω Netflix;

 

Και εγώ σε ένα m8 τετραετίας+ με 4.4.2 βλέπω Netflix με την εφαρμογή που είχε εγκατεστημένη και είναι κομπλέ. Λογικά είναι ακόμα πιο παλιά από τη δική σου! Θα συμφωνήσω με τον junglist, εφόσον παίζει τι σε πειράζει? Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις ένα back up της εφαρμογής που ήδη έχεις, και να κάνεις update της εφαρμογης μέσα από την ίδια εφαρμογή. Αν δεις ότι υπάρχει θέμα ξαναβάζεις την παλιά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε ένα m8 τετραετίας+ με 4.4.2 βλέπω Netflix με την εφαρμογή που είχε εγκατεστημένη και είναι κομπλέ. Λογικά είναι ακόμα πιο παλιά από τη δική σου! Θα συμφωνήσω με τον junglist, εφόσον παίζει τι σε πειράζει? Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις ένα back up της εφαρμογής που ήδη έχεις, και να κάνεις update της εφαρμογης μέσα από την ίδια εφαρμογή. Αν δεις ότι υπάρχει θέμα ξαναβάζεις την παλιά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Στο ένα δεν παίζει δυστυχώς η εφαρμογή καθόλου οπότε είναι μονόδρομος να κάνω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο mini m8s το ένα με τον 905 και το άλλο με τον 905x αν θυμάμαι καλά. Αμφότερα με 2giga ram, το 1ο παλιότερο Android 5 το 2ο 6. Θέλω να δω Netflix. Στο 2ο υπάρχει ένα Netflix app το οποίο παίζει αλλά θα προτιμούσα πιο σύγχρονη έκδοση. Σκέφτομαι για coreelec σε sd card και φόρτωση κάποιου add on. Το εχει κάνει κάποιος στο συγκεκριμένο tvbox; Ποιο tree πρέπει να χρησιμοποιήσω; πως το κάνω να κάνει boot από sdcard; Ρεύμα και reset;

 

Υπάρχει άλλος ο τρόπος να δω Netflix;

κάπου πιο πίσω έχω γράψει πάλι τις οδηγίες μ εν τάχη , περνάς το Img σε μια sd card με το win32Diskimager , κατεβάζεις τι device tree για την συσκευή σου Δες και εδώ

Amlogic S905 = p200/p201

Amlogic S905X = p212

Amlogic S905D = p230/231

Amlogic S912 = q200/q201

 

μεταονομάζεις το device tree που κατέβασες σε dtb.img και το αντιγράφεις στην κάρτα , αν ζητήσει αντικατάσταση λες ναι.

ΠΡΟΣΟΧΗ.-Καλό είναι να έχεις και ένα ποντίκι συνδεδεμένο γιατί υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει (ακόμη) το τηλεκοντρόλ σου.

βάζεις την κάρτα στο media το βγάζεις από το ρεύμα και ΑΝ είσαι τυχερός και έχει reset button τότε με μια οδοντογλυφίδα το πατάς και το βάζεις στο ρεύμα μετρώντας περίπου 8 δευτερόλεπτα , αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσει στο libreelec/coreelec.

Υ.Γ.

1 .Η χωρητικότητα της κάρτας σε σε ενδιαφέρει αλλά σε ενδιαφέρει η ταχύτητά της όσο πιο γρήγορη τόσο καλύτερα.

2. Σε περίπτωση που δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ τότε πρέπει να βρεις το remote.conf για το μηχάνημά σου (μπορείς να ψάξεις και εδώ remote.conf

όταν το βρεις το κατεβάζεις και το περνάς στο media ή με SSH στον φάκελο /storage/.config ή από windows file manager γράφοντας //Η IP του μηχανήματος/Configfiles. Κάνεις επανεκκίνηση και λογικά θα έχεις και τηλεκοντρόλ.

Αυτά τα λίγα

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτη φορα αγορα android box, για δωρο.

Ψαχνω κάτι που να λειτουργει απροβληματιστα με οσο καλυτερα specs και root. Δε με ενδιαφερουν καθολου netflix,οτε κλπ. Θελω cinema κλπ, vanced, spotify και κανα emulator. Θα ηθελα να μπορει να κανει cast, τουλαχιστον στο youtube. Δε μπορω καθολου να καταλαβω ποιο το κανει κ ποιο οχι, ουτε ποιο εχει airplay/miracast κλπ γιατι οι κινεζοι γραφουν ο,τι να ναι.

 

Ριξτε καμια προταση στο 50ρικο πανω-κατω αν μπορειτε γιατι εχω πελαγωσει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα φίλε το Mi box s και δουλεύει προς το παρόν απροβλημάτιστα. Εκεί παίζει από αγορά Κίνας, αλλιως πρόσθεσε περίπου +20€ από εδώ.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

κάπου πιο πίσω έχω γράψει πάλι τις οδηγίες μ εν τάχη , περνάς το Img σε μια sd card με το win32Diskimager , κατεβάζεις τι device tree για την συσκευή σου Δες και εδώ

Amlogic S905 = p200/p201

Amlogic S905X = p212

Amlogic S905D = p230/231

Amlogic S912 = q200/q201

 

μεταονομάζεις το device tree που κατέβασες σε dtb.img και το αντιγράφεις στην κάρτα , αν ζητήσει αντικατάσταση λες ναι.

ΠΡΟΣΟΧΗ.-Καλό είναι να έχεις και ένα ποντίκι συνδεδεμένο γιατί υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει (ακόμη) το τηλεκοντρόλ σου.

βάζεις την κάρτα στο media το βγάζεις από το ρεύμα και ΑΝ είσαι τυχερός και έχει reset button τότε με μια οδοντογλυφίδα το πατάς και το βάζεις στο ρεύμα μετρώντας περίπου 8 δευτερόλεπτα , αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσει στο libreelec/coreelec.

Υ.Γ.

1 .Η χωρητικότητα της κάρτας σε σε ενδιαφέρει αλλά σε ενδιαφέρει η ταχύτητά της όσο πιο γρήγορη τόσο καλύτερα.

2. Σε περίπτωση που δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ τότε πρέπει να βρεις το remote.conf για το μηχάνημά σου (μπορείς να ψάξεις και εδώ remote.conf

όταν το βρεις το κατεβάζεις και το περνάς στο media ή με SSH στον φάκελο /storage/.config ή από windows file manager γράφοντας //Η IP του μηχανήματος/Configfiles. Κάνεις επανεκκίνηση και λογικά θα έχεις και τηλεκοντρόλ.

Αυτά τα λίγα

Σε ευχαριστώ.. Για την ώρα δεν έχω πετύχει το κατάλληλο tree και μένει κολλημένο στην ένδειξη Google

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.. Για την ώρα δεν έχω πετύχει το κατάλληλο tree και μένει κολλημένο στην ένδειξη Google

κατέβασε από εδώ ανάλογα τα specs του μηχανήματος , device trees oc

δηλαδή για 2 GB μνλημης αυτό gxbb_p200_2G.dtb αν έχεις και 1000lan τότε αυτό gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb για relatek wifi το αντίστοιχο που γράφει realtek , ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙ΅να το μετονομάσεις πρώτα σε dtb.img πριν το περάσεις στην κάρτα.

 

Μια διόρθωση , πλέον τα device trees μπορεί κανείς να τα βρει μέσα σε φάκελο στην κάρτα που φτιάχνουμε όταν γράφουμετο img αρχείο με το win32imager. όποιος θέλει όμως μόνο τα device tree μπορεί με ένα πρόγραμμα διαχείρισης img να τα αποσυμπιέσει (εγώ χρησιμοποιώ το power iso)

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε από εδώ ανάλογα τα specs του μηχανήματος , device trees oc

δηλαδή για 2 GB μνλημης αυτό gxbb_p200_2G.dtb αν έχεις και 1000lan τότε αυτό gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb για relatek wifi το αντίστοιχο που γράφει realtek , ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙ΅να το μετονομάσεις πρώτα σε dtb.img πριν το περάσεις στην κάρτα.

Για coreelec τι κανουμε εχω libreelec και θελω να κανω αναβαθμιση αλλα ακρη δεν βγαζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...