Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

απάτη να του πεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Έχει πλάκα ο τύπος,clevermark αλλά ψάχνει για χαζους!!!

Έλεος,αυτά που γράφει τα πιστεύει;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε εδώ τι λέει

ec166ef9482e22782aa3bb9831e72c55.png

Και τι παρακάτω!!

8241a5f7f7f7fe6bf9b782dddf0f594f.png

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε εδώ τι λέει

ec166ef9482e22782aa3bb9831e72c55.png

Και τι παρακάτω!!

8241a5f7f7f7fe6bf9b782dddf0f594f.png

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοροϊδία φουλ ο τύπος.

Άραγε πουλάει τίποτα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πουλάει. Εγώ μόνο έχω μετρήσει καμιά δεκαριά άτομα (φίλους ή φίλους φίλων) που έχουν πάρει box από εκεί. Όλοι τσιμπάνε από το "δωρεάν super league". Μιλάμε για απάτη που δεν περιγράφεται με λόγια. Τον πηρε τηλ ένας που το αγόρασε και ρώτησε από που θα δει ελληνικό πρωτάθλημα και ο "ειδικός" του clevermarket του απάντησε να ανοίξει το swift stream και να ψάξει με τη σειρά όλα τα ξένα κανάλια και υπάρχει πιθανότητα κάποιο κανάλι να δείχνει κάποιο ματς. Φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Terrarium δεν βγάζει καθόλου λινκς επειδή θέλει μπλοκάρισμα κάποιων IP;

Γιατί αυτό;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν κατάλαβα τον λόγο. Πάντως βγήκε terrarium που παίζει όπως παλιά χωρίς να χρειάζεται καμία ενέργεια. Το κατεβάζετε από εδώ http://bit.ly/MTHttv1

Πηγή : https://youtu.be/mM85KkkvamA

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τον λόγο. Πάντως βγήκε terrarium που παίζει όπως παλιά χωρίς να χρειάζεται καμία ενέργεια. Το κατεβάζετε από εδώ http://bit.ly/MTHttv1

Πηγή : https://youtu.be/mM85KkkvamA

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

το οποίο από ότι διάβασα έχει θέμα με του υπότιτλους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το οποίο από ότι διάβασα έχει θέμα με του υπότιτλους
Αγγλικούς που δοκίμασα πάντως παίζει.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικούς που δοκίμασα πάντως παίζει.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Αγγλικούς παίζουν όλες, το θέμα είναι τα Ελληνικά

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση δεν κατεβάζει ελληνικούς υπότιτλους ,είτε οι mod είτε οι κλώνοι ( titanium tv,c1ber tv...) ,Όλα τα βασισμένα στην 1.9.10 δηλαδή. Προς το παρόν η καλύτερη λύση απο αυτή την άποψη είναι το cinema 1.2.6 .Το οποίο,αν συνεχίσει την ανάπτυξη του πιθανόν να γίνει άξιος αντικαταστάτης του συγχωρεμένου
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως, το coto movies (ex bobby movies) έχει καλύψει ικανοποιητικά το κενό που μου άφησε το terrarium. Παίζει μια χαρά, υπότιτλους ελληνικούς έχει, το μόνο πρόβλημα που έχω προσέξει είναι ότι σε έναν κύκλο μιας σειράς που βλέπω μου βγάζει σε κάθε επεισόδιο τους υπότιτλους του επόμενου επεισοδίου.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως, το coto movies (ex bobby movies) έχει καλύψει ικανοποιητικά το κενό που μου άφησε το terrarium. Παίζει μια χαρά, υπότιτλους ελληνικούς έχει, το μόνο πρόβλημα που έχω προσέξει είναι ότι σε έναν κύκλο μιας σειράς που βλέπω μου βγάζει σε κάθε επεισόδιο τους υπότιτλους του επόμενου επεισοδίου.
Ωραίος. Προς το παρόν σε ταινίες είναι σούπερ.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Review του ολοκαίνουργιου Zidoo Z9S

Εξοπλισμενο σαν αστακος και οτι καλυτερο υπάρχει για απαιτητικη αναπαραγωγη UHD/BD (auto frame rate switching, auto resolution switching, HDR, HD Audio passthrough, uhd/bd menu πλοηγηση)*απο τοπικο δικτυο (και οχι μονο).

Link to comment
Share on other sites

Review του ολοκαίνουργιου Zidoo Z9S

Εξοπλισμενο σαν αστακος και οτι καλυτερο υπάρχει για απαιτητικη αναπαραγωγη UHD/BD (auto frame rate switching, auto resolution switching, HDR, HD Audio passthrough, uhd/bd menu πλοηγηση)*απο τοπικο δικτυο (και οχι μονο).

 

φαίνεται ενδιαφέρον μηχάνημα αλλά από ότι κατάλαβα android tv και χωρίς playstore -netflix 1080p

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ενδιαφέρον μηχάνημα αλλά από ότι κατάλαβα android tv και χωρίς playstore -netflix 1080p

 

Οχι Android TV.

Play Store θα μπει στο επομενο update, αλλα τα streaming services δεν θα εχουν αδεια για HD.

Βασικά, τετοια μηχανακια (οπως και τα Dune/Himedia/Egreat) τα αγοράζει καποιος κατα κυριο λογο για τα εξτρα βιντεο χαρακτηριστικά τους σε αναπαραγωγη αρχειων σε τοπικο μεσο (USB/NAS/SERVER)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα τα καλά νέα. Ευρέθη κλώνος του terrarium που βγάζει ελληνικούς υπότιτλους. Είναι το cyberflix tv 3.0.3.

Τα κακά νέα είναι ότι ο συγκεκριμένος κλώνος βγάζει μονο (σχεδόν) HQ πηγές. Μάλλον θα το διορθώσουν στο επόμενο update.

Mια απορία μου.Αν ξερει κάποιος ας ενημερώσει τι σημαίνει εκείνο το HLS που βγαίνει μέσα σε παρένθεση σε κάποιες πηγές.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα σημειωθεί ότι λειτουργεί και η TERRARIUM TV - HD MOVIES AND TV SHOWS V1.9.10 [MOD LITE] v6 με διορθωμένο το Opensubtitles API

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Nα σημειωθεί ότι λειτουργεί και η TERRARIUM TV - HD MOVIES AND TV SHOWS V1.9.10 [MOD LITE] v6 με διορθωμένο το Opensubtitles API
Αυτή η έκδοση και γενικά οι mod εκδόσεις του terrarium όταν υπάρχει νέα έκδοση βγάζουν μήνυμα για update όπως έβγαζε η κανονική εφαρμογή ή πρέπει να τσεκάρουμε οι ίδιοι κάθε τόσο με αναζήτηση στο google αν υπάρχει νέα έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση και γενικά οι mod εκδόσεις του terrarium όταν υπάρχει νέα έκδοση βγάζουν μήνυμα για update όπως έβγαζε η κανονική εφαρμογή ή πρέπει να τσεκάρουμε οι ίδιοι κάθε τόσο με αναζήτηση στο google αν υπάρχει νέα έκδοση?

Το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Nα σημειωθεί ότι λειτουργεί και η TERRARIUM TV - HD MOVIES AND TV SHOWS V1.9.10 [MOD LITE] v6 με διορθωμένο το Opensubtitles API
Που το βρίσκουμε αυτό?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα τα καλά νέα. Ευρέθη κλώνος του terrarium που βγάζει ελληνικούς υπότιτλους. Είναι το cyberflix tv 3.0.3.

Τα κακά νέα είναι ότι ο συγκεκριμένος κλώνος βγάζει μονο (σχεδόν) HQ πηγές. Μάλλον θα το διορθώσουν στο επόμενο update.

Mια απορία μου.Αν ξερει κάποιος ας ενημερώσει τι σημαίνει εκείνο το HLS που βγαίνει μέσα σε παρένθεση σε κάποιες πηγές.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η έκδοση 3.0.3 μου βγάζει κανονικά HD πηγές. Τσέκαρε στις Ρυθμίσεις - Εφαρμογές να δεις πια version έχεις ακριβώς, γιατί κι εγώ που κατέβασα μια έκδοση από filelinked, 3.0.3 έλεγε αλλά τελικά ήταν η 3.0.1 και μου παρουσίασε το πρόβλημα που περιέγραψες. Μπορώ να πω μάλιστα ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα μετά το Terrarium.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 3.0.3 μου βγάζει κανονικά HD πηγές. Τσέκαρε στις Ρυθμίσεις - Εφαρμογές να δεις πια version έχεις ακριβώς, γιατί κι εγώ που κατέβασα μια έκδοση από filelinked, 3.0.3 έλεγε αλλά τελικά ήταν η 3.0.1 και μου παρουσίασε το πρόβλημα που περιέγραψες. Μπορώ να πω μάλιστα ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα μετά το Terrarium.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή δεν το βρίσκω αν δε σου κάνει κόπο στείλε μου ένα λινκ σε pm

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καινούριος στο σπορ... Πήρα το Mi box αφού διάβασα πολλά από αυτά που έχετε αναλύσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θέλω να ρωτήσω δύο μάλλον χαζά πραγματάκια.

1) αν παρακολουθώ αγώνες ελληνικούς χωρίς vpn θα έχω πρόβλημα;

2) στο Netflix πολλές φορές δε συγχρονίζει τον ήχο σωστά.

3) θέλω να αγοράσω airmouse και USB ethernet hub δέκτες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον ήχο το έχω ξαναακουσει και θα με ενδιέφερε να ακούσω γνώμες από κατόχους καθώς σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...