Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ερώτηση...για games επιλέγω λογικά rk3288 και 2gb ram...? έχουμε καμία πρόταση κάτω από 100ευρώ; με ενδιαφέρει να είναι value for money αλλά να έχει υποστήριξη και λίγο lagging... όσο φθηνότερο τόσο καλύτερα...:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Το MK808b plus το εχει παραλαβει κανεις να μας πει εντυπωσεις? Τελικα για xbmc κανει? Παιζει 1080p? Περιμενω ενα να δω τι ψαρια πιανει αλλα δεν εχει ερθει ακομα και σκεφτομαι να παρω ακομα ενα γιατι υπαρχει σε προσφορα, αλλα τουλαχιστον ας μας πει καποιος αν αξιζει το μηχανημα, μην πανε χαμενα μεσα στο συρταρι.

Το παρελαβα σημερα. Μεχρι τωρα επαιξε kodi 1080p, popcorn και δεν ειχε κανε προβλημα. Το wifi που ειχα ακουσει οτι στα stick εχει προβλημα σ'αυτο το σημα ειναι καμπανα. Τι αλλο να ζητησει κανεις σε αυτη την τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα. Μεχρι τωρα επαιξε kodi 1080p, popcorn και δεν ειχε κανε προβλημα. Το wifi που ειχα ακουσει οτι στα stick εχει προβλημα σ'αυτο το σημα ειναι καμπανα. Τι αλλο να ζητησει κανεις σε αυτη την τιμη;

Φίλε μου εμένα το popcorn ''κολαει''... έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Η ταχύτητα του ίντερνετ είναι περίπου 6.5 mbps.. (στην αρχή δεν μου εγκαθιστούσε το apk και το κατάφερα μέσω του appinstaller).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα το popcorn ''κολαει''... έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Η ταχύτητα του ίντερνετ είναι περίπου 6.5 mbps.. (στην αρχή δεν μου εγκαθιστούσε το apk και το κατάφερα μέσω του appinstaller).

Το popcorn εχει καποια κολληματα αλλα δεν ειναι προβλημα του box. Εχει σχεση με την κατασχεση των servers του piratebay. Παντως στη τελευταια εκδοση τα πραγματα βελτειωθηκαν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά....SOS χθες παρέλαβα το tv box ένα mk808 plus γενικά καταευχαριστημενος αλλά έχω ένα πρόβλημα... Όταν πάω να δω μια ταινία που έχω κατεβάσει και είναι αποθηκευμένη στην μνήμη συσκευής μου βγάζει δύο υπότιτλους έναν στα ελληνικά και ένα στα κινέζικα με ερωτηματικά(δείχνει να μην καταλαβαίνει και αυτό την γλώσσα) όταν πάω να παίξω την ίδια ταινία με το ίδιο πρόγραμμα τους ίδιους υπότιτλους αλλά από την κάρτα μνήμης όλα καλά μόνο ελληνικά... γνωρίζεται τίποτα? Τι πρόγραμμα αναπαραγωγής είναι το mvideoplayer.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τους κατοχους του Mimix που το πηραν απο Κινα. Ειχαν κανενα θεμα με τελωνειο οταν ηρθε Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τους κατοχους του Mimix που το πηραν απο Κινα. Ειχαν κανενα θεμα με τελωνειο οταν ηρθε Ελλαδα?

Αυτό είναι θέμα επιλογής αποστολής.αν βάλεις απλό ταχυδρομείο σίγουρα δεν θα περάσει τελωνείο. Αν επιλέξεις courier εχεις πολλές πιθανοτητες

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα επιλογής αποστολής.αν βάλεις απλό ταχυδρομείο σίγουρα δεν θα περάσει τελωνείο. Αν επιλέξεις courier εχεις πολλές πιθανοτητες

 

thx, βοηθαει αρκετα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

θέλω ενα tv box στην ουσία για να αντικαταστήσει ενα πολύ παλιο υπολογιστή που σέρνεται.

Δεν με ενδιαφέρει το 4κ παρά μονο 1080 browsing skype.

έχω μια παλιά επίπεδη 15 οθόνη με vga που θέλω να το συνδέσω.

Μπορείτε να προτείνεται κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Zidoo X9. Το εργαλείο τα σπάει μέχρι και HDMI recording έχει γιατί έχει και θύρα HDMI IN. Έχω συνδέσει πάνω το PS4 και γράφω σε Full HD gameplay από παιχνίδια που παίζω

Άντε καλορίζικο,περιμένουμε πλήρη παρουσίαση:rotfl:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση,εχω το μκ808β,κ σημερα εβαλα πανω ενα, usb ethernet adapter.

για λιγο επαιξε,αλλα μετα πρεπει να καηκε το usb ethernet adapter.δεν επαιζε ουτε στο pc.

γνωριζει καποιοσ κανενα αξιοπιστο usb ethernet adapter.απο την ελληνικη αγορα,γύρω στα 15e.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, μια ερωτηση σχετικα με το ΤV BOX - MK808B plus, οσοι το εχουν και γνωριζουν να μου απαντησουν please.

H ερωτηση εχει να κανει με το ποιος ειναι ο καλυτερος και πιο ευκολος τροπος για να το δουλευουμε απο αποσταση (3-4 μετρα) για κυριο λογο χρηση XBMC.

 

1. Μπορουμε για να το δουλευουμε απο αποσταση να συνδεσουμε καποιο νορμαλ wireless set mouse+keyboard οπως αυτα που βαζουμε στα pc με usb dongle ??

2. επισης γινεται να συνδεθει στο usb port του καποιο usb hub (4 θυρες usb) και συνδεοντας σε καποιοα θυρα του usb hub ,(που θα εχει βεβαια δικη του παροχη τροφοδοσιας ρευματος), πχ to usb dongle απο το wireless set ?? το εχει κανεις δοκιμασει και να ειναι οκ??

3. ή θα χρειαστει αποκλειστικα bluetooth τυπος, δλδ καποιο bluetooth keyboard with mouse οπως αυτο εδω ?? http://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-Bluetooth-Keyboard-Mouse-Touchpad-For-Windows-Android-iOS-sk-/231416381741

 

4. υπαρχει κατι αλλο καλυτερο η καποια καλυτερη ιδεα απο αυτα που αναφερω και αν ειναι ευκολο βαλτε και καποιο λινκ απο οποιο θεωρειται και γνωριζεται οτι ειναι καταλληλο.

 

Ευχαριστω

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, μια ερωτηση σχετικα με το ΤV BOX - MK808B plus, οσοι το εχουν και γνωριζουν να μου απαντησουν please.

H ερωτηση εχει να κανει με το ποιος ειναι ο καλυτερος και πιο ευκολος τροπος για να το δουλευουμε απο αποσταση (3-4 μετρα) για κυριο λογο χρηση XBMC.

 

1. Μπορουμε για να το δουλευουμε απο αποσταση να συνδεσουμε καποιο νορμαλ wireless set mouse+keyboard οπως αυτα που βαζουμε στα pc με usb dongle ??

2. επισης γινεται να συνδεθει στο usb port του καποιο usb hub (4 θυρες usb) και συνδεοντας σε καποιοα θυρα του usb hub ,(που θα εχει βεβαια δικη του παροχη τροφοδοσιας ρευματος), πχ to usb dongle απο το wireless set ?? το εχει κανεις δοκιμασει και να ειναι οκ??

3. ή θα χρειαστει αποκλειστικα bluetooth τυπος, δλδ καποιο bluetooth keyboard with mouse οπως αυτο εδω ?? http://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-Bluetooth-Keyboard-Mouse-Touchpad-For-Windows-Android-iOS-sk-/231416381741

 

4. υπαρχει κατι αλλο καλυτερο η καποια καλυτερη ιδεα απο αυτα που αναφερω και αν ειναι ευκολο βαλτε και καποιο λινκ απο οποιο θεωρειται και γνωριζεται οτι ειναι καταλληλο.

 

Ευχαριστω

 

Ενα air mouse αρκει για να κανεις πολυ ευκολα τη δουλεια σου. Και θα μπορεις να βαζεις το stick και σε sleep mode. Ολα αυτα που λες γινονται, αλλα ειναι πολυπλοκα και περιττα για τη χρηση που αναφερεις.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ενα air mouse αρκει για να κανεις πολυ ευκολα τη δουλεια σου. Και θα μπορεις να βαζεις το stick και σε sleep mode. Ολα αυτα που λες γινονται, αλλα ειναι πολυπλοκα και περιττα για τη χρηση που αναφερεις.

 

Thanks,,,,

κατι πιο συγκεκριμενο για το air mouse ?? καποια προταση - δοκιμασμενη επιλογη ?

για wireless ή bluetooth συνδεση να ειναι ??

 

 

Επισης εκτος απο το MK808B plus ποιο αλλο θα μπορουσε να προταθει ως καλυτερο ακομα και με καποια παραπανω χρηματα γα να δουλευει οσο το δυνατον καλυτερα το XBMC ??

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Ενα air mouse αρκει για να κανεις πολυ ευκολα τη δουλεια σου. Και θα μπορεις να βαζεις το stick και σε sleep mode. Ολα αυτα που λες γινονται, αλλα ειναι πολυπλοκα και περιττα για τη χρηση που αναφερεις.

Αυτά που ρωτάει ο φιλος με ενδιαφέρουν και εμενα γιατί καλό το airmouse για εμάς

αλλα θέλω δωρισω ενα android box σε έναν γνωστό (χωρις ιδιαίτερες απαιτήσεις, θα αντικαταστήσει ενα παλιό pc που σέρνεται)

και θέλω να έχει πληκτρολόγιο mouse και εξωτερικό σκληρό έτσι ώστε να είναι όσο πιο κοντά στα windows που έχει συνηθίσει.

(browsing skype ταινίες θα είναι η χρήση).

Πως το βλέπεις είναι εφικτό θα δουλέψει ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το εν λογω tv box αλλα δεν το εχω καταφερει με τιποτα να το κανω να εχει αγγλικο μενου ουτε να περασω play store..

Ασε που μου κανει συνεχως reset καθε φορα που το ανοιγω...Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη παιδια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/store/group/CS918II-RK3288-TV-BOX/436728_257097875.html

Αυτό είναι το ίδιο μηχάνημα με του gearbest; γιατί είναι πιο φθηνό;; παίζει να είναι κλώνος;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως είναι το καλύτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω πάρει κι έχω κάνει και αναλυτικό review σε ελληνικά και αγγλικά

 

Είδα τα video που ανέβασες για το συγκεκριμένο tv box μπράβο σου πολύ καλή δουλειά ήσουν αναλυτικότατος, ερώτηση που μένει μόνο με ποιο post στέλνουν γιατί εκεί στην GB στέλνουν με dhl η nl και όχι sg post. Αφού συνεργάστηκες λοιπόν με τους Κινέζους μπορείς να πεις με ποια εταιρεία στέλνουν ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ την DHL μην μας βγει ο κούκος αηδόνι δεν θέλουμε τελωνείο.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ρωτάει ο φιλος με ενδιαφέρουν και εμενα γιατί καλό το airmouse για εμάς

αλλα θέλω δωρισω ενα android box σε έναν γνωστό (χωρις ιδιαίτερες απαιτήσεις, θα αντικαταστήσει ενα παλιό pc που σέρνεται)

και θέλω να έχει πληκτρολόγιο mouse και εξωτερικό σκληρό έτσι ώστε να είναι όσο πιο κοντά στα windows που έχει συνηθίσει.

(browsing skype ταινίες θα είναι η χρήση).

Πως το βλέπεις είναι εφικτό θα δουλέψει ?

Για browsing, skype και ταινιες που αναφερεις νομιζω οτι με ενα tv box θα ειναι καλυμμενος. Δεν βλεπω το λογο να μην δουλεψει αν εξασφαλισεις οτι μπορει να συνδεθει με την οθονη του υπολογιστη. Με το mouse και τον εξωτερικο σκληρο δεν θα εχεις θεμα, για το πληκτρολογιο ισως χρειαστει λιγο ψαξιμο για να εξασφαλισεις οτι θα μπορει να χρησιμοποιει ελληνικα. Δεν γνωριζω ποσα χρηματα διαθετεις για tv box, αλλα αν θες να ειναι κοντα στα windows, μηπως ειναι καλυτερα να ψαξεις για καποιο φτηνο laptop?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για browsing, skype και ταινιες που αναφερεις νομιζω οτι με ενα tv box θα ειναι καλυμμενος. Δεν βλεπω το λογο να μην δουλεψει αν εξασφαλισεις οτι μπορει να συνδεθει με την οθονη του υπολογιστη. Με το mouse και τον εξωτερικο σκληρο δεν θα εχεις θεμα, για το πληκτρολογιο ισως χρειαστει λιγο ψαξιμο για να εξασφαλισεις οτι θα μπορει να χρησιμοποιει ελληνικα. Δεν γνωριζω ποσα χρηματα διαθετεις για tv box, αλλα αν θες να ειναι κοντα στα windows, μηπως ειναι καλυτερα να ψαξεις για καποιο φτηνο laptop?

 

Η κανενα σαν τα pipo x7 ας πουμε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για tv box γιατί δεν θέλω να διαθέσω χρήματα αλλιώς κάτι σε φτηνό λαπτοπ η κάτι σε ταμπλετ σαν το teclast σκεφτόμουν.

Αυτο με τα ελληνικά και το πληκτρολόγιο δεν κατάλαβα, τι πρόβλημα υπάρχει για να ξερωρ τι να ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Τπτ, απλα μπορει να χρειαστεις μια εφαρμογουλα με 2€ να παιζει τα ελληνικα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...