Jump to content

Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μονο αυτο μου ειναι αρκετο ωστε να μην το παρω. Καλως η κακως δουλευω αρκετα διπλες κλησεις :(

 

Είδα αυτό στο xda-developers : anyway this phone has an option " dual sim always on" that makes you to tell the phone number of each sim and then it activates call waiting and call forward. and if you talk on first sim and someone calls you on the other sim the phone notify you that you have a forwarded call and ask you if you want to answer.althoug a send busy signal couse it will cost me the forwarding.

 

Το δοκίμασα, και όντως δουλεύει έτσι..Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το έχουν όλα τα dual sim κινητά της Samsung (DUOS) και ουσιαστικά κάνει πιο εύκολη τη διαδικασία προώθησης κλήσης της μίας γραμμής στην άλλη όταν αυτή είναι μη διαθέσιμη. Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι η προώθηση κλήσης χρεώνεται. Οπότε μπορεί να μη χάνεις κλήση αλλά υπάρχει επιπλέον κόστος για να το επιτύχεις αυτό...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αν το χει κανεις.η οθονη τι λεει απο ευκρηνεια και χρωματα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι κακό, για τα γούστα μου τουλάχιστον..
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα μια ενημέρωση το Kies..Την έκανα, γιατί έλεγε οτι είναι αλλαγές για περισσοτερη σταθερότητα..Διαφορές δεν είδα (ακόμη), έχασα το root το οποίο ξαναέκανα απο την αρχή επιτυχώς και μου ξαναπρόσθεσε ότι είχα ξηλώσει με τον root uninstaller (Samsung home, Swype keyboard, yahoo news,..Μετά που ξαναέκανα το root, τα ξαναξήλωσα χωρίς κανένα πρόβλημα..:D
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα και χρόνια πολλά για την σημερινή ημέρα. τελικά όσα κυκλοφορούν Ελλάδα είναι παραεισαγωγης και δεν έχουν ελληνικά στα μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

 

επειδη βλεπω το galaxy s duos να αργει να ερθει και οταν με το καλο εμφανιστει να θελει μια περιουσια, ειπα να συμβιβαστω με το galaxy ace duos σε μαυρο χρωμα, από το οποίο μονο το φλας στην καμερα και η μπροστινη καμερουλα μου λειπουν, αλλα ενταξει συμβιβαζομαι τελικα.

 

το παρηγγειλα προχθες απο eshop που το ειχε 199 ευρω, αλλα ακομα δεν με ειδοποιησαν οτι ειναι ετοιμο προς παραλαβη, και στην σελιδα τους το εχουν αποσυρει, αφηνοντας μονο το λευκο στα 249 ευρω. λετε να μην το παραλαβω ποτε τελικά ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.

 

 

επειδη βλεπω το galaxy s duos να αργει να ερθει και οταν με το καλο εμφανιστει να θελει μια περιουσια, ειπα να συμβιβαστω με το galaxy ace duos σε μαυρο χρωμα, από το οποίο μονο το φλας στην καμερα και η μπροστινη καμερουλα μου λειπουν, αλλα ενταξει συμβιβαζομαι τελικα.

 

το παρηγγειλα προχθες απο eshop που το ειχε 199 ευρω, αλλα ακομα δεν με ειδοποιησαν οτι ειναι ετοιμο προς παραλαβη, και στην σελιδα τους το εχουν αποσυρει, αφηνοντας μονο το λευκο στα 249 ευρω. λετε να μην το παραλαβω ποτε τελικά ?

Τελικά παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβες;

 

οχι,

 

παρακολουθωντας το site του eshop καθημερινα, για καποιες ημέρες ειχε μονο το λευκο διαθεσιμο στα 249 ευρω. προχθες Σάββατο εμφάνισε και παλι και το μαυρο στα 199 ευρω,. Ξαναπαρηγγειλα, αλλά και πάλι δε βλεπω προκοπή καθώς πλέον εξαφανιστηκαν και το λευκο και το μαυρο απ την σελίδα. μαλλον πρεπει καλυτερα να περιμενω το s duos.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

οχι,

 

παρακολουθωντας το site του eshop καθημερινα, για καποιες ημέρες ειχε μονο το λευκο διαθεσιμο στα 249 ευρω. προχθες Σάββατο εμφάνισε και παλι και το μαυρο στα 199 ευρω,. Ξαναπαρηγγειλα, αλλά και πάλι δε βλεπω προκοπή καθώς πλέον εξαφανιστηκαν και το λευκο και το μαυρο απ την σελίδα. μαλλον πρεπει καλυτερα να περιμενω το s duos.

Και με εμένα τα ίδια!

Ακολουθούν βήμα προς βήμα το εγχειρίδιο ''Πως να κλείσετε μια επιχείρηση''.

Έχουν γίνει τραγικοί πλέον.....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κανείς που θα βρώ Screen Protector & TPU case για το Samsung Galaxy Ace Duos GT-S6802.

Ψάχνω παντού και δεν βρίσκω.Μόνο στο ebay έχει αλλα αναφέρει ότι για Ελλάδα θα αν το παραγγείλω θα έρθει σε 1 μήνα!!!

 

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γεια σας φιλοι...

 

Παρηγγειλα το συγκεκριμενο κινητο αλλα η πωλητρια με προβληματισε και την ακυρωσα. Μου ειπε οτι τα ονοματα στον καταλογο δεν μπορουν να γραφουν στα ελληνικα και οτι και τα sms εχουν το ιδιο προβλημα. Ισχύει; Αν ναι μπορούν να ξεπεραστουν ώστε να γραφω ελληνικα;

 

Επίσης, επειδη ειμαι αναμεσα στο Galaxy Ace Duos και το Galaxy Ace ποιο μου προτείνετε; Ποιο είναι ποιο μεγάλο σε μεγεθος;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Αν θες να ρωτήσεις και άλλα για επιλογή συσκευής θα πρέπει να απευθυνθείς στην ανάλογη ενότητα γιατί εδώ είναι off topic.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο με ενδιαφερει το θεμα των ελληνικων απ' οτι η επιλογη συσκευης.

Στο Galaxy Ace μπορεις να γραφεις ελληνικα στις επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι γνωρίζω μπορείς να γράφεις Ελληνικά χωρίς κανένα πρόβλημα στο Galaxy Ace.

Για το Galaxy Ace Duos δεν γνωρίζω σίγουρα αν και δεν βρίσκω τον λόγο να μην μπορείς αν προορίζεται για την Ελληνική αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και στις επαφες γραφει ελληνικα το Galaxy Ace;

Παντως για το Duos η πωλητρια μου ειπε οτι δεν γραφει. Αν ειναι οντως ετσι, είναι γιατι δεν προοριζοταν για την ελληνικη αγορα το κινητο και θα πρεπει να εγκατασταθει καποια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να μη γράφει ελληνικά είναι το κινητό να είναι παραεισαγωγής και όχι μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας. Δηλαδή το κατάστημα στο οποίο απευθύνθηκες εισάγει το κινητό από το εξωτερικό, π.χ. την αγορά της Γερμανίας, και δε το προμηθεύεται από την ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung, με αποτέλεσμα η συσκευή να έχει ρυθμίσεις και επιλογές που δε περιλαμβάνουν την ελληνική γλώσσα. Συνήθως όμως αυτό αφορά ΜΟΝΟ το πληκτρολόγιο, δηλαδή οι ελληνικοί χαρακτήρες δε μπορούν να εμφανιστούν στο screen-touch πληκτρολόγιο του κινητού και έτσι να μη μπορείς να γράψεις ελληνικούς χαρακτήρες στα sms και στον κατάλογο. Το κινητό ως συσκευή κατά 99,99% υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα σε ο,τι έχει να κάνει με το μενού και την αναγραφή όλων των λειτουργιών στα ελληνικά. Το θέμα του πληκτρολογίου μπορεί να λυθεί με την δωρεάν εγκατάσταση ελληνικού πληκτρολογίου από το Google Play.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είδα αυτό στο xda-developers : anyway this phone has an option " dual sim always on" that makes you to tell the phone number of each sim and then it activates call waiting and call forward. and if you talk on first sim and someone calls you on the other sim the phone notify you that you have a forwarded call and ask you if you want to answer.althoug a send busy signal couse it will cost me the forwarding.

 

Το δοκίμασα, και όντως δουλεύει έτσι..Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί..

 

δηλαδή θα καταφέρεις να παρεις την κλήση από την άλλη sim αλλα θα χρεωθείς κιόλας το κόστος του call forwarding από τον εκάστοτε provider? (προφανώς θα πρέπει και να "σεταρεις" την εκάστοτε κάρτα με τον αριθμό στον οποιο να κάνει προώθηση κλήσης)

 

αλήθεια η προώθηση κλήσης ποσο κοστίζει?

 

άρα λοιπόν είναι dual stanby? και όχι dual active? ρωτάω γιατί ένα nokia x2-02 που έχω είναι dual stanby και από ότι έχω καταλάβει έτσι λειτουργεί και αυτό. τότε πια η διαφορα x2-02 με το s6802 όσο αφορά στο dual stanby?

 

ποια η διαφορα του galaxy Y duos S6102 ως S6802 σε επίπεδο διαχείρισης και λειτουργίας dual standby?

Edited by kelkoo
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα του galaxy Y duos S6102 ως S6802 σε επίπεδο διαχείρισης και λειτουργίας dual standby?
Νομίζω ότι δεν έχει καμία διαφορά. Και τα δύο λειτουργούν με την προώθηση της μίας γραμμής στην άλλη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πρωτη φορα μπαινω στο σαιτ, συμπτωματικα το ανακαλυψα και επειδη χειαζομαι καποια βοηθεια, επικοινωνω αμεσα. Εδω και λιγες ημερες μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον το Samsung Ace Duos με την διπλη καρτα sim. Θελω να αντικαταστησω το LG GX500 Dual Sim, το οποιο αγορασα περσι και το οποιο δεν κυκλοφορει πλεον ( http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001296 ). Το κοστος ηταν καπου στα 190-200 ευρω. Με ενθουσιασε η ταυτοχρονη χρηση και των δυο καρτων sim. Μπορω να μιλω στη μια γραμμη, να με καλει καποιος τριτος στην αλλη γραμμη, να βαζω σε αναμονη αυτην που μιλω και να απαντω στην νεα κληση. Δηλαδη κανονικα, σχεδον σαν να εχω δυο ξεχωριστα τηλεφωνα. Εισαστε σιγουροι οτι το Samsung Galaxy Ace Duos S6802 ΔΕΝ εχει τις ιδιες δυνατοτητες???? Αφου αναφερεται πως ειναι always active sim (αρα δεν ειναι stand by)?? Εισαστε απολυτα σιγουροι??? Μηπως εγω δεν καταλαβα καλα διαβαζοντας τα σχολια αλλων μελων?? Υπαρχει καποια αντιπροσωπεια εδω, για να τηλεφωνησω και να ενημερωθω και απο τον κατασκευαστη?? Αλλιως, εχετε να μου προτεινετε κατι αναλογο με το LG που εχω, αλλα σε android και γενικως με καλυτερα χαρακτηριστικα?? (οπως θεωρω το Samsung Galaxy S6802 Duos). Σας ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νομιζω οτι αυτο samsung galaxy ace duos i589 ειναι dual active ..μαλον ειναι συγκεκριμενο μοντελο.....ας απαντησει καποιος πιο εμπειρος τη γυνετε με το dual active τελικα ...

 

THNX

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο samsung galaxy ace duos i589 ειναι dual active ..μαλον ειναι συγκεκριμενο μοντελο.....ας απαντησει καποιος πιο εμπειρος τη γυνετε με το dual active τελικα ...

 

THNX

 

Επiδει ειμαι σε αναζητιση dual κινητου ας πει καποιος αν το μοντελο ace duos i589 κυκλοφωρησε στην Ελλαδα

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...