Jump to content

Οδηγός Κινητής Τηλεφωνίας στην Ιταλία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα σας1!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

ειμαι κατοχος καρτοκινητου WIND και προτιθεμαι να ταξιδεψω Ιταλια για μια εβδομαδα τι μου προτεινεται να κανω προκειμενου να εχω τηλεφωνο καταρχιν μεσα στην Ιταλια με φιλους Ελληνες και 2ον με Ελλάδα? :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα σας1!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

ειμαι κατοχος καρτοκινητου WIND και προτιθεμαι να ταξιδεψω Ιταλια για μια εβδομαδα τι μου προτεινεται να κανω προκειμενου να εχω τηλεφωνο καταρχιν μεσα στην Ιταλια με φιλους Ελληνες και 2ον με Ελλάδα? :ninja::ninja:

 

F2G με 10€ βάζεις 200' για Ε.Ε. τα οποια μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις σε περιαγωγή και οτι μένει στην ελλάδα.Μη μπλέκεις με τοπική καρτα,εκτος αμα θες ιντερνετ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα!

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα. Αν όχι ζητώ συγνώμη.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Ξάδερφος ήρθε απο Ιταλία με καρτοκινητό

της εταιρίας coopvoce (στην Ιταλία δουλεύει με κεραίες της ΤΙΜ) και ενώ εκεί είχε κανονικά 4G εδω τον πάει και στα δυο δίκτυα που συνδέεται (μπλε- πράσινο, κόκκινο εκτός) μόνο σε 3G. Ρυθμίσεις ολα ΟΚ , υπάρχει κανονικα 4G αλλά τίποτα.Άλλαξε τηλέφωνα, tablet χωρίς αποτέλεσμα. Απο Ιταλία του λένε ότι εξαρτάται απο τα εδώ δικτυα και ότι αυτοί δεν εχουν κάτι κλειστό.

Τώρα θέλει να επικοινωνήσει με τους εδω. Ξερει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Καλό Πάσχα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα. Αν όχι ζητώ συγνώμη.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Ξάδερφος ήρθε απο Ιταλία με καρτοκινητό

της εταιρίας coopvoce (στην Ιταλία δουλεύει με κεραίες της ΤΙΜ) και ενώ εκεί είχε κανονικά 4G εδω τον πάει και στα δυο δίκτυα που συνδέεται (μπλε- πράσινο, κόκκινο εκτός) μόνο σε 3G. Ρυθμίσεις ολα ΟΚ , υπάρχει κανονικα 4G αλλά τίποτα.Άλλαξε τηλέφωνα, tablet χωρίς αποτέλεσμα. Απο Ιταλία του λένε ότι εξαρτάται απο τα εδώ δικτυα και ότι αυτοί δεν εχουν κάτι κλειστό.

Τώρα θέλει να επικοινωνήσει με τους εδω. Ξερει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Καλό Πάσχα σε όλους!

Προφανώς δεν έχει 4G Roaming Deal με κάποιον δικό μας το Ιταλικό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα. Αν όχι ζητώ συγνώμη.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Ξάδερφος ήρθε απο Ιταλία με καρτοκινητό

της εταιρίας coopvoce (στην Ιταλία δουλεύει με κεραίες της ΤΙΜ) και ενώ εκεί είχε κανονικά 4G εδω τον πάει και στα δυο δίκτυα που συνδέεται (μπλε- πράσινο, κόκκινο εκτός) μόνο σε 3G. Ρυθμίσεις ολα ΟΚ , υπάρχει κανονικα 4G αλλά τίποτα.Άλλαξε τηλέφωνα, tablet χωρίς αποτέλεσμα. Απο Ιταλία του λένε ότι εξαρτάται απο τα εδώ δικτυα και ότι αυτοί δεν εχουν κάτι κλειστό.

Τώρα θέλει να επικοινωνήσει με τους εδω. Ξερει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Καλό Πάσχα σε όλους!

 

Δεν εχει 4G Roaming απλως.

Οσο για επικοινωνια ελλαδα-ιταλια αν δεν εχει ελληνικο νουμερο να βγαλει ενα στην Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...