Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, sa1901 said:

Πήγα χτες στον Γερμανό. Ζήτησαν μόνο ταυτότητα. Όλα ωραία και καλά. Σε λιγότερο από μισή ώρα, η γραμμή ήταν πλήρως ενεργοποιημένη.

Από την Vodafone ούτε φωνή ούτε ακρόαση....

Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση.

Τι να πεις για την ανικανότητα αυτής της εταιρείας...

Κατέβασε και το cosmote app και θα είσαι Θεός.

ΥΓ: Ρίξε μια ματιά στα ποσά ανανέωσης από την εφαρμογή, γιατί δίνει μπόνους.

Π.χ. εγώ βάζω 80 ευρώ 1 φορά το χρόνο και τα κάνει 93 + 10 GB δώρο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sa1901 said:

Πήγα χτες στον Γερμανό. Ζήτησαν μόνο ταυτότητα. Όλα ωραία και καλά. Σε λιγότερο από μισή ώρα, η γραμμή ήταν πλήρως ενεργοποιημένη.

Από την Vodafone ούτε φωνή ούτε ακρόαση....

Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση.

Δοκίμασες να πας σε κατάστημα βονταφον? Όσοι έχουν πάει το παίρνουν αμέσως με μόνο μελανό σημείο το ότι ζητάνε κάτι για ρύθμιση του τηλεφώνου, δήθεν, που απλώς αρνείσαι. Έπρεπε να διάβαζες παλιά σχόλια

Γιατί αν έχεις σήμα στην περιοχή σου το WiFi on the spot έχει φτηνότερα και ευέλικτα πακέτα και δίνει και 200μβ κάθε μήνα δωρεάν.

Όταν παρέλαβα ονλαιν το κοσμοτέ και έδωσα χαρτιά, δεν έγινε ποτέ ταυτοποίηση και υποχρεώθηκα να πάω σε κατάστημα, αφού βέβαια δεν υπήρχε άλλος τρόπος. Νομίζω ότι παρασύρθηκες απο αρνητικά σχόλια, ως συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dimitroula10 said:

Δοκίμασες να πας σε κατάστημα βονταφον? Όσοι έχουν πάει το παίρνουν αμέσως με μόνο μελανό σημείο το ότι ζητάνε κάτι για ρύθμιση του τηλεφώνου, δήθεν, που απλώς αρνείσαι. Έπρεπε να διάβαζες παλιά σχόλια

Γιατί αν έχεις σήμα στην περιοχή σου το WiFi on the spot έχει φτηνότερα και ευέλικτα πακέτα και δίνει και 200μβ κάθε μήνα δωρεάν.

Όταν παρέλαβα ονλαιν το κοσμοτέ και έδωσα χαρτιά, δεν έγινε ποτέ ταυτοποίηση και υποχρεώθηκα να πάω σε κατάστημα, αφού βέβαια δεν υπήρχε άλλος τρόπος. Νομίζω ότι παρασύρθηκες απο αρνητικά σχόλια, ως συνήθως.

Tα 30 ευρώ εγγύηση που ζήτησε η Vodafone τον παρέσυραν να πάει Cosmote όχι τα σχόλια. Kαι πολύ καλά έκανε.Εγω στην Θέση του θα έμπαινα στο τσατ και θα τους το έτριβα στην μούρη.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dimitroula10 said:

Δοκίμασες να πας σε κατάστημα βονταφον? Όσοι έχουν πάει το παίρνουν αμέσως με μόνο μελανό σημείο το ότι ζητάνε κάτι για ρύθμιση του τηλεφώνου, δήθεν, που απλώς αρνείσαι. Έπρεπε να διάβαζες παλιά σχόλια

Γιατί αν έχεις σήμα στην περιοχή σου το WiFi on the spot έχει φτηνότερα και ευέλικτα πακέτα και δίνει και 200μβ κάθε μήνα δωρεάν.

Όταν παρέλαβα ονλαιν το κοσμοτέ και έδωσα χαρτιά, δεν έγινε ποτέ ταυτοποίηση και υποχρεώθηκα να πάω σε κατάστημα, αφού βέβαια δεν υπήρχε άλλος τρόπος. Νομίζω ότι παρασύρθηκες απο αρνητικά σχόλια, ως συνήθως.

Εσύ δε διάβασες την προηγούμενη σελίδα και μιλάς και με τουπέ.

1) πήγε σε κατάστημα και του ζήτησαν 20€.

2) έκανε online αίτηση και του ζήτησαν 30€ εγγύηση και το λινκ του συμβολαίου δεν άνοιγε καν.

3) μια χαρά κάνει ταυτοποίηση η Cosmote μέσω mail, τον προηγούμενο μήνα έκανα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και η πρώτη κίνηση που έκανα ήταν να απευθυνθώ σε κατάστημα Vodafone. Εκεί μου ζήτησαν 10 ευρώ. Το αρνήθηκα και μου είπαν ότι αυτή είναι η πολιτική του καταστήματος, οπότε και έφυγα.

Δεν παρασύρθηκα από αρνητικά σχόλια και επέμεινα να κάνω την διαδικασία online. Εκεί μου ζήτησαν εγγύηση 30 ευρώ χωρίς να μου εξηγήσουν καν τον λόγο.

Επιπλέον επειδή δεν είμαι συνδρομητής Vodafone, δεν μπόρεσα καν να δω τους όρους συμβολαίου που υποτίθεται μου δώσανε link για να δω, καθώς ζητούσε να βάλω έναν κωδικό που θα μου στέλνανε με sms το οποίο δεν ήρθε ποτέ όσες φορές και αν προσπάθησα. Υποθέτω ότι αν είχα αριθμό Vodafone, θα ερχόταν.

Αυτοί χάσανε έναν συνδρομητή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sa1901 said:

Φυσικά και η πρώτη κίνηση που έκανα ήταν να απευθυνθώ σε κατάστημα Vodafone. Εκεί μου ζήτησαν 10 ευρώ.

Αν διάβαζες παλιά ποστ θα έβλεπες ότι ζητάνε αυτά τα ευρώ για να σου ρυθμίσουν το τηλέφωνο, όπου εάν τους πεις ότι η vodafone το δίνει δωρεάν και ότι ξέρεις να ρυθμίσεις το τηλέφωνο το παίρνεις και φεύγεις.

Έχει γραφτεί εδώ πολλές φορές και το επαναλαμβάνω για τους νεώτερους. Δεν είμαι ούτε βονταφονάκιας, αλλά ούτε αντί.

Τώρα πάει. Ναι γνωρίζουμε ότι όλα τα καταστήματα προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι, όλων των εταιρειών.

2 ώρες πριν, MIKU said:

Εσύ δε διάβασες την προηγούμενη σελίδα και μιλάς και με τουπέ.

1) πήγε σε κατάστημα και του ζήτησαν 20€.

Σε κατάστημα ζήτησαν 10€ μάλλον δεν διάβασες κι εσύ το ποστ.😀

Τι θα πει τουπε και γιατί είναι κακό? Τώρα φορτώθηκε μία κάρτα που αξίζει μόνο για το καλοκαίρι με τα απεριόριστα.

Τον πήρατε στον λαιμό σας τον άνθρωπο.😄

2 ώρες πριν, sa1901 said:

Αυτοί χάσανε έναν συνδρομητή.

Lose lose χάσατε και οι δύο.

2 ώρες πριν, zerokill said:

Tα 30 ευρώ εγγύηση που ζήτησε η Vodafone τον παρέσυραν να πάει Cosmote όχι τα σχόλια. Kαι πολύ καλά έκανε.Εγω στην Θέση του θα έμπαινα στο τσατ και θα τους το έτριβα στην μούρη.

Εάν του έλεγαν να επιμείνει όπως κάνουν όλοι, θα είχε αποτέλεσμα.

Και βεβαίως τα σχόλια τον παγίδευσαν όπως άλλα σχόλια έχουν παγιδέψει πολλούς για άλλα της κόκκινης.

Εκτός αν νομίζετε ότι κάποιος γράφει εδώ χωρίς να διαβάζει έτσι για πλάκα.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Τι φορτώθηκε ακριβώς;

Το ίδιο προϊόν είναι.

200GB με 5€ διαφορά έχει (20 έναντι 25).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MIKU said:

Τι φορτώθηκε ακριβώς;

Το ίδιο προϊόν είναι.

200GB με 5€ διαφορά έχει (20 έναντι 25).

Πόσο έχει τα 10γβ? , έχει πακέτο με 40 gb? Έχει ρολοβερ? 

Τον κάψατε τον άνθρωπο με το αντιβόντα σκεπτικό. Κάποιος υπάλληλος τον δούλεψε κι εσείς τον αποτελειώσατε.😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

Δε συνεχίζω γιατί λες άσχετες βλακείες.

Δεν είναι χαζός, έκανε την επιλογή του.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα πληρώσει τίποτα (βέβαια έχει 3 χρόνια τουλάχιστον). Μήπως ο φίλος είχε καθυστερήσει σε κάποιες εξοφλήσεις για παράδειγμα;

Όμως αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό το "κατά την κρίση της Vodafone" για τα 30 ευρώ. Γιατί δεν γνωρίζει ο καταναλωτής τα κριτήρια στην τελική; Πώς θα αποφασίσει αν είναι δίκαιη η απαίτηση του ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ποσού της εγγύησης; Μπορεί πχ να θεωρεί ότι 10 ευρώ εγγύηση είναι ένα δίκαιο ποσό, αλλά παραπάνω να το θεωρεί άδικο.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Είπε όχι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 6:59 ΜΜ, dimitroula10 said:

Πόσο έχει τα 10γβ? , έχει πακέτο με 40 gb? Έχει ρολοβερ? 

Τον κάψατε τον άνθρωπο με το αντιβόντα σκεπτικό. Κάποιος υπάλληλος τον δούλεψε κι εσείς τον αποτελειώσατε.😀😀😀

Ό,τι νάναι.

Τα 200 GB έχουν 80 ευρώ για τον χρόνο ολόκληρο, άρα τα 10 πόσο πάνε;

Αν πάρεις το ετήσιο 200άρι ξοδεύεις κάθε μήνα όσο χρειάζεσαι. Τον ένα τίποτα, τον άλλο 40, τον άλλο 100, τους άλλους από 5. 

Και κάνουν rollover όλα τα πακέτα με όλα, δεν χρειάζεται να αγοράζεις το ίδιο. Και μην ξεχνάμε και τα απεριόριστα αν το ετήσιο πακέτο αγοραστεί το καλοκαίρι, εκτός και φέτος κάνουν την έκπληξη και δεν το δώσουν. 

Η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι πως της vodafone είναι Post-paid, του cosmote Pre-paid, μετά ευτυχώς που έχουν διαφορές και έχουμε επιλογές. Και το ένα πακέτο και το άλλο είναι καλά, αρκεί να ταιριάζει με τα σενάρια χρήσης του καθενός.

Το πακέτο του θέματος, για όσους τυχερούς έχουν σήμα από vodafone και τις ίδιες ανάγκες κάθε μήνα μια χαρά είναι. Το πρόβλημα είναι το δούλεμα που πεφτει στα καταστήματα, όχι μονο της κόκκινης.  

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ja1 said:

Το πακέτο του θέματος, για όσους τυχερούς έχουν σήμα από vodafone και τις ίδιες ανάγκες κάθε μήνα μια χαρά είναι. Το πρόβλημα είναι το δούλεμα που πεφτει στα καταστήματα, όχι μονο της κόκκινης.  

Το δούλεμα πέφτει παντού. Όταν πήρα το δικό μου κοσμοτέ, έδωσα χαρτιά για ταυτοποίηση και όλα καλά. Μετά από 2 μήνες που πήγα να το χρησιμοποιήσω, δεν έπαιζε ενώ έδειχνε σήμα. Τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση και μου λένε ότι δεν έχει γίνει ταυτοποίηση. Λέω ότι έχω παραγγείλει και έχω στείλει χαρτιά στο κούριερ αλλά δεν ξέρουνε τίποτα και πρέπει να πάω σε μόνο κατάστημα για ταυτοποίηση. Και πήγα. Οπότε για εξυπηρέτηση άστα να πάνε στην πράσινη.

Τώρα αν δεν θέλει κάποιος 200 gb για έναν χρόνο με 80, αλλά οι καταναλώσεις του αλλάζουν ανάλογα με τις ανάγκες, τότε την πάτησε. Γιατί αν θέλεις πχ. 40γβ δίνεις 10 € και τέλος, που σημαίνει για 200γβ δινεις 50€ και όποτε θέλεις, αν θέλεις. Τα 200 γβ τον μήνα έχουν 25 στην πράσινη σε σχέση με 20 στην κόκκινη. Τα 10γβ 6€ στην κόκκινη 10€ στην πράσινη. Το μόνο καλό είναι τα απεριόριστα το καλοκαίρι αλλά αυτό το κάνεις με ένα φρόγκ ακόμα και από την WiFi Greece. Επίσης τα 15 γβ με 20 € για έναν χρόνο είναι απάτη πάλι γιατί με μία eSIM έχεις 1γβ τον μήνα με 0,90€ χωρίς προκαταβολή, αν κάποιος θέλει οικονομία.

Δεν καταλαβαίνω, γιατί θίγεστε που βλέπω αντικειμενικά την πραγματικότητα? Αλλιώς είναι να σκας προκαταβολικά λεφτά για έναν χρόνο και αλλιώς είναι να παίρνεις δωρεάν την κάρτα με 200μβ δωρεάν κάθε μήνα και αν θες βάζεις ότι πακέτο θέλεις. Αυτό με το οπαδιλίκι στις εταιρείες δεν το καταλαβαίνω.

Αν έχεις κάποια εξήγηση να την διαβάσω.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Σου εξηγούμε ότι δίνει 200GB με 25€ για 1 μήνα ή με 80€ για 1 χρόνο.

Δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Η Vodafone του ζητούσε εγγύηση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...