Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες εκδόθηκε ο μηνιαίος λογαριασμός που περιλαμβάνει το πακέτο που αγόρασα τον προηγούμενο μήνα. Δεν έλαβα όμως ειδοποίηση για την έκδοση του λογαριασμού. Γνωρίζει κάποιος αν θα έπρεπε να λάβω sms ή email;
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται SMS στο κινητό που τους έχεις δηλώσει. Email δεν μου ήρθε.

Μόλις το πλήρωσα. Μπήκα στη σελίδα τους και έκανα ηλεκτρονική πληρωμή. Μπορείς να επιλέξεις να βάλεις το μητρώο, και σου βρίσκει αυτόματα το πόσο. Πλήρωσα με Paypal, και λίγα λεπτά μετά επανέλαβα την διαδικασία (να βάλω το μητρώο για να τσεκάρει το υπόλοιπο) και μου έβγαλε μηδενικό ποσό. Όλα καλά.

7cc4a1249b09f28d3ae3d16287e30563.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε τις ρυθμίσεις σου μήπως υπάρχει κάτι εκεί που δεν έχεις τσεκάρει. Πάντως το sms μπορεί να αργήσει και μέρες. Εάν έχεις την εφαρμογή πληρώνεις επιτόπου με PayPal πιο εύκολα από το site.
Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε τις ρυθμίσεις σου μήπως υπάρχει κάτι εκεί που δεν έχεις τσεκάρει. Πάντως το sms μπορεί να αργήσει και μέρες. Εάν έχεις την εφαρμογή πληρώνεις επιτόπου με PayPal πιο εύκολα από το site.

 

Εχω ηδη την εφαρμογη και βλεπω κανονικα την εκδοση του λογαριασμου. Δεν μου ερχοταν η ειδοποιηση της εκδοσης, ερχοταν μονο μηνυμα οτι ανανεωθηκαν τα 200mb. Τελικα ηρθε πριν απο λιγο (1 μερα μετα την εκδοση του λογαριασμου) και μεηλ και sms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Παναγία για όλους

 

Ήθελα να ρωτήσω όταν τελειώνει το πακέτο που έχεις αγοράσει, πάει με χρέωση ανά mb η σταματάει μέχρι να αγοράσεις το επόμενο?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χρέωση ανά ΜΒ στον τιμοκατάλογο.

Σταματάει μέχρι να αγοράσεις το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είπαμε δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις, σωστά; Το πήρα για την κοπέλα μου, τώρα καλώ το νούμερο και απαντάει ένας άραβας; Τί παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είπαμε δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις, σωστά; Το πήρα για την κοπέλα μου, τώρα καλώ το νούμερο και απαντάει ένας άραβας; Τί παίζει;

Δεν δεχεται ουτε κανει κλησεις. Ειναι καρτα για δεδομενα αποκλειστικα η οποια δεχεται και sms.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είπαμε δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις, σωστά; Το πήρα για την κοπέλα μου, τώρα καλώ το νούμερο και απαντάει ένας άραβας; Τί παίζει;

 

Δεν δέχεται κλήσεις. Ο καλών ακούει ότι χτυπάει αλλά δεν χτυπάει στον δέκτη. Επίσης στον λογαριασμό που έρχεται σου λέει εάν κάποιος σου τηλεφώνησε μαζί με τον αριθμό του.

Link to comment
Share on other sites

Viber.....whats up......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το cc της εταιρείας αν μπορώ να εχω διπλή κάρτα με τον ιδιο αριθμό data αλλα μου είπαν οτι δεν υποστηρίζεται,ισχύει ξέρει κανείς?Πληροφορικά στο καρτοintrnet της cosmote υποστηρίζεται.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το cc της εταιρείας αν μπορώ να εχω διπλή κάρτα με τον ιδιο αριθμό data αλλα μου είπαν οτι δεν υποστηρίζεται,ισχύει ξέρει κανείς?Πληροφορικά στο καρτοintrnet της cosmote υποστηρίζεται.
Να έχεις δεύτερη κάρτα μόνο για data δεν υποστηρίζεται. Μπορείς μόνο να το κάνεις twin SIM. Είναι ουσιαστικά δύο δίδυμες κάρτες με τον ίδιο αριθμό. Μπορείς να τις έχεις σε διαφορετικές συσκευές αλλά μόνο η μία καθε φορά θα πρέπει να είναι ανοιχτή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν εχω πανω απο 2 μηνες που εχω την καρτα και μολς ηρθε sms απο 5ψηφιο!!

19377

Ποιον να παρω τηλεφωνο; Ειναι υπευθυνη και η voda. Tι σταση κραταει αυτη; Η κοσμοτε με την dimoco περυσι με γραψανε. Εγω δεν προκειται να πληρωσω τον λογαριασμο της vodafone για κατι που δεν γραφτηκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποιο τηλ της vodafone δωρεαν να προσπαθησω;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει αυτή στο κατάστημα που μου το έδωσε πως βάζει και φραγή στα 5ψήφια. Αν έχει δημιουργηθεί λογαριασμός, και στην εφαρμογή my Vodafone έχει επιλογή για φραγή. Περιέργως μπήκα να δω και ήταν ενεργά ακόμη, και τα έκλεισα και τα δύο (τα 19χχχ και τα 54χχχ). Εγώ άλλο δεν καταλαβαίνω. Δεν είχε βγει οδηγία από την ΕΕΤΤ να αλλάξει ο τρόπος που πραγματοποιεί κάποιος εγγραφή σε αυτές τις "υπηρεσίες" ώστε να σταματήσει η δυνατότητα να σε γράφουν παρανόμως όποτε θέλουν; Νομίζω πάει καιρός που το συζητούσαμε αυτό εδώ στο φόρουμ. Το μήνυμα που έλαβες τι γράφει;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΣΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ MOBIAPP-GAMES ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΕ ΧΡΕΨΩΣΗ 6.24 EURO/ΕΒΔ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΤΕΙΛΕ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

Στο live chat της voda μου ειπαν να το αγνοησω και οτι εχω ηδη φραγη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λιγα λεπτα ηρθε το sms. Τελικα παλι καλα που μου εκοψε και ειχα κανει οντως φραγη. Αλλα πως στο καλο ηρθε το sms αφου εχω φραγη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 19377 ομως δεν ειναι στην λιστα της...

Εχουμε μπλεξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ερθει ο λογαρισμος με κερατιατικα πεταω την καρτα και να τα βρουνε μεταξυ τους. Λαθος νουμερο εστειλε η voda για να βγαλουν μεροκαματο.

Link to comment
Share on other sites

στειλε οτι λεει για διαγραφη για να εισαι σιγουρος. Αυτοματη φραγη δεν εχει κανενας,εκτος αν το ειχες ζητησει εξ αρχης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι ειδους φραγη ειχες κανει απο την αρχη? μηπως μονο στη συσκευη σου?

Link to comment
Share on other sites

Φραγή είχα κάνει από τον λογαριασμό online με login. Sms υποτίθεται αυτή η κάρτα δεν στέλνει νομίζω. Έτσι κι αλλιώς αισθάνομαι ασφαλής. Έχω αντίγραφο που η voda μου λέει να το αγνοήσω.
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις δεύτερη κάρτα μόνο για data δεν υποστηρίζεται. Μπορείς μόνο να το κάνεις twin SIM. Είναι ουσιαστικά δύο δίδυμες κάρτες με τον ίδιο αριθμό. Μπορείς να τις έχεις σε διαφορετικές συσκευές αλλά μόνο η μία καθε φορά θα πρέπει να είναι ανοιχτή

 

Αυτό εννoούσα και εγω ο ιδιος αριθμός data σε δυο καρτες sim,αλλα μου είπαν οτι δεν την υποστηρίζουν ,εισαι σίγουρος το εχεις κανει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

AMAZE 19377 MO 0,0000 €/SMS

AMAZE 19377 MT 0,0000 €/SMS

Φραγή σε 5ψήφια με μηδενική χρέωση δεν μπαίνει......

Link to comment
Share on other sites

αρα προφανως τα χρεωσιμα ερχονται απο αλλο νουμερο και κοβονται απο την πλευρα της vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν εχω πανω απο 2 μηνες που εχω την καρτα και μολς ηρθε sms απο 5ψηφιο!!

19377

Ποιον να παρω τηλεφωνο; Ειναι υπευθυνη και η voda. Tι σταση κραταει αυτη; Η κοσμοτε με την dimoco περυσι με γραψανε. Εγω δεν προκειται να πληρωσω τον λογαριασμο της vodafone για κατι που δεν γραφτηκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποιο τηλ της vodafone δωρεαν να προσπαθησω;

 

Αν έχεις το my vodafone μπες στο μενού και πάτα στις ρυθμίσεις και υπάρχει μια ενότητα που λέγεται Διαχείριση φραγών μπες και πάτα στην ενότητα φραγή σε SMS υψηλής χρεώσης φρόντισε και οι δύο επιλογές να λενε ΌΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...