Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους

 

Έχω το τηλέφωνο (991 όχι 991D) σχεδόν 2 μήνες τώρα και το μοναδικό του πρόβλημα παραμένει η μικρή εσωτερική μνήμη των 157ΜΒ. Έκανα root το τηλέφωνο σύμφωνα με τις οδηγίες του φίλου 1979 (21/7). Παρά την φαινομενικά επιτυχημένη έκβαση, το τηλέφωνο παραμένει unrooted. Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος root στο απλό 991 ? Είναι ίδια η διαδικασία ? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος, παντως δεν μπορω να ορισω ως φοντο μια φωτογραφια στο ολικο μεγεθος της.Στη διαδικασια ορισμου φοντου μου βγαζει ενα πλαισιο που με αναγκαζει να περικοψω την φωτο και μετα μου απλα βγαζει το κομματι που περιλαμβανει αυτο το πλαισιο σε μεγεθυνση.Υπαρχει τροπος να μπει ως φοντο ΟΛΗ η φωτο οπως ειναι χωρις να περικοπει; Ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος, παντως δεν μπορω να ορισω ως φοντο μια φωτογραφια στο ολικο μεγεθος της.Στη διαδικασια ορισμου φοντου μου βγαζει ενα πλαισιο που με αναγκαζει να περικοψω την φωτο και μετα μου απλα βγαζει το κομματι που περιλαμβανει αυτο το πλαισιο σε μεγεθυνση.Υπαρχει τροπος να μπει ως φοντο ΟΛΗ η φωτο οπως ειναι χωρις να περικοπει; Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Θεωρω πως αυτο ειναι κυριως θεμα launcher.Δοκιμασε καποιον αλλο οπως τον holo που εχω εγκαταστησει στο κινητο του κουνιαδου μου και δες αν σε καλυπτει (συγκεκριμενα αυτος παιρνει ολο το πλατος της εικονα και κοβει το πανω και κατω) γιατι αν εχεις πολλες οθονες (εμενα με βολευει παντα 1 ) μοιραζει την εικονα σε ολες και την κανει κυλιση.Ο holo εχει επιλογη αν θες η εικονα να κανει κυλιση η να ειναι σταθερη σε καθε οθονη.Παντως θελει ψαξιμο η ιστορια αυτη....

 

Οι υπολοιπες εντυπωσεις μου απο την συσκευη ειναι :

 

Ελαφρυ τηλεφωνο στην αισθηση , σαν να μην εχει μπαταρια.

Πολυ φωτεινη οθονη αν και δε θα κοστιζε τιποτα να εβαζαν ενα αισθητηρα.

Ο προβληματισμος μου αφορα της μνημες (rom + ram).To τηλεφωνο το εκανα root πριν λιγο χαρη στον κατατοπιστηκοτατο οδηγο του συμφορουμιτη που του αποδιδω ευσημα.

Ειναι απαραδεκτα λιγη!!Εχω βγαλει τα παντα απο τη συσκευη απο αχρηστες εφαρμογες , launcher μανισιο μεχρι και το touchpal εβγαλα και εβαλα greek keyboard.Μονο απο αυτα τα 2 το κερδος ειναι γυρω στα 20ΜΒ (μονο το android keyb τρωει 12ΜΒ ενω το greek keyboard 2,2).Μετα απο ολη αυτη τη φασαρια η ελευθερη ram ειναι 70ΜΒ εχοντας μονο 5-6 procceses και μαζι με την ram σε χρηση συνολο ειναι 150ΜΒ.Toσα λεει το gsmarena αλλα θεωρησα οτι ηταν αποθηκευσης!Το link2sd ειναι μονοδρομος.

 

Προσωπικα το θεωρω μεγαλη απογοητευση περα απο το μεγεθος οθονης και τον επεξεργαστη.Αν καποιον δεν τον αφορουν αυτα τα 2 οσο περιεργο και αν ακουστει ας επιδιωξει ανταλλαγη με το 990!

 

Απο το 990 ο κουνιαδος μου πηρε χτες το 991 και οι διαφορες ειναι τεραστιες.

Εχοντας το spb shell 3D που απο μονο του τρωει 80ΜΒ ram μαζι με ανοιχτα playstore , google maps και touch pal η διαθεσιμη ram ειναι ανετα πανω απο 200ΜΒ!Γενικα μου φαινεται οτι το 990 παιζει πιο ανετα απο το 991 σε γενικη αισθηση στην πλοηγηση στα μενου κλπ.

 

Για τα 100€ που εδωσε θα προτιμουσα να εδινε αλλα 20 περιπου και να επαιρνε ενα htc desire...Αυτα απο εμενα.

 

Συγγνωμη αν βγηκα off topic σε μερικα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως αυτο ειναι κυριως θεμα launcher.Δοκιμασε καποιον αλλο οπως τον holo που εχω εγκαταστησει στο κινητο του κουνιαδου μου και δες αν σε καλυπτει (συγκεκριμενα αυτος παιρνει ολο το πλατος της εικονα και κοβει το πανω και κατω) γιατι αν εχεις πολλες οθονες (εμενα με βολευει παντα 1 ) μοιραζει την εικονα σε ολες και την κανει κυλιση.Ο holo εχει επιλογη αν θες η εικονα να κανει κυλιση η να ειναι σταθερη σε καθε οθονη.Παντως θελει ψαξιμο η ιστορια αυτη....

 

Οι υπολοιπες εντυπωσεις μου απο την συσκευη ειναι :

 

Ελαφρυ τηλεφωνο στην αισθηση , σαν να μην εχει μπαταρια.

Πολυ φωτεινη οθονη αν και δε θα κοστιζε τιποτα να εβαζαν ενα αισθητηρα.

Ο προβληματισμος μου αφορα της μνημες (rom + ram).To τηλεφωνο το εκανα root πριν λιγο χαρη στον κατατοπιστηκοτατο οδηγο του συμφορουμιτη που του αποδιδω ευσημα.

Ειναι απαραδεκτα λιγη!!Εχω βγαλει τα παντα απο τη συσκευη απο αχρηστες εφαρμογες , launcher μανισιο μεχρι και το touchpal εβγαλα και εβαλα greek keyboard.Μονο απο αυτα τα 2 το κερδος ειναι γυρω στα 20ΜΒ (μονο το android keyb τρωει 12ΜΒ ενω το greek keyboard 2,2).Μετα απο ολη αυτη τη φασαρια η ελευθερη ram ειναι 70ΜΒ εχοντας μονο 5-6 procceses και μαζι με την ram σε χρηση συνολο ειναι 150ΜΒ.Toσα λεει το gsmarena αλλα θεωρησα οτι ηταν αποθηκευσης!Το link2sd ειναι μονοδρομος.

 

Προσωπικα το θεωρω μεγαλη απογοητευση περα απο το μεγεθος οθονης και τον επεξεργαστη.Αν καποιον δεν τον αφορουν αυτα τα 2 οσο περιεργο και αν ακουστει ας επιδιωξει ανταλλαγη με το 990!

 

Απο το 990 ο κουνιαδος μου πηρε χτες το 991 και οι διαφορες ειναι τεραστιες.

Εχοντας το spb shell 3D που απο μονο του τρωει 80ΜΒ ram μαζι με ανοιχτα playstore , google maps και touch pal η διαθεσιμη ram ειναι ανετα πανω απο 200ΜΒ!Γενικα μου φαινεται οτι το 990 παιζει πιο ανετα απο το 991 σε γενικη αισθηση στην πλοηγηση στα μενου κλπ.

 

Για τα 100€ που εδωσε θα προτιμουσα να εδινε αλλα 20 περιπου και να επαιρνε ενα htc desire...Αυτα απο εμενα.

 

Συγγνωμη αν βγηκα off topic σε μερικα σημεια.

 

Ο οδηγός για το ρουταρισμα είναι όντως αψογος.

Αν θες μου λες πως άλλαξες τον launcher?

Γενικά είναι μια καλή συσκευή, dual sim,δεν μου κολλάει και ας εχει λίγη ραμ,με το titanium επαιξα λίγο και ελευθέρωσα χώρο,έχει και μεγάλη σχετικά αυτονομία στην μπαταρία.Πιστεύω αν δεν έγραφε αλκατέλ θα το προτιμούσε περισσότερος κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι αυτο που νομιζεις.Ειναι σαν να εγκαθιστας μια οποιαδηποτε εφαρμογη.Κατεβαζεις αυτον που θες , το εγκαθιστα και μετα αν πατησεις το πληκτρο home θα σε βαλει να διαλεξει με ποιο launcher θες να δουλεψεις και εχει και ενα κουτι απο κατω να το κανεις προεπιλογη.

 

Τοσο απλο , εγω απλα παω ενα βημα παραπερα και μετα απεγκαθιστω εντελως τον "μανισιο" το οποιο δεν συνιστω γιατι μετα αν κανεις επαναφορα μολις ανοιγει το τηλεφωνο θα σου βγαζει μονο το πανω συρταρι! (βεβαια δεν τρεχει και τιποτα γιατι μπορεις μεσω του υπολογιστη να ξαναπερασεις την γνησια ρομ , το εκανα χτες στο 990 γιατι προεκυψε το συγκεκριμενο θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι μια καλή συσκευή, dual sim,δεν μου κολλάει και ας εχει λίγη ραμ,με το titanium επαιξα λίγο και ελευθέρωσα χώρο,έχει και μεγάλη σχετικά αυτονομία στην μπαταρία.Πιστεύω αν δεν έγραφε αλκατέλ θα το προτιμούσε περισσότερος κόσμος.

 

Συμφωνω και εγω πως το alcatel σε χαλαει λιγο στο να την επιλεξεις αλλα αν το κανεις δεν απογοητευεσαι.Ομως αν δεις οτι στο skroutz εχει μινιμουμ 156€ και εισαι λιγο μεσα στα πραγματα (μελος του myphone :p) βρισκεις μακραν καλυτερες εναλλακτικες.

 

Πριν μια εβδομαδα, εδωσα 5 μηνων Xperia Neo V στα 140€ με ics , 1gzh ,1 gb rom 720p video και και και και ......Kαι πηρα αυτο που βλεπεις (Optimus 2X) με τα ιδια 140.Μιλαω παντα για τη δικη μου φιλοσοφια στις προτεραιοτητες για την επιλογη συσκευης και τοσα χρονια ποτε δεν εδωσα βαση στην εγγυηση , την εξυπηρετηση της εκαστοτε εταιριας γιατι ποτε δεν με απασχολουσε κατι τετοιο.

 

Αλλωστε απαξ και το ρουταρεις εισαι εκτος εγγυησης.Αν τωρα χαλασει καποιο κουμπι στη συσκευη η δεν αναβει το φλας πχ , δεν τρεχει τιποτα , του περνας την γνησια και εισαι οκ.Αν δεν γινεται αυτο ομως; Παπαλα.Ολα εχουν το ρισκο τους.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω πως το alcatel σε χαλαει λιγο στο να την επιλεξεις αλλα αν το κανεις δεν απογοητευεσαι.Ομως αν δεις οτι στο skroutz εχει μινιμουμ 156€ και εισαι λιγο μεσα στα πραγματα (μελος του myphone :p) βρισκεις μακραν καλυτερες εναλλακτικες.

 

Πριν μια εβδομαδα, εδωσα 5 μηνων Xperia Neo V στα 140€ με ics , 1gzh ,1 gb rom 720p video και και και και ......Kαι πηρα αυτο που βλεπεις (Optimus 2X) με τα ιδια 140.Μιλαω παντα για τη δικη μου φιλοσοφια στις προτεραιοτητες για την επιλογη συσκευης και τοσα χρονια ποτε δεν εδωσα βαση στην εγγυηση , την εξυπηρετηση της εκαστοτε εταιριας γιατι ποτε δεν με απασχολουσε κατι τετοιο.

 

Αλλωστε απαξ και το ρουταρεις εισαι εκτος εγγυησης.Αν τωρα χαλασει καποιο κουμπι στη συσκευη η δεν αναβει το φλας πχ , δεν τρεχει τιποτα , του περνας την γνησια και εισαι οκ.Αν δεν γινεται αυτο ομως; Παπαλα.Ολα εχουν το ρισκο τους.

 

Υπερεκτιμημένο το neo v.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη στα 179 ευρω (οχι 2καρτο ομως) βρισκεις πολυ καλυτερο κντ στο ιδιο μεγεθος οθονης παντα.

Παιδια οτι και να πουμε το να εχεις εγγυηση για την εκαστοτε συσκευη παντα εχει τα καλα του.....απο ολες τις αποψεις.

Ακομα και ρουρισμενα με αλλαγμενες rom περνανε:D......εχοντας πειρα στο θεμα μιλαω παντα.

Βεβαια ο καθενας οπως ειπε και ο φιλος παραπανω κανει τις επιλογες του.

Τωρα σχετικα με το 991,μιας και το ειχα για 2 εβδομαδες περιπου,να αναφερω οτι μου αφησε μια πικρη γευση,δεν με επεισε τελικα...

Η μνημη γεμισε ευκολα,και μετα αρχισαν τα ψιλοκολληματακια,το ρουταρα βεβαια και εγω και εβγαλα ενα σκασμο,αχριστα πραματα απο μεσα,αλλα και παλι ειχε θεματακια.Ειδικα με 2 καρτες μεσα εχασα και καποιες κλησεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπερα και...sos!!Ειμαι πρωταρης στα smartphones και εχω το εξης προβλημα:ενω μιλουσα κατι πατησα προφανως και μετα το τελος της κλησης εχω αποκτησει μονιμα στην οθονη εναρξης ενα μεγαλο παραθυρο (μαλλον απο την εφαρμογη top apps) που μου καλυπτει το φοντο και δεν μπορω να το βγαλω, εκανα επανεκκινηση και παλι τπτ. Καμμια βοηθεια ;;;;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπερα και...sos!!Ειμαι πρωταρης στα smartphones και εχω το εξης προβλημα:ενω μιλουσα κατι πατησα προφανως και μετα το τελος της κλησης εχω αποκτησει μονιμα στην οθονη εναρξης ενα μεγαλο παραθυρο (μαλλον απο την εφαρμογη top apps) που μου καλυπτει το φοντο και δεν μπορω να το βγαλω, εκανα επανεκκινηση και παλι τπτ. Καμμια βοηθεια ;;;;Ευχαριστω.

 

Φιλε δοκιμασε να καναεις απεγκαταστση την ενλογο εφαρμογη,και δοκιμασε ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Ξέρει κανείς εάν αναβαθμιστεί το OT 991 σε Jelly Bean; έχει πιάσει κανενός το μάτι του τίποτα;

Ευχαριστώ πολύ

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Ξέρει κανείς εάν αναβαθμιστεί το OT 991 σε Jelly Bean; έχει πιάσει κανενός το μάτι του τίποτα;

Ευχαριστώ πολύ

 

Φιλε ουτε καν για ics δεν το βλεπω........:)Απο χλωμοτατο εως......αυτα δεν γινινται.....εδω το 995 και το κουραζουν.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια συγκρινα σε ταχυτητα στο i/net,με την ιδια συνδεση wi fi , το i pad3 ενος φιλου με το alcatel ,και το αlcatel τρεχει 3 φορες πιο γρηγορα τις σελιδες!......

Πρεπει να λεμε και δοξα τω θεο......

 

θα με ενδιεφερε το γιατι ομως....γιατι αργει το pad?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια συγκρινα σε ταχυτητα στο i/net,με την ιδια συνδεση wi fi , το i pad3 ενος φιλου με το alcatel ,και το αlcatel τρεχει 3 φορες πιο γρηγορα τις σελιδες!......

Πρεπει να λεμε και δοξα τω θεο......

 

θα με ενδιεφερε το γιατι ομως....γιατι αργει το pad?

Φιλε δεν θελω να φανω απαισιοδοξος....αλλα μαλλον εχει θεματακι το pad:)Δεν μπορει να ειναι πιο αργο.Μιλαμε παντα για κανονικες σελιδες,και οχι mobile εκδοσεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος, παντως δεν μπορω να ορισω ως φοντο μια φωτογραφια στο ολικο μεγεθος της.Στη διαδικασια ορισμου φοντου μου βγαζει ενα πλαισιο που με αναγκαζει να περικοψω την φωτο και μετα μου απλα βγαζει το κομματι που περιλαμβανει αυτο το πλαισιο σε μεγεθυνση.Υπαρχει τροπος να μπει ως φοντο ΟΛΗ η φωτο οπως ειναι χωρις να περικοπει; Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Κρόπαρε (ή μίκρυνε) τη φωτογραφία σε διαστάσεις 640 (ύψος) x 480 (πλάτος) pixels με εξωτερική εφαρμογή και θα έρθει να κάτσει τέλεια.

Edited by atJSS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Στις 18/06/2012 αγόρασα από το ΠΛΑΙΣΙΟ το ONETOUCH 991D.

Απο τις πρώτες μέρες κολλάει το 3g και δεν απενεργοποιείται όταν πάω να το κλείσω, καθώς επίσης μπλοκάρονται και οι 2 sim με αποτέλεσμα να μην μπορώ ούτε να κάνω ούτε να δεχτώ κλησεις, ενώ κατα τα λοιπά η συσκευή δουλεύει (πχ. παιχνίδια-εφαρμογές).

Θέλει Restart για να επανέλθει.

Το έδωσα στην ARVATO 21/09/2012 και στις 27/09/2012 με ειδοποίησαν κα το πάρω. Ηταν λέει έτοιμο.

Γράφουν ότι άλλαξαν πλακέτα και έκαναν αναβάθμιση λογισμικού.

Το πήρα και όταν πήγα στο σπίτι και έβαλα το 3g παρουσιάστηκε αμέσως το ίδιο προβλημα.

Την άλλη μέρα 28/09/2012 το πρωί ξαναπήγα στην ARVATO και ζητησα να μιλήσω με τον τεχνικό.

Στα χέρια του τεχνικού κόλλησε 2-3 φορές.

Στη διάρκεια της συζήτησης προσπαθούσε να με πείσει να το κρατήσω χρησιμοποιώντας μόνο το GSM και οχι το 3g μέχρι η alcatel να βγάλει κάποιο νέο update, σε μερικές εβδομάδες, που θα λύσει (υποθέτουν) το πρόβλημα.

Μου συνέστησε επίσης αν και τότε δεν λυθεί το πρόβλημα να κρατήσω τη συσκευή με το πρόβλημα που έχει, και να χρησιμοποιώ μόνο GSM διότι, είπε, δεν με συμφέρει (!!!!!!!) να ζητήσω αντικατάσταση με άλλο μοντέλο.

Ολα αυτά παρόλο που το πρόβλημα αφορά την ίδια τη συσκευή (ή και όλες τις συσκευές του συγκεκριμένου μοντέλου) και όχι εμένα. Και αυτό είναι προφανές διότι ήδη προέβησαν σε αλλαγή πλακέτας !

Επίσης δεν ήθελε να κρατήσει τη συσκευή. Την κράτησε μετά τις έντονες πιέσεις και διαμαρτυρίες μου .

 

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα αυτό; Και τι έγινε τελικά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Στις 18/06/2012 αγόρασα από το ΠΛΑΙΣΙΟ το ONETOUCH 991D.

Απο τις πρώτες μέρες κολλάει το 3g και δεν απενεργοποιείται όταν πάω να το κλείσω, καθώς επίσης μπλοκάρονται και οι 2 sim με αποτέλεσμα να μην μπορώ ούτε να κάνω ούτε να δεχτώ κλησεις, ενώ κατα τα λοιπά η συσκευή δουλεύει (πχ. παιχνίδια-εφαρμογές).

Θέλει Restart για να επανέλθει.

Το έδωσα στην ARVATO 21/09/2012 και στις 27/09/2012 με ειδοποίησαν κα το πάρω. Ηταν λέει έτοιμο.

Γράφουν ότι άλλαξαν πλακέτα και έκαναν αναβάθμιση λογισμικού.

Το πήρα και όταν πήγα στο σπίτι και έβαλα το 3g παρουσιάστηκε αμέσως το ίδιο προβλημα.

Την άλλη μέρα 28/09/2012 το πρωί ξαναπήγα στην ARVATO και ζητησα να μιλήσω με τον τεχνικό.

Στα χέρια του τεχνικού κόλλησε 2-3 φορές.

Στη διάρκεια της συζήτησης προσπαθούσε να με πείσει να το κρατήσω χρησιμοποιώντας μόνο το GSM και οχι το 3g μέχρι η alcatel να βγάλει κάποιο νέο update, σε μερικές εβδομάδες, που θα λύσει (υποθέτουν) το πρόβλημα.

Μου συνέστησε επίσης αν και τότε δεν λυθεί το πρόβλημα να κρατήσω τη συσκευή με το πρόβλημα που έχει, και να χρησιμοποιώ μόνο GSM διότι, είπε, δεν με συμφέρει (!!!!!!!) να ζητήσω αντικατάσταση με άλλο μοντέλο.

Ολα αυτά παρόλο που το πρόβλημα αφορά την ίδια τη συσκευή (ή και όλες τις συσκευές του συγκεκριμένου μοντέλου) και όχι εμένα. Και αυτό είναι προφανές διότι ήδη προέβησαν σε αλλαγή πλακέτας !

Επίσης δεν ήθελε να κρατήσει τη συσκευή. Την κράτησε μετά τις έντονες πιέσεις και διαμαρτυρίες μου .

 

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα αυτό; Και τι έγινε τελικά;

Ευχαριστώ

 

Φιλε οτι και να σου λενε,ειναι υποχρεωμενοι,ειτε να το φταιξουν,ειτε να το αλλαξουν.Μην δεχτης τπτ αλλο.......:)

Παρε και μια στο Ινκα...........κανε και μια καταγγελια εαν δεις οτι συναχιζουν το ιδιο τροπαριο,και ασε τους αλλους να αναλαβουν μετα..........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την πλακέτα την άλλαξαν γιατί έχει άλλο ΙΜΕΙ και κολλάει πολύ συχνότερα.

Εκτός από το ΙΝΚΑ τι είδους καταγγελία εννοείς kostas1? Μήνυση να κάνω ?

Εστειλα και ένα mail στην εδώ αντιπροσωπεία (info@tahellas.gr) . Περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Την πλακέτα την άλλαξαν γιατί έχει άλλο ΙΜΕΙ και κολλάει πολύ συχνότερα.

Εκτός από το ΙΝΚΑ τι είδους καταγγελία εννοείς kostas1? Μήνυση να κάνω ?

Εστειλα και ένα mail στην εδώ αντιπροσωπεία (info@tahellas.gr) . Περιμένω απάντηση.

Nαι φυσικα,ακομα και μηνυση μπορεις,μιας και το προιον που εχεις αγοραση ειναι και ελατωματικο,αλλα και απο την αλλη δεν σου δινοουν μια ξεκαθαρη λυση απο το service.Βεβαια αυτο ειναι το τελευταιο σημειο που φτανεις,πρωτα καταγγελια στο Ινκα,και ολα θα παρουν τον δρομο τους απο εκει και περα.Οταν πληρωνεις για κατι εχεις και απαιτησεις..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και ενα μήνα το alcatel ot 991 με τις δύο σιμ, και τρώει πολλά κολλήματα και δεν μπορώ να κατεβάσω τις εφαρμογές που θέλω γιατι δεν έχει εσωτερικό χώρο η μνήμη.... δεν εχω ιδέα απο ρουτάρισμα αλλά πήρα απόφαση να το κάνω σύμφωνα με τις οδηγείες που βρήκα εδώ....αλλά έχω πρόβλημα στο πρώτο αρχείο που έκανα unzip δεν έχει μέσα image file κάνω κάτι λάθος;;:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...