Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα... ενω εχω την εκδοση 2.3.6 και νομίζω υπάρχει μια λίγο πιο καινουργια λεει ειναι ενημερωμένο

 

Λοιπόν, εδώ είσαι: http://www.easybytez.com/fyozcdm5dbsi

 

Απλώς έχε υπόψιν σου ότι έχω στο τηλέφωνο την custom rom του Jeffta. Θεωρητικά είναι το ίδιο αρχείο με αυτό της μαμάς rom, απλώς αν πιστεύεις ότι μπορεί να βλάψει με κάποιο τρόπο το τηλέφωνο μην το δοκιμάσεις.

 

σε ευχαριστω πολύ φίλε θα το κάνω ετσι και αλλιώς δεν εχω να χάσω κάτι τωρα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδα θα μπορουσατε να μου πειτε πως να κανω ενα backup τησ μαμας ρομ πριν δοκιμασω να βαλω την καινουργεια ?
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδα θα μπορουσατε να μου πειτε πως να κανω ενα backup τησ μαμας ρομ πριν δοκιμασω να βαλω την καινουργεια ?

 

Με το Titanium Backup. Αστέρι!

 

Edit: Α, τώρα κατάλαβα ότι εννοείς όλη την rom. Με το CMW θα το κάνεις αυτό.

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά πηρά το εν λόγο κινητό αρχές του 13 και μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά ευχαριστιμένος για τα 135 ευρώ που έδωσα!Μεγάλη οθόνη, τέλεια απόκριση οθόνης, καλή κάμερα! Έχω περάσει περίπου 20 εφαρμογές μέσα και εχω ακόμα 20 ΜΒ ελεύθερα το κινιτό πάει μια χαρά οποτε δεν σκέφτομαι να το ρουτάρω.Απλώς έχω ένα προβλήμα με το φλάς της κάμερας. Όταν τραβάς φωτογραφία (ιδιαίτερα το βράδυ) το φλας την θολώνει και την βγάζει άσπρη οχι ολόκληρη πιο πολύ στις γωνίες της φωτογραφίας και θα ήθελα να ρωτίσω εάν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα με έμενα γιατί σε μία άλλη ιστοσελίδα οι περισσότεροι έλεγαν ότι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Επίσης θα ήθελα εάν κάποιος ξέρει κάποιο πρόγραμμα για κάμερα από google play το οποίο να ρυθμίζει την δύναμη του φλας έτσι ώστε να μην θολώνει την φωτογραφία (όπως καποία προγράμματα φακού που ρυθμίζουν την δύναμη του φλάς) να το αναφέρει!Ευχαριστώ!!:)
H γυναίκα, το ψάρι και το Xiaomi θέλουν χέρι. Αλλιώς μένεις νηστικός και με ένα τούβλο στο χέρι!!!:p
Link to comment
Share on other sites

παιδα θα μπορουσατε να μου πειτε πως να κανω ενα backup τησ μαμας ρομ πριν δοκιμασω να βαλω την καινουργεια ?

 

Εδώ είσαι: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312 .

 

Το αν έχεις MTK6573 chipset φαίνεται στις πληροφορίες τηλεφώνου στο μενού των ρυθμίσεων...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολύ παιδιά θα δοκιμάσω να βάλω μια ρομ και εγώ και ελπίζω να επιτύχω
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΓΩΝ ΒΟΗΘΕΙΑ !! το κινητο δεν ανοιγει του εβγαλα την μπαταρια για 10' τιποτα με πηγαινει μεχρι το logo της alcatel και κολλαει εκει τι να κανω ? την μπαταρια την εβγαλα 5 φορες και τιποτα :mad:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΓΩΝ ΒΟΗΘΕΙΑ !! το κινητο δεν ανοιγει του εβγαλα την μπαταρια για 10' τιποτα με πηγαινει μεχρι το logo της alcatel και κολλαει εκει τι να κανω ? την μπαταρια την εβγαλα 5 φορες και τιποτα :mad:

 

δοκίμασε να 'ξαναβάλεις' το σύστημα στο τηλέφωνο ακολουθώντας το ΟΝΕ TOUCH UPGRADE 2.7.0

kai σε μενα σε αντίστοιχο κώλυμα, με το εργαλείο αυτό ξαναεγκατέστησα το σύστημα απο το επίσημο site της Alcatel

 

kanto kai θα εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε σας όταν βάζετε την εφαρμογή του facebook σας κολλάει το τηλέφωνο; γιατί σε μένα αυτό μου συμβαίνει κολλάει του σκοτωμού.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Το facebook για κινητό αγγίζει τα όρια του malware. Ευτυχώς υπάρχουν και άλλες λύσεις, όπως το friendcaster.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

εκανα τη τελευταια αναβαθμιση 2.7 απο το σαιτ.

Δεν ξερω αν εκανα κατι λάθος αλλα ta προγραμματα superuser,link2sd,κατι partition και δυο παιχνιδια, εξαφανιστικαν.

Δε με χαλαει ομως γιατι το αισθανομαι το κινητο πολυ πιο αερινο και γρηγορο απο πριν.

Αν το φιλοσοφισεις δεν αξιζει να ασχοληθεις και πολυ και στο τελος να κολαει και ναναι αργο.

Κακα τα ψεματα,το κινητο με τα παρτισιον, superuser,link2tosd,κλπ που ειχα, δεν επαιζε ολα τα παιχνιδια που κατεβαζα απο το google play.Mono καποια.Και ψιλοκολουσε αρκετα γενικα.

 

Aσε που οι τηλεφωνικες κλησεις δεν ηταν αυτες που επρεπε αλλα εδω δεν παιρνω ορκο, μπορει να μην φταινε τα προηγουμενα προγραματα που ειχα.

 

Το συμπερασμα τοσο καιρο συνηπαρξης με το τηλεφωνο ειναι οτι ειναι πεντακοσαρακι και με το να προσπαθησει καποιος να το κανει να τρεχει σαν πορσε, του κανει χειροτερα.

Edited by tim5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση, πήρε ο αδερφός μου στην γυναίκα του το τηλέφωνο και δεν μπορεί να δει π.χ ant1webtv, χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα και αν ναι, ποιο ???

 

Παίδες μια βοήθεια, μια ζωή iphone είχα και δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια, μια ζωή iphone είχα και δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει!!!!!

 

Flash player ίσως??

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι συμβατό το OT 991 με το adobe flash player. Κάποια άλλη λύση για να βλέπουμε web tv?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

λόγω κολλημάτων που "τρωει" το Αλακτελ φιλου, μου ζητησε μήπως μπορουμε να φλασάρουμε κάποια άλλη ρομ με καλύτερα χαρακτηριστικά.

 

Υπάρχει κάτι αξιόλογο;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

λόγω κολλημάτων που "τρωει" το Αλακτελ φιλου, μου ζητησε μήπως μπορουμε να φλασάρουμε κάποια άλλη ρομ με καλύτερα χαρακτηριστικά.

 

Υπάρχει κάτι αξιόλογο;

 

Η μοναδική που υπάρχει είναι αυτή εδώ του Jeffta η οποία έχει κάποια θέματα γι' αυτό καλύτερα να διαβάσεις το αντίστοιχο τόπικ. Το κύριο πρόβλημα είναι ότι στη V.1 για το 991D ΔΕΝ μπορείς να επανέλθεις στη μαμά rom ενώ η V.2. υπάρχει (για την ώρα) μόνο για το 991. Που σημαίνει ότι χάνεις τη δεύτερη sim (αν έχει το δίκαρτο).

 

Όπως και να' χει ο τύπος έχει πει ότι θα επανέλθει με βελτιωμένες εκδόσεις στο τέλος του μήνα. Αν δε βιάζεσαι, κάτσε να δεις τι θα βγει και ανάλογα πράττεις.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική που υπάρχει είναι αυτή εδώ του Jeffta η οποία έχει κάποια θέματα γι' αυτό καλύτερα να διαβάσεις το αντίστοιχο τόπικ. Το κύριο πρόβλημα είναι ότι στη V.1 για το 991D ΔΕΝ μπορείς να επανέλθεις στη μαμά rom ενώ η V.2. υπάρχει (για την ώρα) μόνο για το 991. Που σημαίνει ότι χάνεις τη δεύτερη sim (αν έχει το δίκαρτο).

 

Όπως και να' χει ο τύπος έχει πει ότι θα επανέλθει με βελτιωμένες εκδόσεις στο τέλος του μήνα. Αν δε βιάζεσαι, κάτσε να δεις τι θα βγει και ανάλογα πράττεις.

 

Ευχαριστω πολύ.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΛΑΣ διότι θολώνει την φωτογραφία όταν το ανοίγω και φωτογραφίζω σε σκοτεινά κυρίως μέρη. Αν αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο ας με ενημερώσει για να βρεθεί μια λύση με κάποια εφαρμογή που να μειώνει την ένταση του..
H γυναίκα, το ψάρι και το Xiaomi θέλουν χέρι. Αλλιώς μένεις νηστικός και με ένα τούβλο στο χέρι!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Έχω ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΛΑΣ διότι θολώνει την φωτογραφία όταν το ανοίγω και φωτογραφίζω σε σκοτεινά κυρίως μέρη. Αν αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο ας με ενημερώσει για να βρεθεί μια λύση με κάποια εφαρμογή που να μειώνει την ένταση του..

αν έχει ανοιχθεί η συσκευή δεν έχει μπει καλά το τζαμακι της κάμερας , περνάει το φως του φλας και ασπρίζει.... αν όχι είναι κατασκευαστικό λάθος και δεν γίνετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας. κατεβασα μια εφαρμογη και μου εσβησε καποια αρχεια. τωρα το τηλεφωνο δεν λειτουργει σωστα. Δεν μπορω να μπω στο play store ουτε στο gmail. Δοκιμασα να κανω hard reset αλλα τιποτα. Σαν τελευταια λυση προσπαθω να κανω αναβαθμιση με το one touch upgrade manager, φτανει μεχρι το 66% και μετα κολλαει. Κανω κατι λαθος? να σημειωσω οτι τι τηλεφωνο ειναι ροοτ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Hταν το πρωτο πραγμα που εκανα. Ακομη παλευω με το onetouch upgrade αλλα εξακολουθει να κολαει...Σκεφτομαι σαν τελευταια λυση να περασω custom rom αλλα δεν βρισκω κατι αξιοπιστο για την δικαρτη εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα τελικα με το onetouch upgrade και το τηλεφωνο παει σφαιρα σε σχεση με πριν. Γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει τον κοπο να το πειραξει κανεις μιας και μπορει να αυξανεται η μνημη, αλλα γινεται πολυ αργο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...