Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα εσύ θα κάνεις πολύ ωραίο 3ήμερο!!!! Μεγειά και με χαρά, καλή υπομονή!!

 

hehe thanks:D

 

 

@alextrela: Σε παραδέχομαι :P και στην δική μου παραγγελία, όπως το πες έτσι και έγινε :)

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hehe thanks:D

 

 

@alextrela: Σε παραδέχομαι :P και στην δική μου παραγγελία, όπως το πες έτσι και έγινε :)

 

Στα εγραψα και χθες να μην ανησυχης καθολου:):p

Με τη UPS θα γινει αυτοματα η' εκανες κατι διαφορετικο,επισης πολυ σημαντικο να μας πεις με ειδοποιητηριο στα Ελτα θα το παρεις η΄στο σπιτι σου μη ξεχασεις

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα εγραψα και χθες να μην ανησυχης καθολου:):p

Με τη UPS θα γινει αυτοματα η' εκανες κατι διαφορετικο,επισης πολυ σημαντικο να μας πεις με ειδοποιητηριο στα Ελτα θα το παρεις η΄στο σπιτι σου μη ξεχασεις

 

Φαντάζομαι θα γίνει αυτόματα, το μόνο μου έκανα διαφορετικά είναι οτι προχθες έστειλα email παραπόνων γιατι μου έστειλαν για την καθυστέρηση τελευταια στιγμή και η απάντηση που είχα ήταν αυτή:

 

Thank you for contacting Amazon.de.

 

I am sorry for the confusions.

 

Since initially the manufacturer Samsung could not supply us in time, we expected a delivery delay of 1-2 weeks of the item "Samsung Galaxy S III (i9300) Smartphone (12,2 cm (4,8 Zoll) HD Super-AMOLED-Touchscreen, 8 Megapixel Kamera, Android 4.0)".

 

However, I can see in your order that the mobile phone is about to be shipped. You will also receive an automated confirmation by e-mail (in German) once the order has been shipped.

 

The expected delivery date is 19.06.2012 - 26.06.2012. You can view the current delivery status via "Mein Konto" at Amazon.de. Please choose "Meine Bestellungen", find the relevant order and click on the yellow button "Lieferung verfolgen" to be provided with the latest delivery status (in German).

 

I hope this information has been helpful. We are looking forward to welcoming you again soon at Amazon.de.

 

Βεβαια λίγες ώρες μετά η κάρτα χρεώθηκε και απεστάλλει το SIII με tracking id και τα πάντα. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ανακατευτουν τα ΕΛΤΑ και θα μου έρθει σπίτι το δέμα μιας και στην σελίδα της UPS λεει για παράδοση σημερα μέχρι το τέλος της ημέρας. Είδωμεν!

 

 

ΥΓ: θα γράψω εδώ για οτιδήποτε νεότερο έχω.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να πεις απο φωτεινοτητα στον ηλιο πως παει? θελει 100% ρυθμιση φωτεινοτητας για να βλεπεις καλα η' με 50-60% βλεπεις καλά,επισης το wifi ειναι δυνατο,κατα τη πλοηγηση με 3G ζεστενεται πολυ το καπακι πισω η νορμαλ?

Ευχαριστω

 

Η φωτεινότητα για να μπορείς στον ήλιο να κοιτάς καλά πρέπει να είναι πάνω από 80% στο 100% είναι από τα καλύτερα που εχω δει και πάντα σε σύγκριση με s2 και iphone 4.

 

Η μπαταρία του δεν εχω παρατηρήσει ακόμα να ζεσταίνεται από πίσω και είναι σε κανονικό επίπεδο.

 

Ποιότητα 3g κανένα πρόβλημα ακόμα και εδώ στην περιοχή που εχω σχετικα χαμηλό σήμα. Για wifi δεν το εχω τσεκαρει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα γίνει αυτόματα, το μόνο μου έκανα διαφορετικά είναι οτι προχθες έστειλα email παραπόνων γιατι μου έστειλαν για την καθυστέρηση τελευταια στιγμή και η απάντηση που είχα ήταν αυτή:

 

Βεβαια λίγες ώρες μετά η κάρτα χρεώθηκε και απεστάλλει το SIII με tracking id και τα πάντα. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ανακατευτουν τα ΕΛΤΑ και θα μου έρθει σπίτι το δέμα μιας και στην σελίδα της UPS λεει για παράδοση σημερα μέχρι το τέλος της ημέρας. Είδωμεν!

 

ΥΓ: θα γράψω εδώ για οτιδήποτε νεότερο έχω.

 

 

Απο την στιγμή που εστάλει με UPS θα έρθει με courier στο σπίτι σου...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολοι πρεπει να παραλαβουν με UPS και στο σπιτι παραδοση,καλο αυτο να μην εμπλεκεται καθολου τα Ελτα γιατι εχω αρνητικη εμπειρια με αυτους(απο amazon uk ειχα παρει θηκες/μνημες και ο ταχυδρομος του ελτα τα παρατησε στο πατακι της πολυκατοικιας:mad:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε αρκετές εφαρμογές να δούμε το multitasking και πως συμπεριφέρεται ,και αν κολαει κάπου..

θΑ σε ζαλίσουμε λιγο αλλα καταλαβαίνεις

 

 

 

Ευχαριστούμε Ευθύμη

 

Όσο και αν φόρτωνο εφαρμογές και να τρέχουν η μνήμη δεν πέφτει κάτω από 500

Με ίντερνετ ανοιχτό , SKYPE , viber whatssup , camera και αλλά.

 

Μπαταρία πάντως μην περιμένετε να κρατά πάνω από μια μερα ειδικά εγώ που το δουλεύω συνεχώς η οθόνη ρουφα πολύ.

 

Επίσης δεν έχει swype keyboard από την μαμα του για όσους τους βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις απαντησεις:)

Δοκιμασε αν εχεις bluetooth πως ακουγεται ο ηχος/μουσικη και τσεκαρε το wifi πως ειναι:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν φόρτωνο εφαρμογές και να τρέχουν η μνήμη δεν πέφτει κάτω από 500

Με ίντερνετ ανοιχτό , SKYPE , viber whatssup , camera και αλλά.

 

Μπαταρία πάντως μην περιμένετε να κρατά πάνω από μια μερα ειδικά εγώ που το δουλεύω συνεχώς η οθόνη ρουφα πολύ.

 

Επίσης δεν έχει swype keyboard από την μαμα του για όσους τους βολεύει

Ευχαριστούμε που μα ενημερώνεις .

Εγω θα θελα να προσθέσω σε αυτα που ρωτάει ο Αλεξ .. οταν σε περνουν τηλεφωνο αν ακους καθαρα τον συνομιλητή σου και αυτός εσένα ?

Ευχαριστουμε για τις απαντησεις:)

Δοκιμασε αν εχεις bluetooth πως ακουγεται ο ηχος/μουσικη και τσεκαρε το wifi πως ειναι:p

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν φόρτωνο εφαρμογές και να τρέχουν η μνήμη δεν πέφτει κάτω από 500

Με ίντερνετ ανοιχτό , SKYPE , viber whatssup , camera και αλλά.

 

Μπαταρία πάντως μην περιμένετε να κρατά πάνω από μια μερα ειδικά εγώ που το δουλεύω συνεχώς η οθόνη ρουφα πολύ.

 

Επίσης δεν έχει swype keyboard από την μαμα του για όσους τους βολεύει

 

Εννοείς ότι έχει το λιγότερο 500mb free ram??

Το hox που δοκίμασα (ούτε 5 εφαρμογές εκτός από τις εργοστασιακές δεν είχε) ξεκινούσε με 450mb free με apex launcher!

Με sense ήταν στα 250-300mb free μετά από λίγο χρήση..!

 

Βρε είσαι σίγουρος?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν φόρτωνο εφαρμογές και να τρέχουν η μνήμη δεν πέφτει κάτω από 500

Με ίντερνετ ανοιχτό , SKYPE , viber whatssup , camera και αλλά.

 

Για σιγουρεψετο αυτο αν θελεις γιατι μου φαινεται περιεργο.Το s2 με την ics δεν επαιζε σε τετοια νουμερα με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Για σιγουρεψετο αυτο αν θελεις γιατι μου φαινεται περιεργο.Το s2 με την ics δεν επαιζε σε τετοια νουμερα με τιποτα

 

λογικο το s2 να μην παιζει σε τετοια νουμερα μιας και το s3 ειναι φτιαγμενο για ics.στο s2 θα δουμε σωστη ics μετα 1,5-2 μηνες οταν μας δοθει 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχει το λιγότερο 500mb free ram??

Το hox που δοκίμασα (ούτε 5 εφαρμογές εκτός από τις εργοστασιακές δεν είχε) ξεκινούσε με 450mb free με apex launcher!

Με sense ήταν στα 250-300mb free μετά από λίγο χρήση..!

 

Βρε είσαι σίγουρος?

:lol:

Νίκο στο Sii με official ics, σε κανονική χρήση είχα συνήθως 250-280ΜΒ free. Με gingerbread είχα πολυ παραπάνω. Προφανώς είναι διαφορετικη η διαχείριση απο το ics.

Εκτός αυτου η μνήμη είναι απλα μαθηματικά. Δεν μπορείς να κανεις μαγικά και δεν γίνονται θαύματα. Κάθε εφαρμογη όταν είναι ενεργή κρατα πχ 30-50-70 ΜΒ. Όταν περιέλθει σε φάση αναμονής πέφτει στα 8-12. Δεν γεννάει η ram όταν έχουμε ίδιο λειτουργικο και ίδια αρχικη.

Στο one x το sense κρατα περισσότερα ΜΒ γιατι χρησιμοποιει αρκετές εφαρμογές και ενεργά widgets. όμως και με Apex αν θελήσεις να χρησιμοποιήσεις τις ίδιες εφαρμογές και widgets σε πολλές περιπτώσεις η ram ξεπερνά αυτη του sense. Εγω συνήθως είμαι με το sense sta 220-280. Με apex συντηρητικά στημένο πάω στα 320 άνετα.

Και πάλι όμως δεν μου λέει τίποτα. Μπορείς σε μια rotted συσκευη να αλλάξεις τις ρυθμίσεις και να έχεις συνέχεια 400+ ΜΒ. Και λοιπόν? δεν κερδίζεις τίποτα. Μάλλον θα χάσεις σε αυτονομία και ταχύτητα πραγματικής λειτουργίας αφου οι εφαρμογές θα ξεκινούν απο την αρχη.

Σε συσκευές με 1GB ram, δεν χρειάζεται;ο να ασχολείσαι.

 

Για παράδειγμα το Evernote στο sense είναι ενταγμένο στην εφαρμογη notes. Βρίσκεται σε ετοιμότητα πάντα για άμεση πρόσβαση και δημιουργία νέας σημειωσης. Λογικό είναι να κρατα κάποια ΜΒ.

Με apex αναγκαστικά χρησιμοποιω το Evernote απο το play. Όπως και στο Sii μετα απο λίγη ώρα το βρίσκω πάντα κλειστό και ξεκινα απο την αρχη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο στο Sii με official ics, σε κανονική χρήση είχα συνήθως 250-280ΜΒ free. Με gingerbread είχα πολυ παραπάνω. Προφανώς είναι διαφορετικη η διαχείριση απο το ics.

 

Κώστα δεν δούλεψα s2 με ics, οπότε κάτι θα ξέρεις :)

 

Πάντως και στα 100mb να πέσει η ραμ, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα σε κινητά με 1gb.

Ίσα ίσα, έπρεπε την free ram να την cachάρουν και να γίνεται swap όταν την χρειάζεσαι.

 

Έχει δρόμο το android ακόμα για να πλησιάσει το linux :p

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχει το λιγότερο 500mb free ram??

Το hox που δοκίμασα (ούτε 5 εφαρμογές εκτός από τις εργοστασιακές δεν είχε) ξεκινούσε με 450mb free με apex launcher!

Με sense ήταν στα 250-300mb free μετά από λίγο χρήση..!

 

Βρε είσαι σίγουρος?

:lol:

 

Αν οντως ειναι ετσι ειναι πραγματι εντυπωσιακο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν δούλεψα s2 με ics, οπότε κάτι θα ξέρεις :)

 

Πάντως και στα 100mb να πέσει η ραμ, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα σε κινητά με 1gb.

Ίσα ίσα, έπρεπε την free ram να την cachάρουν και να γίνεται swap όταν την χρειάζεσαι.

 

Έχει δρόμο το android ακόμα για να πλησιάσει το linux :p

 

Δεν θα δεις ποτε την ram κάτω απο 160. Μόλις πλησιάσει εκει θα πάρει απο άλλη εφαρμογη και θα ανεβεί στα 190 με την μια.

Προσωπικά το multi tasking σε συσκευές με 1gb το βρίσκω υποδειγματικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχει το λιγότερο 500mb free ram??

Το hox που δοκίμασα (ούτε 5 εφαρμογές εκτός από τις εργοστασιακές δεν είχε) ξεκινούσε με 450mb free με apex launcher!

Με sense ήταν στα 250-300mb free μετά από λίγο χρήση..!

 

Βρε είσαι σίγουρος?

:lol:

 

Συγνώμη παιδιά διόρθωση με όλα φορτωμένα η ελεύθερη μνήμη είναι 150 με 200 περίπου αλλά το κινητό πάει σφαίρα.

 

Σε ακουστικό η απόδοση του είναι πολυ καθαρή ακόμα και με φασαρία .

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά διόρθωση με όλα φορτωμένα η ελεύθερη μνήμη είναι 150 με 200 περίπου αλλά το κινητό πάει σφαίρα.

 

Σε ακουστικό η απόδοση του είναι πολυ καθαρή ακόμα και με φασαρία .

 

Ετσι.... ναι αλλα 500+ με φορτωμενα ολα..........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα, έπρεπε την free ram να την cachάρουν και να γίνεται swap όταν την χρειάζεσαι.

 

Oπως γινεται στο Ν900 δηλαδη (αν δεν κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Oπως γινεται στο Ν900 δηλαδη (αν δεν κανω λαθος)

 

Και στο n9 :)

 

Ετσι.... ναι αλλα 500+ με φορτωμενα ολα..........

 

Ναι, ακούγονται λίγα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα όπως και σε όλες τις άλλες συσκευές με 1gb ram.

 

Εγώ θα περιμένω τις aosp και καμία καλή stock based για να βγάλω συμπέρασμα πάντως ;)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Και στο n9 :)

 

 

 

Ναι, ακούγονται λίγα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα όπως και σε όλες τις άλλες συσκευές με 1gb ram.

 

Εγώ θα περιμένω τις aosp και καμία καλή stock based για να βγάλω συμπέρασμα πάντως ;)

 

Μα και εγω δεν ειπα οτι θα υπαρχει καπου θεμα.

Εξαλου και με το SII που εχω τωρα δεν εχω δει ποτε κατω απο 250 τουλαχιστον.

Αλλο πραγμα σκεφτομαι.

Σε περιπου 3 με 4 μηνες αναμενετε η Gelly Beam αν δεν κανω λαθος.

Οταν καναμε λοιπον την μεταβαση απο Gingebread σε Ice cream χασαμε κοντα στα 200 ΜΒ (αν παλι δεν κανω λαθος)

Αρα οταν με το καλο ερθει η Gelly μηπως το 1 giga θα ειναι οριακο για το SIII;

Οπως τωρα ειναι οριακη η μνημη για Icecream στο SI;

Για αυτο αναρωτιεμε μηπως θα ηταν καλυτερα να ειχαμε 2 giga Ram παρα 4 πυρηνες CPU....

 

Εκτος και αν η Sammy υπολογιζει σε 3-4 μηνες να μας δωσει αναβαθμισμενη εκδοση με 2 giga και 4 πυρηνη CPU.

Κατι που αν γινει εμενα προσωπικα με εχασε οριστικα απο πελατη.

Θα μου πει τωρα καποιος χε@@@@@ η samsung αν σε χασει απο πελατη....

Μπορει για εμενα μονο ναι αλλα πιστευω οτι δεν θα ειμαι ο μονος....

Για τον ιδιο λογο δεν εχω παρει ποτε iPhone η οτιδηποτε i τελος παντων γιατι δεν γουσταρω να με περνανε για Αμερικανακι.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό το συγκριτικό για την κάμερα

 

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-Samsung-Galaxy-S-III-vs-the-fierce-competition_id3050/page/2

 

σαν να φαίνεται να υπολείπεται π.χ. του Xperia S.

 

Κοιτάζω τώρα τις φωτογραφίες indoor που λέει και το Σ3 καλύτερο λόγω φλάς, και του Xperia είναι σαφώς ποιο ευκρινής. Δείτε τα νούμερα στην Εικόνα.

 

Μου κάνει εντύπωση όχι για το Σ3 αλλά για το Σόνυ που παρά τα 12ΜΡ οι περισσότεροι δεν το χαν σε εκτίμηση.

 

http://img62.imageshack.us/img62/2239/11615801.jpg

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω και εγώ για mail που ήρθε μόλις τώρα απο unlocked-mobiles Αγγλία οτι το μπλέ θα το έχουν στα τέλη της άλλης εβδομάδας..Το ενδιαφέρον είναι οτι γράφει οτι στην ίδια θέση είναι όλοι οι αντιπρόσωποι απο Αγγλία, κάτι που σημαίνει οτι το ίδιο θα ισχύει και για τις άλλες χώρες και εν προκειμένω για Ελλάδα..

(Dear Customer

The Samsung Galaxy S3 Sim Free is now expected to be with us towards the end of next week. Samsung have advised publicly that the handset is delayed and ALL SIM FREE UK retailers are in the same position.)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεστε βρε παιδια. Η μνήμη επαρκεί για real multitasking. Εννοω αυτο που χρειαζόμαστε πραγματικα. Απο εκει και πέρα θα πρέπει να πας γυρευοντας μόνο και μόνο για δοκιμη.

 

Το Skype που ανέφερε ο φίλος πριν, όσο δεν το χρησιμοποιείς δεν κρατα πάνω απο 15 ΜΒ.

Για μένα ούτε aosp χρειάζεται ούτε τίποτα. Χειρότερα θα γίνει με extreme ρυθμίσεις στυλ task killer

Το καλύτερο είναι να κάνετε disable τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιητε. Η διαθέσιμη ram θα ανεβεί τουλάχιστον 70+ mb σε κανονικη χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική λεπτομέρεια για όσους ενδιαφέρονται τα O2 pre order SGS 3 είναι fully unlocked.Δεν ξέρω για αυτά που παίρνεις απο τα καταστήματα αλλά και τα 2 λευκά που έχω στο *#7465625# τα έχουν όλα OFF.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...