Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωμη μου ειναι πως τζαμπα περιμενεις...πιστευω το πολυ πολυ να πεσουν οι τιμες στα καινουργια-μεταχειρισμενα 30 ευρω...ειδικα σε κατι Πλαισια κτλ ακομα στα υψη οι τιμες... Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σεβαστή η γνώμη σου (με συμφέρει κιόλας), αλλά θα μπορούσες να την δικαιολογήσεις λίγο;

 

EDIT: Βασικά, επειδή το μπάτζετ μου είναι αρκετά περιορισμένο, προσανατολίζομαι σε κάποιο μεταχειρισμένο S2 (με την προϋπόθεση βέβαια να έχει εγγύηση σε ισχύ). Προς το παρόν το'χω βρει στην καλύτερη περίπτωση κάπου στα 300 ευρώ (ή λίγο παραπάνω με τίποτα έξτρα, όπως battery pack, καμιά θήκη κλπ). Ευελπιστώ μόλις βγει το S3 και υπάρχει η όποια πτώση στο S2 (καινούριο) να υπάρξει ανάλογη πτώση και στο μεταχειρισμένο. Αν και ώρες ώρες αναρωτιέμαι πόσο πια μπορεί να πέσει ακόμα..

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι πως τζαμπα περιμενεις...πιστευω το πολυ πολυ να πεσουν οι τιμες στα καινουργια-μεταχειρισμενα 30 ευρω...ειδικα σε κατι Πλαισια κτλ ακομα στα υψη οι τιμες...

 

Στο Πλαίσιο το'χει στο site 439. Ίδια τιμή το έχει και στο MediaMarkt που το είδα χτες από κοντά. Βασικά, κάπου είχε πάρει το μάτι μου (σε ξένο site/forum αν θυμάμαι καλά) πως 'συνήθως' ο ερχομός καινούριου μοντέλου σηματοδοτεί μείωση 10-20% στην τιμή του προηγούμενου. Κι εκεί είπα πως αν τώρα είναι γύρω στα 440 (αν και φθηνότερη τιμή το έχει στα 400 στο skroutz), αν πάει με την μείωση 330-340, ε άνετα θα το τσιμπούσα μεταχειρισμένο γύρω στα 250. Ή τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τσάπα περιμένεις.

Το πολύ να πέσει ~30€ ακόμα μέσα στο καλοκαίρι το s2 όπως και το s.

Εκτός αν έχουμε κάποια τρελή προσφορά όπως το s κατά τον σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο "γύρισε" η παραγγελία μου στο amazon.de σε "Shipping Soon" και η κάρτα μου χρεώθηκε.. μωρε λες;; :p

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τα πάμε,μην τα ξαναλέμε, στο Πλαισιο διαθέσιμο μετά τις 15/6 και δεν είναι σίγουρο. Μπορεί αν κ δεν το βλέπω αυτοί που το προπαρηγγειλαν να το πάρουν λίγο νωρίτερα. Από αύριο θα υπάρχει λογικά σε αρκετά μαγαζιά διαθέσιμη σε live συσκευή να την δει ο κόσμος. Κατά τα άλλα ******** της Samsung..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο , στο sgs I οντως ειχε προβλημα , αλλα στο SGS II ειναι αψογο

 

και εγω με τη 4.0.3 και με τη 2.3.5 δεν ειχα ποτε προβλημα στο gps σε ουτε 10 δευτερα εχει πιασει σημα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο , στο sgs I οντως ειχε προβλημα , αλλα στο SGS II ειναι αψογο
Mαλον αναποδα τα λες,στο s κατι γινοταν (σε σχεση με αλλα ηταν πισω ομως),στο sii αν δεν ησουν κατω απο καθαρο ουρανο,αστο,μεγαλη πικρα.4 sii εχω δοκιμασει σε αυτο το θεμα και παντα με το s διπλα τους να κλειδωνει κι αυτα να αγωνιουν,δεν μπορει να ειχαν ολα προβλημα(και με φιλους που μιλησα απο εδω μεσα τα ιδια μου ειπαν,σε λιγο πιο δυσκολες καταστασεις στην βγαζει την ψυχη).Τεσπα,ας το δουμε πρωτα να μην προτρεχουμε αδικα,μπορει να εχουν κανει καλη δουλεια αυτη τη φορα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει μεχρι να το παρετε κανενα καλο screen protector επωνυμο που να αξιζει?

 

Εγώ θα έχω αυτό το Screen Protector στο S3!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο "γύρισε" η παραγγελία μου στο amazon.de σε "Shipping Soon" και η κάρτα μου χρεώθηκε.. μωρε λες;; :p

 

Δε στα ειπα να περιμενεις 1-2 ημερες.....οριστε λοιπον,αρχες επομενης εβδομαδας θα παραλαβεις κατα 95% οπως στα ελεγα :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν ρώτησα στο γερμανό εδώ στη φλώρινα και μου είπαν ότι μάλλον μεθαύριο θα τους στείλουν ένα άσπρο και ένα μπλε.

 

Το παλικάρι που δουλεύει εκεί μου είπε πως θα κρατήσει το άσπρο για αυτόν :lol:

 

Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι και να το δω live τη δευτέρα :D

Link to comment
Share on other sites

Αν ερχοταν Ευρωπη στην ιδια τιμη μαλλον θα προτιμουσα αυτη την εκδοση.

Μηπως εχει ακουστει τιποτα??

Αυτο που ειναι γνωστο ειναι οτι θα κυκλοφορησει σε χωρες με LTE δικτυα,αν το φερουν Γερμανια μερια,περα απο ΗΠΑ,Καναδα,Ιαπωνια αν το βρεις τσιμπα το θα εχεις και ευρωπαικη εγγυηση:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Mαλον αναποδα τα λες,στο s κατι γινοταν (σε σχεση με αλλα ηταν πισω ομως),στο sii αν δεν ησουν κατω απο καθαρο ουρανο,αστο,μεγαλη πικρα.4 sii εχω δοκιμασει σε αυτο το θεμα και παντα με το s διπλα τους να κλειδωνει κι αυτα να αγωνιουν,δεν μπορει να ειχαν ολα προβλημα(και με φιλους που μιλησα απο εδω μεσα τα ιδια μου ειπαν,σε λιγο πιο δυσκολες καταστασεις στην βγαζει την ψυχη).Τεσπα,ας το δουμε πρωτα να μην προτρεχουμε αδικα,μπορει να εχουν κανει καλη δουλεια αυτη τη φορα.

 

--off topic

Μια χαρά είναι το gps του SGS2 ακόμα και με στοκ ρομ...Αντίθετα το πρόβλημα με το gps στο SGS το είχε παραδεχτεί επίσημα η samsung ακόμα και με tweets του λογαριασμού της στο tweeter (αν το ψάξει στο google θα το βρείς πολύ εύκολα) και άλλες ενημερώσεις που έκανε με ανακοινώσεις..Τη διόρθωση την έδωσε πολύ(παρα πολύ) αργότερα με καινούργιο firmware update...Τα θυμάμαι γιατί και εγώ το είχα το sgs και είχα απηυδήσει με αυτό το θέμα όπως όλοι...Με το sgs2 ουδέποτε υπήρξε τέτοιο τεράστιο θέμα με το gps ακόμα και σε στοκ ρομς...Με CM9 στο sgs2, ούτε καθαρό ουρανό δε χρειάζεται να έχει ούτε τίποτα σχετικό... Mέσα στο σπίτι σε 15-30 δευτερόλεπτα έχει κλειδώσει (το εννοώ)...Αυτό που θέλω να πω είναι οτι παίζουν και πολύ ρόλο τι ρομ έχει ο καθένας στο δικό του κινητό εν τέλει (εκτός αν είναι θέμα hardware οπότε αλλάζει το θέμα)..Το ίδιο θα ισχύει πιθανώς και στο sgs3...Μπορεί να κλειδώνει πολύ γρήγορα, μπορεί οχι...Με διορθώσεις στο software το πιο πιθανό είναι οτι θα καλυτερεύσει..

Link to comment
Share on other sites

Mαλον αναποδα τα λες,στο s κατι γινοταν (σε σχεση με αλλα ηταν πισω ομως),στο sii αν δεν ησουν κατω απο καθαρο ουρανο,αστο,μεγαλη πικρα.4 sii εχω δοκιμασει σε αυτο το θεμα και παντα με το s διπλα τους να κλειδωνει κι αυτα να αγωνιουν,δεν μπορει να ειχαν ολα προβλημα(και με φιλους που μιλησα απο εδω μεσα τα ιδια μου ειπαν,σε λιγο πιο δυσκολες καταστασεις στην βγαζει την ψυχη).Τεσπα,ας το δουμε πρωτα να μην προτρεχουμε αδικα,μπορει να εχουν κανει καλη δουλεια αυτη τη φορα.

 

Πραγματικα εκπλησομαι με αυτο , μηπως εχεις βαλει καποια custom rom ή εχεις πειραξει το gps.conf . Οταν λεω αψογο , πραγματικα το εννοω . Δεν συζηταω για καθαρο ουρανο εδω μεσα στο σπιτι πιανω δορυφορους σε λιγοτερο απο λεπτο . Για εξω δεν το συζηταω ακαριαιο στιγμα ,(χωρις υπερβολη με το ανοιγμα) σταθερο στα 5 μετρα , ειτε εχει συννεφα , χιονια ή καλοκαιρια

Link to comment
Share on other sites

Πριν ρώτησα στο γερμανό εδώ στη φλώρινα και μου είπαν ότι μάλλον μεθαύριο θα τους στείλουν ένα άσπρο και ένα μπλε.

 

Το παλικάρι που δουλεύει εκεί μου είπε πως θα κρατήσει το άσπρο για αυτόν :lol:

 

:D

Αυτά ειναι τα καλα που εχεις οταν δουλεύεις σε τέτοια μαγαζιά ;)

και σε τους άλλους στο περίμενε :confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εκπλησομαι με αυτο , μηπως εχεις βαλει καποια custom rom ή εχεις πειραξει το gps.conf . Οταν λεω αψογο , πραγματικα το εννοω . Δεν συζηταω για καθαρο ουρανο εδω μεσα στο σπιτι πιανω δορυφορους σε λιγοτερο απο λεπτο . Για εξω δεν το συζηταω ακαριαιο στιγμα ,(χωρις υπερβολη με το ανοιγμα) σταθερο στα 5 μετρα , ειτε εχει συννεφα , χιονια ή καλοκαιρια

 

To gps του SII και σε εμένα κλειδώνει πολυ γρηγορα.Με την ICS ακόμα πιο γρήγορα...

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

--off topic

Μια χαρά είναι το gps του SGS2 ακόμα και με στοκ ρομ...Αντίθετα το πρόβλημα με το gps στο SGS το είχε παραδεχτεί επίσημα η samsung ακόμα και με tweets του λογαριασμού της στο tweeter (αν το ψάξει στο google θα το βρείς πολύ εύκολα) και άλλες ενημερώσεις που έκανε με ανακοινώσεις..Τη διόρθωση την έδωσε πολύ(παρα πολύ) αργότερα με καινούργιο firmware update...Τα θυμάμαι γιατί και εγώ το είχα το sgs και είχα απηυδήσει με αυτό το θέμα όπως όλοι...Με το sgs2 ουδέποτε υπήρξε τέτοιο τεράστιο θέμα με το gps ακόμα και σε στοκ ρομς...Με CM9 στο sgs2, ούτε καθαρό ουρανό δε χρειάζεται να έχει ούτε τίποτα σχετικό... Mέσα στο σπίτι σε 15-30 δευτερόλεπτα έχει κλειδώσει (το εννοώ)...Αυτό που θέλω να πω είναι οτι παίζουν και πολύ ρόλο τι ρομ έχει ο καθένας στο δικό του κινητό εν τέλει (εκτός αν είναι θέμα hardware οπότε αλλάζει το θέμα)..Το ίδιο θα ισχύει πιθανώς και στο sgs3...Μπορεί να κλειδώνει πολύ γρήγορα, μπορεί οχι...Με διορθώσεις στο software το πιο πιθανό είναι οτι θα καλυτερεύσει..

Δεν εχω δοκιμασει cm9 στο sii κι ουτε προκειται να το κανω για να εχω ενα gps της προκοπης.Ασχολουμαι πολυ με αυτο το θεμα και βλεπω οτι το θεμα υποκεινταν σε προβλημα του software,πραγμα που ποτε δεν διορθωσε σε αξιοπρεπες επιπεδο η samsung.Για του λογου το αληθες θα ανεβασω μολις βρω χρονο ενα βιντεο με 4 κινητα,S με jw5-SII με 2.3.5-SII με4.0.3 lp7-htc desire,ολα διπλα το ενα στο αλλο και σε σημεια που τα δοκιμαζω εγω για να φυγουν τυχον αποριες. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο νωρις να κρινουμε το gps ακομα δεν το εχουμε πιασει στα χερια μας,και οι συγκρισεις με το 2 ειναι ασκοπες,σε λιγο οπως παμε θα το βγαλουμε αχρηστο....μια με τον ηχο τωρα με gps σε λιγο με κατι αλλο;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει cm9 στο sii κι ουτε προκειται να το κανω για να εχω ενα gps της προκοπης.Ασχολουμαι πολυ με αυτο το θεμα και βλεπω οτι το θεμα υποκεινταν σε προβλημα του software,πραγμα που ποτε δεν διορθωσε σε αξιοπρεπες επιπεδο η samsung.Για του λογου το αληθες θα ανεβασω μολις βρω χρονο ενα βιντεο με 4 κινητα,S με jw5-SII με 2.3.5-SII με4.0.3 lp7-htc desire,ολα διπλα το ενα στο αλλο και σε σημεια που τα δοκιμαζω εγω για να φυγουν τυχον αποριες.

 

Αλίμονο αν έβαζε κανείς cm9 μόνο για gps...Μιλάμε για την πιο αναγνωρισμένη ομάδα developers σε οποιοδήποτε software κινητών...Το τεστ που προτείνεις δε μπορεί να βγάλει συμπεράσματα έτσι απλά, διότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο πότε έπιασαν στίγμα τη τελευταία φορά (αναφέρομαι στα σενάρια cold, warm, hot τα οποία ισχύουν γενικά σε οποιαδήποτε συσκευή εντοπισμού θέσης) κτλ..Όντως είναι θέμα software αλλά επιμένω οτι το πρόβλημα ήταν στο sgs και όχι στο sg2..

Ο καθένας κρίνει αναλόγως με το τι έχει δει εκείνος, απλά οι επίσημες ανακοινώσεις για το θέμα gps sgs το επιβεβαιώνουν...Κάτι τέτοιο με τοτ sgs2 δεν έχει προκύψει..

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο νωρις να κρινουμε το gps ακομα δεν το εχουμε πιασει στα χερια μας,και οι συγκρισεις με το 2 ειναι ασκοπες,σε λιγο οπως παμε θα το βγαλουμε αχρηστο....μια με τον ηχο τωρα με gps σε λιγο με κατι αλλο;)
Σωστος,συμφωνω μαζι σου και λεω εδω και καιρο οτι αν δεν το πιασουμε στα χερια δεν μπορουμε να εχουμε εικονα για τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο amazon de το λευκο ειναι ''in Stock'' καλα νεα αυτα για οσους παραγγειλανε το συγκεκριμενο χρωμα,το μπλε 1-3 εβδομαδες και βλεπουμε,στο expansys το μπλε εχει παει 22 Ιουνιου αρα τελη Ιουνιου οι πρωτοι που το παραγγειλανε ,για το αγγλικο amazon δεν εχει νοημα για Ελλαδα δεν στελνει εδω

Αρα και στην Ελλαδα μεσα με τελη Ιουνιου το μπλε,με καποια ελαχιστα κομματια πριν που ισως κυκλοφορησουν νωριτερα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν ρώτησα στο γερμανό εδώ στη φλώρινα και μου είπαν ότι μάλλον μεθαύριο θα τους στείλουν ένα άσπρο και ένα μπλε.

 

Το παλικάρι που δουλεύει εκεί μου είπε πως θα κρατήσει το άσπρο για αυτόν :lol:

 

Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι και να το δω live τη δευτέρα :D

 

Ακριβώς έτσι είναι..Σε κάθε κατάστημα Γερμανός απο 1 με 2 Μαΐου ,ένα μπλε και ένα άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...