Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκεί να είναι συσκευή που προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά.

 

Και αρκεί να μείνουμε στην Ευρωπαική αγορά,και να μην γίνουμε Μπαγκλαντές ;)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδια διαβάζοντας αυτες τις μερες απόψεις και εντυπώσεις σε διάφορα site δεν ηταν αυτο που πραγματικά όλοι περίμεναν

Παρόλο που το s3 αναβαθμίστηκε σε 35 σημεια (αν δεν κανω λαθος).., οι περισσότεροι απογοητεύτηκαν απο το ντιζάιν....

Βεβαία όσοι το έπιασαν και το επεξεργάστηκαν είπαν οτι έχει καλή αίσθηση στο χέρι ..Αλλα περιμεναν κατι περισσότερο στο θέμα

σχεδιασμού

Κάποιες φορές η πρωτη εντύπωση ειναι αυτη που μετράει ..... Άλλες φορές πάλι ειναι λάθος ,,

Θα δουμε!!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια διαβάζοντας αυτες τις μερες απόψεις και εντυπώσεις σε διάφορα site δεν ηταν αυτο που πραγματικά όλοι περίμεναν

Παρόλο που το s3 αναβαθμίστηκε σε 35 σημεια (αν δεν κανω λαθος).., οι περισσότεροι απογοητεύτηκαν απο το ντιζάιν....

Βεβαία όσοι το έπιασαν και το επεξεργάστηκαν είπαν οτι έχει καλή αίσθηση στο χέρι ..Αλλα περιμεναν κατι περισσότερο στο θέμα

σχεδιασμού

Κάποιες φορές η πρωτη εντύπωση ειναι αυτη που μετράει ..... Άλλες φορές πάλι ειναι λάθος ,,

Θα δουμε!!

Θυμίζω την αντίδραση στο iphone 4s που όλοι οι "ειδικοί" λέγαμε (τρομάρα μας) ότι θα αποτύχει αφού είναι ίδιο το 4. Κι όμως ξεπουλάει όσο τίποτα!

 

Από την άλλη τι περιμέναμε? Με ένα έτος διαφορά στην τεχνολογία τους δεν μπορεί να έχει και πολλά άλλα.

Έβαλε την καλύτερη οθόνη που έχει σε παραγωγή, τον καλύτερο επεξεργαστή, καλή μπαταρία και το πιο ώριμο λειτουργικό.

 

Αν τα παράπονα είναι μόνο στην ποιότητα υλικών, θα μπορούσαν να ακολουθήσουν τον δρόμο πχ unibody αλλά τότε (α) θα θυσίαζαν την δυνατότητα να αλλάζεις μπαταρία, (β) πιθανότατα την micro SD και (γ) αρκετά γραμμάρια στο βάρος.

 

Επιλογές της Samsung, ίσως της στερήσουν πωλήσεις, ίσως το αντίθετο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω την αντίδραση στο iphone 4s που όλοι οι "ειδικοί" λέγαμε (τρομάρα μας) ότι θα αποτύχει αφού είναι ίδιο το 4. Κι όμως ξεπουλάει όσο τίποτα!

 

Από την άλλη τι περιμέναμε? Με ένα έτος διαφορά στην τεχνολογία τους δεν μπορεί να έχει και πολλά άλλα.

Έβαλε την καλύτερη οθόνη που έχει σε παραγωγή, τον καλύτερο επεξεργαστή, καλή μπαταρία και το πιο ώριμο λειτουργικό.

 

Αν τα παράπονα είναι μόνο στην ποιότητα υλικών, θα μπορούσαν να ακολουθήσουν τον δρόμο πχ unibody αλλά τότε (α) θα θυσίαζαν την δυνατότητα να αλλάζεις μπαταρία, (β) πιθανότατα την micro SD και (γ) αρκετά γραμμάρια στο βάρος.

 

Επιλογές της Samsung, ίσως της στερήσουν πωλήσεις, ίσως το αντίθετο.

 

super moled plus οθονη

2 Gb ram

και ισως 2.500 μπαταρια.

αυτα για μενα, για να με "αναγκασει"¨να δωσω το Note Μου..

τωρα τι κερδιζω αν το δωσω? τετραπυρινο? σιγα τα ωα.. τι θα κανει που δεν το κανω τωρα? απ την αλλη, θα μου πεις γιατι σου κολαει πουθενα το Note? OXI. αλλα, μονο με διαφορα τον επεξεργαστη δεν δινω +300 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

super moled plus οθονη

Δυστυχώς δεν έχει βγεί στην παραγωγή. Την περιμένουμε τέλη του έτους. (σε αυτά τα ppi)

2 Gb ram

Αυτή τη στιγμή είναι το μόνο που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε. Ισως αν όχι 2 τουλάχιστον 1,5. Αλλά είναι πιο πολύ ψυχολογικό παρά πραγματικό. Στο LG 2X μου έχω μόνο 512 και με την καλή διαχείριση που κάνει η CM7 δεν έχω πρόβλημα κανένα

και ισως 2.500 μπαταρια.

Θα έπρεπε να είναι σημαντικά πιο παχύ και κάπως πιο βαρύ. Με μειωμένη κατανάλωση σε σχέση με το SII και καλύτερη μπαταρία δεν νομίζω να έχει κανείς παράπονο. Αλλά ας περιμένουμε να δούμε πως θα πάει σε αυτό το τομέα.

αυτα για μενα, για να με "αναγκασει"¨να δωσω το Note Μου..

τωρα τι κερδιζω αν το δωσω? τετραπυρινο? σιγα τα ωα.. τι θα κανει που δεν το κανω τωρα? απ την αλλη, θα μου πεις γιατι σου κολαει πουθενα το Note? OXI. αλλα, μονο με διαφορα τον επεξεργαστη δεν δινω +300 ευρω.

Πολύ καλά κάνεις. Το Note είναι άλλη κατηγορία. Το πιθανότερο είναι να σε "αναγκάσει" το note II όταν με το καλό έρθει, με όλα τα παραπάνω που γράφεις + την μεγάλη (σχεδόν 6") οθόνη που θα έχει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω την αντίδραση στο iphone 4s που όλοι οι "ειδικοί" λέγαμε (τρομάρα μας) ότι θα αποτύχει αφού είναι ίδιο το 4. Κι όμως ξεπουλάει όσο τίποτα!

 

Από την άλλη τι περιμέναμε? Με ένα έτος διαφορά στην τεχνολογία τους δεν μπορεί να έχει και πολλά άλλα.

Έβαλε την καλύτερη οθόνη που έχει σε παραγωγή, τον καλύτερο επεξεργαστή, καλή μπαταρία και το πιο ώριμο λειτουργικό.

 

Αν τα παράπονα είναι μόνο στην ποιότητα υλικών, θα μπορούσαν να ακολουθήσουν τον δρόμο πχ unibody αλλά τότε (α) θα θυσίαζαν την δυνατότητα να αλλάζεις μπαταρία, (β) πιθανότατα την micro SD και (γ) αρκετά γραμμάρια στο βάρος.

 

Επιλογές της Samsung, ίσως της στερήσουν πωλήσεις, ίσως το αντίθετο.

 

Το s3 από χαρακτηριστικά είναι τούμπανο.

Το θέμα είναι ότι αύξησαν πολύ τις διαστάσεις του κινητού,λογικό με τόσο μεγάλη οθόνη.

Με αυτή την κίνηση όμως περιορίζουν μελλοντικούς αγοραστές που περίμεναν τον αξιόλογο αντικαταστάτη του s2.

Πολλοί δεν θέλουν τέτοιο μέγεθος όσο τούμπανο και να ναι το κινητό από θέμα τεχνικών χαρακτηριστικών

Το καλό είναι ότι το s2 έχει στο τσεπάκι του άλλον ένα χρόνο,αν δεν παρουσιάσουν και κανένα άλλο κινητό με λογικές διαστάσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αντί να βάλλουν κανένα φακό της προκόπης το ρίχνουν στις τεράστιες οθόνες και τα άχρηστα για τους πολλούς χαρακτηριστικά.να θέλεις να πας κάπου καλοκαίρακι για καφέ και να χρειάζεται να έχεις μαζί σου ένα κινητό "ταψί" που δεν βολεύεται με τίποτε. Από την στιγμή που φύγαμε από τις 4 ίντσες γίναμε αστείοι, μην πω τίποτε βαρύτερο.
Link to comment
Share on other sites

αντί να βάλλουν κανένα φακό της προκόπης το ρίχνουν στις τεράστιες οθόνες και τα άχρηστα για τους πολλούς χαρακτηριστικά.να θέλεις να πας κάπου καλοκαίρακι για καφέ και να χρειάζεται να έχεις μαζί σου ένα κινητό "ταψί" που δεν βολεύεται με τίποτε. Από την στιγμή που φύγαμε από τις 4 ίντσες γίναμε αστείοι, μην πω τίποτε βαρύτερο.

 

Φίλε μου δεν είναι όλα τα κινητά για φωτογραφίες.

Μια χαρά φακό έχει.

 

Δεν θέλεις απόδοση, δεν θέλεις πυρήνες, δεν θέλεις οθόνη, δεν θέλεις ραμ κλπ κλπ και θέλεις κάμερα!

 

Ε τι δουλειά έχεις με τη σειρά galaxy s??

Symbian και 808 είναι για σένα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά ντρέπομαι να κυκλοφορώ στο τρένο με ένα "ταψί" στο αυτί. Εδώ με το s2 αισθανόμουν άβολα,πόσο μάλλον με αυτό. Αντί να στρωθούν να βάλουν κανένα φακό της προκόπης το ξεφτυλισαν το θέμα. . .
Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα,εγω παντως κατα απο 4.3 δεν ξαναπαω,εξαλλου υπαρχουν πλεον αξιολογες επιλογες που καλυπτουν σχεδον αν οχι ολους

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά ντρέπομαι να κυκλοφορώ στο τρένο με ένα "ταψί" στο αυτί. Εδώ με το s2 αισθανόμουν άβολα,πόσο μάλλον με αυτό. Αντί να στρωθούν να βάλουν κανένα φακό της προκόπης το ξεφτυλισαν το θέμα. . .

 

Γιατί δεν έδωσες το s2 τότε για να πας σε n8?

Ανταλλαγή και 200€ τουλάχιστον στο χέρι θα είχες.

Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα,εγω παντως κατα απο 4.3 δεν ξαναπαω,εξαλλου υπαρχουν πλεον αξιολογες επιλογες που καλυπτουν σχεδον αν οχι ολους

 

Συμφωνώ.

Πριν πάρω το HTC one S έλεγα ότι το one x είναι μεγάλο. Τρίχες. Τώρα που έχω το κινητό στο χέρι άνετα παίζω με το galaxy το οποίο και παρήγγειλα γιατί το one s επιστρέφεται στον κατασκευαστή του.

 

Σύμφωνοι, δεν είναι ΝΟΚΙΑ n95 αλλά δεν είναι και παντόφλα εκτός και αν το χέρι σου είναι πολύ μικρό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά ντρέπομαι να κυκλοφορώ στο τρένο με ένα "ταψί" στο αυτί. Εδώ με το s2 αισθανόμουν άβολα,πόσο μάλλον με αυτό. Αντί να στρωθούν να βάλουν κανένα φακό της προκόπης το ξεφτυλισαν το θέμα. . .

 

Ο φακός δηλαδή θα έκανε την διάφορα?για τους ψαγμένους στα κινητά σε ένα smartphone δεν είναι το πρωτεύον θέμα ο καλός φακός με τα πολλά mp που θα ψαρώνεΐ τον κόσμο.

Υπάρχουν πιο ουσιώδης θέματα σε ένα smartphone.

Όσο για μέγεθος?αντικειμενικό.

Ούτε κι εγώ φεύγω πλέον από τις 4 η 4,3 ίντσες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους παραπονιούνται ειδικά για το μέγεθος: Αν δεν σας αρέσει γιατί να το πάρετε; Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

Ευτυχώς υπάρχουν πολλά πολύ καλά κινητά από 3.2 μέχρι 4.3 ίντσες που καλύπτουν όλα τα γούστα. Πχ το HTC one S.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

1. αντί να βάλλουν κανένα φακό της προκόπης το ρίχνουν στις τεράστιες οθόνες και τα άχρηστα για τους πολλούς χαρακτηριστικά.να θέλεις να πας κάπου καλοκαίρακι για καφέ και να χρειάζεται να έχεις μαζί σου ένα κινητό "ταψί" που δεν βολεύεται με τίποτε. Από την στιγμή που φύγαμε από τις 4 ίντσες γίναμε αστείοι, μην πω τίποτε βαρύτερο.

 

2. εγώ παιδιά ντρέπομαι να κυκλοφορώ στο τρένο με ένα "ταψί" στο αυτί. Εδώ με το s2 αισθανόμουν άβολα,πόσο μάλλον με αυτό. Αντί να στρωθούν να βάλουν κανένα φακό της προκόπης το ξεφτυλισαν το θέμα. . .

- Ρε παιδιά :O .... ελάτε ρε σεις να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα για το S3!!

- Γιατί επιμένετε συνεχώς στα ίδια και στα ίδια!!! Καταλάβαινα την εμμονή σας ,όταν η συσκευή δεν είχε ανακοινωθεί και ευελπιστούσατε κάποιοι για μία συσκευή μικρών διαστάσεων .... πλέον τα πράγμα είναι γεγονός ... δεν αλλάζει το μέγεθος ,ανακοινώθηκε και είδη βρίσκεται στη φάση διανομής!!

- Καταντάει εκνευριστικό να επαναλαμβάνετε ότι δεν σας κάνει λόγω μεγέθους. Αυτή η συσκευή είναι 4,8" και αυτό δε αλλάζει ,οπότε δεν είναι για εσάς ,γιατί επιμένετε να γράφετε σ' αυτό το νήμα;;;!!!

- Φιλικά :)

 

- Στο θέμα μας τώρα !! ....

 

- Edit!!

- Στο παραπάνω βίδεο παρατηρώ .. πολύ καλό φινίρισμα !!!! ... και πολυτέλεια!! ...

- Το μπλέ κρύβει όγκο!!! :cool:

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Διαλιέχτε χρώμα

Λευκό. Για δύο λόγους.

1) για τον ήλιο τον Ελληνικό (το σκούρο ανάβει πιο πολύ στην ηλιακή ακτινοβολία). Στο αμάξι το έχω στο ταμπλό ψηλά και το καλοκαίρι υποφέρει!

2) γιατί ...εναλλάσω τα χρώματα: ασημί-μαύρο-λευκό-μαύρο-....τα τελευταία. Οπότε σειρά έχει το λευκό! :D

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Λευκό. Για δύο λόγους.

1) για τον ήλιο τον Ελληνικό (το σκούρο ανάβει πιο πολύ στην ηλιακή ακτινοβολία). Στο αμάξι το έχω στο ταμπλό ψηλά και το καλοκαίρι υποφέρει!

2) γιατί ...εναλλάσω τα χρώματα: ασημί-μαύρο-λευκό-μαύρο-....τα τελευταία. Οπότε σειρά έχει το λευκό! :D

 

Μπλε δαγκωτο!

1)Για τα βρωμοχερα των φιλων μου που θα το γεμισουν μαυρες δαχτυλιες

2)Γιατι ο Αλεξανδρος απο πανω θα παρει το ασπρο :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πάω καλά με το απρο και γενικά με τα "ανοιχτα" χρώματα γιαυτό μπλε ,δειχνει αλλιως..............

http://cdn.pocket-lint.com/images/FZmH/hands-on-samsung-galaxy-s3-review-34.jpg?20120503-145017

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέπτομαι να το κάνω δικό μου και εγώ! ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος : αν το πάρουμε από εξωτερικό πχ expansys θα έχει διαφορά ως προς την υποστήριξη των ελληνικών από το να το πάρουμε από τα Ελλάδα υπό της ευλογιές της Samsung Ηellas; ;
Link to comment
Share on other sites

Την παλεύουν στα Multirama? lol

Μονο 699 ,ε σου λέει αφού δεν στο βάλαμε κάνα 1000ρικο καλή τιμή είναι:X:(

http://img69.imageshack.us/img69/5231/75579857.jpg

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το play247το έχει στα 649 και θέλουν να θεωρούνται και φτηνοί. Δεν την παλεύουν καθόλου! Ευτυχώς υπάρχουν και τα e-shops του εξωτερικού. :blink:

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=49022

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σκέπτομαι να το κάνω δικό μου και εγώ! ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος : αν το πάρουμε από εξωτερικό πχ expansys θα έχει διαφορά ως προς την υποστήριξη των ελληνικών από το να το πάρουμε από τα Ελλάδα υπό της ευλογιές της Samsung Ηellas; ;

 

Όχι, καμία διαφορά σε θέματα εγγύησης. Φυσικά θα έχει κανονικά και ελληνικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσο περνανε οι μερες μαλλον λευκο εστω κι αν μεγαλοδειχνει,οι διαστασεις του δεν με ενοχλουν αφου ειχα και το One X.Ελπιζω μονο να ειναι ματ λευκο και οχι γυαλιστερο.

Το σκουρο μπλε παιδια ειναι απαισιο ειδικα απο πισω σαν ξεπλημενο μωβ σαπουνι με ελεφρες ραβδωσεις αλλα ζεβρα ειναι.Ελεος:p

Τοσο δυσκολο να βαλουν cyan ας πουμε θα του ταιριαζε καλυτερα,η ελλειψη φαντασιας εκει στη Samsung παει συννεφο.

Μην βαρατε προσωπικα γουστα ειναι αυτα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...